@AFA90 Nadal liczę na to, że w końcu ochłonęła i teraz przyzna publicznie, że hejt którego się dopuściła w stosunku do naszych służb mundurowych był niedopuszczalny i pouczy ludzi, żeby tak nie robili. Jak myślicie? Po to ją tam zaprosili?
@Kessie No i teraz pytanie czy ten bat to był przysłowiowy, czy brać to dosłownie? Jak już wymyśla się takie pytanie to warto to zaznaczyć, albo chociaż wziąć w cudzysłów. Jak to pójdzie w świat to mało kto wyłapie, że w Polsce mamy takie powiedzenie. Być może o to właśnie chodziło.
@LS No nie do końca to samo. Pokończyły się kontrakty i wstrzymują się z podpisaniem nowych w oczekiwaniu co będzie się działo z cenami gazu. Stąd braki, a dodatkowo jest teraz pełnia sezonu na przetwory. Do tego jeden z prezesów cukrowni sygnalizuje, że do końca roku należy się spodziewać dwukrotnego wzrostu cen. Co wpłynie oczywiście na zwiększone koszty produkcji większości innych produktów spożywczych.
@maniak33333 A to spoko - już rozumiem. Nie znałem realiów tego rynku więc nie wiedziałem, że kontrakty są podpisywane z ceną ograniczoną na dłuższy czas.
@maniak33333 To nie za bardzo rozumiem. Kto to wstrzymuje? Cukrownie? Czyli oni nie znali ceny gazu którego już użyli do produkcji i dopiero się dowiedzą? Bardziej chodziło mi o zaznaczenie różnicy dlaczego cukier jest w tym momencie naprawdę potrzebny ludziom w odróżnieniu do tej sytuacji z papierem.
@PatrykBarca Z papierem to było trochę co innego. Z cukrem jest ta różnica, że jest teraz sezon na przetwory i dokarmianie pszczół, stąd zwiększone zapotrzebowanie.
@RosjaninBut Dzisiaj mam wrażenie, że kiedyś żyliśmy w innej czasoprzestrzeni. Czas wolniej płynął i na wszystko go starczało, a nawet w takim maluchu miejsca było dość dla całej rodziny. Dziś człowiek ledwo tam wlezie. A naukowcy mówią, ze podobno wszechświat się rozszerza. Guzik prawda. On się kurczy.
@macio_944 Pająk dobra rzecz - tępi muchy. Jak chcę się jakiegoś pozbyć z domu to nigdy nie zabijam tylko podsuwam mu jakaś rzecz na którą wchodzi i wypuszczam go za okno.
@Toretto Zależność jest prosta- czy to pisiory czy jakakolwiek inna opcja rządząca to za ich decyzjami stoją jedynie słupki sondażowe. Skoro powstał ( a raczej sami wywołali) kryzys związany z dostępnością węgla to na szybko gaszą ten pożar i udają że cokolwiek robią. Myśleli, że zamydlą ludziom oczy tą absurdalną ustawą którą teraz Duda na dniach podpisał, no ale nie pykło.
@Kurkmen Optymista z ciebie. Reguła jest taka, że wszelka forma dotacji/dopłaty do kupna jakiegoś towaru sprawia, że w magiczny sposób towar drożeje o wartość tejże dotacji. Twoje założenia nie uwzględniają tej reguły.
@draxidox Sądzę, że to tak nie działa - z samego zdjęcia chyba nie da się wywnioskować, że tu miało miejsce parkowanie. Równie dobrze ktoś może stwierdzić, że nastąpiła chwilowa awaria czy cos w tym stylu.
0
@AFA90 Nadal liczę na to, że w końcu ochłonęła i teraz przyzna publicznie, że hejt którego się dopuściła w stosunku do naszych służb mundurowych był niedopuszczalny i pouczy ludzi, żeby tak nie robili. Jak myślicie? Po to ją tam zaprosili?
0
@KrystianR No dokładnie. II wojnę światową wywołał Nazistan, a nie Niemcy. Poza tym całe zło działo się w polskich obozach śmierci.
0
@Kessie No i teraz pytanie czy ten bat to był przysłowiowy, czy brać to dosłownie? Jak już wymyśla się takie pytanie to warto to zaznaczyć, albo chociaż wziąć w cudzysłów. Jak to pójdzie w świat to mało kto wyłapie, że w Polsce mamy takie powiedzenie. Być może o to właśnie chodziło.
0
@macio_944 Nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, ale jakby nie patrzeć to trochę dziwna by była LM bez Cristiano.
1
@LS No nie do końca to samo. Pokończyły się kontrakty i wstrzymują się z podpisaniem nowych w oczekiwaniu co będzie się działo z cenami gazu. Stąd braki, a dodatkowo jest teraz pełnia sezonu na przetwory. Do tego jeden z prezesów cukrowni sygnalizuje, że do końca roku należy się spodziewać dwukrotnego wzrostu cen. Co wpłynie oczywiście na zwiększone koszty produkcji większości innych produktów spożywczych.
0
@AnnaMarianna Nie zauważyłem podobnej reguły.
0
@maniak33333 A to spoko - już rozumiem. Nie znałem realiów tego rynku więc nie wiedziałem, że kontrakty są podpisywane z ceną ograniczoną na dłuższy czas.
0
@maniak33333 To nie za bardzo rozumiem. Kto to wstrzymuje? Cukrownie? Czyli oni nie znali ceny gazu którego już użyli do produkcji i dopiero się dowiedzą? Bardziej chodziło mi o zaznaczenie różnicy dlaczego cukier jest w tym momencie naprawdę potrzebny ludziom w odróżnieniu do tej sytuacji z papierem.
0
@NsKi Tak średnio to wychodzi z 10 kg na rodzinę. Zależy jeszcze od pożytków w okolicy.
0
@draxidox Może w końcu przeprosi? I pouczy innych, że nie powinno się tak robić?
0
@Hosh Lewica już by składała pozew do sądu. To jest ta różnica.
9
@Emhyr Nadchodzi niedługo właśnie czas dokarmiania pszczół...
4
@PatrykBarca Z papierem to było trochę co innego. Z cukrem jest ta różnica, że jest teraz sezon na przetwory i dokarmianie pszczół, stąd zwiększone zapotrzebowanie.
0
@tristan87 To ta co hejtowała publicznie polskich żołnierzy? Gratuluję wyboru ekspertki.
0
@Huck Dzierżawa minimum hektara ziemi i już podlegasz obowiązkowo pod KRUS. W tej chwili z tego co czytałem wychodzi około 500 zł/kwartał.
0
@MrPGG Gdyby jeszcze ten paskudny napis z przodu usunąć. Ech..
0
@RosjaninBut Dzisiaj mam wrażenie, że kiedyś żyliśmy w innej czasoprzestrzeni. Czas wolniej płynął i na wszystko go starczało, a nawet w takim maluchu miejsca było dość dla całej rodziny. Dziś człowiek ledwo tam wlezie. A naukowcy mówią, ze podobno wszechświat się rozszerza. Guzik prawda. On się kurczy.
0
@Cule1234 Wyliczone ze wzoru Hajty?
3
@macio_944 Pająk dobra rzecz - tępi muchy. Jak chcę się jakiegoś pozbyć z domu to nigdy nie zabijam tylko podsuwam mu jakaś rzecz na którą wchodzi i wypuszczam go za okno.
0
@Seba_89_ Każde się nada, no ale owiec był zawsze tańszy od innych i jest bodajże najbardziej kaloryczny.
1
@Toretto Zależność jest prosta- czy to pisiory czy jakakolwiek inna opcja rządząca to za ich decyzjami stoją jedynie słupki sondażowe. Skoro powstał ( a raczej sami wywołali) kryzys związany z dostępnością węgla to na szybko gaszą ten pożar i udają że cokolwiek robią. Myśleli, że zamydlą ludziom oczy tą absurdalną ustawą którą teraz Duda na dniach podpisał, no ale nie pykło.
0
@Seba_89_ Lepiej kupuj to zboże - dopóki cena jest niska. Zwłaszcza owies.
2
@Kurkmen Optymista z ciebie. Reguła jest taka, że wszelka forma dotacji/dopłaty do kupna jakiegoś towaru sprawia, że w magiczny sposób towar drożeje o wartość tejże dotacji. Twoje założenia nie uwzględniają tej reguły.
0
@draxidox Sądzę, że to tak nie działa - z samego zdjęcia chyba nie da się wywnioskować, że tu miało miejsce parkowanie. Równie dobrze ktoś może stwierdzić, że nastąpiła chwilowa awaria czy cos w tym stylu.
0
@Culer_1906 Hehe. Jeszcze niech sobie zapuści wąsa i wytnie w nim napis to będzie viral wszechczasów
3
@Toretto Źle postawione pytanie -właściwe powinno brzmieć - dlaczego ktokolwiek ma cokolwiek "dostawać od rządu".
0
@Image Może znowu nie wystawią Benzemy i ponownie będzie gadanie, że gdyby grał to byłby inny wynik.
0
@BulaKG Było już tak gdy Ibra przyszedł do nas po to by zdobyć LM, a to Inter i Eto'o wznieśli puchar.
6
Czyli już oficjalnie Bayern wskoczył u mnie na podium najbardziej znienawidzonych klubów. Jazda z ......
0
@tristan87 Prawidłowo. Podobne rzeczy to tylko w reprezentacjach.