0

@bary Ile? Sam Cou to 140+ Griezmann 120+ Dembele 120(?) +De Jong 75. To nie jest ponad 200 mln, a prawie pół miliarda euro. Ile z tego weszło do kasy klubowej?

0

Jak się patrzy na konstrukcję stadionu, wygląda na to, że jest oparty głównie na połączeniach stalowych elementów i na stalowym szkielecie będzie oparta cała infrastruktura na poszczególnych poziomach. Tak to wygląda na zdjęciu, bo z bliska nie widziałem. Ale jeśli stadion byłby wykonany w ten sposób, to wymagałby częstszej konserwacji i kontroli, zwłaszcza w klimacie środziemnomorskim. Ktoś to widział z bliska?

1

@Pustelnik Śledzisz z bliska, czy w mediach? Tak pytam z ciekawości.

0

Co znaczy, że Laporta ma się oddać w jego ręce? Czytam kolejny raz ten artykuł i zastanawiam się, co poeta miał na myśli i jaki to ma związek z powrotem De Jonga na boisko? Co niby ten Laporta miałby uczynić? Swoją drogą, prostujcie trochę te głupoty o 40 milionach pensji, które przecież są tak dalekie od prawdy.

1

To mi przypomina jednego Brazola, kupionego za 160 baniek.

1

@david89 Wiesz coś jeszcze, czy to jedyna wiedza jaką posiadasz na temat Fonta? Pomogę, jeśli pozwolisz. Font jest młodym menadżerem, bez doświadczenia w sprawach sportowych. To mniej więcej tak jak Laporta obejmujący rządy po Gasparcie. Tylko, że Laporta - szczęściarz, miał obok siebie mądrych i doświadczonych ludzi. Gdyby ich nie było, na Camp Nou zamiast Ronniego ujrzałbyś Beckhama, a zamiast Pepa Barcelonę trenowałby Mourinho. Na szczęście był ś/p Johan, był Txiki, a panowie od spraw ekonomicznych dziś zarządzają marką pod tytułem Manchester City. W międzyczasie kształtowała się kosmiczna Barcelona, Laporta trafił na Leo, Iniestę, Xaviego, Puyola, Valdesa i całą resztę. Przede wszystkim zaś Gaspart nie zostawił po sobie aż takiej ruiny jaką zostawił Bartomeu, nie było jakichś tam pandemii, zatem było o wiele łatwiej na poziomie ekonomicznym. Nie możesz więc oceniać Fonta tylko na podstawie tego, że twarzą Barcelony chciał zrobić Xaviego. Sam zrobiłbym to samo i zrobił to również Laporta. Font nie ma tylu kontaktów w świecie futbolu jakie ma Laporta i zapewne byłoby mu o wiele trudniej. Wchodził jednak w kampanię z bazą dobrych ekonomistów z pomysłem uzdrowienia sytuacji ekonomicznej Barcelony i nikt nie wie, czy na tym polu nie poradziłby sobie lepiej. O dobór odpowiednich ludzi do pionu sportowego się nie martwię, bo jesli by się zawiódł na jednej ekipie, wierzę w to, że szukałby innych rozwiązań. Zresztą, Jordi Cruyff też był w orbicie jego zainteresowań.
Ja sam uważałem, że Laporta będzie lepszym rozwiązaniem od Fonta i cieszyła mnie jego wygrana. Font jednak proponował mu współpracę i pomoc ekonomiczną, którą Laporta odrzucił i takiej koalicji mi szkoda. Natomiast sposób rządzenia Laporty tłumaczy, dlaczego nie lubi współpracy. To jest polityk i jego priorytety znacznie się różnią od priorytetów menadżera, który kładzie nacisk na rentowność. Może dziś nie byłoby problemu z regułą 1:1, może nie byłoby mistrzostwa, ani Supercopa, ale być może okres przejściowy Barca miałaby za sobą? A że Xavi się odwrócił i wystawił Fonta? Podąża się za wygranymi, nie za przegranymi.

0

Byłby jak znalazł na dziś. Problem w tym, że MATS nie dałby mu zagrać nawet w pucharze króla z 5 ligowym zespołem. W każdym razie Inakiego powinni sie pozbyć, a zostawić Tenasa.

2

@Eto'o9 R10 Żeby przebić Dembele trzeba się mocno postarać, to jeszcze nie ten poziom. Frenkie był zwykle dyspozycyjny i dobrze przygotowany. Problem pojawił się gdzieś pomiędzy jedną kontuzją, a następną kiedy prawdopodobnie niedoleczony został wystawiony w pierwszej "11". Nałożyła się sytuacja z zarządem i wyszło paskudnie.

2

@Who_you_mam Zaraz kij w mrowisko, takie są po prostu fakty.

9

Nie będę ukrywał, że byłem jednym z pierwszych, którzy zainteresowali się De Jongiem i gdy już transfer się dokonał, byłem z niego cholernie zadowolony. Entuzjazm z biegiem czasu mijał, ale Frenkie miewał przebłyski, które utrzymywały moją wiarę w piłkarza. Nie miewał kontuzji, był zawsze świetnie przygotowany fizycznie, a testy klubowe tylko to potwierdzały ( właśnie, gdzie testy, które kiedyś klub publikował).
Dzisiaj jednak, tym razem już jak większość kibiców, jestem po prostu wkur#iony na tę całą sytuację i piłkarza. Gość pauzuje jak po łąkotce. Sam chce decydować o wszystkim, a przecież jest tylko pracownikiem klubu. Jeśli to jest wyrachowanie z jego strony, to ja mówię "va t'faire foutre".
To jest brak szacunku nie tylko do Laporty, zarządu czy trenera, ale przede wszystkim do kolegów z drużyny. Kto wie, czy dziś Bernal byłby operowany, gdyby De Jong był do dyspozycji trenera? De Jong chce rozgrywać na własnych warunkach i ma do tego pełne prawo. Jednak przede wszystkim wypadałoby się wywiązać ze swoich obowiązków jako pracownik tego klubu. Wiem, że Holender może być przydatnym elementem w układance Flicka, mam jednak nadzieję, że trener nie będzie zabiegał o jego usługi za wszelką cenę, a obecna postawa odbije się Frenkiemu czkawką.
Mam też taką nadzieję, że Laporta nie ugnie karku przed krnąbrnym De Jongiem. Piłkarz sam wytrąca argumenty do jego obrony z rąk kibiców do tej pory mu sprzyjających.

16

Ferran to taki Sergi Roberto linii ofensywnej. Prawa, lewa, środek, za napastnikiem, przed, nad i gdzie popadnie.

50

Lamine Yamal: 17 lat, 17 spotkań w kadrze, 9 asyst, 3 gole.

0

Mają zajebistą pogodę...

1

Lamin swoje zrobił. W II połowie będzie pewnie dużo nieczystej gry i byłoby dobrze, gdyby ten cymbał zdjął młodego z boiska.

4

Zauważalny jest jego progres jeśli chodzi o budowę masy. Widać, że jego nogi to już nie cienkie patyki, a nogi piłkarza. Ale to wciąż nastolatek, który rośnie i się rozwija. Yamal również mocno rozwinął się piłkarsko. W ostatnim meczu z Valladolid pokazał się z bardzo dojrzałej strony w sytuacji, gdy asystował Rafinii. Dostał piłkę, poczekał, wymanewrował kilku rywali i dopiero wypuścił Rafę idealnie w tempo. Jego asysty nie są dziełem przypadku. Widać, że chłopak wykonuje masę pracy z piłką. Byśmy mogli cieszyć się jego grą długie lata, ktoś musi sobie w końcu przypomnieć, że to wciąż jest tylko 17 latek.

2

@ObiwanKenobi W ramach odpowiedzi sobie pozwolę:


Nawet jego rodacy nie darzą go wielką sympatią:

7

Jeśli w kadrze nie dają mu odpocząć może zrobi to klub, który tak bardzo martwi się o swojego piłkarza.

4

Niezupełnie. Jeśli oba klasyki wygra RM i również resztę spotkań to oni zostaną mistrzem Barca ma 4 punkty przewagi nie 7. Nie mniej rozważania na temat mistrzostwa po 4 kolejkach to jest odklejka. Nie sądzę, by kibice byli na tyle głupi, by myśleli o jakimś planie minimum. To raczej media podgrzewają atmosferę.

4

@maroon Problem jest taki, że odklejki CR komentują wszyscy, nie tylko fani Leo Messiego.

0

Oby nie ten pan ze zdjęcia. Zresztą, żadne z wymienionych nazwisk nie jest potrzebne Barcelonie.

0

Nie przeszłoby mi przez myśl, że ten śliski gość zajdzie tak wysoko.

0

Oho, saga na dobre nie ucichła, już następna się zaczyna...

0

@JoeSatriani My możemy sobie je#ać, ale przepisy federacji hiszpańskiej są dość szczególne i trzeba kombinować z urazami, by się wywinąć. I też nie do końca, bo na straży stoi sztab medyczny kadry Hiszpanii. Jak widzisz, drobne dolegliwości po Valladolid nie przeszkodziły nikomu, by Lamine zagrał pełne 90 minut z rzeźnikami z Serbii. Szwajcarzy też do delikatnych drużyn nie należą, więc kibic Barcelony będzie gryzł pazury, by tylko chłopak wrócił cały na Gironę. Wiadomo, że boiska europejskie są dobrym miejscem na ekspozycję piłkarza, a zwłaszcza młodzi uznają powołanie za zaszczyt, dlatego sami nie robią nic w tym kierunku, by odpuścić sobie niektóre mecze kadry. W takiej sytuacji to klub powinien dbać o interes swojego zawodnika, jeśli chce go mieć całego i zdrowego w trakcie sezonu.

0

@MysticCat Wszyscy mają większe doświadczenie. Miał je Xavi i jego zespół, miał i Koeman ze sztabem itd. Mimo to Pedri do dziś nie może dojść do siebie, Gavi został ponownie wpuszczony na boisko po mocnym wejściu rywala, Balde nie dostał wystarczająco czasu na rehabilitację i powrót do formy, Bernal wypadł już w 3 kolejce, Ansu do dziś nie może się pozbierać, choć w jego przypadku trochę sam sobie zawinił. Zgadzam się w 100 procentach, wszyscy mają większe doświadczenie.
Problem polega na tym, że oni wszyscy powtarzali i powtarzają jak mantrę, że młody piłkarz musi być umiejętnie wprowadzany ze względu na ciągły rozwój organizmu i obciążenia które z czasem należy dostosować do dorosłej piłki, a postępują wbrew temu co mówią. Bo jednemu się sypnie koncepcja, w innym przypadku może to wymogi stacji telewizyjnych, a w jeszcze innym, bo tak łatwiej i nie trzeba kombinować z taktyką. Poza tym, po jaką cholerę tworzy się grupy wiekowe, po co jakieś U-17, U-19, U-21 itd? Po co, skoro po ukończeniu 15 lat można chłopaka wrzucić do dorosłej piłki, wystarczy, że jest zdolny.

5

Można mieć pretensje do De La Fuente, można do UEFA o bezsensowne rozgrywki, można do federacji Hiszpanii o takie, a nie inne przepisy, ale głównym winowajcą jest klub, bo to klub powinien o zawodnika zadbać. Było info, że Yamal przed meczem z Serbią czuł jakieś dolegliwości, była podobno konsultacja ze sztabem medycznym kadry, ale ile sztab jest wart, pokazał w sytuacji z Gavim. Klub powinien mieć zatem świadomość sytuacji. Teraz człowiek siedzi napięty ja baranie buły, a niepokój o piłkarza rośnie z każdym meczem. Flick też święty nie jest, przy 4:0 z Valladolid chłopak powinien już siedzieć na ławce, jeśli nie po pierwszej połowie. Może się jednak okazać, że maszyna Flicka bez Yamala nie funkcjonuje już tak dobrze, ale zdrowie tego dzieciaka jest o wiele ważniejsze. Co z tego, że jest na okładkach prestiżowych wydawnictw, wszyscy pieją z zachwytu, skoro może się okazać, że za 3-4 lata chłopak będzie biegał po gabinetach lekarskich. To ma być przyszłość Barcelony, a nie rozwiązanie na już.

0

@adamek20151 Niekoniecznie, nawet lepiej bez, ale już znalazłem, leci właśnie na Eleven o 20.00. Nie mniej możesz podać stronę, z pewnością się przyda. Dodam tylko, że fullmatchesandshows jakoś nie chce mi działać, jeśli miałbyś na myśli właśnie tę stronę. Dzięki.

2

Obecność Yamala nie jest konieczna, tym bardziej, że po Valladolid była mowa o jakimś dyskomforcie. Ale bez Yamala-Nico nie ma wystarczająco widowiska na boisku, orają zatem młodym do imentu. Nie było mądre trzymanie Lamine do końca meczu z Valladolid, nie jest rozsądna jego obecność na w tym spotkaniu.

0

Ma ktoś może info, gdzie obejrzę meczu Barca-Real Valladolid? Nie mogę jakoś znaleźć w programie tv. Będę wdzięczny.

0

No ja tym bardziej.

5

Kij w te rekordy, bo to ma naprawdę drugorzędne znaczenie. Co z tego, że pobije ten cały rekord Zlatana, jak później może być zjazd albo kontuzja i wypad na wiele miesięcy z gry. Wołałbym zamiast tych rekordów, by cały sezon utrzymał się w dobrym zdrowiu i był regularny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?