0

@david89 Propsy dla Kolegi.

0

@JarekS Umiejętność pisania z sensem jest jedyną jakiej potrzebujesz, a z tym problemów przecież nie masz. Poza tym jestem pewien, że koledzy z Redakcji ruszą z pomocą w razie potrzeby. Nawet, jeśli czas Cię ogranicza, to na jakiś krótki esej, kilka własnych przemyśleń pewnie jeszcze wygospodarujesz.

2

Gdy Barca prosiła to została olana.

19

Nie pamiętam, kiedy ostatnio mecz Barcelony wzbudzał u mnie tyle emocji. Bardzo chciałbym tej wygranej, zwłaszcza byłaby cennym doświadczeniem dla tej zdolnej młodzieży.
Barca narobiła kibicom apetytu. Nie będę jednak miał pretensji gdy odpadną, ale wolałbym aby nie odpadali właśnie z P$G, którego nie cierpię.

0

Nieźle się skompromitowałem z tym trenerem Cadiz. Pellegrini to nie to samo co Pellegrino, a Maurizio nie to samo co Manuel. Oczywiście myślałem, jak to się stało, że trener, który kilka dni wcześniej trenował Betis, dziś jest w Cadiz, ale nie zadałem sobie trudu by sprawdzić. Pomijając, że w ogóle pomyliłem nazwisko i imię.
Wstyd i tyle...w ramach off top...

0

Dla mnie od początku było jasne, że nowy trener to będzie za duże wyzwanie finansowe dla Barcelony. I choć nic nie jest przesadzone to nadal uważam, że jedyną dostępną opcją jest Rafa.

0

Jak zawsze, są dwie strony medalu.
Barca wykazała się wyjątkową cierpliwością wobec piłkarza. Xavi mocno na niego liczył i wspierał. Mocno podkreślał jak ważny jest w jego projekcie, a gość się zawinął w ostatnim momencie, nie pozostawiając klubowi za dużo czasu na reakcję. Były oczywiście zapewnienia o miłości do klubu i inne bzdety. Dembele już odchodząc zachował się mało elegancko i choćby z tego powodu brak sympatii kibicow jest zrozumiały.
Z drugiej strony, dziś to piłkarz P$G i Barca niewiele go interesuje. Jego przyszłość to Parc des Princes. Jak mówili Panowie Rafał Kowalczyk i Maciek Miko, po odejściu Mbappe, być może to na Dembele będzie budowany zespół. Poza tym to jego drugie trafienie, więc ta jego radość była tym większa.
Ja nigdy nie ceniłem tego gracza i jego zachowanie generalnie mi wisi. Nigdy nie spodziewałem się po nim niczego dobrego, więc tym bardziej jakichś oznak szacunku do byłego klubu.
Myślę, że kibicom też nie chodzi tylko o samą celebrację, ile o całokształt. W tym przypadku nie jestem zdziwiony ich reakcją.

0

. Warto posłuchać o kwestii ukraińskiej. Nawet, jeśli ktoś za Pińskim nie przepada.

0

Z Rafą jest tak, że w rewanżu już nie musi zagrać tak dobrze. Można być jednak pewnym jego zaangażowania, co u Felixa nie jest takie oczywiste.

25

Nie mógł się trafić Barcelonie lepszy piłkarz na te trudne czasy.

0

Tytuł taki, nie pozostawiający Czytelnikowi dużego wyboru, a przecież ta sytuacja nie jest aż tak dwuznaczna - dosłownie.
Jokerem to był Henka, Roberto trafiają się jedynie spotkania poprawne. Czy zbędny balast? W obecnej sytuacji niekoniecznie, choć może blokuje plac i czas, który mógłby wykorzystać któryś z młodych graczy? Za Roberto przemawia jednak doświadczenie, choć sytuacja z Paryża, gdy Gundo robi "suszarkę" SR jest dość znamienna jeśli chodzi o mental tego piłkarza.
Jest jasne, że SR w pomocy daje drużynie znacznie więcej niż na PO, nie jestem jednak przekonany, że za te kilka epizodów konieczne jest mu dawanie nowego kontraktu.
I też nie ma co zakłamywać rzeczywistości, Roberto jest kapitanem wchodzącym z ławki. Nie twórzmy legendy, bo za kilka spotkań sytuacja może diametralnie ulec zmianie i będziemy czytać o tym, czy nowy kontrakt SR ma w ogóle sens.
Gdy odchodził Thiago, na forum (wielka szkoda, że już "nie żyje") toczyła się dyskusja na temat tego odejścia. Któryś z byłych/obecnych redaktorów pisał, że nie ma co się martwić Thiago, bo został pomocnik bardziej od niego uzdolniony, mowa była o SR, rzecz jasna. Tyle, że z ogromnego talentu stał się klasyczną zapchajdziura, co pokazuje tabelka z pozycjami na których grywał.
Myślę, że to przyszły trener powinien zdecydować o tym, czy zostanie, czy odejdzie. Jeśli Barcelonę wciąż będzie trenował Xavi, czy Rafa Marquez to SR raczej pozostanie jeszcze na sezon.
Chyba, że on sam zadecyduje inaczej.

1

To nie był łatwy mecz ale postawienie na rezerwę to było jedyne sensowne wyjście w kontekście kolejnych dwóch spotkań. Nie pamiętam, kiedy tak słaba kadrowo Barca zdobyła 3 punkty w dość trudnym jednak spotkaniu, nie ma więc co narzekać.

3

Maxi Gomez, który był tutaj swego czasu tak mocno hajpowany, który miał być idealnym zastępcą Luisito, dziś nie mieści się nawet w podstawie Cadiz. Cóż za spektakularny rozwój...

1

@RumbleDelivery Nie może. Francja to nie Rosja i sąd postępuje zwykle w/g litery prawa. Tu nie ma miejsca na widzimisię sędziów, którzy zwykle bywają bardziej łagodni od swoich kolegów z Polski.

0

@Xxxx86 Tyle ma być oddanych do użytku w pierwszej fazie. Docelowo stadion ma pomieścić "setkę".

5

Rafa nigdy nie był ulubieńcem kibiców, którzy zawsze woleli Dembele. I raczej nie będzie, nawet jeśli dzięki jego golom i asystom Barca dojdzie do finału. Nie potrafi mijać rywali jak tyczki, co oczach wielu go dyskwalifikuje. Ja doceniam tak jak doceniałem Ivana, choć oczywiście bywa irytujący na boisku, a i formą bywa różnie. Cieszy mnie ta jego nagroda, tym bardziej, że laureat trochę niespodziewany

0

Pellegrino nie ma patentu na Barcelonę. Jego ekipy, jak silne by nie były, zawsze dostają baty. Chyba raz udało mu się wygrać, gdy trenował Betis, rok temu, zdaje się. Jeśli piszę głupoty, niech ktoś poprawi , proszę.

1

Cieszy mnie bardzo postawa Rafy, coraz częściej zamyka usta swoim hejterom.

0

Wypożyczenie jest nie tyle logicznym rozwiązaniem, co jedynym w przypadku Barcelony. Liczę na to,że Cerezo jednak się nie zgodzi powtórnie wypozyczyć Felixa. Poza kilkoma epizodami, nie był wartością dodaną. Od piłkarza z takim talentem i możliwościami oczekiwałbym jednak nieco więcej.

Barca miała być klubem "szytym pod niego", to w Barcelonie miał pokazać cały wachlarz swoich umiejętności i Barca miała być tym klubem, który wyzwoli w nim te cechy wolicjonalne, których brakowało mu w AM czy w Chelsea. Tak przynajmniej zapewniali ci, którzy za tym transferem optowali.

Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Oglądamy Felixa takiego jak w Atleti. Chłopak pokazał, że ma talent, że umie grać w piłkę. Ale sezon to nie prezentacja.

Już wolę takich piłkarzy jak Rafa, mniej utalentowanych ale zaangażowanych i pracowitych.

Sama wymiana to kłopotliwy temat. Ansu zrobił kilka ładnych kroków wstecz i diabli wiedzą, czy na tego chłopaka można jeszcze liczyć. W każdym razie, wypożyczenia w obie strony byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem. Wartałoby też pochylić się nad tematem Mendesa. Klub nie powinien być zależny od rozgrywanych przez niego interesów.

0

Co by nie mówić, to wywiady z Lucho są interesujące, o wiele bardziej niż te z Xavim.

11

Tylko saga z powrotem Neymara może się równać z przyjściem Silvy do Barcelony. Obłęd.

1

Nie teczkę, a taczkę pieniędzy trzeba byłoby przywieźć do Madrytu, by Perez w ogóle chciał rozmawiać i raczej na rozmowach by się skończyło. Poza tym Diaz chyba operuje w podobnych strefach co Lamine, który - spodziewam się- będzie ewoluował bliżej środka. Co prawda od przybytku głowa nie boli, nie mniej Nolito poniosła fantazja i to mocno.

6

Piłkarz mający ambicje powinien na boisku "wyrywać flaki" przy każdej okazji jaka się nadarzy. Na treningi przychodzić pierwszy i "gasić światło" jako ostatni. (...)"z powodu braków mentalnych i kondycyjnych"- po takich słowach trenera powinien zapaść się pod ziemię.
Ansu te "dychę" powinien honorowo oddać i już nigdy po nią się nie schylać. Takie podejście do pracy to profanacja tego numeru. Niektórzy napiszą, że przywiązuję zbyt wielką wagę do numeru na koszulce i będą mieli sporo racji. Ale ta 10 przez ostatnie 20 lat to symbol nie tylko ogromnego talentu, ale i ciężkiej pracy nad sobą. Ansu dziś jest całkowitym zaprzeczeniem tych walorów. We mnie nadal się tli jakaś mała iskierka nadziei, że Fati stanie jeszcze na nogi, czego mu życzę i nie przestaję trzymać kciuków. Żal jest po prostu patrzeć jak marnuje się taki talent.

8

Akurat ten epizod jest mi nieznany. Doceniam Mati, bo to zawsze człowiek bogatszy w wiedzę. Postać wyjątkowa nie tylko dla Barcelony, ale też światowego futbolu. Inspiracja wielu współczesnych trenerów. Filozofia Cruyffa nie zestarzeje się nigdy.

0

Cóż, szkoda mi tego chłopaka jak cholera. Co prawda to wciąż tylko 21 latek i przekreślanie go nie brzmi rozsądnie. Jednak z relacji wynika, że robi bardzo niewiele, by wrócić na właściwe tory. Może jakiś magik od psychoterapii powinien się nim zająć?

6

Tylko po co? Ten transfer powinien mieć miejsce 6-7 lat temu. Za kasę wydaną na Gryzaka można było mieć Silvę i Rodriego.

12

Pisałem już o tym, że sytuacja Pedriego to również wina jego samego, ale w dużej mierze i mediów, które nakładają dużą presję na zdolną młodzież.
Wygląda na to, że Yamal ma nie tylko mnóstwo talentu ale i rozsądku mu nie brakuje.

1

Taki trochę Desailly, jak się przyjrzeć bliżej.

16

Tak spieprzyć karierę to trzeba mieć wybitny do tego talent.

0

Jakiś absurd. Nikt nie wie, gdzie skończy Lamine, ani jak rozwinie się Messinho. Lepszym wytłumaczeniem jest brak gotówki na zakup piłkarza, a nie jakieś brednie o ekosystemie wokół Yamala.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?