9

Kartka dla Torresa była prawidłowa, to sędzia na Vallecas popełnił błąd.

2

Podoba mi się ten Asprilla z Girony, może będą z niego ludzie. Ferran zachował się faktycznie jak głupek, nie było potrzeby robić takiej krzywej akcji, ekipa jest wystarczająco krótka, a być może wypadnie jeszcze Olmo.

0

Będą trzy punkty. Fajny ten "hymn" Girony.

0

@Roobo Wszyscy politycy są obrzydliwi. To prawda, że Ci z PiS przekroczyli już dawno bariery wszelkiej przyzwoitości, nie mniej trudno jest znaleźć polityka w pełni oddanego sprawie. Każdy najpierw realizuje własne interesy i ambicje. A my im w tym pomagamy, obrzucając się nawzajem błotem z całkowicie błahych powodów, często nie mających realnego wpływu na nasze życie.

2

@fart Jak zawsze na tej zacnej platformie pod postem zbiera się kwiat naszego społeczeństwa i polemizuje jak przystało na poczciwych Polaków, czyli nie na temat. Ale obelg to sobie nie szczędzą. Tam, gdzie brak jest moderatora, najłatwiej zobaczyć jakie potwory wyłażą z człowieka. O tyle niepokojące, że to nie jest sytuacja, przy której ludzi powinni tak się zachowywać.

6

Piotrek powinien dostać przynajmniej tytuł honorowego skauta Barcelony. Póki co, Piotr mylił się naprawdę rzadko.

0

Lewy- nie byłem jeo wielkim fanem i tak pozostanie, ale szacunek do jego dorobku musi być, to naprawdę bardzo dobre liczby.

1

Nie przywiązywałbym do tego większej wagi. Zresztą, za co on ma ten klub szanować tak naprawdę? Że go ściągnęli i kazali na ławce siedzieć?

0

Taka ciekawostka. Gdy mój znajomek zaczynał swoją przygodę z Bastią, grającą jeszcze w Ligue 1, to pamiętam, że pierwsza istotna rzecz o jakiej mówił, to biopsja mięśnia. Na bazie wyników ułożono mu dietę oraz indywidualny tok przygotowania fizycznego. Chłopak był chudy i dość słabo umięśniony, za to bardzo szybki i dynamiczny, świetnie dryblował. Pisałem o tym już dawno, przygoda skończyła się zanim na dobre zaczęła. Na sparingu w Troyes, poszły mu więzadła i po karierze. To był rok bodajże 2002 i mały klub na Korsyce. Minęło lat 22, a my mówimy o Barcelonie i jestem zdziwiony, że czytam o tym dopiero teraz.

0

Nie oceniam za wysoko. Nie ma kadry, by ciągnąć ligę i UCL. Sukcesem będzie dla mnie gra w 1/4 i więcej nie oczekuję. Te cztery spotkania z początku sezonu nieco zakłamują rzeczywistość. Forma przyszła chyba zbyt wcześnie. Trzeba jeszcze wspomnieć o brakach kadrowych, choć może Flick sobie jakoś poradzi. Kluczowy będzie powrót Araujo, Christensena i De Jonga. Dużo będzie zależeć od ich formy w tym sezonie.

0


Waters czy Gilmour za mikrofonem? Dla mnie Waters jest nieco bardziej wyrazisty i w bardziej dynamicznych kompozycjach słucha mi się go znacznie lepiej. Ale nie potrafię sobie wyobrazić, że śpiewa Shine On You Crazy Diamonds.

0

SMS-y od szatana do księdza Olszewskiego...

Dziś poświęciłem trochę więcej czasu na różne głupoty w necie. Do tej pory skupiałem się głównie na Barcelonie i tak zostanie oczywiście., będę jednak zaglądał w inne zakamarki, bo czasem człowiek potrzebuje rozrywki.

3

Kawał porządnej roboty. Nic Ci nie umknęło. Choć znów te zarobki De Jonga... Chłop w tych 37 bańkach ma odroczone płatności, więc nie jest to jego pensja "zasadnicza"

1

@AxelF Pierwsze zdanie, jakie napisałeś najlepiej oddaje warsztat Darka.

0

@Murazor No właśnie, to jest pytanie, kto? Trzeba znać odpowiednich ludzi po tamtej stronie, nie pojedziesz z torebką siana i nie pójdziesz do arabskiego konsulatu poprosić o złotą wizę. Kto się układał z Aramco? Może tutaj jest odpowiedź?

0

@Wojcio Lasy też odgrywają swoją rolę, ale akurat w tym przypadku wspomniałem o tym, bowiem mój wpis opieram na tzw. wiedzy powszechnej. Nie jestem w tym specem tak jak nie jestem specem od lasów. Korzystam z przyrody, lubię ją obserwować i o tych wycinkach dyskutowałem kiedyś z fachowcami z branży. Kilku się zgadzało, ale kilku zarzucało niewiedzę nie tylko mnie ale i swoim kolegom. Spodziewałem się po prostu, że ktoś obeznany w temacie spróbuje zdyskredytować moją opinię i to była taka podpórka. W tym temacie, jak zauważyłem, zdania wśród ludzi z branży też są podzielone.

1

Ten śmieć dostał złotą wizę. Ktoś zapłacił pół miliarda dolarów, żeby gość mógł być wolny. Ciekawe dlaczego tak późno Ziobro zabrał się za tę sprawę? Kto oddał mu prawo jazdy, kto zabrał z miejsca zdarzenia, kto pozwolił, by chodził jeszcze przez tydzień po tym świecie przez nikogo nie niepokojony. Pewnie to wina samego Donalda...

2

"Jesteśmy przygotowani, by stawić czoła naturze" mówi jedna pani w telewizji, nie ważne jakiej. Żeby nie było, nie oglądam telewizji na co dzień. Jestem jednak u Ojca na dłuższym urlopie, siłą rzeczy wpadają mi do ucha jakieś wiadomości. I dziś słucham, że służby w jakimś mieście są gotowe na ulewę. To ma być podobno niecałe dwa dni opadów. Również ludzie na wsiach bronią się przed wodą. Cholera, przeżyłem na tym świecie dużo lat, pamiętam ulewy trwające nawet tydzień, czy dwa ale nie pamiętam, by stanowiło to tak ogromny problem. Natura potrzebuje wody, ale woda goniona jest do rzek, potem do morza. Mamy 30 procent powierzchni pokrytej lasami i tam potrzeba bardzo dużo tej wody. Jakiś głupek wymyślił jednak kopanie 2 metrowych rowów melioracyjnych wzdłuż zasobów leśnych. Komu to służy? Miasta z kolei są ofiarą upiększania betonem i kostką, gdzie tylko się da, a w tv płynie jakiś durny przekaz, że kiedyś to deszcze były mniej intensywne dlatego problem nie istniał. Wysuszane są bagna, naturalne zbiorniki wodne, koryta rzek są regulowane. Taki proces trwa w najlepsze już od ładnych kilkunastu lat, więc wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy jest po prostu niemożliwe. Zaburzono naturalne procesy, a teraz stosuje się jakąś pokraczną argumentację, że to natura zbzikowała. Koło mnie, na ulicy po godzinie opadów gromadzi się taka ilość, że ulica jest nieprzejezdna. To też jest wina natury? Gdy wycinano masowo lasy w latach 2016-21 na forach poświęconych lasom, wszelakiej maści wykształceni leśnicy też przekonywali, że to jest całkiem naturalny proces i wycinki w takich ilościach to dbałość o drzewostan. Rok temu okazało się, że w Polsce i Rumunii funkcjonowała zorganizowana grupa, która za pozwoleniem urzędasów na najwyższych stanowiskach dokonywała nadprogramowej wycinki drzewostanu, niszcząc przy tym całe ekosystemy. Ciekaw jestem czy i w ogóle ktoś się opamięta i zrozumie, że nie idziemy w dobrym kierunku.
Chcecie to sobie pogadajcie, ja chciałem tylko wylać swoją frustrację.

0

Czy słowo "murzyn" jest obraźliwe? Pytam, bo pani doktor, która leczy mojego Ojca nazywa się właśnie Murzyn.

1

Sympatykom pani Zajączkowskiej

Wchodzę czasem na X, a nawet mam tam konto, głownie poświęcone Barcelonie. Nie mniej czytam też inne treści, ale sekcja komentarzy to jest totalny chlew, od lewa do prawa. Merytorycznych, stonowanych komentarzy jest jak na lekarstwo. Ale chyba taki jest przepis na zaistnienie na tej platformie.

0

Ja nie wiem, za co ten cały Mbappe ma tak wysoką ocenę? Dodam, że dla mnie to jest czarna magia te wszystkie gierki i nie kumam do końca o co w nich chodzi, oprócz tego, że te cyferki to jakiś ekwiwalent umiejętności sportowych i formy piłkarza. A na tę chwilę jak i kilka miesięcy wstecz, ten gość kopie się po czole.

2

@LeoMessiiBarcaPepa Nie no, z całym szacunkiem, ale Griemann przy Dembele to jest Pan Piłkarz. Ogromna różnica w tzw. inteligencji boiskowej. W Atleti, czy w kadrze to piłkarz kluczowy, był i jest. W Barcelonie jego staty nie były takie złe, a przecież to był czas Leo. To był raczej wielbłąd Bartomeu, który skupował piłkarzy na pozycję, na której grał Leo. Cou byłem przeciwny od samego początku. Gość zrobił świetne pół sezonu w Live. Pół, bo w żadnej innej drużynie nie był regularny. Nie można powiedzieć, że Cou zagrał gdzieś dwa super sezony. Ale jak wspomniałem, je też mam swoje na sumieniu, o czym pisałem w odpowiedzi do autora wątku.

2

@RoberDzik Ja w sprawie Dembele i Cou byłem od początku na "nie". Każdy ma jednak swoje grzeszki. W moim przypadku to Frenkie De Jong, którego bardzo chciałem w Barcelonie i Neymar, o którym pisałem, że sobie nie poradzi w Barcelonie. Najbardziej chyba wstydliwy mój grzech to brak całkowitej wiary w Suareza. Wiedziałem, że to świetny napastnik, ale nie myślałem, że tak pięknie się zaadoptuje w Barcelonie.

0

Trzech gości się trafiło w ostatnim czasie ale zdecydowana większość to jednak niewypały, które zresztą były początkowo uważane za mega wzmocnienia, bądź to przez klub, bądź przez kibiców. Supertransfery na przestrzeni ostatnich 10-15 lat można policzyć na palcach jednej ręki. Masche, Alves, Neymar, Suarez Villa i byłoby chyba na tyle. Ibra grał krótko. Niewypałów była cała masa: Semedo, Gomes, Arthur, Fernandes,Brait itd. Superniewypały, które kosztowały Barcelonę niemal 500 baniek były trzy, choć transfer Griezmanna to raczej niewypał na płaszczyźnie finansowej.

0

Geri dobrze wygląda... Dlaczego jego nie można zainteresować Barca Studio?

0

@Maro84 Dobrze rozumiem, o czym piszesz. To jest tak patowa sytuacja, że trudno czasem o zdrowy rozsądek. Do tego jesteśmy skazani na przekazy medialne, które nie do końca oddają prawdę. Ten przykład ze szczepieniem może nie jest najtrafniejszy ale prawdą jest, że nikt do niczego nie powinien zmuszać pracownika.
Jednak w przypadku De Jonga, jeśli leczenie zachowawcze nie daje rezultatu, a lekarze klubowi, którzy przecież nie są znachorami, proponują operację, to znaczy, że dotychczasowe metody zawiodły. W Twoim przypadku szczepienie spowodowało problemy, ale w zdecydowanej większości tych problemów nie ma. Można zakładać, że u Holendra operacja nie przyniesie pożądanych rezultatów, ale to też pewnie byłby jeden przypadek na iluś tam piłkarzy. To nie kolano, w przypadku którego ilość powikłań jest większa. Tym bardziej, że De Jong niemal już pogodził się z koniecznością zabiegu, o czym było przed Euro bodajże. Operacja stopuje go na dłuższy czas, a De Jong pewnie ma nadzieję, że kwestia tygodnia, może dwóch i będzie gotów. Nie wiem co myśli, ale absurdalność tej sytuacji powoduje, że nikt nic nie wie. Frenkie nie kontaktuje się z klubem, trener nie wie, czy i kiedy piłkarz będzie dostępny, a klub pensje musi płacić. Jeśli Ty idziesz na zwolnienie, Twój pracodawca wie mniej więcej, jak długo będziesz niedyspozycyjny. W przypadku De Jonga stawiamy wielki znak zapytania. Pomijam kwestie kontraktowe, bo dla mnie to nie ma znaczenia w tym momencie czy zostanie, czy odejdzie i za ile odejdzie. Przyzwyczajony jestem do tego, że Barca z takich historii wychodzi na minusie.

2

@mcsarna, @ViscaelBarca2007 Słusznie. Projekt Xaviego nie wypalił tak, jak byśmy tego chcieli, bo Xavi postawił na marny sztab, samemu mając małe doświadczenie. Ale też nie można oceniać go tylko źle. Nie wiemy też, jak wyglądłaby ta jego kadencja, gdyby nie upierał się przy takich współpracownikach jakich sobie dobrał.

1

@StephanosCrushes Font nie jest politykiem i nie potrafi się poruszać tak sprawnie jak Laporta. Ma na koncie kilka baboli, przez pryzmat których ludzie postrzegają go w negatywnym świetle. Ludzie kojarzą go głównie z Xavim i to jest ich jedyna wiedza oraz argument. Ale zwykle sami nie wiedzą czego chcą, bo z jednej strony wylewają pomyje na Laportę, z drugiej na Fonta. Nawet nie warto zawracać sobie głowy większością komentarzy.

0

@4Fabregas4 Ja byłem i pozostaję krytykiem transferu Lewego, ale Polaka bronią cyferki i obok tego nie można przejść obojętnie. Nawet, jeśli nie był wsparciem w rozgrywkach europejskich, to w lidze ma imponujący dorobek. Zresztą, w Europie cała kadra zawiodła.

1

Ale czy to nie jest tak, że te wybory w 2025 roku będą Laporcie na rękę?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?