Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Bartek22 zapominasz o bonusach :) chociażby bonusy za lojalność, % meczy itd. Nie wiemy jak ich umowy są skonstruowane. Dodatkowo to są kwoty brutto, Busquets zarabia ok 20 mln brutto za sezon.
1
@lucca87 No to ja Ci polecam Pino Garden i Pino River. Ceny są umiarkowane jedzenie dobre a same restauracje zwyczajnie ładne, zwłaszcza w ładną pogodę. Jeśli kuchnia włoska to Nolio albo Boscaiola.
1
@lucca87 kluczowe pytanie co to znaczy przyzwoite ceny?
2
@draxidox Niestety u ludzi szwankuje znajomość geografii, no bo wiadomo że z Wawy nad morze to nie tak daleko prawda?? :) No chyba że jedziesz do Międzyzdrojów, wtedy masz ponad 8h pociągiem albo ponad 6h samochodem (640km). Myślę że Stano ma kolejny materiał do dziennikarskiego zera :)
12
Biorę popcorn i czekam na komentarze które wyjaśnią dlaczego Frenkie ma obniżyć wynagrodzenie albo wypier**** a Pique i Busquets są zajebiści pomimo tego że od lat zarabiają 20mln+ i zaraz trzeba bedzie im wyplacic kupe kasy, taki Pique ponad 52mln euro.
2
@The_Man Ja pamiętam jeszcze czasy jak się śmialiśmy z Realu że ściągają dziesiątego napastnika do kadry bo wielka gwiazda a na innych pozycjach bieda. Teraz jak widać sami mamy jakieś chore myślenie że lepiej ściągnąć gwiazdę PL na pozycję mocno obsadzoną niż solidnego zawodnika na pozycję na której nie mamy żadnego zawodnika i łatamy ją stoperami. A przynajmniej część osób ma takie myślenie, moim zdaniem pozycje PO i LO są klczuowe w dzisiejszym ataku pozycyjnym a duet Alba - Araujo to niestety nie jest duet na LM. Alba już fizycznie nie dojeżdża a Araujo nie ma tej jakości w ofensywie, a przynajmniej nie tej która jest potrzebna PO. Jeśli chcemy się liczyć to potrzebujemy wzmocnień głównie tam.
2
@GeneralXavi lekcja pierwsza: jeśli coś nie zadziałało to nie był prawdziwy komunizm, lekcja druga: mieszkanie prawem nie towarem, lekcja trzecia: dlaczego powinieneś oddawać to co zarobisz, tym którym nie chce się pracować.
19
@mindbender84 Antysemitka która w czasie wojny ratowała Żydów xD
4
@Pawel13sz Tylko Ranieri był beneficjentem tego że czołówka ligi grała słabo a Klopp rywalizuje z maszyną Pepa.
0
@kiper09 Nasz mecz z Rayo to tak ogólnie nie trwał długo bo co z tego że sędzia doliczył 8minut do drugiej połowy jak w tym była pięcio minutowa przerwa na nawodnienie. O tym jak skończył pierwszą połowę to lepiej nie rozmawiać bo nóż w kieszeni się otwiera.
0
@FC1899Barca Tak z ciekawośći, my zapewniliśmy sobie opcję odkupu albo % z przyszłej sprzedaży?
11
@Litman Nie, nie będzie kompromitacją bo tutaj Depay mówi wprost. Albo za darmo albo zostaje i gram. Depay przychodził rok temu, zgodził się na niską pensję i nie wiem czy w ogóle dostał prowizję za podpis ale na pewno dostał mniej niż w innych klubach. Facet przychodził do nas za darmo po sezonie w którym zanotował 20 bramek i 12 asyst w lidze. Teraz go wypychamy i chcemy zarobić. To tak nie działa, facet za rok ma kartę zawodnika i dostanie o wiele lepsze oferty finansowo niż jakby miał odejść dzisiaj za X milionów.
2
@Kozinho. Drony zostały wymyślone już dawno temu i cały czas są wykorzystywane na froncie, włącznie z dronami kamikaze. Natomiast ten robo pies jest bezużyteczny bo dreptać po dywanie to i robot z lego może. Roboty pokazywane na targach w USA czy Japonii są lata świetlne przed tą zabawką. To coś zostałoby pokonane przez pierwszy krawężnik.
2
Myślę że dużo osób wyciąga zbyt daleko idące wnioski, mamy na tyle szeroką kadrę że różni zawodnicy powinni grać pod specyficznych rywali. Wczoraj błysnął FDJ ale będą męcze w których lepszą opcją będzie Gavi, analogicznie na bardzo fizyczne zespoły typu Athletic wystawianie Busquetsa nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Trzeba rotować. Inna sprawa że będę to powtarzał do znudzenia, Pedri i Gavi lepiej wyglądają jak mają obok siebie Frenkiego. To jest jednak dwójka bardzo młodych zawodników, nawet jeśli umiejętnościami w niczym nie odstają starszym zawodnikom to jednak doświadczenie jest bezcenne.
0
Dzisiaj najlepsi MATS, FDJ i Robercik
0
@FC1899Barca jeszcze Kessie
0
@ObiektywnyKibic121 Xavi zjedzony taktycznie, FDJ słabszy od Kessiego, Lewandowski wtopa transferowa a MATS to ręcznik. Dzień jak codzień na labambie :)
0
Ja tam nie mam zamiaru nikogo krytykować bo o wiele za wcześnie na to ale powtarza się scenariusz że duet Pedri - Gavi nie wygląda dobrze. Brakuje zawodnika który pomoże w wyprowadzeniu piłki.
4
@AlexDark00 Nie będę bronić PO bo nie trawie tych populistów ale w kwestii gospodarki to polecam popatrzeć jak wystrzelił kurs euro i dolara po dojściu do władzy PIS o inflacji nie wspominając. Wszystkie negatywne zjawiska zaczęły stopniowo narastać od 2015 roku.
0
@pax Jest napisane ... "Tę kwotę miał dostać przez kolejne cztery lata obowiązywania kontraktu, który został przedłużony do 2026 roku." Zauważ że w artykule jest do tego tabelka w której zaległe wynagrodzenie nie jest uwzględnione. Jeżeli byłoby inaczej to dlaczego jego podstawa rośnie dopiero w latach w których ma mieć doliczone zaległe wynagrodzenie. Przecież to by zwyczajnie sensu nie miało. Żadna gazeta nigdzie nie napisała że Frenkie dostanie 21mln euro z bonusami PLUS zaległe wynagrodzenie. Przeież nikt by mu nie dał takiej podwyżki...
Sorry ale naprawdę rękami i nogami bronisz się przed przyznaniem że nie masz racji dlatego że ktoś dokładnie palcem nie wskazał, nie podkreślił i 3 razy nie zaznaczył czegoś co można bez problemu wywnioskować z treści.
0
@pax Źródło? Dosłownie każda strona i artykuł o tym mówił. Frenkie podpisał nowy kontrakt na mocy którego jego zarobki w pierwszych latach były niiższe, odpowiednio 3 i 9mln chociaż w niektórych wersjach jest 3 i 6mln. Frenkie podpisal nowy kontrakt po bodajże roku gry. Na mocy starego kontraktu zarabiał 14mln euro brutto ( ale zgodził się dostać 12mln) następnie po przedłużeniu umowy miał zarobić w 3 mln w trakcie pierwszego roku nowego kontraktu. Czyli Frenkie nigdy nie podpisał normlnego odroczenia płatności na zasadzie zarabiam 12mln ale zapłcicie mi dzisiaj 3 za kilka lat reszte, tylko nowy kontrakt został tak skonstruowany że pierwsze 2 lata niższego wynagrodzenia będą rekompensowane później. Zauważ że w przypadku Holendra nikt nie mówi kiedy miałaby zostać wypłacona ta zaległa kwota, dlatego że w teorii jej nie ma. To jest też powód dla którego Barca chciała Frenkiego sprzedać. Od strony księgowej nie zalegają mu kasy.
Proszę bardzo: https://www.fcbarca.com/105619-marca-ujawnia-szczegoly-kontraktu-frenkiego-de-jonga-w-barcelonie.html
"Wiążąc się z Barceloną w 2019 roku, Frenkie de Jong zapewnił sobie pensję opiewającą na 14 milionów euro brutto. Już w pierwszym sezonie musiało jednak dojść do zmian w porozumieniu ze względu na wpływ obostrzeń związanych z pandemią. Marca informuje, że doszło wówczas do ogólnego obniżenia wynagrodzeń w drużynie o 12%. Holender otrzymał więc 12,32 miliona. Pandemia jednak trwała, zatem Barça postanowiła renegocjować umowę z De Jongiem celem odroczenia płatności. W kolejnych dwóch sezonach (20/21 i 21/22) pomocnik otrzymał jedynie odpowiednio 3 i 9 milionów euro. Przełożonych zostało 16 milionów z jego pensji. Tę kwotę miał dostać przez kolejne cztery lata obowiązywania kontraktu, który został przedłużony do 2026 roku. Zapewniono mu też dodatkowy milion w ostatnim sezonie współpracy."
0
@pax No nie, właśnie problem w tym że nie rozumiesz jak nowa umowa jest skonstruowana. Frenkie w następnym sezonie jeśli będzie siedział na trybunach to dostanie z premią lojalnościową (którą ma każdy zawodnik i powtarzam to do znudzenia, a nikomu innemu jakoś tego nie doliczamy przy rozmowie) 20mln euro, bez premii 18mln euro i w tych 18 mln euro brutto wliczona jest rata zaległego wynagrodzenia ok 6mln euro. Frenkie nie podpisał odroczenia płatności i wypłatę tej kwoty po jakimś czasie tylko nowy kontrakt na mocy które ma zarabiać mniej przez kilka lat żeby potem przez 3 lata zarabiać więcej. Dlatego jego podstawa nagle rośnie do 18mln.
5
@barejant przestałem czytać po „gdybym był piłkarzem Barcelony to zrezygnowałbym z 30mln i zadowolił się 15”. Bzdura powtarzana przez biedaków, nie jesteś piłkarzem Barcelony i nie masz pojęcia o czym mówisz. Skoro każdy tak chętnie rezygnuje z 15mln euro to czemu wszyscy ciągle negocjują podwyżki i wyższe kontrakty?
0
@Gappeq no tam masz dokładnie opisane że Frenkie odroczył 17mln euro brutto i teraz jego pensja z podstawy 12 mln euro rośnie do 18 w ramach wyrównania strat i przez 3 następne lata ta pensja będzie wyrównaniem tego co do tej pory odroczył jedynie 4 rok jest czymś więcej niż powinien mieć pierwotnie. Wszystkie pozostałe premie jak widzisz są za wygrywanie rozgrywek i są czymś co ma dosłownie każdy zawodnik, tak samo jak premie lojalnościowe, wszyscy je mają tylko nikt normalny nie dolicza ich do zarobków.
1
@Peciak Serio uważasz że klub jechał ostro z Dembele, Umtitim i Braithwaitem? Na żadnego z nich nie wylała się taka fala pomyj jak na Holendra. Teskty o unieważnieniu umowy, pozwach, zwrocie kasy, "redukujesz albo odchodzisz" czy "masz 24h na decyzje". Oczywiście większość z tego generuje prasa ale wszyscy dobrze wiemy jak to działa i że dziennikarze mają układy z klubem.
0
@winiola No własnie nie, kwoty są podane brutto. Ta strona która podaje że Frenkie zarabia 29mln euro brutto to chyba największy scam jaki widziałem i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wszyscy przyjmują konsensus że Frenkie ma dostać ok 21-22mln euro brutto jeżeli spełni WSZYSTKIE bonusy w tym wygra LM.
0
@Peciak Z całym szacunkiem ale wasze oceny zwykle mają nie mają nic wspólnego z rzeczywistosicią. Potraficie napisać że zawodnik zagrał fatalny mecz i wystawić mu wyższą notę niż zawodnikowi który w opisie ma że zagrał "solidne" zawody. Faworyzujecie zawodników i jednym w opisie wypominacie każdą stratę a u inncyh nie raczycie podkreślić że zawalili przy bramce.
2
@Emhyr To była kontra na jakiś inny rating który był ostatnio ogłoszony i był negatywny.
4
@Peciak Ależ kapiszon,
1 komentarz, Dembele chciał dostać gigantyczną kasę samemu wiele razy zachowując się nieprofesjonalnie i ciągle lecząc kontuzje, pogrywał z klubem mówiąc "nie wiem, zaraz, chce zostać ale" Skończyło się na tym że nikt mu nie dał tej kasy i dlatego został. Przecież Francuz chciał odejść i przedłużył z nami kontrakt o 2 lata bo nikt go nie chciał.
2 komentarz, słowo dzban Cie boli ?? No tak użyłem takieg określenia bo był potłuczony średnio w co drugim meczu, reszta to 100% prawdy. Dembele miał dobrą rundę ale wcześniej zawodził przez 4.5 roku. Dzisiaj mogę bez problemu powiedzieć że się myliłem a Dembele odpalił i bardzo się z tego ciesze ale w styczniu sytuacja była diametralnie inna.
3 komentarz, No chyba wyszło na moje bo Dembele dostał krótką 2 letnią umowe :)
Ty serio nie widzisz tutaj różnicy między "uważam że dembele powinien odejść bo nie szanuje klubu i ma chore wymagania względem tego co daje klubowi" a "Wywalić Frenkiego na zbity pysk bo trzeba mu wypłacić zaległą kase" ??
0
@derus Ale że to ma być na mnie jakaś wrzutka? Chciałeś mnie Tym obrazić a może wyśmiać? xD Aż nie wiem co mam napisać bo w życiu nie czytałem czegoś tak żałosnego xD