@jordus100 My w Polsce (a przynajmniej ja) możemy zakazać coś w USA. Chyba mnie nie zrozumiałeś do końca. Ja nie mam takiej mocy sprawczej więc szkoda twej fatygi aby mnie do tego przekonywać.
@wojti258 Bardzo ciekawa historia. Ja ze swej strony tez dorzucę ciekawą historię związaną z Katyniem na którą natrafiłem w świetnym filmie "Katyń - ostatni świadek". Robert Więckiewicz zagrał tam niejakiego Michała Łobodę (pseudonim Iwana Kriwoziercowa) - rosyjskiego chłopa mieszkającego w okolicy Katynia. Już w 1943 sygnalizował on fakt masakry żołnierzom niemieckim, był przy ekshumacji, składał zeznania, występował jako świadek i służył jako tłumacz. Gdy Armia Czerwona zaczęła odnosić sukcesy obawiając się odpowiedzialności za ujawnienie masakry, uciekł z wojskami niemieckimi, a następnie przedostał się na Zachód. Tam nadal składał zeznania, spotykał się z polskimi władzami emigracyjnymi. Uzyskał azyl polityczny w Wlk Brytanii, gdzie 30 października 1947 prawdopodobnie znaleziono go powieszonego na drzewie. Prawdopodobnie, bo krążą tez inne wersje jego śmierci - miał być powieszony w stodole, pobity w bójce w barze, przejechany przez samochód itd. Po latach dzięki dociekaniom Józefa Mackiewicza w notce od ministra spraw wewnętrznych Wlk Brytanii wyjaśnia on iż "„Iwan Kriwoziercow alias Michał Łoboda przebywał przez pewien czas w Stowell Park Hostel i w październiku 1947 przeniósł się do innego obozu w Easton-in-Gordano w Somerset. 30 października 1947 ciało jego znaleziono w jednym z sadów. Badania, przeprowadzone 3 listopada 1947 w komisariacie policji w Flax Bourton, Somerset, stwierdziły, że zmarły popełnił samobójstwo przez powieszenie”.
@draxidox Skoro komuś jest teraz potrzebny to chyba nic dziwnego? To nie powód aby kogoś wyzywać od idiotów. Tym bardziej, że nie opisałeś jakiejś chorej akcji, jak słynna walka o karpie w lidlu, tylko, że ludzie normalnie coś kupują.
@marcin62 Świetna wiadomość. LM bez Cristiano to jakaś lipa. La Liga również zyska. Pojedynek Lewy, Benzema, Cristiano o króla strzelców to cos epickiego.
@Enduu Na razie wstrzymują się z podpisaniem kontraktów, bo czekają co będzie z cenami gazu. Podobno w ciągu dwóch tygodni ma się to wyklarować, stąd te braki. No i na bank będzie drożej. To tak w skrócie.
@adi7adi8 Już widziałem artykuł, że dopuszczają edycję wniosku w zakresie deklarowanego źródła. Nie każdy da radę to obejść ale pewnie będzie sporo takich przypadków. Nie sądzę też aby ktoś to chodził i sprawdzał bo niby kto i kiedy? Na razie to nawet nie wprowadzili wszystkich danych złożonych w formie papierowej.
@The_Man Po pierwsze w Polsce nikt nie jest zwolniony z akcyzy. Ani firmy transportowe ani rolnicy. Rolnicy dostają jedynie zwrot z tytułu akcyzy bodajże ustalony na 1 zł od litra. Niezależnie czy akcyzy zapłacą 1 zł czy 2 zł czy 3 zł. Tak samo odprowadzają VAT który dopiero potem mogą odliczyć. Zresztą sprawdziłem na szybko archiwum cen na LOTOS i na ten dzień podają bez podatku VAT i bez akcyzy 2 904 zł, czyli niemal dwa razy więcej niż tu podałeś. Skąd masz te dane?
@Pilka_jest_okragla Jego największym atutem jest to, że ma bardzo wiele sytuacji bramkowych. Oby był tylko trochę skuteczniejszy, to będzie z niego pociecha.
@MadafakinGuy Pytanie czy jest to przestępstwo ścigane na wniosek, czy z urzędu. A bodajże Konfederacja,albo ktoś z ich członków krytykował ten przepis, więc teraz byłaby niezła hipokryzja z ich strony gdyby po ten przepis sięgali. Co innego wyrażanie krytyki czy ocena tej konkretnej sytuacji.
@MadafakinGuy Wtedy właśnie można by było krytykować Mentzena za hipokryzję. Przedsiębiorcy nikt nie powinien zmuszać do udzielania usługi tym osobom których on nie chce obsługiwać. Ale w wolnym kraju osoba nieobsłużona ma również prawo do krytyki i wyrażenia swego poglądu na tą sprawę. Tak to widzę.
0
@jeyx77x No taa. Ale rodzice o tym wiedzieli? Tutaj matka też brała udział w tym zdarzeniu.
1
@Ls0811 To tak samo jak z Barcą. Niby bankrut, a kupuje kogo chce.
0
@jordus100 My w Polsce (a przynajmniej ja) możemy zakazać coś w USA. Chyba mnie nie zrozumiałeś do końca. Ja nie mam takiej mocy sprawczej więc szkoda twej fatygi aby mnie do tego przekonywać.
3
@wojti258 Bardzo ciekawa historia. Ja ze swej strony tez dorzucę ciekawą historię związaną z Katyniem na którą natrafiłem w świetnym filmie "Katyń - ostatni świadek". Robert Więckiewicz zagrał tam niejakiego Michała Łobodę (pseudonim Iwana Kriwoziercowa) - rosyjskiego chłopa mieszkającego w okolicy Katynia. Już w 1943 sygnalizował on fakt masakry żołnierzom niemieckim, był przy ekshumacji, składał zeznania, występował jako świadek i służył jako tłumacz. Gdy Armia Czerwona zaczęła odnosić sukcesy obawiając się odpowiedzialności za ujawnienie masakry, uciekł z wojskami niemieckimi, a następnie przedostał się na Zachód. Tam nadal składał zeznania, spotykał się z polskimi władzami emigracyjnymi. Uzyskał azyl polityczny w Wlk Brytanii, gdzie 30 października 1947 prawdopodobnie znaleziono go powieszonego na drzewie. Prawdopodobnie, bo krążą tez inne wersje jego śmierci - miał być powieszony w stodole, pobity w bójce w barze, przejechany przez samochód itd. Po latach dzięki dociekaniom Józefa Mackiewicza w notce od ministra spraw wewnętrznych Wlk Brytanii wyjaśnia on iż "„Iwan Kriwoziercow alias Michał Łoboda przebywał przez pewien czas w Stowell Park Hostel i w październiku 1947 przeniósł się do innego obozu w Easton-in-Gordano w Somerset. 30 października 1947 ciało jego znaleziono w jednym z sadów. Badania, przeprowadzone 3 listopada 1947 w komisariacie policji w Flax Bourton, Somerset, stwierdziły, że zmarły popełnił samobójstwo przez powieszenie”.
0
@draxidox Skoro komuś jest teraz potrzebny to chyba nic dziwnego? To nie powód aby kogoś wyzywać od idiotów. Tym bardziej, że nie opisałeś jakiejś chorej akcji, jak słynna walka o karpie w lidlu, tylko, że ludzie normalnie coś kupują.
0
@Mixtape Porąbane. Ciekawe jaki był motyw.
0
@marcin62 Świetna wiadomość. LM bez Cristiano to jakaś lipa. La Liga również zyska. Pojedynek Lewy, Benzema, Cristiano o króla strzelców to cos epickiego.
0
@Janas11224 Ależ to musi być cringe.
0
@KrychaFCB Jeden Sancho już się odbił od topowego klubu. Czas na następnego
1
@Kgorecki2500 Hehe. Też tak mówilem o pierwszym aucie którym jeździlem. Poznasz inne to zmienisz zdanie.
0
@Mixtape O czym piszecie?
1
@BARCA1899Messi Zobaczymy za kilka miesięcy. Bo wystarczy kilka nieudanych meczy i na Xavim będa psy wieszać.
0
@Peszko07 To spora różnica. Napisz tylko gdzie dostać ten uran i za ile.
1
@Enduu Na razie wstrzymują się z podpisaniem kontraktów, bo czekają co będzie z cenami gazu. Podobno w ciągu dwóch tygodni ma się to wyklarować, stąd te braki. No i na bank będzie drożej. To tak w skrócie.
0
No dobra. To może w końcu ktoś pomyśli o tym aby kupić bramkarza?
0
@draxidox Teraz jest sezon na cukier i stąd zwiększony popyt. Nie rozumiem dlaczego z tego powodu obrażasz ludzi?
0
@skubi99 Otóż to. To jest najgorsze.
1
@draxidox Dlaczego są idiotami?
1
@adi7adi8 Już widziałem artykuł, że dopuszczają edycję wniosku w zakresie deklarowanego źródła. Nie każdy da radę to obejść ale pewnie będzie sporo takich przypadków. Nie sądzę też aby ktoś to chodził i sprawdzał bo niby kto i kiedy? Na razie to nawet nie wprowadzili wszystkich danych złożonych w formie papierowej.
0
@Kgorecki2500 No to chyba nie wymaga żadnego komentarza.
3
@Kgorecki2500 Wydać tak, ale wziąć tylko na budynek zgłoszony do rejestru emisyjności.
0
@The_Man Po pierwsze w Polsce nikt nie jest zwolniony z akcyzy. Ani firmy transportowe ani rolnicy. Rolnicy dostają jedynie zwrot z tytułu akcyzy bodajże ustalony na 1 zł od litra. Niezależnie czy akcyzy zapłacą 1 zł czy 2 zł czy 3 zł. Tak samo odprowadzają VAT który dopiero potem mogą odliczyć.
Zresztą sprawdziłem na szybko archiwum cen na LOTOS i na ten dzień podają bez podatku VAT i bez akcyzy 2 904 zł, czyli niemal dwa razy więcej niż tu podałeś. Skąd masz te dane?
0
@Pilka_jest_okragla Jego największym atutem jest to, że ma bardzo wiele sytuacji bramkowych. Oby był tylko trochę skuteczniejszy, to będzie z niego pociecha.
0
@Vampir707 Myślisz, że to jest takie proste przełożenie?
0
@The_Man To i tak coś zbyt niskie wartości się wydają. Chyba jeszcze wszystkie inne zawarte w tej cenie podatki należałoby pominąć.
1
@macio_944 "Chwyci cię za gardło i nie puści, aż do zakończenia." Ten cytat w ustach Katarzyny Bondy zważywszy na ich związek brzmi dość dwuznacznie.
0
@MadafakinGuy No ale co to zmienia w tej dyskusji? Dopóki nie ma info, że ktoś w tej sytuacji sięga po ten absurdalny przepis to po co to roztrząsać?
0
@MadafakinGuy Pytanie czy jest to przestępstwo ścigane na wniosek, czy z urzędu. A bodajże Konfederacja,albo ktoś z ich członków krytykował ten przepis, więc teraz byłaby niezła hipokryzja z ich strony gdyby po ten przepis sięgali. Co innego wyrażanie krytyki czy ocena tej konkretnej sytuacji.
0
@MadafakinGuy Wtedy właśnie można by było krytykować Mentzena za hipokryzję. Przedsiębiorcy nikt nie powinien zmuszać do udzielania usługi tym osobom których on nie chce obsługiwać. Ale w wolnym kraju osoba nieobsłużona ma również prawo do krytyki i wyrażenia swego poglądu na tą sprawę. Tak to widzę.
0
@The_Man 1,53zł za litr? Przecież nie było takich cen. Chyba piątkę z jedynką zamieniłeś.