4

Dembele 20 strat w 60 minut wedlug sofascore i 0/7 dryblingów :)

2

Dembele idzie na rekord 13 strat i 0/6 udanych dryblingów w 45 minut. Znając życie i jak dziwny to jest zawodnik to pewnie skończy z hat trickiem ale póki co najgorszy na boisku

2

Mam nadzieje ze Dembele się obudzi bo póki co to jest generator strat…

5

Pierwsze 15 minut, mam wrażenie że oba zespoły mają obsrane gacie…

0

@Lola120 pierwszy sprawdzian to będzie dla Garcii. Jak bronisz strzał to nie ma znaczenia kto kopał, świetna interwencja to świetna interwencja. Natomiast postawa obrońców to już inna bajka, trzymam kciuki żeby chłopak sobie poradził.

2

@BulaKG a mi się wydaje że ani my ani oni nie potrafimy grać ostrożnie i tutaj będzie jazda bez trzymanki, minimum 5 bramek w meczu, ale pojęcia nie mam jaki będzie wynik.

1

@tbas no przecież nie powiedział że wcale nie zamkną, tylko że nie zamkną ze względu na problemy z ogrzewaniem. Zamkną bo Tusk doprowadził do kryzysu energetycznego xD i ciemna masa to kupi :)

0

@Kidd statystyki to nie tylko bramki i asysty. Jeżeli Frenkie nie wraca za akcjami to Gavi w ogóle nie wchodzi na własną połowę bo zwyczajnie gra o wiele wyżej niż Holender. FDJ czasami faktycznie w obronie gra zbyt pasywnie ale na pewno nie dubluje pozycji obrońców, jeżeli wchodzi w linie to zwykle jeden ze stoperów idzie wyżej. W obronie mimo wszystko pomaga o wiele częściej niż Gavi i jeżeli Xavi nie bedzie chciał agresywnie pressować obrońców Bayernu to Gavi nie pokaże tego co ma najlepsze. Mi się wydaje że to są całkiem inni zawodnicy i powinien grać ten który lepiej wpasuje się w plan trenera.

1

@Kidd polecam mecze oglądać. Gavi w destrukcji gra jedynie wysoko, ewentualnie czasami zaliczy efektowny powrót. Oprócz tego często się napala i idzie na raz. FDJ gra niżej niż Gavi i inaczej broni, notuje 3x mniej strat i lepiej kontroluje tempo. Wszystko widać w statystykach.

0

@Pilka_jest_okragla Dosłownie chwile po Tobie wrzuciłem post z identyczną myślą. Moim zdaniem środek boiska dzisiaj będzie kluczowy i martwi mnie bardziej niż boki obrony. Zastanawiam się czy przypadkiem najlepszym rozwiązaniem nie będzie wystawienie FDJ obok Busquetsa w celu asekuracji kosztem Gaviego.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Comentateiro A widziałeś jak Ronaldo pressował w jednym meczu i 5 minut później padł gol? To dopiero profesor.

7

@LS Tuchel 2 lata temu wygrał LM, Klopp 3 lata temu wygrał LM a gdyby nie Pep to wygrałby jeszcze pewnie ze 2 razy PL. Na spokojnie z tym skreślaniem Niemieckich trenerów, pamiętajmy że nie da się ciągle wygrywać. Natomiast Nagelsmann to bardzo młody trener i zanim go ocenimy to dajmy mu czas, póki co wygrał więcej niż Xavi a jest x lat młodszy.

7

@marcin62 Dwóch typów piszę sobie na twitterze o wyglądzie zawodniczki i jest dramat, chryja i szowinizm ale jak kobiety robią sobie filmiki w których oceniają który sportowiec jest przystojny a który nie to wtedy już wywalone co nie? Nie mam zamiaru bronić takiego zachowania ale zwyczajnie wkurzają mnie te podwójne standardy, może po prostu przestańmy o tym pisać bo się rzygać chce, na świecie są różni ludzie i jak ktoś ma problem z tym że jest oceniany na każdym kroku przez bandę debili to polecam przeprowadzić się na bezludną wyspę i odciąć od internetu albo zaakceptować fakt że na świecie żyją idioci, szowiniści, rasiści (zarówno czarni jak i biali), homofobi i heterofobi i wiele innych zjebanych ludzi i jak będziemy robić debatę publiczną za każdym razem jak ktoś taki się odezwie to braknie nam czasu na cokolwiek innego.

1

@FC1899Barca przeciwnicy VARU twierdzą że VAR psuje ducha gry i podejmuje złe decyzje, teraz uświadommy sobie że ten VAR obsługują Ci sami sędziowie co sędziują na boisku a mimo to popełniają takie błędy że się w pale nie mieści. Ten mecz powinien zostać powtórzony, bo to nie jest błąd sędziego, to jest k**** skandal. Osoby z VARU powinny zostać odesłane do okręgówki albo dyscyplinarnie wywalone.

0

@PatrykBarca zapisy to jedno a ich interpretacje to drugie. W kontrakcie podobno jest zapisane że drugi sezon jest opcjonalny i zostanie aktywowany w momencie w którym Griezmann zagra 50% meczy w 1 sezonie. Skoro czas doliczony nie liczy się do czasu rozegranych minut to czemu opcjonalny rok ma się liczyć do wymogu wykupu jeżeli wprost nie jest napisane że tak ma być.

1

@PatrykBarca kwestia interpretacji zapisów. Barcelona twierdzi że po rozegraniu 50% meczy w 1 sezonie Griezman automatycznie staje się zawodnikiem Atletico i aktywowana jest klauzula wykupu.

4

@TheNekro94 To jest limit a nie dostępne miejsce. W zimie mieliśmy ujemny limit płacowy a nie przekroczony o 141mln euro.

To pokazuje jedynie tyle że nie ma co patrzeć na dane w połowie sezonu bo one nic nie znaczą. Limit jest ustalany co sezon i liczby mają się zgadzać w konkretnym terminie a nie pół roku wcześniej. (w sumie to nie wiem kiedy dokładnie ustalane są te limity xD ale sens przekazu taki sam :) )

0

@Tomek54321 no nie jesteś wstanie wymienić bo ich nie znasz więc możesz skończyć gadać głupoty. Auba nie był wypychany ze względu na zarobki a zachowanie i zjazd formy, to samo Ozil który bardzo mocno angażował sie w sprawy polityczne. Jeżeli nie potrafisz dyskutować o sytuacji klubu uwzględniając perspektywę całego rynku to odpuść sobie.

Miłego dnia

2

@mateusz1989VeB Griezman w nagrodę ławka i wejście w 60 minucie bo prezesik płacić nie chce. A żeby Atletico nie awansowało do LM w tym sezonie.

0

@FC1899Barca inflacja? nie znam, to mnie nie dotyczy, ja podatków nie płace.

0

@Tomek54321 Co mnie obchodzi co miał zrobić, miałeś wymienić te wszystkie kluby które wywalały piłkarzy bo za dużo zarabiają.

0

@Tomek54321 kto kogo się pozbywał bo za dużo zarabia? Jest różnica pomiędzy nie sprawdził się i musi odejść a za dużo zarabia. No i wymień mi te przypadki kiedy klub wypycha zawodnika ze względu na kasę?

0

@Tomek54321 Jak nie prezentuje odpowiedniego poziomu to się mu nie oferuje dużych pieniędzy na X lat. Jak się podpisało to teraz trzeba kontrakt respektować, nikt nikomu nie kazał przepłacać za piłkarzy.

0

@Suzu to na bank, ale mógł mieć z bonusami nawet 20mln brutto, tutaj rozbieżności potrafią być duże

0

@Suzu to nie jest dobre źródło. Te zestawienia są niepełne. Np Pensja FDJ jest policzona z wszystkimi opcjonalnymi bonusami i premiami a w przypadku innych zawodników znamy jedynie podstawy.

Nie wiemy czy Pjanic miał np bonus lojalnościowy.

0

@Sysia11 wstyd to jest siłą wypychać zawodnika bo ma za wysoki kontrakt

3

@eydeem pracowałem na win11 przez kilka miesięcy a pracuje w IT i wszystko działa. Problem może być jedynie z jakimiś starymi programami / grami, w każdym razie ja z niczym problemu nie miałem.

1

@sebasek99 Bzdury piszesz o których nie masz pojęcia. Prawa do dzieł Tolkiena nie są rozproszone, wszystkie posiada Tolkien Estate a Amazon ma jedynie prawa do adaptacji władcy pierścieni i hobbita tyle i kropka (i to pewnie nie na wyłączność). Nie ma praw do tych tytułów jako całości, może jedynie adaptować to co było w książkach. Elrond z Hobbita jest jakieś 5 tysięcy lat starszy a nie młodszy co nie zmienia faktu że primo Elfy się nie starzeją, secundo są jakieś granice które tutaj zostały całkowicie przekroczone, Elrond z ROP przypomina Elronda z LOTR w równym stopniu co Frodo czy Galadriela, te postaci są całkiem inne no i wisienka na torcie, ROP robi squiz jakiś 6k lat więc różnica w wieku między hobbitem a ROP jest nieznaczna. Już nawet pominę fakt że Elrond został również zobrazowany w 2 erze przez Jacksona.

Twój argument o gatekeepingu potwierdza jedynie że o gatunku nie masz zielonego pojęcia a światotwórstwo to dla Ciebie pojęcie abstrakcyjne, polecam literaturę naukową w tej kwestii, poczytaj sobie na czym polega narracja światocentryczna i fabułocentryczna. W światach wykreowanych skupiasz się przede wszystkim na świecie i jego zobrazowaniu, jeżeli opowiadasz historie która dzieje się w śródziemiu, to odbiorca ma wiedzieć że znajduje się w śródziemiu a postaci które widział na ekranie milion razy wyglądają i zachowują się jak postaci widziane milion razy na ekranie.

Czepiasz się fanów którzy krytykują bo zwyczajnie nie wiesz o czym mówisz, krytyka jest uzasadniona, wiesz dlaczego ludzie oglądają Harrego Pottera w kółko i w kółko? Nie dlatego że zapomnieli fabułę albo twierdzą że to wybitny film, robią to dlatego bo chcą jeszcze raz wejść w ten świat, świat który nie istnieje ale który dobrze znają, a znają go i odczuwają go dzięki temu że znają postaci które są na ekranie, poznają miejsca w których dzieje się akcja. Dlaczego Fantastyczne zwięrzęta nie odniosły nawet namiastki sukcesu HP ?? Dlatego że ludzie nie czuli żeby świat przedstawiony miał cokolwiek wspólnego z tym zobrazowanym w HP (mimo że fabularnie był zgodny). Tutaj Amazon pokazuje nam śródziemie które nie tylko nie przypomina świata wykreowanego przez Tolkiena, Amazon zmienia go tak bardzo że właściwie nie ma co zbierać.

1

@sebasek99 Każdemu może się podobać, co nie zmienia faktu że serial jest zwyczajnie słaby. I zwłaszcza osoby które znają i lubią Tolkiena mogą go oceniać, bo serial ma w nazwie WŁADCA PIERŚCIENI. Jakby miał przygody murzynka bambo to bym miał w dupie że zmienili całkowicie wygląd, charakter i historie bohaterów. Sorry ale jeżeli jakaś postać np Elrond został przedstawiony w trylogii Hobbita, trylogii LOTR, oraz różnego rodzaju grach to znaczy że obraz postaci został utrwalony i w narracji świato centrycznej kluczowym jest aby zachować spójność w ramach uniwersum. Wie to każdy kto choć trochę zna się na fantastyce, jeżeli na codzień nie czytasz fantastyki i nie interesuje Cie ten gatunek to proszę nie mów że fani którzy mają pretensje do Amazonu są w błędzie albo przesadzają.

A już całkowicie odchodząc od kwestii spójności fanfika Amazonu z kanonem to serial jest zwyczajnie słaby. Dialogi są kiepskie, kostiumy wyglądają tanio, historia jest nudna, narracja kiepsko prowadzona. Jedyne co jest dobre w tym serialu to muzyka i scenografia. Dla mnie jako serial to jest 5/10 maks, jako serial w uniwersum Tolkiena 1/10, bo zwyczajnie nie ma z nim nic wspólnego oprócz nazw.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?