@JimMorrisonFCB Tu jeszcze wrzucę taki cytat ze strony obserwator finansowy - "Zdaniem części ukraińskich komentatorów trudno nawet mówić o wywozie “ukraińskiego ziarna”, skoro w lwiej części należy ono do agroholdingów z międzynarodowym kapitałem. To nie Ukraina i Ukraińcy będą głównymi beneficjentami eksportu ziarna ze stepów, jeśli w końcu uda się go odblokować, ale akcjonariusze spółek notowanych na europejskich giełdach i rządy państw zachodnich"
@Chaoss Ten przykład pokazuje dobitnie logikę UE. Na terenie UE nie można stosować bardzo wielu substancji czynnych w ochronie roślin, nie można uprawiać roślin GMO, jest cała masa obostrzeń dotyczących nawożenia, na różne zabiegi są wyznaczone terminy. Do tego wiele instytucji kontrolujących stosowanie się do tych przepisów, a jednocześnie otwiera się bramę i bez przeszkód wwozi towar z miejsca gdzie nikt się do tego nie stosuje. Na serio nikt z was nie dostrzega tego absurdu? Ostatnio czytalem jak to wpadli do rolnika który sprowadzał opryski z Ukrainy i go ukarali za ten proceder bo u nas były wycofane. No ale płody opryskane tymi środkami mogą wjeżdżać bez problemów. Coś tu chyba w takim razie nie działa.
@against_modern_football Może dla jednej osoby tak. Zresztą nie wiem jak teraz, ale kiedyś liczyłem to na 3-4 osoby już bardziej opłacało się autem. Zwłaszcza w miejsca gdzie potem własne auto bardzo się przydawało.
@sonek A to już całkiem możliwe - olej jest dobierany także do warunków geograficznych. Czyli jeśli Volvo nastawia się na sprzedaż samochodów do szwedzkich warunków atmosferycznych , a Ford do bardziej europejskich to stąd może wynikać ta różnica. Właśnie taka jest różnica między 0w a 5w, że ten pierwszy zachowuje swoją lepkość przy bardziej minusowych temperaturach.
@sonek A skąd wiesz, że nie nastąpiły jakieś zmiany konstrukcyjne na przestrzeni tych lat? Albo możliwe jest, że przez te dwa lata dostrzegli jakieś problemy wynikłe ze stosowania danego typu oleju więc zmienili. Warto poczytac na forach dotyczących konkretnego modelu- może tam jest jakieś wyjaśnienie.
@ciema Jest taka strona bodajże clicktrans gdzie można zlecić ofertę transportu i być może jakiś bus po drodze ci to zawiezie. Ceny do dogadania indywidualnie
@bartekvisca Ale wiesz że ten węgiel z Mozambiku nie służy do ogrzewania czy produkcji energii, tylko do produkcji stali? I że jest to węgiel bardzo wysokiej jakości o parametrach których u nas nie ma?
@Deviler Jeśli kupujesz go w Biedronce to jest to jak najbardziej chleb. Jeśli natomiast zdarzyłoby ci się kiedyś zjeść chleb z biedronki to wtedy można by mieć podejrzenia że coś jest z nim nie halo bo biedronka nie jest zazwyczaj składnikiem tego wyrobu.
@Kubox Raz zdarzyło mi się stać w korku w drodze zatarasowanej przez potężną burzę z konarami nad głową które łamały się jak zapałki. Nie polecam nikomu podobnego przeżycia. Na szczęście na moje auto spadły tylko cieńsze gałęzie.
@liberos35 Nie mówię o obronie kraju ani o wyjeżdżaniu. Czytaj ze zrozumieniem. Czym innym jest walka z najeźdźcą, a czym innym likwidacja rodaka który dopuścił się współpracy z tymże najeźdźcą. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie abym potrafił uczestniczyć w tym drugim.
@liberos35 No ja na chwilę obecną bym się jednak zastanowił czy chcę brać w tym udział. W sensie - w eliminowaniu rodaków którzy się sprzedali. Bo ta granica współpracy jest dość płynna, a zwłaszcza powody dla których to robią mogą być różnorakie.
@liberos35 Pewny jesteś? Przystawiłbyś komuś pistolet z tyłu głowy i ręka by ci nie zadrżała? Wiem, i rozumiem, że podobne rzeczy w pewnych okolicznościach się robi ,ale piszesz o tym z taką łatwością, że to trochę zastanawiające.
0
@KrychaFCB Szacunek za to,że nadal gra w ukochanym klubie. Niektórzy mogą się uczyć.
0
@kuz Tylko poczekaj aż z budżetu popłynie kasa do polskich klubów to wtedy ruszymy z kopyta.
0
@tomek8756 Serce rośnie.
3
@tomek8756 Czyli ona tam w tej torbie wozi sprzęt którym wykonuje tą aborcję?
2
@Criss18Barca A na koniec cala drużyna Chelsea i jego sasiedzi wstali i bili mu brawo.
5
@JimMorrisonFCB Tu jeszcze wrzucę taki cytat ze strony obserwator finansowy - "Zdaniem części ukraińskich komentatorów trudno nawet mówić o wywozie “ukraińskiego ziarna”, skoro w lwiej części należy ono do agroholdingów z międzynarodowym kapitałem. To nie Ukraina i Ukraińcy będą głównymi beneficjentami eksportu ziarna ze stepów, jeśli w końcu uda się go odblokować, ale akcjonariusze spółek notowanych na europejskich giełdach i rządy państw zachodnich"
6
@Chaoss Ten przykład pokazuje dobitnie logikę UE. Na terenie UE nie można stosować bardzo wielu substancji czynnych w ochronie roślin, nie można uprawiać roślin GMO, jest cała masa obostrzeń dotyczących nawożenia, na różne zabiegi są wyznaczone terminy. Do tego wiele instytucji kontrolujących stosowanie się do tych przepisów, a jednocześnie otwiera się bramę i bez przeszkód wwozi towar z miejsca gdzie nikt się do tego nie stosuje. Na serio nikt z was nie dostrzega tego absurdu? Ostatnio czytalem jak to wpadli do rolnika który sprowadzał opryski z Ukrainy i go ukarali za ten proceder bo u nas były wycofane. No ale płody opryskane tymi środkami mogą wjeżdżać bez problemów. Coś tu chyba w takim razie nie działa.
0
@arasz1819 Z dystansem misiu. Z dystansem.
1
@arasz1819 Jak to mówią - uderz w stół a nożyce się odezwą. Przecież Krzyś słowem nie wspomniał, że ten epitet "głupi" tyczy się do Ciebie.
1
@Pawel13sz To ty Lechu? Tzn towarzyszu Bolek?
1
@Ojciec5tkidzieci Skupiłbym się właśnie na zwiedzaniu cudów natury a wielkie miasta omijałbym szerokim łukiem.
0
@against_modern_football Może dla jednej osoby tak. Zresztą nie wiem jak teraz, ale kiedyś liczyłem to na 3-4 osoby już bardziej opłacało się autem. Zwłaszcza w miejsca gdzie potem własne auto bardzo się przydawało.
0
@sonek A to już całkiem możliwe - olej jest dobierany także do warunków geograficznych. Czyli jeśli Volvo nastawia się na sprzedaż samochodów do szwedzkich warunków atmosferycznych , a Ford do bardziej europejskich to stąd może wynikać ta różnica. Właśnie taka jest różnica między 0w a 5w, że ten pierwszy zachowuje swoją lepkość przy bardziej minusowych temperaturach.
0
@sonek A skąd wiesz, że nie nastąpiły jakieś zmiany konstrukcyjne na przestrzeni tych lat? Albo możliwe jest, że przez te dwa lata dostrzegli jakieś problemy wynikłe ze stosowania danego typu oleju więc zmienili. Warto poczytac na forach dotyczących konkretnego modelu- może tam jest jakieś wyjaśnienie.
0
@Fan2005 Myślałem że te kropki załatwią sprawę.
2
@ciema Jest taka strona bodajże clicktrans gdzie można zlecić ofertę transportu i być może jakiś bus po drodze ci to zawiezie. Ceny do dogadania indywidualnie
0
@Chaoss Jest, ale sama JSW który go wydobywa wydała kiedyś komunikat że musi sprowadzać taki węgiel aby go dodawać do swojego węgla.
1
@Fan2005 Po prostu przypomina mi się płacz jaki co roku jest u nas na sylwestra i ten mem o psach z II w. św.
2
@bartekvisca Ale wiesz że ten węgiel z Mozambiku nie służy do ogrzewania czy produkcji energii, tylko do produkcji stali? I że jest to węgiel bardzo wysokiej jakości o parametrach których u nas nie ma?
0
@Kamilos84 Biedne psiaki w okolicy...
1
@Deviler Jeśli kupujesz go w Biedronce to jest to jak najbardziej chleb. Jeśli natomiast zdarzyłoby ci się kiedyś zjeść chleb z biedronki to wtedy można by mieć podejrzenia że coś jest z nim nie halo bo biedronka nie jest zazwyczaj składnikiem tego wyrobu.
0
@Criss18Barca Ukraińcy napędzili ten wynik.
2
@Kubox Raz zdarzyło mi się stać w korku w drodze zatarasowanej przez potężną burzę z konarami nad głową które łamały się jak zapałki. Nie polecam nikomu podobnego przeżycia. Na szczęście na moje auto spadły tylko cieńsze gałęzie.
0
@liberos35 Nie mówię o obronie kraju ani o wyjeżdżaniu. Czytaj ze zrozumieniem. Czym innym jest walka z najeźdźcą, a czym innym likwidacja rodaka który dopuścił się współpracy z tymże najeźdźcą. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie abym potrafił uczestniczyć w tym drugim.
1
@michal26 Jeśli chodzi o kwestie banderyzmu i Wołyń to jednak powolne przenikanie się kultur i może większy kontakt zaowocują unormowaniem tych spraw.
0
@liberos35 No ja na chwilę obecną bym się jednak zastanowił czy chcę brać w tym udział. W sensie - w eliminowaniu rodaków którzy się sprzedali. Bo ta granica współpracy jest dość płynna, a zwłaszcza powody dla których to robią mogą być różnorakie.
0
@liberos35 Pewny jesteś? Przystawiłbyś komuś pistolet z tyłu głowy i ręka by ci nie zadrżała? Wiem, i rozumiem, że podobne rzeczy w pewnych okolicznościach się robi ,ale piszesz o tym z taką łatwością, że to trochę zastanawiające.
1
@Hubsao Raczej, że każdego można wsadzić na ten stołek jeśli za tym kimś stoją odpowiedni ludzie.
1
@kubix05 Gdy w pandemii pozamykano niektóre granice to podobne obrazki powróciły.
0
@jacobFCB Kolejna mądrość z cyklu " I wtedy ja mu powiedziałem. Joe słuchaj...."