0

Nie tyle Barca chce co Laporta ze swoimi szwagrami...

2

60 baniek to oczywiście jest kwota nie do przyjęcia, bez względu na stan konta Barcelony. 25 baniek to jest absolutny max, a jeśli kończy się kontrakt to z ceną powinni jeszcze zjechać niżej. Wtedy taki transfer miałby sens.
Plotki o Kimmichu lepiej zostawić z boku. Nie dość, że chłop kosztowałby sporo, to on jeszcze chce zarabiać. Kto mu zapłaci te 15-20 mln brutto? Nie ma takich możliwości i pewnie ich długo nie będzie, jeśli nie będzie transferu out za 100 baniek.

4

Nie czytałem jeszcze nic, sam tytuł na razie i mnie ten pomysł z Merino się podoba. To jest walczak, chłopak od ciemniej roboty. Ja go lubilem oglądać w RSSS.

1

Powtórzę myśl kolegi, który wypowiedział się poniżej: mam słabość do tego młodziaka, trudno mi zaakceptować sytuację z nim związaną. Człowiek wciąż wierzy w jego odbudowę, jednocześnie obserwuje i widzi, że Ansu zwyczajnie bredzi. Jeśli to co widzieliśmy czy to w Barcelonie przed odejściem, czy w Brighton to jego maksymalne zaangażowanie, to wniosek płynie smutny ale prosty: nie zobaczymy już Ansu, który wszystkich nas zachwycał, a plac u Flicka jest nierealny.
Fati niczego w piłce nie osiągnął, dostał jednak potężny kredyt zaufania od kibiców (może nieco naiwnych, takich jak ja), tylko i wyłącznie za swój talent i kilka dobrych spotkań.
Nie oczekiwałem cudów, ale chociaż zaangażowania w te próby powrotu do dawnej dyspozycji. Póki co Ansu ma dużo pretensji i mało pokory. Niech weźmie przykład z tego, po którym odziedziczył numer, a efekty przyjdą same.

0

Nie mogę się doczekać.

2

To ile ten Real może jeszcze wykładać? Aż tak wielka przepaść dzieli Barcelonę od tej białej zarazy?

0

@JohnnySilverhand Prawdą jest, że Ronald nie jest już nastolatkiem, ale to wciąż bardzo młody obrońca i tak naprawdę rozegrał dopiero 3 pełne sezony w 1 drużynie. Tego doświadczenia siła rzeczy brakuje, zwłaszcza na boiskach europejskich. Kolega Oli ma w dużym stopniu rację. Araujo zawalił 1 gola, Barca zainkasowała 4 sztuki. Jasne, że grała w 10 ale mental posypał się całej drużynie. Jeśli zatem drużyna była zależna od jego obecności to tym bardziej to świadczy o tym jak ważny to piłkarz.
W tamtym spotkaniu Barca nie miała prawa aż tak się skompromitować. BVB, którą tak wszyscy chcieli wylosować w 1/4 pokazała, że ten Paryż to jednak nędza.
Zostawmy na boku spór o to, kto zawinił, bo opinii jest tyle, ile ludzi na stronie i każdy ma swoją.
Załóżmy, że Araujo zostaje sprzedany. Kim w takim razie Barca go zastąpi, ile będzie musiała wydać, by znaleźć gracza o takich warunkach i taką dynamiką? Chłopak ma swoje przypadłości, różnie u niego ze zdrowiem. Ale może się okaże, że ci goście od Flicka jednak lepiej znają się na robocie i Urus będzie częściej gościł na boisku. Myślę, że na tę jedną szansę jednak zasłużył

0

Autorze, rzuć okiem, jakie wzory ma Hansi, na czyjej filozofii opiera swój futbol i ... podaj wyjaśnienie słowa idiosynkrazja, żeby takie głąby jak ja nie musiały grzebać po słownikach. Dziękuję.

1

Chyba już czas najwyższy, by kapitan poszukał sobie innego miejsca do siedzenia na ławce.

0

Szkoda, że Torrent zdecydował się na jakiś egzotyczny kierunek. Widocznie wolał takie rozwiązanie jak użerać się z Laporta.

0

@kejdzi Johan Cruyff, a właściwie jego filozofia jest wzorcem dla Flicka. Kolejny, z którego czerpie wzorce to Van Gaal. Filozofia się nie zmienia, zmienić ma się intensywność, co za tym idzie, przygotowanie fizyczne. Granie 4-3-3, gdzie formacja defensywna się nie zmienia, a modyfikacji ulega tylko środek i atak. Pressing, passing, possesion... Co to jest jak nie DNA Barcelony? Chyba, że utożsamiasz DNA Barcelony z 1001 podań w środku pola.

0

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu... Czy ktoś wie w jakim innym kraju działają podobne struktury?
Jest mi trochę smutno, że takie organy są konieczne, by dyscyplinować poglądy czy opinie Polaków. Z jednej strony to politycy skaleczyli ludzką wrażliwość, z drugiej obserwuje się całkowite zezwierzęcenie w nieznacznej - ale jednak - części naszego społeczeństwa. Przy okazji, rozwija się bardzo brudny nawyk donosicielstwa. Jak tak zerkam czasem to jedni i drudzy dorzucają prokuraturze niemało roboty.

1

@19Macio93 Komu ma to rzucać, psu na pożarcie? Jak nie ma ruchu i pusto przed nim to gdzie ma zagrywać?

1

Widać, że Sevilla ma respekt do Fermina, bo jak idzie do niego podanie to czasem i dwóch się przyklei.

0

Ech, ten Xavi, dałby już spokój temu Yamalowi. Przecież chlop się prosi o uraz dla tego dzieciaka. Ostatni mecz, o nic. Rozumiem, że chciałby zakończyć przygodę wygraną, ale nie za wszelką cenę. Niech chociaż w II połowie da pograć innym.

3

@Manypijany Zmartwie Cię. Wzorem Flicka jest filozofia Cruyffa: pressing, passing, possesion, w skrócie barcelońskie DNA. Podziwia też Van Gaala i Sacchiego. Zwykle gra 4-3-3, przy czym jeśli atak i pomoc podlegają modyfikacji, tak twardo trzyma się czwórki obrońców.

0

Barca gra o nic, ale Xavi ma osobistą ambicję by wygrać to spotkanie i jakoś te wybory mnie nie dziwią. Wolałbym oczywiście zobaczyć młodzież, która do tej pory powoływał, choć nie znalazł dla niej minut. W każdym razie już będę zadowolony jeśli odpocznie Lamine i Cubarsi. Z krytyką wstrzymajmy się do chwili ogłoszenia wyjściowej 11.

2

Kibice powinni wyjąć białe chusteczki gdy Laporta pojawi się na horyzoncie.

0

Patrzę na CV tych jego pomagierow i jakoś nie robią wielkiego wrażenia. Czy taki Tapalovic jest lepszy od de la Fuente, który w Barcelonie jest trenerem bramkarzy od kilkunastu już lat? Ten drugi, którego nazwisko wypadło mi z głowy pracował w 163248 klubach, ale w żadnym poważnym. Coś tam rzeźbił w kadrze Niemiec i to młodzieżowej. I jak to jest, że tak świetny i uznany trener pcha się w projekt w niestabilnym klubie, bez finansów z problemami instytucjonalnymi. Klubie, którym zarządza niezrównoważony człowiek mający do pomocy bylego szwagra, a dyrektorem sportowym jest ćpun.

1

Bawią się dziewczyny w najlepsze...

4

@jacek905 Dziś już nikt mu nie pamięta, że zostawił ciepły, dobrze płatny kurwidołek u Araba i zapłacił klauzulę z własnej kieszeni. Trochę szkoda, ale też wdepnął w gówno na własne życzenie. Miłość jednak jest silniejsza od rozumu, a nikt chyba nie ma wątpliwości, że Barca dla niego to całe życie.

3

Darek, niemal jak zawsze celnie.

0

Czyli nie będzie prof. Holgera Broicha. To był najcenniejszy człowiek, z jakim Flick pracował w Baya i jedyny powód, dla którego można było rozważać kandydaturę Niemca. Będę trzymał kciuki, ale po prostu tego nie widzę. Mam tylko nadzieję, że nie będzie orał młodymi jak Xavi tylko umiejętnie ich poprowadzi. Tylko nadzieję, bo póki co nic mi nie wiadomo o sukcesach Flicka w pracy z młodzieżą, czy generalnie w budowaniu drużyny.
Zresztą, o czym pisało już wiele osób, nie sam trener jest problemem Barcelony, nawet nie jej zadłużenie, a ludzie, którzy decydują o jej losach. Tak czy inaczej, czekam na kolejny sezon z niecierpliwością, jak zawsze.

0

Ja jestem ciekaw jak Deco rozegra to okienko transferowe, a jest co robić. Zobaczymy, jak zdolnego i przygotowanego do swojej pracy mamy dyrektora sportowego.

2

Szacun zawsze dla Generała. Być może przez długi czas Xavi będzie ostatnim szkoleniowcem, który zdobył mistrza Hiszpanii i na kolejne takie trofeum trzeba będzie poczekać kilka ładnych lat.

1

@michalgajdek Czytałem już kilka razy ten artykuł o Aguirre i staram się nim dzielić z możliwie największą ilością osób.

2

Każdy trener, który chce grać efektywny i efektowny futbol opiera styl o filozofię Cruyffa. Bayern jasno się określił już dawno, że to Barca była wzorcem, z którego czerpał. Mocniej od Flicka dał nam to odczuć Heynckes, choć oczywiście 2-8 robi wrażenie ale fałszuje nieco obraz. Tamten Bayern rozklepal Barcelonę dwukrotnie dokładnie w takim stylu, jakim Barca rozbijała wcześniej własnych rywali. Dlatego te wszystkie brednie o odejściu od DNA budzą moje politowanie.
Pep jakoś nie musi od niczego odchodzić, modyfikując tylko czasem ustawienie.
Całe to nielubiane/nierozumiane pojęcie DNA to trzy magiczne słowa : passing, pressing, possesion. Naczelny to wykładał jak krowie na granicy, ale ludzie dalej myślą, że DNA to klepanie 1001 podań bez ładu i składu.
W ogóle z tym pojęciem to jakaś schizofrenia tu panuje. Pojęcie to parzy jak rozżarzony węgiel, ale Pepa to by chętnie wszyscy znów tu zobaczyli.
Flick Barcelonie i jej kibicom bokiem wyjdzie, a Barca Niemcowi i to prędzej niż ktokolwiek by przypuszczał.
Ciekawe, co Laporta jest mu w stanie zaoferować jeśli chodzi o budowę drużyny.

2

Jak to jest teraz z tym antysemityzmem? Pep nie podał dłoni i nie przywitał się z jakimś przedstawicielem władzy Izraela. Dobrze, że nie mieszka w Polsce, bo OMZRiK zaraz by doniesienie do prokuratury złożył.

0

@Zenon83 Tak jak piłkarz taki jak Leo rodzi się raz na "sto" lat, tak i trener taki jak Pep pojawia się równie rzadko. Nie ma najmniejszego sensu przywoływać tu nazwiska Guardioli, bo jego talent trenerski rozwijał się w zupełnie odmiennych okolicznościach. Pep miał przy sobie swojego mentora, Cruyffa, miał też Txikiego. Marquez, podobnie jak Xavi, nie ma żadnego wsparcia. Nie ma też Leo, Iniesty, Busiego, Valdesa, Puyola, Xaviego. Nie ma centa w kasie na wzmocnienia. Nie łudźmy się zatem, że objawi się nam drugi Guardiola bo to nie nastąpi

0

Bez żartów. Marquez dopiero co papiery zrobił, jego doświadczenie nawet na niższym poziomie rozgrywek jest ubogie. Marquez mógłby być rozwiązaniem tymczasowym, gdyby na przykład w styczniu zwolniono Xaviego. Wtedy miałoby to sens i przy okazji mielibyśmy jasność, co ten gość potrafi. Oczywiście taka nominacja mnie nie zdziwi i tylko potwierdzi moją opinię sprzed kilku miesięcy. Nie chciałbym jednak mieć racji i wolałbym, żeby Laporta znalazł jednak jakieś rozwiązanie spoza klubu. Niech Deco pokaże jaki z niego kozak i niech powypycha z klubu niechciane nazwiska.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?