Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@derus Co? xD zaczynam się martwić o Twoje zdrowie psychiczne xd nigdy w życiu nigdzie ani nikomu nie powiedziałem że jestem z Barcą od 2019 roku :) Wziąłeś to sobie z mojego profilu bo wtedy założyłem konto tutaj, słaba prowokacja ale próbuj dalej. Niektórzy wolno się uczą ale kiedyś dasz rade.
0
@derus Dlatego obrażasz osoby które mają inne zdanie niż Ty w kwestii zawodników?? :) Coś Ci chyba nie pykło kolego, próbuj dalej.
0
@derus No tak bo wiadomo że jak nie masz konta na fcbarca.com to nie jesteś kibicem Barcy... Jezu chłopie Twój Ty jesteś ograniczony intelektualnie czy tylko udajesz? Chce wierzyć że to drugie.
@Gappeq Skoro uważasz że 12mln euro brutto dla zawodnika który wygrał nagrodę FIFA dla najlepszego pomocnika w danym sezonie to co powiesz o 16mln brutto dla Pjanicia? Czy wy naprawdę ludzie macie jakiś problem z łączeniem faktów? Zarobki Frenkiego nie wynoszą 20 mln euro. Pensja Frenkiego to 12mln euro brutto + 6mln euro brutto wynagrodzenia które jest odroczone + 4mln euro bonusów które mają WSZYSCY zawodnicy. A przykład Pique to w ogóle jest chore bo według mnie jak zawodnik rezygnuje z kasy bo klubu nie stać to świadczy o upadku i kompromitacji klubu w pierwszej kolejności i wymaganie tego od innych to jakiś absurd. Barca to jedyna druzyna która prosiła o redukcje wynagrodzeń.
0
@derus Bronie zawodników bo uważam że w życiu trzeba mieć jakieś zasady. Jedziemy po FDJ w imie czego? Bo za dużo zarabia? Tak Cie to boli? Patrz na siebie a nie zarobki innych, zawodnik ma kontrakt i trzeba go szanować. Jeżeli chcesz żeby ktoś Ci poszedł na rękę to mobbing i zastraszanie to nie jest dobre rozwiązanie.
0
@Asthylath Czyli Twój sposób to szantaż mobbing i zastraszanie? Brawo... Będę to powtarzał do znudzenia, wolę żeby drużyna była w przebudowie 5 lat i nic w tym czasie nie wygrała niż żeby klub zniżał się do poziomu rynsztoku w imie wygrywania tu i teraz. Chcesz poznać mój sposób na podnoszenie poziomu sportowego? Zamiast ściągać Kessiego i wypożyczać Nico zostawić wychowanka i postarać się znaleźć klub dla Pjanicia. I już mamy zaoszczędzone około 30mln euro brutto na pensjach a poziom sportowy jest podobny.
0
@derus ja to bym się pozbył takich ludzi jak Ty, mamy przeludnienie na świecie a na zbyt inteligentnego i empatycznego nie trafiło. W prawdzie to nie Twoja wina ale w średniowieczu tak się z ludźmi robiło. Wieć albo przestajesz wypisywać bzdury albo wypad.
A tak na serio to Ci krótko coś odpowiem. Kontrakt, umów trzeba dotrzymywać a ludzi szanować niezależnie ile zarabiają. Zgodził się zarobić w 3 lata mniej o 17mln euro żeby teraz mu to wyrównali, jeżeli nie chcą tego robić to mogą najwyżej grzecznie poprosić, a jak nie to proszę bardzo wypłata pieniędzy z góry za cały kontrakt i karta na ręke.
1
@Bartek22 No nie, to że idioci z Madrytu gwizdali to nie znaczy że my też możemy. Duńczyka nie lubie, nie trawie i uważam że to jest skandal że ma taki kontrakt ale przecież nikogo nie zmuszał do podpisania z nim kontraktu. Dostał taki a nie inny i chce grać. To że zmieniła się sytuacja w drużynie niczego nie zmienia, ma kontrakt i nikt go do odejścia nie zmusi dokładnie tak samo jak z Balem. Tylko że Bale to robił o wiele gorsze rzeczy niż Braithwait, bo raz że okazywał całkowity brak szacunku wobec klubu jak chociażby transparent na meczu kadry, a dwa że facet najpierw mówił że ma kontuzje i nie może grać a potem latał na kadre i nie miał z tym problemu. Braitwait natomiast zawsze daje z siebie 100% na boisku, inna sprawa że jego 100% to niewiele.
0
@czółkovsky Braithwait Umtiti Roberto i Pjanic Ci nie przeszkadzają?
1
@kosmos91 jak możesz mówić o byciu bankrutem jak ściągamy 6 nowych zawodników i wydajemy ponad 160mln euro na zawodników? Wystarczyło nie ściągać jednego, dosłownie jednego zawodnika mniej i nie trzebaby robić całej szopki z rejestracją.
@Gappeq Może zarabiać nawet 100x tyle ile Pedri. FDJ wygrał nagrodę dla najlepszego pomocnika w europie, Pedri nie, Pedri za 2-3 lata jak będzie negocjować kontrakt to myślisz zę nie dostanie 10mln euro netto na sezon? Dostanie o wiele więcej. Klub chce żeby Frenkie dostosował swoje życie pod widzimisie klubu, wyobrażasz sobie żeby przyszedł do Ciebie szef i powiedział coś w stylu "masz ważną umowe ale pakuj się i wypierd*** do Anglii, masz czas do jutra żeby podjąć decyzje, albo..." No właśnie, albo co? Klub nie moze tutaj nic zrobić i zwyczajnie nie można traktować w ten sposób zawodnika. Tu nie chodzi o to ile zawodnik daje czy jaki poziom reprezentuje i trzeba w końcu podkreślić że Frenkie ma zarobiać teraz dużo bo zgodził się zarabiać mało w poprzednich latach. w 3 lata zarobił o 17mln euro mnie niż miał w kontrakcie. Teraz ma mieć wyrównanie i mówimy mu musisz odejść albo zejść z wynagrodzenia. To jest wstyd, może i Bartomeu jest winny sytuacji finansowej klubu a nie obecny zarząd, ale dlaczego odpowiedzialność za decyzje Bartomeu ma ponosić zawodnik a nie Laporta? Pjanic, Braithwait, Umtiti czy Roberto doją klub od dawna i z nimi nie ma problemu, im nikt nie grozi.
6
Policzmy zarobki FDJ, 22 mln euro z bonusami, 18 milion euro brutto bez bonusów, 12mln euro brutto bez zaległej pensji, redukcja o połowe daje zarobki na poziomie 6mln euro brutto rocznie + połowa zaległem pensji. Mes que un Mem
0
@Cule1234 Aktualnie to jesteśmy Més que un MEM a nie club. Strasznie smutne na jakim moralnym dnie jesteśmy.
14
Ależ to smutne że wszyscy jadą z Frenkim jak z psem a tu Pjanic któremu dopłacaliśmy do pensji kiedy grał w Turcji, który kosztował oficjalnie 80mln euro i był transferem księgowym żeby się wszystko w finansach zgadzało, będzie zarabiał praktycznie tyle samo co Holender z tą różnicą że Frenki jeśli zostanie to będzie grać, a Pjanić poprostu będzie.
2
@kiper09 na samą myśl że jedyną alternatywą dla Busquetsa byłby Pjanic robi mi się słabo.
6
@Vitoo nie ma co się kłócić i komentować, większość osób które jedzie po Frenkim to dzieciaki które nigdy w życiu żadnej umowy nie podpisały, żadnej ważnej decyzji nie podjęli i widzą piłkę przez pryzmat gwiazd i fify. Większość z nich nawet meczy nie ogląda tylko odpala skróty, jak nie zrobisz w meczu efektownego zagrania to jesteś słaby. Ja w ogóle nie potrafię zrozumieć oceniania piłkarza przez pryzmat zarobków, raz że nikt nie zna prawdziwych zapisów w umowie i nikt dokładnie nie wie kto ile zarabia i dwa że co to za różnica? Ktoś taki kontrakt wynegocjował ktoś to podpisał. Frenkie kiedy przychodził do nas z Ajaxu był uznawany za ścisłą światową czołówkę na swojej pozycji.
2
@stiepanov weź zrób sobie przerwę od internetu i zastanów się trochę nad sobą.
0
@FC1899Barca Polecam wynajem instytucjonalny a nie od Januszy biznesu. Mieszkam w ścisłym centrum Krakowa, mieszkanie w wysokim standardzie 55m2 plus 25m balkonu. W Maju podpisywałem przedłużenie umowy o kolejny rok. Czynsz podniesiony z 2700 do 2800 zł i jest to kwota z rachunkami bez prądu.
0
@Gaz Ten moment kiedy dowiadujesz się że 4 trenerów w 3 lata to oznaka okresu ochronnego a nie burdelu w klubie i wygrywania rywalizacji sportowej ...
1
@KrychaFCB Jeszcze chwile temu la rambla węszyła spisek że FDJ podpisał przedłużenie kontraktu po ledwo ponad roku a tu proszę, Auba może podpisać przedłużenie po 6 miesiącach :)
1
Nie mam pojęcia jaki % jego wynagrodzenia stanowi 1.5mln euro brutto ale mam nadzieje że większość bo nie potrafie zrozumieć wypożyczeń za darmo w których klub który posiada karte zawodnika opłaca jego pensje.
1
@Emerald Tylko że temat prawników to jest póki co kaczką dziennikarska, plotka puszczona żeby tworzyć nacisk na zawodników. W tekście napisali że klub poinformował o tym FDJ 15 lipca bodajże (już dokładnie nie pamiętam) czyli ponad 3 tygodnie temu, temat nie jest świeży i póki co nie ma żadnych konkretów. Ponadto tak jak było już pisane, kontrakt musi być podpisany 3 stronnie, klub - piłkarz - laliga, szansa że faktycznie były nieprawidłowości które pozwolą rozwiązać kontrakt jest izuloryczna a żeby zrobić to przed końcem sierpnia dosłownie zerowa bo tutaj sprawa toczyłaby się latami w sądach.
11
@MrCental Tylko że Xavi o tym nie mówi na głos a to są jedynie plotki dziennikarzy. Przecież trener ma prawo mieć swoje zdanie.
0
@KichuBlaugrana Podobno najlepsza i najtańsza opcja to canal + online, to chyba 29.9 kosztuje miesięcznie przez kilka miesięcy a potem koło 40 (pewności nie mam) no i tam masz już eleven i canal+ nie wiem jak z LM
1
@Emerald Ciężko mi oceniać czyjąś postawe nie znając szczegółowych zapisów. Napisane jest że zarobki zwiększają się co roku, ale czy napewno? Tzn mogą się zwiększać co roku do pewnego poziomu np 18mln euro brutto i ta podwyżka jest wyrównaniem wcześniejszej redukcji. Bo Frenkie zgodził się w teorii nie na odroczenie płatności ale na zmiane struktury wypłacenia wynagrodzenia. Na końcu trzeba sobie zadać pytanie ile faktycznie zarobi więcej. W te wszystkie teskty o wzroście zarobków o 100% czy zarobkach 29mln euro brutto wierzyć mi się nie chce, to są jakieś kolosalne bzdury. Chyba że liczone jest to na zasadzie że w 1 roku zarabia 3mln euro brutto potem 9mln euro brutto a potem 18mln euro brutto. Wtedy faktycznie mamy 100% wzrostu w roku 3 względem drugiego ale przecież Frenkie dostał 12mln zamiast 24 w poprzednie 2 lata więc tutaj jest specjalne stosowanie narracji przeciwko zawodnikowi i najgorsze jest to że naprawdę są zawodnicy którzy faktycznie pasożytują na klubie, jak Braitwait czy Umtiti ich jednak nikt tak nie hejtuje jak Frenkiego.
Odniosę się jeszcze do tekstów jakoby klub chciał unieważnić kontrakty i wrócić do poprzednich zapisów. Ok wtedy klub będzie musiał wypłacić Frenkiemu zaległe 17mln euro brutto bo przecież dopiero od tego sezonu Frenkie zacznie zarabiać więcej niż w pierwotnym kontrakcie, dodatkowo będzie miał 2 lata do końca kontraktu i za rok nie dostaniemy za niego 80mln euro a jedynie 40-50max o ile w ogóle zgodzi się na sprzedaż bo za 2 lata będzie miał kartę na ręce. No i nie zapominajmy o tym że przy przedłużeniu kontraktu zmienia się okres amortyzacji transferu, jeżeli kontrakt zostanie skrócony to trzeba będzie wliczyć do księg zaległą amortyzacje, innymi słowy no nie wierze w te brednie o prawnym konsekwencjach bo zwyczajnie Barca na nich straci.
2
@KichuBlaugrana Z tego co wiem to na Barca TV+ masz jedynie mecze towarzyskie i jakieś klubowe materiały plus stare powtórki. Możesz zapomnieć o LM, prawa telewizyjne są sprzedawane.
0
@pax Nie, nie wszyscy piłkarze zgodzili się na obniżenie wynagrodzenia i to tylko i wyłącznie dobra wola zawodnika zgodzić się na odroczenie płatności, niezależnie od sytuacji, żaden inny klub nie zdecydował się na takie kroki względem zawodników.
Z kontekstu można wywnioskować że chodziło mi o redukcje w konkretnych latach a nie w kontrakcie, czepiasz się śłówek, chociaż Frenkie jako jeden z nielicznych zgodził się zredukować cały swój kontrakt z 14mln euro podstawy do 12mln euro podstawy, następnie odroczył wynagrodzenie za 2 lata gry.
0
@szkutnik91 No tak, zawodnik który do tej pory był podstawowym zawodnikiem w klubie i na moje jeśli zostanie to wygryzie Gaviego i dalej nim będzie, chce wypełnić swój kontrakt. Szczyt chamstwa, gnida bez uczuć.
0
@KrwawiaceoczyVEB Jak widać dane które są przedstawiane a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. W jednej gazecie pisali o podwojeniu a w drugiej o podstawie 18mln euro czyli 50% więcej niż wcześniejsza podstawa co pokrywało by odroczoną pensje. Dodatkowo w jednej gazecie pisali o redukcji do 3mln i 9mln a tutaj piszą o 3mln i 6mln. Warto też dodać że zaraz po przyjściu Frenkie zgodził się na ogólną redukcję z 14 do 12 mln euro.
0
@Aragorn33 Człowieku Ty całkowicie nie potrafisz interpretować danych. Widzisz jakąś tabelkę która na pierwszy rzut oka potwierdza Twoje wnioski ale zamiast sprawdzić i się zastanowić z czego dane liczby wynikają to zwyczajnie zaczynasz krzyczeć na prawo i lewo skandal...
Tabelka którą udostępniłeś pokazuje zarobki danego zawodnika za sezon z uwzględnieniem bonusów. Jeżeli Frenkie miał zapisany w kontrakcie bonus lojalnościowy w wyokości 10mln euro który przypada po 3 latach od podpisania umowy to znaczy że wdanym sezonie zarobi podstawe + bonus czyli faktycznie wyjdie dużo ale taki bonus mają prawie wszyscy piłkarze, była przecież nawet głośna sprawa z Neymarem kiedy Barca domagała się zwrotu 20mln euro bonusu. Nie zmienia to jednak faktu że jest to bonus jednorazowy i wcale nie znaczy że Frenkie zarabia najwięcej. Jeszcze raz Ci przypomnę, Pique w ostatnim roku kontraktu trzeba będzie wypłacić 52mln euro zaległego wynagrodzenia. Więc w ostatnim sezonie zarobki ok 70-80mln euro brutto. Co nie zmienia faktu że normalnie NIE ZARABIA TYLE.
Kolejna sprawa, czego nie rozumiesz w odroczeniu pensji? Skleroze masz? Zapomniałeś że była pandemia i klub miał problemy finansowe? Frenki i kilku innych zawodników podpisało nowe kontraktu żeby odroczyć wynagrodzenia... Frenkie zarabia więcej w ostatnich 3-4 latach kontraktu ale wcześniej zarabiał mniej przez 3 lata! I nie zrobił tego po to żeby spiskować przeciw Laporcie tylko klub go o to poprosił żeby było za co rachunki zapłacić. Kontrakt Frenkiego nie został w żaden sposób zawyżony.
1
@Aragorn33 Przecież to nie jest jedyny zawodnik który dostaje premie lojalnościowe, gubisz się w zeznaniach kolego. Najpierw mówisz o najwyższej podstawie a jak argument upada to zaczynasz o premii, która jest kolejnym kapiszonem, Frenkiemu wyliczasz premie i bonusy a myślisz że inni ich nie mają? Mają tylko na Holendra jest nagonka. Już nie wspomnę że bonus za wygranie LM raczej nam nie groził.
Argument o zarobkach na poziomie Lewego, no większej głupoty nie widziałem już bardzo długo. Odejmij obniżone wynagrodzenie od 18mln euro i wychodzi ok 13mln euro brutto podstawy czyli wynagrodzenie na poziomie PJANICIA a nie Lewego. Przypomnę może że Pique trzeba wypłacić 52mln euro odroczonego wynagrodzenia, czy to znaczy że Pique zarabia 2x tyle co Lewy w Bayernie a nie strzela 50 bramek w sezonie?
W jaki sposób zawodnik wykorzystuje bezwględnie swoją pozycje? Na zasadzie że zgodził się odroczyć wynagrodznie i rozłożyć na następne lata żeby klub nie wszedł w stan upadłości?
1
@Aragorn33 No nie, gadasz głupoty, pensja rośnie z roku na roku dlatego że Frenkie w poprzedniej umowie miał zapisane że zarabia 14mln euro brutto rocznie, po przedłużeniu umowy w zeszłym roku zarobił 3mln euro brutto, Łacznie w 2 lata zarobił o 17mln euro brutto mniej niż na mocy poprzedniej umowy, którą miał w Barcelonie i ta kwota została rozłożona na kilka następnych lat. Dlatego podstawa jest taka wysoka i wynosi 18mln euro.