15 baniek to już jest nieśmieszny żart, połowa tej kwoty powinna skłonić Barcelonę do tego, by definitywnie i natychmiastowo zakończyć jakikolwiek rozmowy.
Nico, Frimpong, Olmo, Merino, Diaz - dziennikarze pchają karuzelę z nazwiskami, choć sytuacja w klubie nie uległa jakoś znacząco zmianie. Jest problem Desta, który się połamał, a ma ważny kontrakt, jest Lenglet z bogatą pensją, Flick ze sztabem chyba niezarejestrowany, Gavi będzie wracał, z Roque trzeba coś zrobić. Zatem obiecanki za 60 mln euro trudno brać na poważnie, to trzeba wziąć poprawkę na nieprzewidywalność Laporty, a sytuacja w zakresie FFP tez może się zmienić. No i głupio będzie zarząd wyglądał przed nowym trenerem jeśli nie kupi mu choć 1 wzmocnienia.
Każdy go wysoko ceni i cenił jak był jeszcze w gratisie, tylko nie zarząd Barcelony. Niech Laporta pożyczy te 40 baniek albo zrobi jakąś zbiórkę, bo za rok to będzie 2x tyle.
Trzeba przyznać, że sytuacja dość niecodzienna...Może należałoby odejść od tej reguły, że kto ma staż, ma opaskę. Zgodziłbym się z kandydaturą FdJ czy MATS, choć każdemu z nich, w mojej opinii, do roli kapitana daleko. To taki wybór "z braku laku". Może i FdJ mógłby być niezłym kapitanem, gdyby grał zgodnie z oczekiwaniami. Ja dałbym mimo wszystko tę opaskę Gundo. Zostawiając na boku dyskusję czy zasłużył, czy nie, to po prostu jest gość spełniający pewne kryteria, których nie spełnia niemal nikt w drużynie, pomijając wspominanego już tutaj wielokrotnie Gaviego. Ale Gavi to wciąż jednak dzieciak i nikt nie wie, kiedy i w jakiej formie wróci. Czy ta kontuzja nie spowoduje u niego blokady? Co wniesie taki Pedri? Żadnego doświadczenia, ciągle w szpitalu, a sama sympatia nie wystarcza. Lewy natomiast nie potrafi sprostać zadaniu w kadrze, po cholerę dawać mu kolejną. Poza tym, czytając czy oglądając z nim wywiady widać, że facet nie potrafi wziąć na siebie odpowiedzialności. Zawsze wszyscy inni są winni, to inni popełniają błędy, Lewy jest krystalicznie czysty. Gundo jest sezon, Lewy dwa. Co to zmienia tak naprawdę? Obaj są krótko w klubie, obaj to najemnicy. Gundo przynajmniej nigdy nie chciał grać w Madrycie, a przynajmniej nie słyszałem takich deklaracji. W temacie Lewego nie jestem obiektywny, bo nigdy nie chciałem tego transferu. W każdym razie, brak jest dziś osobowości ale też ktoś kiedyś już pisał przy okazji wyboru kapitanów, że być może przykładamy do tego zbyt dużą wagę.
@Litman Jak masz Androida to wejdź w ustawienia/połączenie i udostępnianie/ prywatny DNS i wpisz dns.adguard.com i daj znać czy wciąż się wyświetlają (jeśli wcześniej nie dostanę bana za ten wpis)
@Czarny_ck Girona będzie grać w UCL i jeśli Dovbyk odejdzie, będzie im potrzebny piłkarz, który zagwarantuje jakieś cyferki. Roque jest nieograny w lidze, jak ma sobie poradzić na boiskach Europy? Podobno w przypadku odejścia Ukraińca, Girona myśli o tym, by ściągnąć z powrotem Castellanosa, który prawdopodobnie opuści Lazio. Choć to też jest piłkarz o innym profilu jak Dovbyk.
@Emerald No właśnie, czy nie lepiej jest sprzedać teraz za 25 baniek niż oddać mu kartę zawodniczą za 2 czy 3 lata darmo? Rozumiem (choć nie tak do końca), że to jakieś czarowne zabiegi księgowych, ale na bazie czego ten zawodnik się amortyzuje? Sam czas spędzony w klubie wystarcza? Przecież przez te 2/3 lata trzeba jeszcze płacić pensję, wcale nie taka chudą. Gdy odejdzie za 25 baniek, spływa z listy też jego wynagrodzenie. To tak na chłopski rozum...
Bardzo wielu moich znajomych głosowało właśnie na Marine, a żaden z nich nie ma skrajnie prawicowych poglądów. Większość z nich jest niewierząca, a żaden z nich praktykujący. Niemal wszyscy mają swoje biznesy, a kilku z nich to poważni przedsiębiorcy. Marine ich kupiła przede wszystkim polityką anty imigracyjną, podatkami i cięciami socjalnymi, co zresztą ze sobą się wiąże. Masa rodzin wielodzietnych z krajów Maghrebu żyje na koszt państwa. Mają opłacone media, mieszkanie i na każde dziecko 400 euro, jeśli się nie mylę. Żyję we Francji już kupę czasu, przeżyłem kadencje 4 prezydentów. Takiego chomąta podatkowego nie było za żadnego z poprzedników Macrona, choć już jego poprzednik, Hollande, socjalista mocno dał się ludziom we znaki. Mnie najlepiej żyło się za czasów Sarkozy'ego. Macron to młody bankster, czyli z kategorii mało lubianych. Narodowość, kolor skóry i wyznanie tu nikomu nie przeszkadza. Ludzie mają dość wykorzystywania systemu socjalnego na taką skalę, jak to miało miejsce do tej pory. Choć i tak świadczenia zostały ukrócone, to wciąż na socjalu żyje masa rodzin. Są też inne rzeczy... od rzeczy. Np. ktoś przeprowadza się na wieś i wkurza go kogut sąsiada, to jeśli ten kogut jest tam dłużej niż nowy lokator to nic nie można zrobić. Ale jeśli ktoś, to mieszka na wsi od lat kupi koguta po tym jak sąsiad się wprowadził, to może spodziewać się pozwu sądowego. Jak widać niewiele się różnimy mentalnością. Poza tym ten zielony ład, zaczynająca kuleć służba zdrowia, ceny prądu, gazu, paliwa itd. Fajki kosztują 11 euro, a jest projekt, by kosztowały 25 i nie chodzi tu bynajmniej o zdrowie społeczeństwa. I mogę zapewnić jedno. Ci, którzy głosowali na Marine, nie kochają Putina. Nie chcę oceniać czy to dobry, czy zły wybór. Wiem tylko, że ludzie mają serdecznie dość polityki Macrona.
@ViscaelBarca2007 Laporta chce utrzymać dobre relacje z Mendesem, będzie zatem robił wszystko, by zrobić Niemca i przekonać jaką "wartością" dysponuje.
Więcej Gwozdowskiego i Naczelnego ja poproszę. Un toc... to moja ulubiona pozycja, ale najlepiej byłoby, gdybyście zmienili godziny emisji na późniejsze. Godzina 20 to idealna dla mnie pora, teraz najczęściej muszę oglądać z odtworzenia. Minus taki, że nie mogę uczestniczyć w dyskusji. W każdym razie podcast jest prowadzony po mistrzowsku.
@Kilotopy Mam to samo, choć teraz nie muszę klikać "ptaszka" i cały proces odbywa się "automatycznie". Jest to jednak irytujące. Zwłaszcza, gdy po dłuższym przeglądaniu strony chce napisać komentarz, to wtedy ten proces się powtarza.
@Bzyczekk Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że cała reszta dyscyplin wnosi do kasy klubowej ułamek tego, co wnosi sekcja piłki nożnej. 125 lat temu powstał klub piłkarski, nie hokeja na wrotkach. To piłka zbudowała legendę tego klubu. Z całym szacunkiem dla innych sekcji, bo tam też, a może przede wszystkim, sportowcy ciężko pracują na swoje sukcesy. Nie mniej prymat futbolu jest bezdyskusyjny. Tak na marginesie, kobieca sekcja piłki nożnej jest jedyną, która nie notowała strat i potrafiła na siebie zarobić. Punkt widzenia kibica jest dla mnie całkiem zrozumiały.
Nico i Merino, ale czy znajdą się środki to inna para kaloszy. Dobrze, że powstał ten tekst, choć w sumie powstało wiele innych, tłumaczących pewne kwestie, a ludzie i tak swoje wiedzą i piszą różne farmazony.
Dobrze się stało, bicie piany o nic. Cholera, ten chłopak dopiero co wskoczył do pierwszego składu Barcelony i to wieku 17 lat. To już jest ogromne osiągnięcie, a przed nim lata kariery i kilka turniejów międzynarodowych.
6
To jest zabawa dla wytrwałych.
0
Naczelny wyjaśnił temat jak należy. Oby trafiło, do znacznej większości przynajmniej, że klauzul nie płaci się na raty.
3
Niech Laporta wydłubie spod ziemi te 60 baniek na Nico
0
Mamardashwili to powinien być kolejny cel transferowy Barcelony. Nie, nie na ławkę tylko do 1 składu.
3
Słaby ten deal, a raczej niefortunny. W obecnej sytuacji trzeba cieszyć się choćby tą zaoszczędzoną pensją, bo mogło się potoczyć jeszcze gorzej.
1
15 baniek to już jest nieśmieszny żart, połowa tej kwoty powinna skłonić Barcelonę do tego, by definitywnie i natychmiastowo zakończyć jakikolwiek rozmowy.
0
@dzefrej234 Genialne w swojej prostocie. Ciekawe, czy w Barcelonie na to wpadną...A miejsce w FFP też można na raty?
7
Chelsea nie jest w stanie sprostać wymaganiom finansowym piłkarza Bilbao, a zrobi to Barcelona. Zapytam: jak?
4
Nico, Frimpong, Olmo, Merino, Diaz - dziennikarze pchają karuzelę z nazwiskami, choć sytuacja w klubie nie uległa jakoś znacząco zmianie. Jest problem Desta, który się połamał, a ma ważny kontrakt, jest Lenglet z bogatą pensją, Flick ze sztabem chyba niezarejestrowany, Gavi będzie wracał, z Roque trzeba coś zrobić. Zatem obiecanki za 60 mln euro trudno brać na poważnie, to trzeba wziąć poprawkę na nieprzewidywalność Laporty, a sytuacja w zakresie FFP tez może się zmienić. No i głupio będzie zarząd wyglądał przed nowym trenerem jeśli nie kupi mu choć 1 wzmocnienia.
0
Każdy go wysoko ceni i cenił jak był jeszcze w gratisie, tylko nie zarząd Barcelony. Niech Laporta pożyczy te 40 baniek albo zrobi jakąś zbiórkę, bo za rok to będzie 2x tyle.
0
Krótko trwał ten entuzjazm.
1
Trzeba przyznać, że sytuacja dość niecodzienna...Może należałoby odejść od tej reguły, że kto ma staż, ma opaskę. Zgodziłbym się z kandydaturą FdJ czy MATS, choć każdemu z nich, w mojej opinii, do roli kapitana daleko. To taki wybór "z braku laku". Może i FdJ mógłby być niezłym kapitanem, gdyby grał zgodnie z oczekiwaniami.
Ja dałbym mimo wszystko tę opaskę Gundo. Zostawiając na boku dyskusję czy zasłużył, czy nie, to po prostu jest gość spełniający pewne kryteria, których nie spełnia niemal nikt w drużynie, pomijając wspominanego już tutaj wielokrotnie Gaviego. Ale Gavi to wciąż jednak dzieciak i nikt nie wie, kiedy i w jakiej formie wróci. Czy ta kontuzja nie spowoduje u niego blokady?
Co wniesie taki Pedri? Żadnego doświadczenia, ciągle w szpitalu, a sama sympatia nie wystarcza. Lewy natomiast nie potrafi sprostać zadaniu w kadrze, po cholerę dawać mu kolejną. Poza tym, czytając czy oglądając z nim wywiady widać, że facet nie potrafi wziąć na siebie odpowiedzialności. Zawsze wszyscy inni są winni, to inni popełniają błędy, Lewy jest krystalicznie czysty.
Gundo jest sezon, Lewy dwa. Co to zmienia tak naprawdę? Obaj są krótko w klubie, obaj to najemnicy. Gundo przynajmniej nigdy nie chciał grać w Madrycie, a przynajmniej nie słyszałem takich deklaracji.
W temacie Lewego nie jestem obiektywny, bo nigdy nie chciałem tego transferu.
W każdym razie, brak jest dziś osobowości ale też ktoś kiedyś już pisał przy okazji wyboru kapitanów, że być może przykładamy do tego zbyt dużą wagę.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Litman Jak masz Androida to wejdź w ustawienia/połączenie i udostępnianie/ prywatny DNS i wpisz dns.adguard.com i daj znać czy wciąż się wyświetlają (jeśli wcześniej nie dostanę bana za ten wpis)
2
Gratki Piotrek, świetny tekst.
0
@Czarny_ck Girona będzie grać w UCL i jeśli Dovbyk odejdzie, będzie im potrzebny piłkarz, który zagwarantuje jakieś cyferki. Roque jest nieograny w lidze, jak ma sobie poradzić na boiskach Europy? Podobno w przypadku odejścia Ukraińca, Girona myśli o tym, by ściągnąć z powrotem Castellanosa, który prawdopodobnie opuści Lazio. Choć to też jest piłkarz o innym profilu jak Dovbyk.
0
@Emerald No właśnie, czy nie lepiej jest sprzedać teraz za 25 baniek niż oddać mu kartę zawodniczą za 2 czy 3 lata darmo? Rozumiem (choć nie tak do końca), że to jakieś czarowne zabiegi księgowych, ale na bazie czego ten zawodnik się amortyzuje? Sam czas spędzony w klubie wystarcza? Przecież przez te 2/3 lata trzeba jeszcze płacić pensję, wcale nie taka chudą. Gdy odejdzie za 25 baniek, spływa z listy też jego wynagrodzenie. To tak na chłopski rozum...
7
To taki drobiazg, ale może już czas pisać o Yamalu "siedemnastolatek"? To naprawdę mu niczego nie ujmuje, dzieciak jest spektakularny.
0
Sezon się zacznie i przeczytamy, że Barca nie poczyniła jeszcze żadnych kroków w sprawie wzmocnień...
37
Bardzo wielu moich znajomych głosowało właśnie na Marine, a żaden z nich nie ma skrajnie prawicowych poglądów. Większość z nich jest niewierząca, a żaden z nich praktykujący. Niemal wszyscy mają swoje biznesy, a kilku z nich to poważni przedsiębiorcy. Marine ich kupiła przede wszystkim polityką anty imigracyjną, podatkami i cięciami socjalnymi, co zresztą ze sobą się wiąże. Masa rodzin wielodzietnych z krajów Maghrebu żyje na koszt państwa. Mają opłacone media, mieszkanie i na każde dziecko 400 euro, jeśli się nie mylę. Żyję we Francji już kupę czasu, przeżyłem kadencje 4 prezydentów. Takiego chomąta podatkowego nie było za żadnego z poprzedników Macrona, choć już jego poprzednik, Hollande, socjalista mocno dał się ludziom we znaki. Mnie najlepiej żyło się za czasów Sarkozy'ego.
Macron to młody bankster, czyli z kategorii mało lubianych.
Narodowość, kolor skóry i wyznanie tu nikomu nie przeszkadza. Ludzie mają dość wykorzystywania systemu socjalnego na taką skalę, jak to miało miejsce do tej pory. Choć i tak świadczenia zostały ukrócone, to wciąż na socjalu żyje masa rodzin.
Są też inne rzeczy... od rzeczy. Np. ktoś przeprowadza się na wieś i wkurza go kogut sąsiada, to jeśli ten kogut jest tam dłużej niż nowy lokator to nic nie można zrobić. Ale jeśli ktoś, to mieszka na wsi od lat kupi koguta po tym jak sąsiad się wprowadził, to może spodziewać się pozwu sądowego. Jak widać niewiele się różnimy mentalnością.
Poza tym ten zielony ład, zaczynająca kuleć służba zdrowia, ceny prądu, gazu, paliwa itd. Fajki kosztują 11 euro, a jest projekt, by kosztowały 25 i nie chodzi tu bynajmniej o zdrowie społeczeństwa. I mogę zapewnić jedno. Ci, którzy głosowali na Marine, nie kochają Putina.
Nie chcę oceniać czy to dobry, czy zły wybór. Wiem tylko, że ludzie mają serdecznie dość polityki Macrona.
1
@ViscaelBarca2007 Bardzo rozsądny i wyważony komentarz.
3
@ViscaelBarca2007 Laporta chce utrzymać dobre relacje z Mendesem, będzie zatem robił wszystko, by zrobić Niemca i przekonać jaką "wartością" dysponuje.
0
@regatta52 Możesz, tylko musisz spacje przytrzymać
4
Więcej Gwozdowskiego i Naczelnego ja poproszę. Un toc... to moja ulubiona pozycja, ale najlepiej byłoby, gdybyście zmienili godziny emisji na późniejsze. Godzina 20 to idealna dla mnie pora, teraz najczęściej muszę oglądać z odtworzenia. Minus taki, że nie mogę uczestniczyć w dyskusji.
W każdym razie podcast jest prowadzony po mistrzowsku.
0
@Kilotopy Mam to samo, choć teraz nie muszę klikać "ptaszka" i cały proces odbywa się "automatycznie". Jest to jednak irytujące. Zwłaszcza, gdy po dłuższym przeglądaniu strony chce napisać komentarz, to wtedy ten proces się powtarza.
2
@Bzyczekk Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że cała reszta dyscyplin wnosi do kasy klubowej ułamek tego, co wnosi sekcja piłki nożnej. 125 lat temu powstał klub piłkarski, nie hokeja na wrotkach. To piłka zbudowała legendę tego klubu. Z całym szacunkiem dla innych sekcji, bo tam też, a może przede wszystkim, sportowcy ciężko pracują na swoje sukcesy. Nie mniej prymat futbolu jest bezdyskusyjny.
Tak na marginesie, kobieca sekcja piłki nożnej jest jedyną, która nie notowała strat i potrafiła na siebie zarobić.
Punkt widzenia kibica jest dla mnie całkiem zrozumiały.
0
Nie przepadam za gościem ale w tym wypadku przyznaję mu w większości rację.
0
Nico i Merino, ale czy znajdą się środki to inna para kaloszy. Dobrze, że powstał ten tekst, choć w sumie powstało wiele innych, tłumaczących pewne kwestie, a ludzie i tak swoje wiedzą i piszą różne farmazony.
0
To teraz niech ktoś przekona Deco by sobie poszedł.
1
Dobrze się stało, bicie piany o nic. Cholera, ten chłopak dopiero co wskoczył do pierwszego składu Barcelony i to wieku 17 lat. To już jest ogromne osiągnięcie, a przed nim lata kariery i kilka turniejów międzynarodowych.