1

Ja też miałem wrażenie, że sędzia prowadził zawody nie najgorzej. Cieniem kładzie się oczywiście kontrowersyjny spalony i -jak wspomniał Naczelny po meczu- notoryczna kradzież czasu przez bramkarza Las Palmas, który nie został za to ukarany, ani nawet upomniany. MATS natomiast został upomniany przy pierwszej takiej sytuacji, już pod koniec spotkania, kiedy Las Palmas trochę przycisnęło. Znów więc podwójne standardy. Doliczanie czasu do 1 połowy też mu nie wyszło. Biorąc jednak pod uwagę poziom sędziowania w La Liga, faktycznie nie było tak źle.

0

@Murazor Nie było nawet kontaktu ze strony klubu, takie są przynajmniej relacje Grimaldo z tamtego okresu. Prasa oczywiście łączyła Grimaldo z Barceloną, gdy kończył mu się kontrakt, ale jak widać to było zainteresowanie tylko prasy.

0

@Arekvip Problem w tym, że nikt jeszcze nie wiedział, że Balde jest w aż takim gazie, bo wszedł do pierwszej w tym samym czasie co Alonso, czyli sezon 2022/23, a wtedy ostatni swój sezon rozgrywał Jordi Alba.

0

I zrobi się gorąco, bo Girona nie wygra na Metropolitano. Powinni jednak dociągnąć do końca rozgrywek w pierwszej czwórce, Atleti też pogubi jakieś punkty po drodze. Barca powinna dowieźć 2 miejsce, mistrzostwo jest praktycznie niemożliwe. Do tego nie wiemy, co sędziowie odwiną w tych ostatnich 8 kolejkach.

1

Pewnie, że to zawsze przyjemność zobaczyć Pique. Po cichu liczę, że to właśnie on będzie tym człowiekiem, który uczyni Barcelonę klubem stabilnym finansowo. Oczywiście, jeśli wcześniej nie zapadnie decyzja o przekształceniu klubu w S.A.

0

Niektórzy, mimo swojego wieku wyglądają wyjątkowo dojrzale, ale Lamine to naprawdę dzieciak. Aż mi jelita skręciło wczoraj, gdy wjechał w niego Cardona.

1

@icon3520 Ciekawe, że o problemie, który dotyczy kobiet najwięcej debatują faceci i trzystu iluś tam gości spiera się w Sejmie głównie o rację i przepchnięcie swojego światopoglądu. Może jednak kobietom wypadałoby zostawić ten problem do rozwiązania. Nie wiem, zrobić im referendum. Pisanie w tym przypadku o odpowiedzialności to jest spłycenie problemu. Trudno wymagać odpowiedzialności od 15 latków. Poza tym ta sfera to emocje, hormony itd. Seks jest przyjemnością, nie zaprogramowanym zadaniem. Jeśli emocje, to racjonalne myślenie schodzi na dalszy plan. Nie brzmi mądrze to co napisałem, ale takie jest życie. Absurdalne jest robienie problemu z dostępności tego leku. Nieodpowiedzialne jest palenie fajek przez kobiety w ciąży, picie gorzały, nikt jednak nie zabrania sprzedawania tego gówna ciężarnym kobietom. Duda nie podpisał, nie z troski o kobiety, nie z przekonania, a z zemsty politycznej. Gdyby taki sam dokument podrzucił mu Kaczyński, nie zawahałby się ani chwili.

0

Niewiele kolejek zostało, by w Gironie świętowali. Mam nadzieję, że utrzymają się w top4 do końca sezonu i LM do nich zawita.

4

@JarekS pisał o tym niedługo po transferze piłkarza, kiedy pojawiły się wobec Rafy pierwsze, poważne wątpliwości. Kiedy znaczna większość drwiła z rzekomych ofert za Brazylijczyka, Jarek pisał, że w Anglii znają jego wartość i mają pojęcie jak wykorzystać potencjał ale nie na skrzydle, bo to żaden skrzydłowy. To tak w ramach przypomnienia...

8

I słusznie, bo Rafa był dziś dość aktywny.

0

Piękne było to wejście Rafy

7

Ładnie sobie te kobitki radzą, aż miło popatrzeć.

2

De Jong nie pasuje do Barcelony, jednak na tych magicznych wykresach jest w czołówce i trudno przed nim znaleźć piłkarza Blaugrany. Jeśli chodzi o defensywę to pozycja Krossa pokazuje, że chłop nie musi latać jak Forrest Gump od bramki do bramki i nikt do niego pretensji o to nie ma, bo spełnia inne zadania. Od De Jonga się oczekuje bycia takim właśnie Forrestem Gumpem. Nowy trener, o ile przyjdzie, sam okresli, czy De Jong jest mu potrzebny, czy zbedny

5

Jest takie stare powiedzenie: "przyjdzie kryska na Matyska". Skończy tak, że ktoś w końcu go połamie.
Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego przepisy gry w piłkę nożną tego przygłupa nie obowiązują? Szkoda, że Marciniak nie może gwizdać w La Liga. Moment by do pionu go postawił.

2

Ten Bar Canaletes to jest program rozrywkowy?

0

Okoliczności i sytuacja klubu są zgoła odmienne i ten modus operandi raczej nie będzie miał zastosowania.
Zakładając jednak, że są z tym Flickiem dogadani. Co może zaproponować mu Laporta? Na ile FFP pozwala Laporcie działać już teraz? No chyba, że postawił na Marqueza?

2

W21@q quadTego nikt nie wie, jak Mbappe wpłynie na szatnię. Zresztą, trener jest od tego, by zarządzać szatnią, a Carlo wie jak to robić.


3

Już się cieszę na ten podcast. Wreszcie @blazeq dał się namówić i do tego jeszcze Naczelny.
1. Jaką alternatywę widzicie dla obecnego modelu zarządzania? Proponowałem taki temat wielokrotnie na osobny podcast.
2. Czy dymisja Laporty na dziś byłaby dobrym rozwiązaniem dla klubu? Kto ewentualnie mógłby przejąć po nim władzę?
3. Zakładając, że informacja była prawdziwa. Czy Barca powinna zaakceptować ofertę jegomościa, który chciał połowę udziałów w klubie w zamian za 3 mld euro?
4. Czy Laporta dotrwa do końca kadencji?
5. Czy projekt Espai Barca nie ściągnie na klub kolejnych problemów? Cała czołówka ludzi za ten projekt odpowiedzialnych odeszła z klubu z własnej woli, zatem tam mocno cuchnie.
Szkoda, że UTDLR zaczyna się o 18.30. Gdybyście przesunęli o godzinę, mógłbym spokojnie każdy odcinek oglądać " na żywo". Teraz oglądam z odtworzenia, choć udaje mi się załapać na ostatnie 20-30 minut.

2

Jestem zdziwiony tą zmianą u Xaviego. Zrobił się awanturnik z niego.

2

Cancelo jeszcze się przyda, ale Felix niech wraca skąd przyszedł. Tak na marginesie, nawiązując do PO. Klub się martwi bo nie ma kasy, a pies z kulawą nogą nie zainteresował się Frimpongiem, który 2 lata temu mógł przyjść za darmo i to byłaby super inwestycja.
Barca jednak woli komplikować sobie życie, bez względu na to czy za sterami stoi Barto czy Laporta.

17

Kilka dni temu oglądałem we francuskiej tv program zrealizowany przez dziennikarzy śledczych ze Szwecji we współpracy z Francuzami, Polakami i Rumunami. Program dotyczył dewastacji lasów państwowych w Polsce i Rumunii, szczególnie w latach 2016-2021. Za kadencji ministra Szyszki dokonano największych zniszczeń, nie oszczędzając parków narodowych i rezerwatów. Oprócz programowej i legalnej wycinki ktoś z góry dawał przyzwolenie na wycinkę poza kontraktową. Państwo nie zarobiło na tym grosza. Szacuje się , że ponad połowa wyciętych lasów w obu krajach była nielegalna. To był układ mafijny, a odbiorcą były firmy meblowe, a jednym z odbiorców była też pewna znana szwedzka firma. Wycinano wszystko jak leci, bez żadnej kontroli. Proceder odbywał się równolegle w Polsce i Rumunii. U nich transport drzewa odbywał się korytami wodospadów i strumieni górskich. Zniszczono setki tysięcy hektarów ekosystemu. Szkoda, że nie widziałem od początku, ale postaram się znaleźć ten materiał.

0

Michał co Ty masz z tą destynacją. Kierunek, cel podróży itd. Dziwna ta maniera, zupełnie nie pasuje do norm naszego języka. Nie, żebym się czepiał, choć... To prawda, czepiam się, ale jakoś mnie to razi tak jak nadużywanie słowa " koincydencja".

3

Dziwnym zbiegiem okoliczności wypalenie dopada tych z obszaru ekonomicznego.
Niedawno odeszła Maribel Melendez, odpowiedzialna za Espai. Przed nią Mas, Ramirez, Tabero. Na początku odeszli Reverter i Jaume Giro.
Laporta zwykł mawiać "projekt to ja". Za jego pierwszej kadencji odeszło 17 dyrektorów i tym razem nie zapowiada się lepiej. Wygląda na to, że podobnie jak Barto, Laporta lubi podejmować decyzje sam, a obok mieć przydupasów zamiast ludzi kompetentnych.

1

Pułkownik Piotr Wroński jest byłym agentem kontrwywiadu, pozytywnie zweryfikowanym. Sam zresztą prosił o upublicznienie swojej teczki.
Polecam materiał.


Jak ktoś ma więcej czasu, może posłuchać jak krystalicznie czyści ludzie zarządzają dziś Solidarnością. https://www.youtube.com/live/SFGqJIgdpw4?si=2GPO5ar6jMO-DCLP
To czy pomaga, czy nie jest dla mnie sprawą drugorzędną. Szokuje mnie to, jakie trzeba mieć zasady moralne, jak być gruboskórnym, by siedzieć w polityce? Jakie głąby siedzą w tej Solidarnosci, że pozwalają od 14 lat kierować związkiem takiemu baranowi.

0

@Frugo07 Tak, to jest znacznie lepsze porównanie.

0

Z całym szacunkiem do byłego kapitana ale Puyol piłkarsko dość długo się rozwijał. W początkowym etapie kariery jego interwencje jeżyły włos na głowie. Pau startuje z innego pułapu. Ja bym go raczej porównał do Cannavaro czy może bardziej do Nesty pod względem piłkarskim. W klubie powinni na niego chuchać i dmuchać, bo talent takiej jakości i do tego na pozycji stopera to nie jest codzienność. Nie widziałem go z bliska, ale wygląda, że to mimo wszystko kawał chłopa, a ma dopiero 17 lat, coś tam jeszcze powinien "skoczyć do góry"

0

Nie wygląda źle ten skład. Dobrze, że chociaż Rafa jest dostępny. Tak na marginesie, to jakieś cudowne ozdrowienie, czy ta kontuzja była lekka?

0

0

Cienko przędzie ten nasz Ansu. Mocno w niego wierzyłem i choć ma chłopak dopiero 21 lat, a skreślanie go byłoby nierozsądne to wiary mi ubyło i to znacznie.

0

Sporo mają tych kandydatów dziennikarze i to z różnych bajek. Pojawiło się również nazwisko Nagelsmanna, którego chciałbym widzieć, a o którym do tej pory była cisza. Ilu ma zarząd?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?