1

@Arden Ma o wiele więcej doświadczenia, co daje mu pewną przewagę.

0

@Linnox Dzieci i młodzież raczej tego nie słuchają.

0

@Linnox Zdecydowanie, jeśli chodzi o muzykę rockową. Panowie tworzyli dzieła sztuki.

0

Oriol ma klauzulę strachu, nie wierzę...

16

Tylu czarnych biega po boiskach i mają święty spokój, tylko ten przygłup ma problem. Ale w dużej mierze to jest też wina samych sędziów, którym brakuje odwagi by karać tego prowokatora, a brak kar wynika z tego, że nie chcą być pewnie posądzani o ... rasizm. I tak Vini czuje się coraz bardziej bezkarny. Dobrze, że chłop nie gra w polskiej lidze, bo po kilku kolejkach wszystkie stadiony by zamknęli...Poza tym, jeśli w Hiszpanii tak mu źle, niech poprosi o transfer do Anglii, tam będzie mu z pewnością lżej...

0

@Lucyfffer Nic w tym dziwnego. Do niedawna dzieciaki biegały w koszulkach Messiego. Widziałeś, jaką ekspozycję media zrobiły RM i Mbappe przed przybyciem do Polski?

0

@szymonekk Taka ściema, że info pochodzi prosto ze sztabu kadry U 21

1

@AxelF Tak, to prawda. Xaviemu zajęło sporo czasu, by znaleźć właściwy plac dla Rafy. Mimo błędnego ustawienia robił jednak cyferki i wydatnie pomógł drużynie w zdobyciu mistrzostwa, a w zeszłym sezonie był wyróżniającym się graczem w kluczowych spotkaniach LM, z Napoli i PSG. Pomijając cyferki, czy złe ustawienie, Rafa był zawsze graczem bardzo zaangażowanym. Nawet wtedy, gdy biegał po boisku bez mapy. Narzekania to jedno, sam często krytykowałem piłkarza za jego chaotyczną grę, ale ludzie tutaj wylewali na niego wiadra pomyj i niewielu się zastanawiało nad tym, czy gra na właściwej dla siebie pozycji. Był taki okres, w którym najlepszym wyjściem dla piłkarza było odejście z klubu. Kibice nie byli nastawieni życzliwie, w prasie pojawiały się - co rusz - plotki o jego sprzedaży i odejście Rafy było korzystne dla niego samego- tak mi się wydawało. Jednocześnie było widać w nim tę determinację, by zostać w Barcelonie i odcisnąć tutaj swoje piętno.
Póki co, się udaje, choć przyjdą pewnie chwile, gdy ten powszechny hejt wróci, bo Rafa nie ma tutaj statusu świętego jak choćby MATS.

3

To jest bardzo ciężki przypadek i pomimo ogromnej wiary w tego piłkarza przez długi czas, dziś nie jestem nastawiony zbyt optymistycznie. Każda próba powrotu do formy kończyła się kontuzją, co musiało wpłynąć na piłkarza bardzo negatywnie. Jeśli równolegle nie jest z nim wykonywana praca terapeutyczna na poziomie mentalnym, to Ansu będzie miał obawy już po wejściu na boisko. Każde potencjalne starcie to będzie strach przed kontuzją. To samo przechodzi Pedri, który jest w dobrej formie, co prawda, proszę jednak zwrócić uwagę, jak zachowuje się w bezpośrednim kontakcie z rywalem.
Ansu był uwielbiany i oby był nadal. Trudno jest skreślać 21-latka...

3

Cyt: "(...) styl Barcelony polega na dominowaniu podczas meczów i atakowaniu z zamiarem zamknięcia rywala, osadzenia się na jego połowie oraz dania mu niewielu opcji ofensywnych. Posiadanie, ustawianie się i pressing. Mecz z Realem Valladolid zdaniem Marceta był uwydatnieniem DNA Barçy (...). "Uważanie, że DNA Barçy to powolne podawanie piłki bez rytmu i wertykalności, to brak rozumienia czegokolwiek”. I to jest zdanie, które najlepiej podsumowuje wszelakie bzdury n/t DNA Barcelony. Gajdek napisał też obszerny tekst o DNA, w którym wyjaśnił wsio, od a-z i piszę to już chyba setny raz. Warto do niego wracać...Ale i tak znajdzie się całe grono, którzy będą pisać, że wreszcie pozbyliśmy się DNA Barcelony, bo będą kojarzyć to określenie z 1001 podań wszerz boiska i statyczną grą.
Flick jest zmuszony korzystać w dużej mierze z cantery, a młodzi do tej pory nie mieli czasu na przyswojenie sobie innej filozofii gry, niż ta jaka jest im wpajana w La Masii. Mimo to prezentują się okazale. Czy zatem odeszliśmy daleko od barcelońskiej filozofii?

0

@zytko3 Moje stanowisko w sprawie tego transferu było jasne i takie pozostało. Wysokość kontraktu+ opłata za transfer była zbyt duża w stosunku do tego, co może Lewy zaoferować i do sytuacji finansowej klubu. Przypuszczałem, że Lewy strzeli swoje, może nawet zostanie królem strzelców, co nastąpiło. Pisałem, że być może i w drugim sezonie coś ustrzeli, bo to w końcu 9. Nie mniej na tamtą chwilę uważałem, że Barca potrzebuje piłkarza, który zrobi różnicę, zwłaszcza w Europie, bo najbardziej Barcelona potrzebuje ekspozycji na europejskich boiskach, po latach posuchy. Miałem i mam szacunek do jego osiągnięć sportowych.
O nieumiejętnościach Xaviego piszemy, jakbyśmy wszyscy tutaj mieli co najmniej połowę wiedzy piłkarskiej byłego pomocnika. W pierwszym sezonie, gdy Lewy został pichichi ten "brak umiejetności" mu jakoś nie przeszkadzał. Jeśli chodzi o drugi sezon polecam przejrzeć xG Lewego. Wyrzucać też raczej go nie wyrzucałem, bo raz, że to nie moja działka, a dwa: Barca potrzebuje napastnika, a póki co, jest jedyny, który daje jakiekolwiek gwarancje. Pominę już sens tego artykułu, kiedy Barca dopiero co rozpoczęła sezon, a Lewy ma 4 nie 40 goli na koncie. Poczekajmy może z tym entuzjazmem może przynajmniej do zimy.

4

Robi to, co do niego należy i co umie robić najlepiej. Dostaje za to godziwą zapłatę. W tej chwili to chyba najlepiej zarabiający piłkarz w drużynie. Za co mam go więc przepraszać? Za krytykę w okresie, kiedy był bezużyteczny?

2

Teraz jest moda na deprecjonowanie Nico. Ja żałuję, że nie doszło do tego transferu i jestem pewien, że Flick znalazłby sposób by obaj panowie mogli grać ze sobą. A kibice? Niektórzy chyba zbyt wiele oglądają freestylerów. Rafa był i jest wartością dodaną, potrzebny był jedynie ktoś, kto optymalnie wykorzysta jego potencjał. Zaangażowania i pracy dla drużyny nigdy nie można było mu odmówić, ale ludzi nawet wyniki, które robił nie zadowalały, no bo przecie "kiwać się" nie potrafi...Zresztą, Redakcja w ocenach też go nie rozpieszczała.

10

To jest diament, który potrzebuje kosmetycznych szlifów, by oślepić swoim blaskiem. Patrzę na jego podania i widzę Messiego, a czasem Iniestę, bo obaj posyłali bardzo precyzyjne piłki. Dzieciak, który zachwyca cały świat a robi to na totalnym luzie z buta i bez kompleksów wszedł w świat dorosłej piłki. Obowiązkiem klubu jest dbać o niego najlepiej jak to możliwe. Oby jego kariera trwała równie długo jak kariera Leo.

1

Whoscored też dał 10 Brazylijczykowi. 9,5 dostał Yamal, 9,3 Olmo, a 9,2 Lewandowski.

3

Rafa dostaje ode mnie 10, Lamine 9,5, Lewy 8. Dzisiaj nie ma potrzeby "szczypać" się z ocenami, bo ekipa zasłużyła naprawdę na wysokie noty.

4

Yamal coraz piękniejsze ma te asysty, dzieciak jest niesamowity. Mnie oczywiście najbardziej cieszy forma Rafy, który był wypychany z klubu drzwiami i oknami, przez kibiców przede wszystkim. Może więc doczekamy się któregoś dnia, że i Ferran będzie coraz bardziej przydatny. Nie ma się czego czepiać, choć można byłoby choćby o zmianę Yamala. Pięknie się ogląda tego chłopaka i tak grającą drużynę ale chłopak zaraz będzie grał na kadrze.

2

Jest numerem jeden, bo nie ma nikogo innego, zaś sam Niemiec jest roszczeniowy, co pokazała sytuacja nie tylko z Bravo, ale też z Neurem w kadrze. Rozumiałem sytuację z Bravo, wybór dla klubu był oczywisty i nikomu chyba nie trzeba niczego tłumaczyć. Bramkarz powinien mieć wsparcie trenera i czuć, że jest tym najważniejszym, to buduje jego pewność siebie. Po wygranej LM, w jego pierwszym sezonie, byłem niemal przekonany, że MATS wskoczy na niewyobrażalny poziom. Niestety, na kolejne świetne występy trzeba było czekać do 2018 roku, choć od odejścia Bravo, MATS nie miał właściwie konkurencji, pomijając sezony, w których bronił czasem Cillessen. Ma więc wsparcie trenera, jest niekwestionowanym numerem jeden, nie ma żadnego zagrożenia czy konkurencji. Na dodatek jest pierwszym kapitanem zespołu. Większej pewności siebie zatem mieć już nie może. Co go powstrzymuje przed pokazaniem najlepszej swojej formy? Doszło do tego, że niektórzy, publikując na X "swoje" składy, w miejscu bramkarza wpisują xd.
MATS z nieznanych mi powodów ma u kibiców szczególne względy. Krytyce poddawany był Rapha, Lewy, oczekuje się od nich czegoś ekstra. De Jong, gdy był zdrowy, systematycznie był obwiniany o utratę bramek, o brak zaangażowania w defensywie i to nawet, jeśli robił dobrą robotę z przodu i w środku pola ( wiem, to było dawno). Dalej- Leo Messi, Busi, i właściwie to można by wymieniać nazwiska piłkarzy bez końca. Próżno jednak u kibiców szukać MATS-a wśród winnych. Nawet przy ocenach za spotkanie z Rayo, oceniający ograniczyli się do stwierdzenia, że " nie najlepiej zachował się przy straconym golu". Święty Marc-Andre Ter Stegen. Mnie gość irytuje już od zeszłego sezonu. Jak mu się coś odbije od piszczela, albo rękawicy to obroni, ale generalnie często nie podejmuje nawet próby interwencji. Nie wychodzi na przedpolu, nie rzuca się, jak robią to inni bramkarze. Albo klęczy, albo robi "pajacyka". Naprawdę, nie przekonuje mnie to, jak dobry jest w grze nogami. Wolałbym, aby chronił zespół przed utratą bramek, gdy zawodzi czasem obrona, by dawał coś ekstra jak Łunin, Mama czy Courtois.

3

El Espanol jest współfinansowany przez Pereza...

0

Faktycznie, przypadek beznadziejny.

5

Był kiedyś taki zawodnik Kamerunu, który nazywał się M'Bida. Na obecne czasy to byłby trafiony transfer.

25

36 kolejek do końca, a ludzie o jakimś mrozie w Madrycie. Młodszych kibiców jeszcze można zrozumieć, bo lubią napinki, tak media, które wspominają o jakiejś przewadze na początku sezonu to zwykła farsa. Dobrze, że trener nie ulega tym niezdrowym emocjom.

0

No i na dziś dzień nie ma ani Bernala, ani Christensena, ani Gaviego, a i De Jong ma iść pod nóż. Za wesoło to zatem nie wygląda. Czy jednak obecność Gundo zmieniłaby cokolwiek...?

16

Niektórzy ludzie tu piszą takie głupoty, że się we łbie nie mieści. Pisanie, że piłkarzowi pasuje siedzenie na L4 to po prostu brednie, inaczej tego nazwać nie można. Decydując się na leczenie zachowawcze, sportowiec ma nadzieję wrócić jak najszybciej do treningów. Decyzja o operacji podejmowana jest zwykle wspólnie, choć oczywiście zawodnik ma decydujący głos. Zabieg to jest ostateczność, a o przebiegu leczenia decydują lekarze. Czasem leczenie się komplikuje, a czasem piłkarz podejmuje błędne decyzje, ale z pewnością nie dlatego, by sobie przedłużyć L4. Umtiti w wieku lat 17 przeszedł nieudaną operację i decyzja o poddaniu się następnej była dla niego trudna. Tym bardziej, że operacja nie jest też żadnym gwarantem powrotu do pełnej formy. Trudno więc się dziwić, że wielu piłkarzy się waha. Jasne, sytuacja De Jonga irytuje z wielu powodów. Niedostępność piłkarza, który zarabia grube siano w tak delikatnej sytuacji, w jakiej znajduje się Barcelona, wyprowadza kibiców z równowagi i na nim skupia się cała krytyka. Każdy jednak zapomina, że powrót De JOnga po pierwszej kontuzji był przyspieszony. Podobnie było z Balde, wcześniej takie sytuacje miały miejsce z Rakiticiem czy Suarezem, który grał masę czasu na blokadzie. Lewy po swoim urazie też odbył raptem jedną jednostkę treningową zanim pojawił się na placu gry. Więc może to nie jest koniecznie wina piłkarza. Robienie z De Jonga winnego jest w obecnej sytuacji jak najbardziej na rękę Laporcie. Daje mu mocny argument, by De Jongowi obciąć pensję, albo nawet zmusić do odejścia (choć teraz chyba trochę za późno). Może więc nie do końca to tylko zawodnik jest winny całej zaistniałej sytuacji.

0

@Boss227 Problem w tym, że zgodę na operację musi wyrazić sam piłkarz, a nie wiem, czy przypadkiem nie jego agent również. Pewne jest, że agent ma ogromny wpływ na decyzje podejmowane przez piłkarza. Podejmując leczenie zachowawcze piłkarz ma nadzieję szybkiego powrotu na boisko i tak to się kręci. Do tego dochodzi obawa, że operacja może nie rozwiązać problemu i nie daje żadnych gwarancji. Sytuacja się wtedy komplikuje jak w przypadku De Jonga.

0

@rivaldo.10 Każdy przypadek to różnice indywidualne, genetyka. My nie mamy żadnych danych, więc możemy sobie spekulować. Coś musi jednak nie grać, że to trzeci wielki talent w przeciągu dość krótkiego czasu, któremu umyka wielką kariera.

0

Ani trochę nie cieszy mnie ta wygrana w obecnej sytuacji. Nie wiem, gdzie leży problem, ale ludzie, którzy pracują w klubie i zarabiają konkretne siano powinni zacząć się przyglądać baczniej piłkarzom. To 3 młody, utalentowany zawodnik, któremu być może uciekła kariera na miarę Busiego.

1

@choczaj1 No bo przecież Murzyn to dorosły Murzynek, a o Murzynku Bambo to nawet był wierszyk w szkole. Dawno temu, ale był :)

0

Xavi byłby już jechany...

0

@JoeSatriani A 10 lat już broni...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?