0

@MadafakinGuy Tyle, że drukarz dostał pozew i musiał się tłumaczyć w sądzie. Tutaj pozwu póki co nie ma, a tylko korzystają z wolności słowa i wyrażają swój pogląd na ta sytuację. Taka drobna różnica.

0

@Pawelec7 Ale, że Daniego za darmo oddaliśmy...

0

@Kessie Alba już powinien się bać.

0

@kiper09 Ty nie ucz ojca dzieci robić.

1

@Deviler Wszyscy mamy wspólnych przodków, więc nie masz się czym chwalić.

0

@Rhaan "dodatkowo trzeba uwzględnić chociażby europejski plan odbudowy Ukrainy w którym uczestniczyć będą Polskie firmy" - no właśnie widać jak nas tam poważają i są wdzięczni za naszą pomoc i wsparcie skoro w Szwajcarii przedstawili plan odbudowy i Polsce dziwnym trafem mianowali rejon pod kontrolą Rosji. Takie newsy są niczym zimny prysznic. Żeby nie było, też generalnie jestem za udzielaniem wsparcia, ale warto punktować głupie posunięcia w tym wspieraniu czy też brak korzystania z sytuacji i zaklepania jakichś korzyści dla nas. Co do sytuacji na filmiku to ciężko to ocenić skoro to jest totalnie wyrwane z kontekstu i nie znamy okoliczności.

0

@jordus100 Dobra - skoro znaleźliśmy punkt wspólny to proponuję zakończyć tą dyskusję. Masz zupełną rację - "NIE MOŻEMY pozwolić jakiemuś stanowi na..." Podobnie jak NIE MOŻEMY mu zakazać. Nawet pośrednio wykorzystując do tego celu czynne prawo wyborcze, bo ja takowego w odniesieniu do USA nie posiadam.

0

@ranger3120 No akurat do zimy to jeszcze trochę czasu mamy. Liczę na to, że ktoś jednak ma na tyle oleju w głowie aby zadbać o dostępność surowca. Choć dopuszczam możliwość, że mogę się mylić. Z tego co pamiętam to w czasie upałów ostatnimi latami też sygnalizowano problemy z zaopatrzeniem w prąd.

1

Haha. A potem się ludzie dziwią, że oszuści wyłudzają kasę na wnuczka, na szejka, czy na żołnierza który nie ma kasy by wrócić z misji. A oto jak podeszli samego Stephena Kinga - https://ksiazki.wp.pl/stephen-king-nazwal-bandere-wielkim-czlowiekiem-jestem-zazenowany-nie-mialem-pojecia-6792945324731264a
Ps. A tak swoją drogą to doskonały sposób aby wykorzystując rozgłos związany z tymi sławnymi osobami odkłamać historię.

0

@jordus100 Ale to tak samo może działać w drugą stronę. Obecny układ polityczny akurat ci pasuje ale gdyby prawo federalne ustanawiała skrajna prawica, to mogłaby wówczas narzucać ograniczenia liberalnym stanom. I tak samo byś wówczas pomstował, że chcą ich kontrolować. Tak ogólnie to mi to zwisa i powiewa jak oni tam w tych Stanach sobie kształtują prawodawstwo. Uważam tylko, że wszelka decentralizacja władzy jest dla obywateli korzystniejsza.

0

@jordus100 Nie zamierzam dyskutować na poboczne tematy. Zauważyłem tylko,że sam zacząłeś pisać o kontroli. Skoro ktoś oddaje prawo do decyzji w ręce obywateli to gdzie tu widzisz kontrolę?

0

@Sulimo Po co zakładasz drugi temat o tym samym?

0

@jordus100 Sam piszesz o kontroli. A czymże innym jak nie kontrola jest narzucanie praw temu wysoce religijno ekstremistycznemu stanowi przez władze federalne jak nie kontrolą? Zresztą to tak samo może działać w drugą stronę. Jakieś skrajnie prawicowe władze federalne mogłyby narzucać prawo stanom liberalnym. Wtedy też byłyby głosy o kontroli.

0

@jordus100 Z tego co kojarzę, to ten głośny wyrok dotyczący aborcji oddał prawo decydowania o podobnych sprawach do gestii władz stanowych. Jeśli tak jest to o jakiej kontroli tu mowa? Decentralizacja władzy to chyba plus dla obywateli którzy pośrednio mogą lokalnie decydować o ważnych dla nich sprawach wybierając sobie władze stanowe.

2

@dniel Nie wiem jak to w dużych miastach. U mnie na przetwory idzie grubo ponad 30 kg. To w zasadzie tyle co nic. Nalewki, syropy na zimę,kompoty,soki. Oczywiście zależy jeszcze na ile osób trzeba przygotować, ale u mnie idzie dość sporo cukru na przetwory.

0

@PatrykBarca Nie szkodzi. Jak dają to weź jeszcze raz i jeszcze na parkingu bez problemu opchniesz drożej. Nie dziś to jutro.

2

@Gwyn Jak to mówią. Gość w domu jest jak ryba. Po trzech dniach zaczyna śmierdzieć. Ta zasada tyczy się wszystkich bez wyjątku.

0

@michal26 A jesz pieczywo? Bo tam też dodają. W sumie nawet więcej niż słodzisz herbatę czy kawę. Jak z kolei odbiera się miód z ula to potem trzeba to uzupełnić właśnie syropem z uwaga zaskoczenie - cukru. Więc chyba jednak trochę go potrzebujesz jak ruszysz wyobraźnią.

1

@aldewir Cukrowni oczywiście. Już poprawione. Dzięki za czujność.

1

@MesQueUnClub96 Sezon na przetwory, dokarmianie pszczół. A prezes jednej z cukrowni sygnalizuje dwukrotny wzrost cen do końca roku.

0

@AFA90 Nadal liczę na to, że w końcu ochłonęła i teraz przyzna publicznie, że hejt którego się dopuściła w stosunku do naszych służb mundurowych był niedopuszczalny i pouczy ludzi, żeby tak nie robili. Jak myślicie? Po to ją tam zaprosili?

0

@KrystianR No dokładnie. II wojnę światową wywołał Nazistan, a nie Niemcy. Poza tym całe zło działo się w polskich obozach śmierci.

0

@Kessie No i teraz pytanie czy ten bat to był przysłowiowy, czy brać to dosłownie? Jak już wymyśla się takie pytanie to warto to zaznaczyć, albo chociaż wziąć w cudzysłów. Jak to pójdzie w świat to mało kto wyłapie, że w Polsce mamy takie powiedzenie. Być może o to właśnie chodziło.

0

@macio_944 Nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, ale jakby nie patrzeć to trochę dziwna by była LM bez Cristiano.

1

@LS No nie do końca to samo. Pokończyły się kontrakty i wstrzymują się z podpisaniem nowych w oczekiwaniu co będzie się działo z cenami gazu. Stąd braki, a dodatkowo jest teraz pełnia sezonu na przetwory. Do tego jeden z prezesów cukrowni sygnalizuje, że do końca roku należy się spodziewać dwukrotnego wzrostu cen. Co wpłynie oczywiście na zwiększone koszty produkcji większości innych produktów spożywczych.

0

@AnnaMarianna Nie zauważyłem podobnej reguły.

0

@maniak33333 A to spoko - już rozumiem. Nie znałem realiów tego rynku więc nie wiedziałem, że kontrakty są podpisywane z ceną ograniczoną na dłuższy czas.

0

@maniak33333 To nie za bardzo rozumiem. Kto to wstrzymuje? Cukrownie? Czyli oni nie znali ceny gazu którego już użyli do produkcji i dopiero się dowiedzą? Bardziej chodziło mi o zaznaczenie różnicy dlaczego cukier jest w tym momencie naprawdę potrzebny ludziom w odróżnieniu do tej sytuacji z papierem.

0

@NsKi Tak średnio to wychodzi z 10 kg na rodzinę. Zależy jeszcze od pożytków w okolicy.

0

@draxidox Może w końcu przeprosi? I pouczy innych, że nie powinno się tak robić?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?