0

@kuz Marcos Alonso najprawdopodobniej nie przejdzie do Barcy, Azpilicueta nie przejdzie do Barcy, Bernardo nie przejdzie do Barcy, Frenkie nie przejdzie do ManUnited. Ja tam do Romero nic nie mam, sympatyczny koleś ale on jedynie mówi że coś się dzieje, nie ma dojść, szuka informacji w eterze. Zapowiada transfer Holendra bo były rozmowy z United, no były, tylko Frenkie powiedział że nie odejdzie do ManU i od początku to powtarzał, a ten dalej mówi że "coś się dzieje".

1

@BARCA1899Messi pełna zgoda, wysoki pressing albo zakłada się dobrze albo wcale, a my niestety często jesteśmy spóźnieni. Dzisiaj strasznie mnie biło po oczach jak w 2 połowie napastnicy wysoko presują, pomocnicy wychodzą wyżej a w obronie stoi 4 zawodników w lini przez co robi się wielka dziura w środku

0

@Emhyr całkiem inne przypadki. City zwyczajnie nie chce się pozbywać kluczowego zawodnika w ostatnich dniach okienka. Ponadto musielibyśmy sprzedać FDJ żeby mieć kasę na niego a Chelsea żadnej oferty nie złożyła.

0

@Emhyr no jedna faktycznie, chociaż ta bardziej z powodu nieporozumienia z Busquetsem a nie idiotycznego zachowania jak z RSS, z drugiej strony sporo dobrych odbiorów i aktywny. Może gdyby na skrzydle był Fati a nie bezproduktywny Ferran to by było lepiej

0

@Emhyr FDJ bo oba na F …

0

@Emhyr głupio wyszło xD

0

@Emhyr a teraz do czego sie dowalasz? Jeden z lepszych na boisku.
Edit: O jezu sorry ja źle przeczytałem nazwisko! XD

0

@Kgorecki2500 pokaż mi kiedy zaliczył takiego babola :) Mats nie pomagał ostatnio ale też nie zawalał meczy

0

@Kgorecki2500 MATS zostałby za to zlinczowany.

0

Jak to było? MATS ręcznik na ławe? Penia do 1 składu?

7

@tristan87 Ja totalnie nie czaje czemu ludzie się dowalili akurat do KS, przecież Burneika to nie jest noname, facet od wielu lat jest w mainstreamie, sam nie miałem pojęcia że w ogóle sprzedaje jakieś substancje itd. skąd oni mieli wiedzieć ? Nie toczy się przeciwko niemu żadna sprawa a zgaduje że 99% z nas nie wie co to sarmy.

40

@FC1899Barca Jak widzę tak absurdalnie głupie posty to tracę wiarę w ludzi. Tego nie da się inaczej nazwać, to co robisz to przekładanie traum ze szkoły, nie potrafię inaczej tego wytłumaczyć.

Nauczyciel to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów na świecie, niestety u nas płaci się nauczycielom jak kasjerce w biedronce a czasem i mniej więc mamy nauczycieli jakich mamy.

Te wszystkie bzdury o pracy 20h tygodniowo to w ogóle nie wiem jak skomentować. Nauczyciel ma też inne obowiązki oprócz prowadzenia lekcji, trzeba sprawdzić sprawdziany, klasówki, zadania, trzeba chodzić na rady pedagogiczne, wypełniać raporty i masę innych rzeczy. Do lekcji też trzeba się przygotować bo przecież nauczyciel nie wejdzie z marszu na lekcje i elo jedziemy z tematem. Można tak wymieniać, nie wspomnę o tym że nauczyciel często łączy pracę w kilku szkołach żeby wyrobić etat i trzeba doliczyć jeszcze dojazdy od szkoły do szkoły.

Dorabianie na korkach? No kur*** a kto Tobie zabrania ruszyć dupe po pracy i sobie dorobić? różnica jest taka że jak oni tego nie zrobią to często nie mają za co żyć. Żeby dawać korki z angielskiego i dostawać 100zł za godzine nie trzeba być nauczycielem mianowanym, trzeba zwyczajnie coś umieć.

Wolne w wakacje, no tak, mają wolne tylko to chyba nie ich wina? Mają iść szparagi zbierać ? Przecież to nie ich wina że szkoła jest zamknięta przez 2 miesiące a nikt normalny nie zostałby nauczycielem jakby wiedział że będzie miał pracę tylko 10 miesięcy w roku przez pozostałe 2 to się martw.

Znam wielu nauczycieli i nie spotkałem się nigdy z sytuacją żeby byli bogaci albo dobrze im się wiodło, a przynajmniej nie z pensji nauczyciela, jak już mają więcej kasy to zawsze kwestia partnera / partnerki.

Sprawdź sobie proszę jakie są zarobki nauczycieli zanim jeszcze raz napiszesz takie bzdury i nie pisz proszę że jak się komuś praca nie podoba to droga wolna bo wielu nauczycieli właśnie się przebranżawia i za pracę w byle korpo dostają 2-3x tyle na start, a jak braknie nauczycieli to nie znajdziesz zastępstwa od tak.

Zarobki nauczycieli w Polsce 2022 na pełen etat, kwoty brutto:
Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym:
Nauczyciel początkujący
3424
mianowany
3597
dyplomowany
4224

Pensja minimalna w Polsce: 3010zł brutto
Inflacja 15%

0

@taris Trio CKM to od kilku lat ostra ściema. Modrić tam stanowi 70% wartości. Kross już dawno zaliczył zjazd, Casemiro jest dobry ale nie wybitny, XIB to w ogóle inny poziom.

0

@Emhyr Przecież facet mówi prawdę, świadomie spowolnili natarcie by zminimalizować ofiary wśród cywili, zapomniał jedynie dodać że chodziło mu o rosyjskich cywili których trzeba wysyłać na front bo im się żołnierze skończyli.

0

Mam mieszane uczucia co do Balde. Zaliczył asyste w 1 minucie ale potem zgasł. Nie dawał za dużo ani w ataku ani w rozegraniu ani w obronie. Myślę że póki co powinien wchodzić z ławki.

0

@Kos111 Frenkie zaliczył okropną stratę przy bramce ale poza tym był bardzo aktywny i o ile nie mogę powiedzieć że zagrał dobry mecz, tak sorry ale napewno nie był gorszy niż Gavi który notuje drugi mecz w którym go zwyczajnie nie ma.

0

@taris Dokładnie, ludzie tutaj myślą że wystarczy że my sobie powiemy godzine przed zamknięciem okienka że chcemy Silve tu jest kasa a City z pocałowaniem ręki zaakceptuje ofertę, tymczasem City nie musi sprzedawać i o ile mogliby pozwolić Silvie odejść w tym okienku to nie na ostatnią chwile kiedy nikogo nie mogą ściągnąć na jego miejsce.

0

@MatPL A ja się nie zgadzam, dlaczego religia ma być ważniejsza niż moje wartości? Religia jest częścią życia tylko wierzących, moją nie. Moją wyjątkową częścią życia są inne rzeczy, rzeczy które nie są chronione bo według osób wierzących religia jest ważniejsza, pech w tym że dla mnie np religia nie ma żadnej wartości a sam przepis o obrazie uczuć religijnych jest nieprecyzyjny. Jak lubie Mentzena tak to jest totalną bzdurą nie do obrony.

0

@PatrychoO ja myślę że dzięki temu zarejestrujemy Kounde ... Mi się aktualna kadra podoba ale jeżeli Auba będzie chciał odejść żeby pełnić większą role a nie siedzieć na ławce to dla mnie ok.

0

@kakusus gavi pedri busquets fdj - raphinia lewy dembele / ferran

0

@IronSanHybrid Cyborg, ludzie z taką wytrzymałością zwykle służą w elitarnych siłach specjalnych.

0

@kakusus Na pierwszy rzut oka tak ale jak widzę co wycznia SR w obronie to śmiem twierdzić że Raphinia który miałby za sobą jeszcze 3 stoperów to wcale nie jest takie złe rozwiązanie, a przynajmniej chętnie bym to zobaczył. Z drugiej strony to samo, Alba ostatnio zostawia bardzo dużo miejsca i o ile w ataku czasami faktycznie daje dużo tak w obronie kolorowo już nie jest. Przy systemie z trójką stoperów Ci wahadłowi też nie muszą być tak pewni w obronie jak boczni obrońcy w 433. Ja nie mówię że finalnie by to wypaliło, no ale żeby nawet nie spróbować?

0

@Nano22 Graliśmy też 5 sparingów.

@Irmscher10 czasami w trakcie meczu Alba przechodzi wyżej ale nominalnie gra jako LO, nie ma sytuacji w której w meczu gramy 3 stoperów i na boisku w ogóle nie ma nominalnego lewego obrońcy.

2

@MatPL Nie chce bronić TVN ale skażenie Odry a zanieczyszczenie Wisły to nawet nie jest podobna skala. Odra jest martwa ...

0

Patrze tak sobie na nasz skład i cały czas zastanawiam się dlaczego nie spróbujemy zagrać 3-4-3 albo 3-5-2. W 4-3-3 bardzo często kluczowi są boczni obrońcy. Cancelo, Alves, Marcelo , TAA ... i można tak wymieniać kluczowych bocznych obrońców w drużynach które odnoszą lub odnosiły sukcesy. My aktualnie nietylko nie mamy dobrych boków obrony, my zwyczajnie w ogóle ich nie mamy. Gramy himerycznym Albą który albo zaliczy kapitalny mecz albo fatalny i nie ma zmiennika oraz trzecim stoperem na PO lub SR który ani w ataku ani w obronie nie dojeżdża fizycznie. Mamy natomiast masę świetnych stoperów i pomocników, trójka Garcia, Araujo, Kounde lub Christensen, Araujo, Kounde wygląda kapitalnie. Tu jest wszystko, dobra gra w powietrzu, szybkość, siła, wyprowadzenie piłki, umiejętność podłączenia się w ataku. Pomoc w składzie Busquets, FDJ, Gavi, Pedri również na papierze ma wszystko, dobre wyprowadzenie piłki, przebojowość, umiejętność wejścia w pole karne, zrobienie przewagi zarówno podaniem jak i dryblingiem, gra na małej przestrzeni, uderzenie z dystansu.

Macie jakieś pomysły dlaczego Xavi nawet nie próbuje zagrać 3 z tyłu?

0

@marcin62 Mieliśmy już takiego Prezydentna, tylku on pokazywał się raczej po imprezach a nie w trakcie :)

0

@Suzu w naszym przypadku to do wierzycieli bo mamy gigantyczne zadłużenie :)

0

@thorin żeby dokonać sprzedaży Barca musiałaby przekształcić się w spółkę akcyjną. Nie wiem dokładnie jakby to miało działać ale chyba już takie akcje miały miejsce.

0

@Black_Wolf_95 sorry ale nie wiesz o czym mówisz. W NBA jak masz kontrakt i Cie wymieniają to nie masz nic do gadania. Mogą Cie nawet rzucać jak mięsem co kilka miesięcy. Czasami wrzucają jakiegoś zawodnika żeby się wartość wymiany zgadzała. Nikt się nikogo nie pyta o zdanie. Jedyny moment kiedy sam decydujesz o sobie to wolna agentura.

Dodatkowo podczas wymiany kiedy zmieniasz klub, nie podpisujesz nowego kontraktu, klub przejmuje Twój dotychczasowy, jeśli wygasa za rok to klub ma Cie na rok, jeśli masz 5 to mają Cie na pięć i muszą płacić.

Pensja to już w ogóle inna bajka i tutaj niestety też nie wiesz o czym mówisz. Myślisz że Villareal albo Betis stać na wypłacanie komuś 20mln euro brutto za sezon? Oni tam płacą max 5 i to jak jesteś dobry a kupują zawodników za kilka baniek bo na innych ich nie stać.

No i co to za gadanie że piłkarz pójdzie jak dostanie takie same warunki? Już widzę jak ktoś będzie chciał zarabiać tyle samo ale zamiast walczyć o LM w pięknym mieście, będzie się kopać z pasterzami na deszczowym zadupiu.


0

@Black_Wolf_95 W NBA masz jedną zamkniętą lige w obrębie jednego państwa, no z włączeniem Kanady ale Raptors to wyjątek. W piłce masz miliony lig, poziomów rozgrywkowych i krajów. Nawet język nie jest jednolity. Wyobrażasz sobie że graz sobie w piłkę w Paryży, Barcelonie czy Londynie i nagle wysyłają Cię na zadupie Turcji bez Twojej zgody?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?