0

@DONANDRESINFINITY W odcinku nr 186 Michał z Błażejem wyjaśniają kwestie kar za zwłokę.

0

Cyt:"Jeśli zawodnik będzie wolny, dziura finansowa wyniesie 200 milionów".
Mam rozumieć, że brak rejestracji piłkarza spowoduje aż taką wyrwę w budżecie klubu? Bo jeśli dobrze zrozumiałem to czy tak ma wyglądać to "prostowanie" sytuacji finansowej klubów LaLiga przez Tebasa? Wina Laporty jest bezdyskusyjna, ale skoro Tebas twierdzi, że chce dbać o to, by kluby nie popadały w długi, to takie działanie jest niczym innym jak wpychaniem Barcelony w jeszcze większe bagno.

0

Czekam z wypiekami na twarzy...

0

Co prawda, okres mamy świąteczny, ale ten gość wziął na siebie ogromną odpowiedzialność, z której nie wywiązuje się od początku swojego urzędowania. Takiego Barca ma dyrektora sportowego.
Swoją drogą, Tomek Ćwiakała nieźle podsumował ostatnie działania zarządu w materiale "Jak Laporta zapina klub na trytytki".

0

@Mateusz91 Rozumiem doskonale o czym piszesz i ja nie mam żadnych pretensji do nikogo. Zadałem proste pytanie, dlaczego pracownik może pobierać 2 pensje. Bo pensja, a odprawa to są jednak dwie różne rzeczy. Olmo natomiast stanowi tylko przykład, bo akurat jego sprawa jest na czasie. Można tu podstawić dowolny klub i dowolnego piłkarza, choć póki co, takie rzeczy tylko w Barcelonie. I to też mnie zastanawia, co Laporta miał w głowie podejmując takie ryzyko.

1

To jednak opchnęli te miejsca...

1

Wpis Fonta na X w reakcji na brak rejestracji. Komentarze pod tym wpisem pokazują, że Laporta może póki co spać spokojnie.

2

Dymisja Laporty w chwili obecnej, do której zresztą nie dojdzie, postawiłaby Barcelonę w dość trudnej sytuacji, kolejny kryzys instytucjonalny. Kontynuacja tej kadencji też nie wróży niczego dobrego. Cholernie niewdzięczna sytuacja.

0

Nie znam się na księgowości i te wszystkie sztuczki to dla mnie czarna magia, ale zapis w kontrakcie, że piłkarz, który może opuścić klub za darmo w przypadku braku rejestracji ma otrzymywać pensję od klubu do końca jego kontraktu to jakiś żart. W założeniu, przecież wiadomo, że Olmo nie przejdzie na emeryturę, tylko znajdzie sobie inny klub, podpisze z nim kontrakt i będzie pobierał pensję. Czy to jest normalne, że piłkarz może pobierać 2 wynagrodzenia?

0

Jak w tej sytuacji wygląda sprawa z Christensenem? Czy on będzie mógł wrócić do grania?

1

@Allblacks86 O tym samym pomyślałem, ale zaraz mi przyszło do głowy, że Barca nie ma w zwyczaju uczyć się na własnych błędach.

2

Ale w klubie, co do zasady, wciąż panuje optymizm...Laporta powinien spojrzeć w końcu w lustro, Deco zresztą podobnie. To jest tak mało profesjonalne, że aż w oczy szczypie. Ciekaw jstem natomiast co z tymi umowami, które miały być podpisane w Dubaju?
Piękny prezent noworoczny od Szwagrów dla kibiców.

2

W zeszłym sezonie postawa Balde miała swoje usprawiedliwienie: decyzje Xaviego. Po kontuzji zobaczyliśmy (chyba za szybko) innego piłkarza. Ale nie można w nieskończoność obwiniać Xaviego i jego sztabu. Nie odnosząc się w ogóle do statystyk, choć to one w znacznym stopniu określają wartość piłkarza, Balde stał się chyba najbardziej niechlujnym piłkarzem w tej ekipie i ta jego niechlujność irytuje niemal w każdym spotkaniu.

4

Cyt: " Pozostaje mieć nadzieję, że sztab medyczny wie co robi..." To zdanie wystarczy za komentarz do całej sytuacji. Ja mam spore wątpliwości i wygląda na to, że decyzja jest nieco przedwczesna. Żonglowanie zdrowiem piłkarzy to żadna nowość w Barcelonie. Przykładów jest cała masa. Niektórzy mówili o tym wprost, po odejściu z klubu.

4

Ex-equo kwestie pozasportowe i sytuacja FdJ. Frenkie zawiódł na całej linii i tym bardziej mnie to dotyka, że ja ten transfer mocno hajpowałem i unikałem ostrej krytyki piłkarza próbując szukać dla niego usprawiedliwienia. Holender i Ansu Fati to moje dwie "gorzkie porażki", że tak to ujmę. Nic nie wskazuje na to, że ci piłkarze pokażą jeszcze to, czego oczekuje się od nich w Barcelonie.

0

Żeby tylko nie trzeba było dopłacać do tego interesu to już będzie dobrze. Swoją drogą, wygląda na to, że Lenglet potrzebował po prostu bata nad sobą, skoro może grać na wysokim poziomie.

1

@RoberDzik Cafu, Roberto Carlos, David Silva, Gigi Buffon.

0

Nie trenuje z drużyną, nie zakończył rehabilitacji i Flick nawet nie powinien myśleć, by włączać go do kadry meczowej.

0

Poczekam na komentarz Panów Gwozdowskiego i Gajdka, najlepiej w najbliższym z odcinków UTDLR, by lepiej zrozumieć, co Barca traci, co zyskuje. I czy to było jedyne, ostateczne wyjście.

0

@zuang1995 Znam patent na Androida, ale z iOS sam mam problem.

0

Świetna rozmowa

1

@wpwelement Czemu nie. W końcu to chyba jedyna strona, na której przesiaduję systematycznie.

1

Przy okazji, Kounde rozegrał najwięcej minut ze wszystkich piłkarzy top5 lig europejskich. Chłop ma prawo być zmęczony.

2

@Nightraider Generalnie, media służą każdej władzy, zatem Laporta to nie jest jakiś odosobniony przypadek. Ciekaw jestem, w jaki sposób wybrnie z sytuacji z Olmo.

4

Brzmi to dziwnie, "La Liga świętuje...". Z jednej strony może to wydawać się podłe, ale z drugiej to sam Laporta narobił smrodu kupując gracza bez upewnienia się, że będzie mógł go zarejestrować. Poza tym, ileż można liczyć na orzeczenia sądu? Kolejna pozytywna decyzja sądu mogłaby oznaczać, że do klubu trafi kolejny piłkarz, dla którego będzie brak miejsca w FFP. Gavi gra "na orzeczeniu sądowym" i jego sytuacja wciąż jest niejasna. Olmo byłby kolejnym. Potem kto, Tah? Nico?

21

@TheNekro94 Obrywało i obrywa, bo do dziś u wielu kibiców panuje przekonanie, że Leo poleciał za kasą do Paryża.

5

@wacha93 W sumie, Pique też wchodził w pole karne jak klasyczna 9, więc czemu Tah miałby tego nie robić...

1

Panie Lampa, pod pojęcie "geniusz" nie podpinałbym każdego świetnego piłkarza. Geniuszy piłki nożnej nie było wielu: Johan Cruijff, Diego Armando, Ronaldinho i oczywiście Leo Messi. Reszta to wybitni gracze, ale nie geniusze.
Co do meritum, na początku sezonu popularna była opinia, że w systemie Flicka nie ma miejsca na dwóch skrzydłowych. W mojej ocenie, w ocenie laika, lewoskrzydłowy był i jest potrzebny, dlatego Barcelona powinna zrobić wszystko, by dopiąć transfer Nico. Nie wiem jakim cudem, skąd pieniądze, skąd miejsce w FFP, ale zarząd powinien na głowie stanąć, jeśli ta drużyna ma funkcjonować bez zakłóceń. Jedyna na tę chwilę możliwość to transfery out i tym powinien zająć się Deco. Nie brak jest w drużynie piłkarzy, którzy mogliby zwolnić miejsce na liście płac.

0

Byłbym ostrożny, Pedri póki co nie miał takiego okresu, w którym stabilną i równą formę trzymałby dłuższy czas. Jeszcze kilka dni temu w podcaście Pedri był krytykowany właśnie za brak stabilnej formy, za to, że drużyna nie ma z niego tyle pożytku, ile wszyscy by chcieli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?