0

@Adi123456789 hahaha xD "oN wYkoNał PrAcE" kolega Ci to pisał ? To już szczyt Twojej argumentacji czy stać Cie na coś więcej? AHAHAHHAHAAHHAA ULUBIONY ZAWODNIK GAVI i wszystko jasne xD jakby samobója strzelił to pewnie byś się spuszczał jaka zajebista bramka. Odpuść sobie mordo bo pewnie mecze oglądasz w 125p na strumyku i nawet nie widzisz kto piłkę kopie ;)

0

@Adi123456789 no tak jak się nie ma argumentów to się robi z siebie idiotę i pisze „haha” obejrzyj sobie mecz jeszcze raz, tylko tym razem nie najeb się za bardzo to może zobaczysz coś więcej niż opinie komentatora. Zarówno whoscored, jak i sofascore wyżej ocenili występy Kounde Matsa i Raphini ale co tam Gavi zagrał lepiej bo Ty tak mówisz. Szkoda że nie potrafisz uzasadnić swojej opinii. Właśnie tacy ludzie jak Ty, którzy z dyskusją i wymianą poglądów opartych na argumentach mają tyle wspólnego co veganin ze schabowym tworzą patologie. Kończę dyskusje z Tobą bo szkoda czasu.

5

@ShawnC niestety ludzie mają swoich ulubieńców i na niektórych zawodników patrzy się przez różowe okulary. Gavi zagrał dobry mecz, zwłaszcza w destrukcji ale w ataku nic nie dawał. Jedno kluczowe podanie w 90minut, 0 goli i 0 asyst. Nasza druga linia do zdobycia bramki w ogóle nie istniała i gdyby nie MATS to byłoby 2:0 zanim wyszlibyśmy ze swojej połowy.

0

@Lipak Myślę że to nie błędy w obronie były problemem w 1 połowie a przegrany środek pola. Sevilla naciskała i w pierwszym kwadransie mieli aż 69% posiadania piłki.

0

@Adi123456789 no właśnie ja widziałem mecz a Ty nie potrafisz obronić swojej tezy. Powtrzasz to co napisałem, Gavi dużo biegał, zaliczył 2 odbiory 1 interwencje i miał 1 kluczowe podanie. 0 asyst 0 bramek, Kounde zagrał świetnie w obronie i zaliczył 2 asysty. MATS zaliczył 3 kluczowe interwencje z czego 2 przy wyniku 0:0 które utrzymały nas w grze. Nie potrafisz obronić występu Gaviego inaczej niż „dużo pracował”. Wymień jedno zagrożenie które stworzył w ataku. Nie wspomnę już o tym że masz problem z interpretacją wypowiedzi bo ja nigdzie nie napisałem że chłopak zagrał źle, napisałem że według mnie byli lepsi a zachwyty są przesadzone.

2

@Adi123456789 dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Powiedz mi w czym był lepszy dzisiaj od MATSa i Kounde?

2

@agrad0 tak, Wykonał dużą pracę w obronie ale według mnie żeby zachwycać się czyimś występem to jednak trzeba dorzucić coś w ofensywie, przynajmniej jeśli mówi o ofensywnym zawodniku. Moim zdaniem dzisiaj lepsi byli MATS i Kounde. No i pragnę podkreślić że nie twierdzę że zagrał źle, zagrał dobrze ale nie na tyle żeby się zachwycać…

3

Zostane pewnie zjechany ale nie rozumiem zachwytów nad Gavim w dzisiejszym meczu. Zagrał dobry mecz ale głównie można go pochwalić za aktywność i prace w destrukcji. 2 dobre odbiory i 1 świetna interwencja w obronie. W kreacji ani wyprowadzeniu za dużo nie pokazał, jedno kluczowe podanie. Pedri w tym meczu był mniej aktywny a i tak stworzył więcej zagrożenie, powinien mieć asyste po dośrodkowaniu na Kounde.

Ogólnie nasza 2 linia nie zachwyciła w tym meczu, zwłaszcza na początku spotkania zostaliśmy zdominowani przez Seville.

1

Haland 4 mecze 6 goli 1 asysta, potwór.

0

Myślałem że sędziowie w hiszpani są słabi ale to co robią sędziowie w polskiej 1 lidze to kabaret xd Z niewiadomych powodów odpaliłem sobie Wisła Vs Chrobry, tak wiem głupi pomysł, w każdym razie w 12 minut 3 interwencje varu i perełka na końcu. Zawodnik Wisły kopie bez piłki ( siedząc ) zawodnika Chrobrego. Sędzia 2 metry od zdarzeni, widzi wszystko i daje żółtą kartkę zamiast czerwa ale interweniuje VAR. Na varze wychodzi że no kopnął typa w kostkę ale chwile przed tym został 2x celowo nadepnięty w stope i kostke przez tego zawodnika. No i sędzia zmienia decyzje i wyrzuca Wiślaka z boiska a typa który 2 razy nadepnął Fernandeza i zaczął się turlać zostawia nawet bez żółtej kartki xD Już mi się odechciało oglądać 1 lige :)

0

@lukaszbarca15 13 emeryturę dostaje każdy, ale faktycznie pomyliłem się z kwotą, bo dostaje się najniższą zasadniczą kwotę. Co nie zmienia faktu że osoba które tego nie potrzebuje również to dostanie.

0

@tbas Faktycznie, od 14stki jest ograniczenie do 4180zł brutto.

5

@barcelonaLM Największa patologia w tych "ekstra" emeryturach to fakt że dostają ja wszyscy. Więc jak masz 20-30tys emerytury, a takich jest całkiem sporo, to mają w roku nawet 40-60tyś w bonusie od państwa, w imię wspierania najsłabszych.

4

@Bobo25 Ahahahahaha sorry stary ale większej bzdury to nie mogłeś pokazać. Amazon od początku kampanii dokładnie wybiera osoby do promocji i podpisuje z nimi takie umowy że nikt złego słowa powiedzieć nie może. Zrobili nawet kampanie do której zaprosili "tolkienowskich youtuberów" na seans i zrobili z nimi wywiad. Okazało się że żaden "ekspert" nigdy w życiu nie zrobił żadnego filmiku ani o niczym związanym z Tolkienem ani o fantastyce :) Opowiadali za to jak fajnie że jest różnorodność w obsadzie... Polecam występ showrunnerów na comic conie gdzie skompromitowali się okropnie i rzucali takimi perełkami jak chociażby "Tolkien nigdy nie powiedział że Harfootowie nie odegrali ważnej roli w 2 erze, powiedział że Hobbici nie odegrali" czym udowodnili że Tolkiena nawet nie czytali, Harfootowie to Hobbici, zresztą można wymieniać ich wpadki bez końca, nie ma sensu, w każdym razie polecam raczej poczytać opinie osób zagłębionych w fantastykę a nie bazować na materiałach sponsorowanych czy opiniach i artykułach opartych o materiały sponsorowane.

0

@KrychaFCB to nie jest fake? XD serio takie coś było??

0

@Lionel_Messi10 Guardiola całe okienko powtarzał że nikogo na siłę nie zatrzyma i jeśli Silva będzie chciał odejść to nie ma problemu, teraz mówi że Silva zostaje i według mnie temat transferu jest zamknięty. Powód jest prosty, Guardiola nie chce się dowiedzieć o transferze na dzień przed zamknięciem okienka bo nie będzie mógł go nikim zastąpić a z drużyny już odeszło kilku ważnych zawodników. Moim zdaniem możemy zapomnieć o Portugalczyku, powinniśmy się skupić na bokach obrony.

0

@Suzu No a jak pisałem o tym że Ali Dursun to również agent Duńczyka to były głosy że Martin niczego nie negocjuje i na bank chodzi o Holendra :)

0

@Bobo25 Czemu uważasz że każda osoba która będzie patrzeć na serial przez pryzmat twórczości Tolkiena jest psychofanem? Bo lubią patrzeć na świat jako całość? Marvel odniósł sukces bo jego universum jest spójne, filmy i seriale się uzupełniają. Jeżeli tworzysz serial który dzieje się w czasach dokładnie opisanych przez autora i się w to nie wpasowuje, dodatkowo jest niespójny z wydarzeniami które dzieją się później, czyli chociażby samą ekranizacją Władcy Pierścieni czy hobbita to nie oczekuj że wszyscy to kupią.

W ogóle ciekaw jestem skąd Twój optymizm. Nawet jeżeli pominiemy wszystkie kwestie związane z historią świata to wciąż wypada słabo. Słaba obsada, niedoświadczeni shorunnerzy, kontrowersje i masa zwolnień w czasie realizacji, kiepskie kostiumy i brak materiału źródłowego. Jedyne co ratuje ten serial to kupa kasy wydana na efekty specjalne.

0

@Pilka_jest_okragla Ludzie zwyczajnie meczy nie oglądają. Myślenie typu "wygrywaliśmy to było dobrze", tylko że już wtedy graliśmy paskudnie i pojawiały się głosy że takie granie na dłuższą metę nie wystarczy. Przecież gdyby Valverde nie miał Messiego to pewnie gralibyśmy w LE a nie LM, a to były jeszcze czasy przed kryzysem. Ja dokładnie pamiętam jak Valverde obrzydził mi oglądanie Barcy, nawet po wygranych (zwykle jednym golem) żałowałem że oglądałem mecz.

1

@Bobo25 fanfik - dzieła literackie tworzone nieoficjalnie przez fanów danego utworu.

No to chętnie się z Tobą założę że będzie miał o wiele gorsze oceny :) Tolkien to jest kolebka fantastyki, to nie jest pierwsza lepsza adaptacja. Fani Tolkiena to dosłownie dziesiątki czy nawet setki milionów fanów na całym świecie. A do tej pory wszystkie ostatnie seriale które nie były nadzorowane przez autorów powieści odniosły klapę. Najlepszym przykładem jest tutaj gra o tron. Kapitalny serial, aż do momentu w którym skończył się materiał źródłowy i show runnerzy spartolili 2 ostatnie sezonu. Światotwórstwo to nie jest wrzucenie kilku ras, miejsc, akcji i wymieszanie tego wszystkiego, są nawet specjalnie studia poświęcone tej dziedzinie i śmiem twierdzić że showrunnerzy pierścieni władzy nie poradzą sobie z tym. Na moje wyjdzie słaby serial 5/10 i fatalny 0/10 jako adaptacja dzieł Tolkiena.

0

@Bobo25 Będzie nieprawdziwy dlatego że ten świat został już opisany i poznany, historia toczy się w 2 erze która została opisana w silmarilionie, Amazon nie ma praw do silmarilionu jego historia jest fanfikiem i do tego fanfikiem który z oryginalnym światem łączy jedynie nazwa. Mówisz że serialowi dobrze zrobią zmiany świata, nie zrobią dobrze dlatego że ten serial ani nie poszerza świata ani nie przedstawia wydarzeń które zostały opisane. Tego serialu zwyczajnie nie da się wcisnąć nigdzie w losy śródziemia bo zmienia historie tak głęboko że wszystko co dzieje się w 3 erze traci sens. To będzie potworek gorszy od 2 sezonu wiedzmina

3

@Bobo25 nie wiem jak można się jarać fanfikiem. W światach fantastycznych bardzo ważne jest uwiarygodnienie świata bo zwyczajnie nie jest prawdziwy. Jeżeli osadzasz serial w tak dokładnie opisanym świecie i zmieniasz dosłownie wszystko, włącznie ze squeezem 6tyś lat fabuły no to nie możesz oczekiwać niczego dobrego.

22

Drużyna która grała z Bayernem rok temu nie ma nic wspólnego z tą obecną. To jest przepaść w jakości aczkolwiek obawiam się tego dwu meczu, mam wrażenie że to trochę za wcześnie na takiego rywala. Bayern to drużyna ułożona od lat, my wciąż szukamy optymalnych rozwiązań. Obawiam się że trzeba się skupić na Interze, zagwarantować sobie wyjście z 2 miejsca a z Bayernem będzie co ma być.

0

Ale mamy przewalone…

0

@jacob345 Pedri jest lepszy ale na pozycji nr 8 aktualnie wypada lepiej niż Gavi i Kessie.

2

@klopx o czym Ty mówisz? mamy wielki problem z nauczycielami bo masowo odchodzą do korpo. Nauczyciel sobie bez szkoły poradzi, szkoła bez nauczycieli nie. Średnie zarobki górników w lipcu wyniosły 14tyś brutto, strajkują raz na kilka lat. Nauczyciele zarabiają średnio 3.5k brutto i ludzie im plują w twarz. Kraj ciemnoty i debili, matematyka była za trudna więc nauczyciel nie powinien godnie żyć? Jeżeli tak bardzo Cie bolą wakacje nauczycieli to proszę bardzo, niech dzieci nie mają wakacji. Jakbyś zapytał nauczyciela czy woli zarabiać 2k netto więcej i nie mieć 2 miesięcy wolnego to daje Ci gwarancje że wszyscy którzy muszą się utrzymywać samemu a nie z pomocą rodziny wybraliby kasę.

8

@lucas/catalan no tak, wiadomo że protest robi się wtedy kiedy nikt go nie zauważy, bo przecież o to chodzi w proteście. Górnicy jak strajkują to robią to zaraz po wyjściu z kopalni i potem wracają do pracy rano.

Temat strajku nauczycieli był już milion razy poruszany i hejt na nauczycieli wylewa się tylko od ludzi z traumą z dzieciństwa. Nauczyciel z tytułem magistra dostaje 2.5k na rękę żeby po 5 latach dostać 2.8k netto a ludzie mówią że za dużo zarabiają.

0

@Emhyr śmiem twierdzić że to raczej FDJ nie chce się ruszać a Martin powiedział że spoko ale chce kasę dostać i jest dogadany z Saudyjczykami. Podobno Barca negocjuje tak żeby to się jakoś opłacało.

0

@Emhyr Fajnie tylko że Ali Dursun to również agent Martina, a jak wiemy Duńczyk negocjuje rozwiązanie kontraktu.

0

@kuz Marcos Alonso najprawdopodobniej nie przejdzie do Barcy, Azpilicueta nie przejdzie do Barcy, Bernardo nie przejdzie do Barcy, Frenkie nie przejdzie do ManUnited. Ja tam do Romero nic nie mam, sympatyczny koleś ale on jedynie mówi że coś się dzieje, nie ma dojść, szuka informacji w eterze. Zapowiada transfer Holendra bo były rozmowy z United, no były, tylko Frenkie powiedział że nie odejdzie do ManU i od początku to powtarzał, a ten dalej mówi że "coś się dzieje".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?