Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MrPGG To jest sparing a Inter wygląda jak drużyna z orlika. Na spokojnie z zachwytami. Zostawiają nam tyle miejsca że nawet Pjanic wyglądałby na topowego pomocnika świata.
0
Ale ten Inter słaby…
0
@PatrychoO a mecze nie mają być na polsat sport??
1
@Survier Dla mnie Nico do póki nie poprawi decyzyjności na boisku to nie będzie zastępcą nikogo, chyba że w Celcie Vigo. Chłopak miał dobre wejście a potem coś się z nim stało... Aktualnie w hierarchi pomocników jest ostatni do gry, nie licząc Pjanicia i SR.
0
@Karokilla Myślę że zdecydowanie nie jesteś wstanie ocenić mojej reakcji poprzez komentarz w internecie oraz jakikolwiek brak znajomości mojej osoby. Jeżeli wyciągasz takie wnioski to znaczy że jesteś ignorantem aspirującym do miana pseudo eksperta.
Twoja teza o obyciu z kulturą w celu jej zrozumienia jest zwykłym truizem tyczy się to każdego, dosłownie każdego, dzieła kultury. Od książek poprzez filmy, teatr aż po komiksy gry i plakaty. Natomiast pani noblistka w swojej wypowiedzi gloryfikuję literaturę jako sztukę wyższą, co jest absurdem gdyż książki to jedno z bardziej ograniczonych przez formę sztuk kultury, dokłada do tego tezę, że jej literatura jest lepsza i sama siebie usadza na tronie, dzieli ludzi na gorszych i lepszych i proszę mi tutaj nie wychodzić z etymologią bo to co autor miał na myśli można sobie wykładać na lekacjach polskiego a termin idiota jest w naszym społeczeństwie jasno określony jako pejoratywny. Czasami się zastanawiam czy osoby Twojego pokroju, aż tak czują potrzebę bycia lepszym od innych że są gotowe bronić nie obranialnego, byle tylko uratować ułudę świata w którym egzystują czy zwyczajnie są ślepo zapatrzone w idola i nie potrafią dostrzec jego wad. W każdym razie strasznie to smutne że ktokolwiek próbuje bronić Tokarczuk, która już nie pierwszy raz pokazuje bute i chamstwo.
0
@Karokilla nie poczułem się urażony bo osoba która dla mnie sobą nic nie reprezentuje, oprócz tony buractwa, nie może mnie dotknąć swoją wypowiedzią. Jeżeli uważasz że jej buractwo zostało w jakiś sposób wytłumaczone i usprawiedliwione to Twoja sprawa. Możesz nawet wierzyć że deszcz pada jak na Ciebie plują.
1
@Compadre A no przyznaje się że lekko przekoloryzowałem jak to mam w zwyczaju, zwłaszcza jak coś mnie zirytuje. W każdym razie za ostrą wymianę zdań urazy nie chowam i życzę miłego dnia :)
1
@Compadre Proszę bardzo, wybacz ale pierwszy raz wklejam link z twittera, więc nie wiem jak to się wyświetli a podobno są z tym problemy.
3
@leos2501 Czuje się zażenowany że ktoś kto jest uważany za autorytet odnosi się z pogardą do innych i segreguje ludzi na lepszych, czyli tych którzy czytają jej książki, i tych gorszych którzy tego nie robią. Taka osoba powinna inspirować ludzi do tego żebty zaczynali czytać a nie mówić że jeśli nie rozumiesz jej literatury to znaczy że jesteś debilem.
@Compadre Dziękuje za cytat, informuje że jednak potrafię czytać, zwłaszcza rzeczy które sam napisałem. Jeżeli nie potrafisz zrozumieć mojej wypowiedzi to co dopiero literaturę naszej noblistki ;)
5
@Compadre Zbyt skomplikowany język? Jeżeli podzielasz jej pychę i pogardę to współczuje.
8
Ależ petardę odpaliła nasz wspaniała noblistka, "czytanie nie jest dla idiotów". Brak mi słów, chociaż w sumie mnie to nie dziwi, jej książki są tak mdłe i nudne że faktycznie czytają się je jedynie osoby które nie lubią czerpać przyjemności z literatury a jedynie chcą się czuć lepsi od nich bo czytają literature "wyrafinowaną".
0
@michal26 No niestety ale nie można robić wyjątków, tak długo jak będą występować pod Białoruską flagą tak długo będą wykorzystywani w propagandzie. Nikt nie puści w Rosji czy na Białorusi wywiadu w którym krytykują władze, puszczą za to informacje że Rosja czy Białoruś odnoszą kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej udowadniając wyższość nad zachodem, nie żal mi kilku sportowców, żal mi Ukraińców którzy stracili domu.
@endriuuu2 Trzeba przetrzymać ciężki okres, ceny surowców energetycznych faktycznie poszły do góry ale w przyszłym roku już się ustabilizują, jeżeli UE nie nałożyłaby embarga to Niemcy dalej zacieśnialiby współpracę z Rosją. Dzisiaj może faktycznie czekają nas wyższe rachunki ale za to długofalowo Rosja przestanie móc szantażować Europe.
0
@Schoogs w zeszłym tygodniu mówili że United chce zamknąć temat do końca tygodnia. Jak widać nie sprezyowali którego ...
1
@michal26 Niezgodze się, w kwestii skuteczności sankcji trzeba zrozumieć że one przyniosą efekt długofalowo, zakaz eksportu sprawił że w Rosji zaraz będzie brakować części do wszystkiego, dodatkowo Rosyjskie rezerwy walutowe topnieją w błyskawicznym tempie. Doszło do tego że Putin podpisał ustawę o utajnieniu ich.
Natomiast decyzja o wykluczeniu sportowców jest słuszna, ponieważ Rosja używa ich do promowania swojego przekazu i uwiarygadniania swojej propagandy. Dlatego tak istotne jest żeby wykluczyć wszystko co Rosyjskie i Białoruskie z cywilizowanego świata.
3
@PatrychoO Musiał mu się kontrakt skończyć żeby nie było wymówek że facet ma genetyke ulańca??
2
@tomek8756 Jarek tam nawet powiedział że euro jednak nie po 3zł a 2.55zł
6
@Pawel13sz Widać że zawodzi głowa ale Klopp potrafi budować zawodników. Myślę że chłopak odpali, potrzebuje tylko czasu.
1
@Kluivert_P Pffff w starej koszulce się nie liczy
2
Panowie oni jeszcze nie wiedzą xd
1
@tbas Masz rację prawie o tym zapomniałem, powinienem jeszcze do tego zgodzić się na przeprowadzkę i pracę dla firmy którą wybierze szef.
0
@Rust_Cohle niemożliwe, czytając la ramble jak nic wychodzi że zarobiłbym o wiele więcej i o wiele za dużo.
1
Pytanie do la rambli, bo ja czegoś nie rozumiem.
Jak zarabiam np 100k rocznie, ale szef poprosi mnie żeby zgodził się odroczyć 60k z wypłaty rocznej i w następnych 3 latach dostawałbym 120tyś rocznie. To czy łącznie w 4 lata zarobiłbym więcej czy tyle samo? Bo ja tak czytając ramble mam wrażenie że więcej.
0
@Lionel_Messi10 Jakby Barcelona płaciła na czas to by zarabiał 12mln brutto. Czemu nie napiszesz ile zarabia Duński Ronaldo?
1
@Ksavix Ech i znowu zabawa w oskarżenia o kłamstwa a potem ordynarna manipulacja, nowe nie znałem ale jak nie można odnieść się merytorycznie tylko wybiórczo do słówek to taki tego efekt.
" potem stwierdzasz że trzeba słuchać ekspertów z różnych stron(...)" Na podstawie tego zdania twierdzisz że wnioskowałem z Twojej wypowiedzi że słuchać == "słuchać się", wychodzi brak czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków.
"w interesie banków prywatnych jest walka z obecnym rządem", żyjesz w utopii Pisu, wszyscy źli tylko rząd dobry, wszyscy atakują tylko Jarek i Vateusz bronią obywateli, to podchodzi pod paranoje. Jeżeli uważasz że słaby sektor bankowy = szczęśliwe społeczeństwo to niestety ale nie mamy oczym rozmawiasz bo już dawno odkleiłeś się od rzeczywistości. Załamanie sektora bankowego w Polsce doprowadzi do katastrofy gospodarczej.
Wiem że jesteś przystosowany do tego że w rządzie pisu wszyscy mówią to co wymaga potrzeba chwili a ekspertów tworzą sami bo cytuję "ekseprci nie chcieli realizować naszego programu", nie wiem ile płacą Ci za pisanie takich bzdur ale mam nadzieje że serio płacą, bo poziom odklejenia i uwielbienia w rząd pisu wybił poza skale.
1
@Ksavix Alfa i omega, naoglądał się foliarskich kanałów antyszczepionkowych i teraz udaje eksperta przekręcając słowa innych.
Zaprzeczasz sam sobie, najpierw stwierdzasz że nie można ufać ekspertom bo wypowiedzi są mocowane politycznie a potem stwierdzasz że trzeba słuchać ekspertów z różnych stron i samemu wyciągać wnioski, jakie to będą wnioski skoro wszyscy są mocowani politycznie i nikt nie ma racji?
Tak naprawdę Twoja wypowiedź to jeden wielki bełkot i stek bzdur. Po pierwsze wrzucasz do worka NBP i ING, gdzie ING jest bankiem prywatnym należącym do akcjonariuszy a NBP bankiem centralnym z prezesem wybieranym przez rząd. Ja podałem przykłady prezesów ING i Mbanku, są to banki komercyjne a ich prezesi odpowiadają przed akcjonariuszami a nie przed politykami i nie są wybierani na podstawie znajomośći a kompetencji. Jeżeli stwierdzasz że wypowiadają się zgodnie z wolą jakichś polityków to zwyczajnie bredzisz i nie wiesz jak wygląda rzeczywistość.
Skąd prezesi banków analizujący sytuacje finansową i gospodarczą kraju mogą wiedzieć jak działania rządu wpływają na inflację w kraju? A no może stąd że mają wgląd do danych i dokładnie widzą jak wygląda sytuacja depozytów i znają sytuacje sektora bankowego w Polsce? Stąd że wiedzą w przeciwieństwie do Ciebie że w modelu europejskim większość inwestycji w Europie finansowana jest przez sektor bankowy który wbrew powszechnej opinii w Polsce przeżywa kryzys i posiadamy aktualnie jeden z najsłabszych sektorów bankowych w Europie, co wpływa na spadający wskaźnik inwestycji, co sprawia że wydajność pracy nie rośnie proporcjonalnie do inflacji choćby i nie rósłby nawet gdyby wojny nie było. Gospodarka to miliony naczyń połączonych i wolę zaufać ekspertom którzy zostali wybrani do swoich funkcji ze względów na wiedze i doświadczenie niż pseudo znawców, takich jak Ty i Twoi pisowscy profesorowie z Szombierek czy innych końców świata, którzy powiedzą wszystko co im ślina na język przyniesie, bo ich słowa nic nie znaczą.
1
@Ksavix No cóż, jeżeli Ty wolisz swój "chłopski rozum" to ja współczuje Tobie, jest takie słowo, foliarz, z chłopskiego rozumu już całkiem blisko do niego.
2
@Khardan Jeśli przeglądniesz sobie statystyki to zauważysz że od 7 lat mamy nieustanny wzrost inflacji, już przed covidem inflacja przekroczyła 4% i była ponad celem który wynosił bodajże 2.5%, ja nie twierdze że PiS odpowiada w całości za inflację, ale uważam że przy sensownej poliytyce (nie mówię o PO) ta inflacja dzisiaj wynosiłaby może 9-10% a nie 15 i szła w górę.
1
@Ksavix Jak już to mogę się mylić ale nie kłamie, natomiast eksperci o których mówię to między innymi prezesi Mbanku i ING, to że sobie puszczą w TVP czy na TVNie jakiegoś profesora z pćimia dolnego mnie za bardzo nie interesuje, natomiast jeśli widzę wypowiedzi osób które są w sektorze finansowym czy dużym biznesie i są one jednoznaczne to im ufam.
5
@Khardan Chłopie ogarnij się... Jak możesz powiedzieć że rząd niewpływa na ifnlację... Nie trzeba mierzyć w jakim stopniu rząd wpływa na jej wzrost bo wystarczy zobaczyć jakie działania podejmuje rząd. A podejmuje działania pro inflacyjne i mówi to dosłownie każdy ekonimista. Warto zaznaczyć że inflacja w Polsce była na rekordowym poziomie już przed wojną, ok 9% w styczniu. Mamy jedną z najwyższych inflacji w Europie, mówisz o inflacji w regionie co jest absurdalne bo część regionu jest w strefie euro a reszty krajów zwyczajnie jest garstka, doliczyć do tego również trzeba fakt że w Polsce mamy obniżony VAT przez tarcze, jeśli tarcze się skończą to inflacja wystrzeli w kosmos.
Wakacje kredytowe, 13 i 14 emerytura, socjale dodatki ulgi i dopłaty. Jak można mówić że rząd nie działa pro inflacyjnie?
3
@Kidd Czekamy na Vateusza: Inflacja jest w odwrocie, nienależy się jej bać!