0

Nie ma już spiny o sędziowanie i ligi Negreiry?

0

"To zachowanie szczeniackie i głupie". No a jakie ma być zachowanie 17 latka? A może Lamine to już dojrzały piłkarz, a my nic o tym nie wiemy.
Ja w tej kwestii akurat podzielam opinię Darka Maruszczaka. Nie można pozostawić decyzji w rękach tak młodego i niedoświadczonego piłkarza.

0

Co z tego, że chce trenować nadprogramowo, skoro w meczach, w których dostaje minuty albo się "łamie", albo zapomina, że piłka jest grą drużynową. Nie mam już tyle wiary w jego odbudowę. Ansu swoją postawą na boisku odbiera mi resztki nadziei. Z bólem serca, ale jeśli można byłoby znaleźć chętnego, to trzeba byłoby skorzystać z opcji. Może będzie mu łatwiej odbudować się w innym środowisku?

0

Niemożliwe, mamy przecież najlepszego napastnika na świecie.
W każdym razie, jeśli będzie skuteczny w LM to cała reszta bedzie miała drugorzędne znaczenie. Oczywiście jest bardzo istotne, aby w przyszłym sezonie Barca również grała w tych rozgrywkach, bo zdobycie pucharu w tej edycji będzie raczej trudne.

0

Po co aż 5? Jeden wystarczy: Cholo wreszcie wygrał w Barcelonie na jej terenie. No, może jeszcze jeden: kolejne baty u siebie.

0

Super, wszystko cacy, jest nowy kontrakt.
Nie pozwoli on jednak zarejestrować Olmo, nie sprowadzi do formuły 1:1. Jakie więc realne korzyści niesie ze sobą na dzień dzisiejszy? Słuchając wczoraj podcastu jakoś mi nie przeszło to pytanie przez głowę.

0

Raczej nie ten gentleman że zdjęcia.

12

Gdyby trenerem był Xavi, wylano by na niego tutaj wiadro pomyj i dwa wiadra gnojówki.
Tymczasem Flick ze sztabem popełniają kardynalny błąd, a ja tu czytam w komentarzach, że to Tebas miałby chronić młodą i uzdolnioną młodzież. Kwestią czasu była kontuzja Yamala i bez znaczenia, czy spowodowana urazem, czy przeciążeniem. Nie dociera tam chyba do nikogo, że to ledwie 17 latek.
I to jeszcze z Leganes... Trzeba było ryzykować zdrowiem najlepszego gracza, by w ostateczności mecz przegrać. Nie oglądam ostatnio dużo piłki, ale ciekaw jestem, czy inne kluby też tak postępują ze swoimi kluczowymi piłkarzami?
Bardzo dobry artykuł, Piotrek

0

Popełniłem błąd Vini, oddam w następnym meczu z nawiązką. Możesz mi za to nawtykać, a nawet nasr.c na łeb, bez konsekwencji.

4

@RoberDzik Piękne podsumowanie, wciąż jednak delikatne.
Rzuciłem okiem na kilka akcji z meczu z Atalantą. Zdaje się, że Vini rozszerzył immunitet na robienie głupot również na boiska Europy. Ze względu na swój komfort psychiczny nie oglądam już nawet skrótów spotkań RM. Info czytam tylko na stronie z szacunku do pracy Redakcji.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że władze ligi nie reagują w żaden sposób na ten madrycki ściek medialny, a mają ku temu narzędzia. Nie reaguje komitet sędziowski, nikt nie reaguje. To woda na młyn dla takich Thomasów Roncero i innych szaleńców z otoczenia klubu białej zarazy.
Można się spodziewać, że w następnych kolejkach sędziowie poddani ostrej presji będą pozwalać im na więcej, a i jakiś karny z kapelusza pewnie się znajdzie.

1

Odpoczynek dla Olmo - to brzmi nieco groteskowo. Chłop zagrał dwa mecze na krzyż i już musi odpoczywać. Inigo orze od początku sezonu, Cubarsi podobnie. Lamine nieco odpoczął, bo nabawił się urazu, poza tym chłopak jest ciągle w rytmie. Pedri jak najbardziej, bo z BVB wyglądał raczej jak drugi Gomes, nie jak drugi Iniesta.
Jest jeszcze Kounde, Rafa, ale wszystkich przecież nie posadzi, bo nie będzie miał kim grać.
W każdym razie Barca kupiła ekskluzywnego jokera za 60 baniek i jak o wszystko co drogie, musi teraz o niego dbać wyjątkowo.

1

Tak jak zwykle zgadzam się z Maćkiem, tak tym razem nie jestem przekonany o tym, czy Maciek ma rację w sprawie Ferrana.
Nie możemy liczyć na to, że za każdym razem, gdy piłka odbije mu się od piszczela to wpadnie do bramki.
Chłopak pracuje na boisku, ale w znacznej mierze to jest chaos, brak dokładności i marnowanie dogodnych okazji.
Zresztą, w zeszłym sezonie też miał przebudzenie, ale trwało to krótko. Poza tym, mam takie wrażenie, że w zeszłym sezonie Ferran grał jednak nieco lepiej, a już na pewno nie wyglądał na zagubionego.
Wolałbym jednak piłkarza, którego gole nie są dziełem przypadku.

2

Bezapelacyjnie, Rafa powinien pełnić rolę pierwszego kapitana. Takie zaangażowanie powinno się właściwie cenić.

1

Nie odejdzie nigdzie i zostanie zarejestrowany. Historia skończy się jak z każdym piłkarzem, z którym był podobny problem.

1

Nie wiem, czy lepiej dać piłkarzowi jeden mecz odpoczynku, czy w kilku spotkaniach z rzędu zdejmować na ostatnie 20-30 minut.
Czytałem wywiady z kilkoma piłkarzami, mówił o tym w wywiadzie u Świętego również Lewy, że największe zmęczenie piłkarz odczuwa w ostatnim kwadransie spotkania. Rozumiem, że dawanie odpoczynku w tej drugiej "wersji" zależne jest od tego jak układa się mecz. Najlepiej jest oczywiście, jeśli piłkarz może być ściągany i może też liczyć na jakiś mecz odpoczynku. Nie jest to takie proste zaplanować odpoczynek dla gracza, który nie ma na ławce zmiennika o zbliżonych możliwościach.
Nie mniej, zmęczenie to większa możliwość nabycia urazu i wtedy dopiero pojawia się prawdziwy problem dla trenera.

11

De Jong miał zawsze bardzo dobre wyniki w testach wydolnościowych. Piłkarz praktycznie nie miewał poważnych urazów do sezonu 2023/24 kiedy w meczu z Celtą doznał urazu kostki. Potem było kilka kolejek i znów uraz w meczu z Bilbao. Czy ta kontuzja była zaleczona, czy wyleczona tego nikt nie wie, bo nikt na oczy nie widział historii jego choroby. Ale nie byłby to pierwszy przypadek, gdy piłkarz dostaje zielone światło, bo trener go potrzebuje.
Obecna forma piłkarza to może być (nie musi) konsekwencja nie tylko złych decyzji jego samego o leczeniu, ale również trenera i sztabu szkoleniowego.
Frenkie nigdy nie był mocny w defensywie, choć kiedyś występował nawet na pozycji stopera. Nie mniej czepianie się go o błędy w obronie, o których przecież wszyscy wiedzą, jest mało poważne. Holender ma wiele innych problemów i jeśli Hansi nie znajdzie pomysłu na niego, będzie lepiej dla pilkarza, jeśli znajdzie sobie innego pracodawcę. Nie wiem, czy będzie miał w sobie na tyle siły mentalnej, by zrobić taki progres, jaki zrobił Rafa.
Z pewnością w innym klubie, w innym systemie może stanowić wartość dodaną. Dziś współpraca De Jong-Barcelona nie służy żadnej ze stron.

0

Panie, tu nie trzeba nic mówić, wystarczy po nosie się podrapać, by wyłapać zawieszenie. Sędziowanie w La Liga to jest całkiem odrębna kultura w świecie piłkarskim.

0

@Bajson Pełna zgoda. Trudno zrozumieć oceny bloku defensywnego.

0

Ja również bardzo tęsknię ale nic nie trwa wiecznie. Tylko jednego przeboleć nie mogę, że Leo nie zakończył kariery w bordowo - granatowej koszulce.
Tęsknię też za Dinho, Iniesta, Masche, a nawet za Valdesem. No i za Camp Nou, rzecz jasna, chociaż CN zobaczę pewnie wkrótce ( jeśli jakiś zawał mnie nie zdejmie z planszy).

5

Rozwiązanie jest proste. Za hejt i obelgi w stosunku do gracza, który nosi na piersi herb FCB, @Moderacja powinna banować dożywotnio. De Jong zasługuje na krytykę, przynajmniej w oparciu o informacje, które do nas docierają, jednak nie na chamskie traktowanie. Największy ból sprawiają niektórym jego zarobki, przy czym pewnie znaczna większość nigdy w żaden sposób nie wsparła finansowo klubu kupując bilet na mecz, odzież czy gadżety.
Ostatni, niezły występ De Jonga potraktowałbym z rezerwą. Chłop zagrał wyjątkowo na 10, a tam raczej nie znajdzie miejsca na stałe. Do tego rywal nie prezentował odpowiedniej formy, by można było wyciągać z tego meczu jakieś istotne wnioski. Jestem mocno rozczarowany tym transferem, bo wiele sobie obiecywałem i bardzo chciałem, by Frenkie trafił na CN. Zbyt długo czekam na jego najlepszą wersję, dlatego pożegnam go bez żalu, jeśli zdecyduje się na odejście, co jest zresztą mało prawdopodobne.

2

Nie no, Panie Walczak, faceta zna, albo przynajmniej znać powinien, każdy szanujący się kibic Barcelony. Gość ma 83 lata i wnioskowanie, że wypowiedzią chciał zwrócić uwagę na siebie to nieporozumienie.
W mojej opinii facet ma po części rację. Yamal z golem byłby absolutnie kompletnym graczem. Czy jednak można wymagać od 17 latka, by był już kompletnym piłkarzem.
Z drugiej strony to też trochę nieprzemyślana wypowiedź, nawet jeśli w zamyśle miała być motywująca. Minguella dokłada niepotrzebnie Yamalowi presji, od której dzieciak powinien być wolny.
Tymczasem brak Yamala - Barca przegrywa, teraz jeszcze ktoś mówi, że powinien Lamine więcej strzelać. Ja nie wierzę, że po chłopaku to spływa. Dlatego trenerzy, sztaby, media, klub, wszyscy powinni chronić go przed nadmierną presją. To skarb nie tylko Barcelony ale też kadry narodowej.

5

@FioletoweOczy Jakim fatalnym sezonie? Przejrzyj może najpierw jego cyferki, zanim napiszesz taki komentarz.

0

@ViscaelBarca2007 @Hawatkhar I taką dyskusję to ja sobie z przyjemnością czytam.

1

@Nightraider Rozsądny komentarz.

1

Mnie już od jakiegoś czasu linki z X się nie wyświetlają. Byłem przekonany, że to z tego powodu, iż nie mieszkam w Polsce. Ale po powrocie do kraju też się nie wyświetlają. Trzeba wysłać skargę do Elona...

5

Bardzo dobra analiza i tu nie ma co dodawać, bo wszystko zostało powiedziane.
Ja pisałem od początku, by ostrożnie z oczekiwaniami, bo ta ekipa raczej wcześniej niż później się wykolei. Ze względu na kadrę, na obciążenia, kontuzje itd.
Nie ma jeszcze połowy sezonu, a Barcelonie brakuje oddechu.

1

Widzę po komentarzach, że entuzjazm w związku z Olmo powoli mija.
Słaby transfer od samego początku. Co z tego, że robi różnicę, skoro połowę sezonu gość jest niedostępny dla trenera?
Powrót po kontuzji, jeden mecz zagrany i dolegliwości, dyskomfort, zmęczenie i diabli wiedzą co jeszcze.
Trzeba mieć nadzieję, że znajdzie się jakiś magik, co poskłada go do kupy na dłużej i kolejny, który pozwoli na dłużej to zdrowie utrzymać.

4

Niebawem zacznie się krytyka Flicka za zajechanie piłkarzy, a chwilę później zwalnianie Niemca...

3

I świetnie. Nic tak nie cieszy jak porażki białej zarazy. Bardziej cieszą tylko wygrane Barcelony, rzecz jasna...
Tylko co z tego, jak na sam koniec i tak to oni podnoszą do góry ten kubeł z wielkimi uszami. Jest mała nadzieja, że w tym roku będzie inaczej.
Nie spodziewałem się natomiast tak wysokiej pozycji Atalanty czy Monaco, a zarazem tak słabo spisującego się P$G.

0

Drużyna zależna od 17 latka, od chłopaka, który nadal powinien być eksploatowany z ostrożnością. Jak bardzo by nie był genialny, to organizmu nie oszukają żadne ćwiczenia, wzmocnienia mięśni, ich masa i różne zapewnienia ze strony sztabu. Lamine był niezbędny w układance Xaviego, jest niezbędny u Flicka.
Będę trzymał się swojej opinii: chłopak musi mieć odciążenie z drugiego skrzydła, bo w wieku 26 lat będzie musiał myśleć o zakończeniu kariery.
Jednocześnie narzuca się na niego ogromną presję. Jest Yamal - są wyniki. Siłą rzeczy chłopak czuje na sobie odpowiedzialność za wyniki tej drużyny, a to nie on powinien, zbyt wcześnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?