2

@Janiama Xavi już zaznaczył że chce mieć stoperów którzy świetnie wyprowadzają piłkę więc można sie spodziewać Araujo na prawej lub ławkę. Bernardo za 80mln przy takiej ilości pomocników mnie jakoś nie grzeje.

2

Te oceny to chyba losowane były, nie widzę tutaj żadnej konsekwencji. Opisy nie mają również nic wspólnego z notą. Już na samym początku można się zdziwić porównując oceny Matsa i Penii.

1

@FCB_dimiC Dziki nie popierał przymusu szczepień i nie panikował więc część ludzi uważa że jest foliarzem jak każdy bez 8 dawek szczepionki. Oprócz tego podchwyciły to osoby które nie potrafią zrozumieć że facet często używa satyry.

3

@DonAndresFCB nawet De Jong nie pisze takich glupich komentarzy, dzisiaj Frenki najlepszy w lini pomocy.

0

Martwi mnie Fati, chłopak potrafi strzelić z niczego ale dynamiki i przyspieszenia brakuje.

0

Spokojnie, Lewy zostawia brameczki na lige

14

Świetne przyśpieszenie i wyprowadzenie piłki przez Frenkiego a tutaj hejty xd szkoda że nikt inny nie potrafi tak wyjść z piłką ze strefy obronnej.

0

Bo to była za prosta piłka dla Robercika

1

Wincyj pomocników! Chłopak musi byc cierpliwy, jest jeszcze młody, póki co w pomocy tłok okropny ale za rok może być lepiej.

2

@Image nie możesz sobie wziąć zawodnika i powiedzieć że w każdym kontekście będzie dobry. Real nie gra tak jak my, Real nie rozgrywa tak często piłki od własnej bramki i nie gra tak często przez bramkarza. Dlatego Courtoisa nie musi grać na najwyższym poziomie nogami. Dlaczego to jest tak trudne do zrozumienia? Nikt nie mówi że bramkarz nie musi umieć bronić, tylko że u nas oprócz tego że musi umieć bronić musi dobrze grać nogami a takich bramkarzy jest niewielu.

0

@Cvzx Różnica jest taka że MATSowi zdarza się czasem kiepski mecz w grze nogami a inni dostępni bramkarze, o Neto nie wspominając, nie mają ani jednego meczu na poziomie Marca. Tylko 2 bramkarzy dorównuje Niemcowi w grze nogami, Ederson i Neuer. Jeżeli będziemy mieć w bramce zawodnika który nie umie wyprowadzić piłki to przeciwnicy będą nam robić Bayern co tydzień.

2

@ObiektywnyKibic121 Mnie najbardziej dziwi że ludzie totalnie deprecjonują gre nogami u bramkarza a wystarczy zobaczyć co się działo w obronie z wyprowadzeniem piłki jak w bramce stawał Neto.

1

@Roni/VEB Szkoda że większość tego nie widzi, budują składy jak w fifie zamiast obserwować jak wygląda gra drużyny w konkretnej konfiguracji i póki co każdy z pomocnikow wygląda lepiej kiedy obok gra Holender.

1

@kakusus Myśle że sporo zawodników odejdzie pod koniec okienka. Taka gra na przeczekanie.

0

@Nowy1103 Nie nie były podpisywane, Frenkie tyle nie zarabia, sprawdź sobie dokładnie kwoty i zapisy. Frenkie zarabia 12mln euro brutto + ma otrzymywać 6mln euro brutto zaległego wynagrodzenia. Jeżeli wliczasz zaległe wynagrodzenie do aktualnej pensji to jesteś niepoważny, to są pieniądze już zarobione.

Jak widzisz 12 mln brutto a 30 mln to jest KOLOSALNA różnica.

0

@Nowy1103 ja naprawdę nie wiem skąd wy bierzecie te absurdalne kwoty w wysokości 30 mln brutto? Co chwile te brednie są powielane a z prawdą nie mają nic wspólnego.

1

@leny1409 Dorośniesz to zmienisz zdanie i zrozumiesz trochę lepiej świat. Zacznę od tego że wywalić na zbity pysk piłkarza to możesz w FIFIE a nie w prawdziwym życiu. Piłkarz ma ważny kontrakt a w nim ma zapisane że przez X lat piłkarz będzie dostawał kwotę X w zamian za konkretne usługi, jeśli masz z tym problem to oczywiście możesz wypłacić mu kasę za cały kontrakt z góry i dać kartę zawodnika do ręki. Kontrakt to nie jest zobowiązanie jedynie pracownika ale również pracodawcy.

W ogóle bawi mnie tekst dobro klubu, bo jak chodzi o klub piłkarski to jest dobro klubu ale jeśli to jest McDonald's to chciwi kapitaliści... Nie wiem jak naiwnym trzeba być żeby wierzyć w to że od decyzji Frenkiego zależy to "DOBRO KLUBU". JAK SIĘ NIE MA KASY TO SIĘ NIE WYDAJE 200MLN EURO NA NOWYCH ZAWODNIKÓW I 80MLN EURO NA NOWE PENSJE. Wystarczyło nie podpisywać kogoś z nowych nabytków i kasa by się znalazła.

Jeżeli myślisz że można sobie zrywać kontrakty jak się żywnie podoba to ja Ci tylko podam kilka nazwisk. Bale, Umtiti, Pjanic, Braithwait. Jeśli klub może zwalniać jak mu się podoba to czemu Ci zawodnicy nie zostali zwolnieni? A no dlatego że nie można z nimi zerwać kontraktów nie płacąc im takiej kasy żeby to się opłacało. Zejdz na ziemie, Frenkiego nikt do niczego nie zmusi, jak będzie chciał to będzie siedział u nas jeszcze 4 lata czy Ci się to podoba czy nie, piłka jest po jego stronie.

0

@sylwa-3 Frenkie się nie opierdalał i wywiązywał z wszystkich obowiązków, jego średnia nota z 12 miesięcy według sofa score to 7.06/10. Jeśli nie oglądasz meczy to nie komentuj.

Jeżeli uważasz że w przypadku kontuzji klub powinien móc zwolnić piłkarza to ja nie mam więcej pytań, zwyczajnie nie ma sensu dyskutować. W przypadku kontraktów piłkarzy klub ma prawo rozwiązać z zawodnikiem kontrakt jeśli ten nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. To że Tobie się nie podoba jak jakiś piłkarz gra nie znaczy że nie wywiązuje się z tego co ma w umowie.

@Sawik_10 Właśnie napisałeś że mobbing jest legalny i uzasadniony, brawo.

1

@Culer_1906 Frenkie musisz odejść bo niestać nas żeby zapłacić Ci zaległe wynagrodzenie które Ci się należy, dlatego Cię sprzedamy i ściągniemy w Twoje miejsce Silve który nie będzie zarabiać mniej xD

Klub to może co najwyżej ładnie poprosić Frenkiego o obniżkę i ewentualnie błagać na kolanach o odejście, a Frenkie może powiedzieć NIE i tyle w temacie.

48

Ludzie którzy stoją po stronie dyrekcji a nie Frenkiego to chyba dzieci które nigdy w życiu nie pracowały, a mecze znają ze skrótów. Czekam na dzień w którym ktoś w pracy was poprosi żebyśćie dostali za rok tylko 30% waszych zarobków a resztę za 3 lata a potem będzie chciał was zwolnić żeby tego nie płacić i jeszcze wam powie że to dla dobra firmy bo właśnie zatrudnił 3 pracowników na wasze miejsce.

2

@SirChuck Ale bzdury piszesz. Rozumiem że Ci piłkarze których ściągnęliśmy za 200mln euro i tych których ściągnęliśmy za darmo (Kessie i Christensen) nie zarabiają? Przyszli grać za darmo?

0

@BorzyKrzys problem nie jest w tym że większość piłkarzy inteligencją nie grzeszy, problem w tym że robi się z nich autorytety, pyta o rzeczy o których nie mają pojęcia a potem jeszcze cytuje w mediach.

0

@Tomek54321 Skoto ich stać to nie wymusza się obniżenia pensji którą obiecali i zagwarantowali. I na pewno tyle zarabia bo było to na stronie dokładnie rozpisane 12mln brutto pensji (obniżona z 14 na stałe, 2 lata temu) czyli ok 6mln netto. Do tego max 3mln euro bonusów w tym połowa to wygranie LM) a każdy zawodnik ma jakieś bonusy i ich się zwykle nie podaje przy pensji, a reszta to ODRCZONE i ROZŁOŻONE wynagrodzenie. Czyli Frenkie zarabia 12mln euro brutto - ok 6mln euro netto.

0

@kejdzi FDJ zarabia 12mln euro brutto, czyli ok 6mln netto. Oprócz tego Barca zalega mu 17mln euro które zgodnie z umową ma zostać rozłożone na 3 raty przez 3 lata, czyli ok 6mln euro brutto rocznie. Stąd się biorą zarobki na poziomie 18mln euro brutto. Z tym że 6mln to wynagrodzenie odroczone, kasa którą już zarobił. Frenkie w ostatnim sezonie otrzymał jedynie 3mln euro brutto.

@Tomek54321 tak wolałbym być drugi uczciwie niż pierwszy oszukując. Jak pójdziesz kiedyś do pracy i szef Ci nie zapłaci z tekstem że dzięki temu firma się szybciej rozwinie to będziesz szczęśliwy?? Ponadto jak możesz uzależniać sukces sportowy od wypłaty De Jonga jak w jednym okienku zakontraktowaliśmy zawodników za 200mln euro z zarobkami brutto na poziomie łacznie 60 - 80 mln brutto za sezon a Frenkie ma dostać 18?? Trzeba było zrezygnować z Kessiego i hajs dla Frenkiego by się znalazł, no chyba że Kessie to ten facet który sprawi że wygramy wszystko.

0

@masq z Frenkim to jest ciekawa sprawa bo moim zdaniem w poprzednim sezonie zarówno Gavi jak i Pedri lepiej wyglądali grając z Holendrem i wyglądali lepiej od niego ale kiedy De Jonga na boisku nie było to współpraca Pedri Gavi moim zdaniem wyglądała gorzej.

0

@Sawik_10 gdyby MATS grał nogami na poziomie Belga to puszczałby 2x tyle bramek co teraz, nawet gdyby bronił lepiej od niego. A byłoby tak bo często rozgrywamy akcje od bramkarza i gramy krótkimi podaniami. Bramkarz który gra na lini to przy naszym stylu gry za mało. Ja rozumiem Twój tok rozumowania ale za każdym razem kiedy w bramce mamy kogoś kto nie potrafi grać nogami to nie możemy wyjść z własnej połowy. Tak było jak wchodził Neto czy Pinto.

1

@Sawik_10 stawianie na bramkarza który nie gra nogami na najwyższym poziomie to dla nas strzał w kolano. Widziałeś co się działo jak Neto stawał na bramce? Każde wyprowadzenie piłki to zawał serca.

3

@Tomek54321 jak Cie na coś nie stać to tego nie kupujesz, a jak Cie stać to płać. Jak weźmiesz kredyt w banku to powiesz im że spłacisz połowę bo chcesz sobie jeszcze nowe auto kupić ??

Nie mów mi co ja bym zrobił bo ja bym nie doprowadził klubu do takiej ruiny. Nawet jak graliśmy za Koemana to oglądałem wszystkie mecze i czekałem cierpliwie aż się odbudujemy i wolałbym czekać dłużej niż oszukiwać i wykorzystywać piłkarzy.

7

Barcelona ma uzasadniony powód finansowy w postaci wydania 200mln euro na transfery i potrzeby rejestracji Kounde z pensją na poziomie 6mlne euro netto czyli dokładnie tyle ile zarabia Frenkie??

Jeszcze warto dodać że w przypadku odejścia Frenkiego trzeba będzie doliczyć wypłate zaległego wynagrodzenia w wysokości 17mln euro i koszt amortyzacji ok 30 - 40 mln euro. BYZNES ROKU

0

@Dojt Jeżeli zostanie i Xavi będzie go widział w składzie to oczywiście że trzeba nim grać, ale ja tego nie widzę. Pjanić o wiele gorzej broni i gra w destrukcji niż Busi, jest równie słaby fizycznie i wolny. Wymiana Pjanić za Busquetsa to jakby zabrać część atutów Busquetsa ale zostawić jego wady. Pamiętajmy że Pjanic zagrał 45 minut na drugi skład Juve w presezonie... Nie ma sensu go oceniać po tym meczu, przyjdzie prawdziwy rywal który będzie grał na 100% i nie zdziwie się jak Pjanić nie dojedzie. No ale czas pokaże.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?