Brazylia zasługuje na jakiegoś sensownego trenera. Na miejscu nie mają dużego wyboru, a jednak upierają się na swoich, podobnie jak na naszym, krajowym podwórku.
Byłoby demotywujące przegrać wszystko kilka metrów przed metą. Nawet, jeśli masa kibiców jest zadowolonych z tego, co drużyna już osiągnęła, to przynajmniej ten tytuł mistrzowski mocno naznaczyłby sezon.
@Cyzix W mojej opinii akurat Lewy nie jest opcją na Inter. Nie jest nią również Ferran, choć on jest bardziej "zwrotny" i skory do szukania sobie pozycji. Gdyby Ferran lepiej radził sobie w powietrzu i był mocniejszy fizycznie, można byłoby mieć nadzieję. Może Olmo, który jest z kolei jest niezły technicznie, ale on może się połamać w każdej chwili. Trzeba też pamiętać, że napastnik będzie pod nieustanną presją. Z Interem Lewy nie poczeka sobie spokojnie na dogranie. Choć zgadzam się z tym, co napisał @LukaszFan , brak Lewego to jest osłabienie. Zresztą, teraz ktokolwiek by nie wypadł z podstawy to jest ogromny kłopot dla Flicka.
Deco uważa, że Barca nie potrzebuje nowej 9, ani żadnego innego napastnika. Lewy ma 37 lat i nie ma znaczenia, jak dobrze się prowadzi. Nikt nie jest maszyną, a idioci, którzy zarządzają tą ligą i układają kalendarz rozgrywek zdają się mieć to w d.pie. Każdy organizm potrzebuje odpoczynku, natura nie wybacza. Z drugiej strony, wypada gość na kluczowy etap sezonu, bo jakieś pieprzone "picici" było bardziej istotne od celów drużynowych.
Wygrany rewanż z BVB zmieniłby całkiem optykę tej strony, ale sam uważam, że będą ogromne ciężary. Szkoda byłoby, bo im bliżej końca tym apetyty są coraz większe. RM tak się pluł o 1 mecz, gdzie nie zachowano regulaminowych 72 godzin odpoczynku, a Barca takich spotkań rozegrała bodaj 6. Czy można w obecnej sytuacji czegoś wymagać więcej? Jasne, że kibice stęsknili się za pucharem UCL, nie jestem wyjątkiem. Ale to byłoby osiągnięcie mocno ponad stan. Żaden z uczestników półfinałów nie mierzy się z problemami podobnymi do tych, z jakimi mierzy się Barca.
Ta jego przerwa w grze bardzo dobrze zrobiła drużynie. Piłkarze mogli się przekonać, jak to jest mieć porządnego bramkarza. No i do półfinału 1 krok. Z MATS-em mogłoby być różnie.
To będzie skandal i tyle, rozbój w "biały dzień". Ktoś tym hipokrytom powinien przypomnieć za co Lewy dostał czerwoną i na ile spotkań został zawieszony. To było jasne, że będzie rzeźbione. Już ten ślepy ku#as Soto Grado musiał 3-krotnie VAR oglądać, by dojrzeć przewinienie Francuza. Już zdam ten fakt zakrawa na kpinę. Przy okazji, liczę na wyrozumiałość Moderacji wobec Czytelników. Przy takich wieściach trudno o zimną krew.
Szkoda jak cholera. Chłopak wypracował niezłą formę, niemal w każdym meczu dobre noty. Lewa strona mocno bez niego ucierpi, bo brak godnego zmiennika. Oby na Balde skończyły się problemy Flicka i Barcelony. Ta drużyna po prostu zasługuje przynajmniej na jedno ważne trofeum, co z pewnością przełożyło by się na jeszcze większą pewność siebie.
Dobre wieści zawsze w cenie. Miejmy nadzieję, że to nie jest przedwczesny powrót i Okno jest w pełni gotowy do gry. Szkoda, że wyleciał Blade że składu akurat w takim momencie sezonu, osiągając przy tym dobrą formę.
Przeglądałem właśnie obszerne skróty z pierwszego meczu z Benfiką, za który Wojtek zebrał tyle krytyki. Oprócz sytuacji z Balde nie widzę, by popełniał aż tak wielkie błędy. Co więcej, miał kilka naprawdę niezłych interwencji. Przy karnym, nie bardzo wiem, co miał zrobić innego. Wychodził do piłki, nie po to, by robić krzywdę rywalowi. Widać, że próbował uniknąć kontaktu z rywalem, ale dla Benfiki to była niepowtarzalna okazja na kolejnego gola, z której zresztą skorzystali. Ale jak by nie oceniać tamtego występu, Wojtek już dłuższy czas daje spokój w bramce i robi to, czego MATS nie potrafił - utrzymuje drużynę przy życiu w kluczowych momentach.
@redman83 Jak przyjdzie Tah... Przy obecnej sytuacji to będzie trudne zadanie, a jeszcze trudniejsze pozbycie się Araujo. Urus trafił na dobry moment przy przedłużaniu kontraktu. Szkoda, że zarząd nie potrafił wytrzymać ciśnienia. Ja nic nie mam do piłkarza. Jak pisze kolega poniżej, Araujo ma swoje atuty i przy określonym typie rywali jest wartością dodaną. Zarobki klasyfikują go natomiast w ścisłej czołówce światowej. Zarząd postawił sam siebie w niezręcznej sytuacji.
I w mojej ocenie to właśnie Rafa został MVP tego meczu. Mógł się zachować lepiej, bo nie podał Lewemu? A jak mu wyłożył w okolice 11 metra to Lewy zmaścił. Lewy nie wykorzystuje każdej okazji, więc bez przesady.
Klub specjalnej troski. Może gdyby Perez nie składał skargi na Tebasa, jakoś by to przeszło. Może... W każdym razie, kto i czego by nie mówił i nie deklarował, to prezes ligi robi pod górkę drużynom federacji, którą kieruje. Zamiast dbać o to, by drużyny grające w europejskich pucharach były jak najlepiej przygotowane i wypoczęte, to chłop robi im pod górkę. Prestiż ligi determinują trofea europejskie, zwłaszcza UCL, ale knur widocznie ma swoje kryteria. Oczywiście nie mógł się zgodzić, po odmowie prośby Barcelony, to jasne. Ale to jest niezrozumiałe podejście, zwłaszcza gdy obie grające drużyny zgodnie są za przesunięciem terminu.
Jestem Blaugrana od bomby Koemana, ale nigdy nie darzyłem sympatią tego gościa. Podobnie zresztą jak Rivaldo. Obaj byli kiedyś jednymi z najlepszych na swoich pozycjach na świecie i oczywiście doceniam bardzo mocno. Ale jakoś tak bez racjonalnych przesłanek nie "leżeli" mi jakoś.
@Lokusekpl Aż sprawdziłem . Art. 17 statutu RFEF o tym mówi. W Hiszpanii to nawet odebranie licencji od 2-5 lat. I jestem zdziwiony tym faktem, bo byłem przekonany, że gra w kadrze zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli zawodnika. Statut reformowano w 2019 roku i zmiany spotkały się z ostrą reakcją że strony piłkarzy i klubów. Na nikim to jednak nie zrobiło wrażenia.
"(...) wyraża w sposób dorozumiany swoją wolę niestosowania przedmiotowego przepisu, co pozwala na uznanie, że mogą oni grać w klubie". Jak ja kocham ten prawniczy język.
"Wyrzucony"- to by lepiej brzmiało. Ale to ciężki temat, bo jeśli jakimś cudem Tebas przetrwa, wtedy Barca będzie mieć bardzo mocno pod górkę. Barcelonie bardziej by się przydała jego przychylność, ale ten gość jest nieobliczalny. Ciekaw jestem nie mniej, jak postąpi zarząd.
Bez względu na końcowe wyniki, porządny facet. Tutaj Laporcie należy podziękować, bo trafił nie tylko na solidnego szkoleniowca, ale również na uczciwego człowieka.
Założyłem sobie konto na Instagramie, głównie ze względu na Barcelonę. Drażni mnie tylko ilość powiadomień, jakie otrzymuje i trzeba będzie je wyłączyć. Ilość relacji jakie publikuje Ansu Fati każe przypuszczać, że chłopak non stop siedzi na mediach społecznościowych.
0
Dobrze, że nie w Barcelonie.
0
W cadette pewnie też strzelają tylko z karnych.
0
Brazylia zasługuje na jakiegoś sensownego trenera. Na miejscu nie mają dużego wyboru, a jednak upierają się na swoich, podobnie jak na naszym, krajowym podwórku.
1
Ciekawy artykuł, mam jednak mały niedosyt. Można było zgłębić temat do 5 sezonów wstecz.
6
Dawać tę Pajor na Inter...
2
Byłoby demotywujące przegrać wszystko kilka metrów przed metą. Nawet, jeśli masa kibiców jest zadowolonych z tego, co drużyna już osiągnęła, to przynajmniej ten tytuł mistrzowski mocno naznaczyłby sezon.
0
@Cyzix W mojej opinii akurat Lewy nie jest opcją na Inter. Nie jest nią również Ferran, choć on jest bardziej "zwrotny" i skory do szukania sobie pozycji. Gdyby Ferran lepiej radził sobie w powietrzu i był mocniejszy fizycznie, można byłoby mieć nadzieję. Może Olmo, który jest z kolei jest niezły technicznie, ale on może się połamać w każdej chwili. Trzeba też pamiętać, że napastnik będzie pod nieustanną presją. Z Interem Lewy nie poczeka sobie spokojnie na dogranie.
Choć zgadzam się z tym, co napisał @LukaszFan , brak Lewego to jest osłabienie. Zresztą, teraz ktokolwiek by nie wypadł z podstawy to jest ogromny kłopot dla Flicka.
6
Deco uważa, że Barca nie potrzebuje nowej 9, ani żadnego innego napastnika.
Lewy ma 37 lat i nie ma znaczenia, jak dobrze się prowadzi. Nikt nie jest maszyną, a idioci, którzy zarządzają tą ligą i układają kalendarz rozgrywek zdają się mieć to w d.pie. Każdy organizm potrzebuje odpoczynku, natura nie wybacza.
Z drugiej strony, wypada gość na kluczowy etap sezonu, bo jakieś pieprzone "picici" było bardziej istotne od celów drużynowych.
2
Większego barana już nie mogli posadzić za VARem.
2
Na emeryturę może nie, na ławkę już tak. Z 37 letnim Lewym, bez drugiego skrzydła to będzie ciężko walczyć o trofea.
2
Wygrany rewanż z BVB zmieniłby całkiem optykę tej strony, ale sam uważam, że będą ogromne ciężary. Szkoda byłoby, bo im bliżej końca tym apetyty są coraz większe.
RM tak się pluł o 1 mecz, gdzie nie zachowano regulaminowych 72 godzin odpoczynku, a Barca takich spotkań rozegrała bodaj 6. Czy można w obecnej sytuacji czegoś wymagać więcej?
Jasne, że kibice stęsknili się za pucharem UCL, nie jestem wyjątkiem. Ale to byłoby osiągnięcie mocno ponad stan. Żaden z uczestników półfinałów nie mierzy się z problemami podobnymi do tych, z jakimi mierzy się Barca.
3
Oby nie ten cholerny Inter. Barca jest zmęczona sezonem i braki kadrowe dają się we znaki.
1
Lepiej, żebyś chłopie nie zagrał. Innym wychodzi to nieco lepiej.
0
Ta jego przerwa w grze bardzo dobrze zrobiła drużynie. Piłkarze mogli się przekonać, jak to jest mieć porządnego bramkarza. No i do półfinału 1 krok. Z MATS-em mogłoby być różnie.
0
Czekałem na ten artykuł. Dzięki Piotr.
7
To będzie skandal i tyle, rozbój w "biały dzień". Ktoś tym hipokrytom powinien przypomnieć za co Lewy dostał czerwoną i na ile spotkań został zawieszony.
To było jasne, że będzie rzeźbione. Już ten ślepy ku#as Soto Grado musiał 3-krotnie VAR oglądać, by dojrzeć przewinienie Francuza. Już zdam ten fakt zakrawa na kpinę.
Przy okazji, liczę na wyrozumiałość Moderacji wobec Czytelników. Przy takich wieściach trudno o zimną krew.
8
Szkoda jak cholera. Chłopak wypracował niezłą formę, niemal w każdym meczu dobre noty. Lewa strona mocno bez niego ucierpi, bo brak godnego zmiennika. Oby na Balde skończyły się problemy Flicka i Barcelony. Ta drużyna po prostu zasługuje przynajmniej na jedno ważne trofeum, co z pewnością przełożyło by się na jeszcze większą pewność siebie.
0
Dobre wieści zawsze w cenie. Miejmy nadzieję, że to nie jest przedwczesny powrót i Okno jest w pełni gotowy do gry.
Szkoda, że wyleciał Blade że składu akurat w takim momencie sezonu, osiągając przy tym dobrą formę.
0
Przeglądałem właśnie obszerne skróty z pierwszego meczu z Benfiką, za który Wojtek zebrał tyle krytyki. Oprócz sytuacji z Balde nie widzę, by popełniał aż tak wielkie błędy. Co więcej, miał kilka naprawdę niezłych interwencji. Przy karnym, nie bardzo wiem, co miał zrobić innego. Wychodził do piłki, nie po to, by robić krzywdę rywalowi. Widać, że próbował uniknąć kontaktu z rywalem, ale dla Benfiki to była niepowtarzalna okazja na kolejnego gola, z której zresztą skorzystali. Ale jak by nie oceniać tamtego występu, Wojtek już dłuższy czas daje spokój w bramce i robi to, czego MATS nie potrafił - utrzymuje drużynę przy życiu w kluczowych momentach.
0
@redman83 Jak przyjdzie Tah... Przy obecnej sytuacji to będzie trudne zadanie, a jeszcze trudniejsze pozbycie się Araujo. Urus trafił na dobry moment przy przedłużaniu kontraktu. Szkoda, że zarząd nie potrafił wytrzymać ciśnienia. Ja nic nie mam do piłkarza. Jak pisze kolega poniżej, Araujo ma swoje atuty i przy określonym typie rywali jest wartością dodaną. Zarobki klasyfikują go natomiast w ścisłej czołówce światowej. Zarząd postawił sam siebie w niezręcznej sytuacji.
0
I w mojej ocenie to właśnie Rafa został MVP tego meczu. Mógł się zachować lepiej, bo nie podał Lewemu? A jak mu wyłożył w okolice 11 metra to Lewy zmaścił. Lewy nie wykorzystuje każdej okazji, więc bez przesady.
5
Klub specjalnej troski. Może gdyby Perez nie składał skargi na Tebasa, jakoś by to przeszło. Może...
W każdym razie, kto i czego by nie mówił i nie deklarował, to prezes ligi robi pod górkę drużynom federacji, którą kieruje. Zamiast dbać o to, by drużyny grające w europejskich pucharach były jak najlepiej przygotowane i wypoczęte, to chłop robi im pod górkę.
Prestiż ligi determinują trofea europejskie, zwłaszcza UCL, ale knur widocznie ma swoje kryteria.
Oczywiście nie mógł się zgodzić, po odmowie prośby Barcelony, to jasne. Ale to jest niezrozumiałe podejście, zwłaszcza gdy obie grające drużyny zgodnie są za przesunięciem terminu.
0
Jestem Blaugrana od bomby Koemana, ale nigdy nie darzyłem sympatią tego gościa. Podobnie zresztą jak Rivaldo.
Obaj byli kiedyś jednymi z najlepszych na swoich pozycjach na świecie i oczywiście doceniam bardzo mocno. Ale jakoś tak bez racjonalnych przesłanek nie "leżeli" mi jakoś.
0
@Azi Ale tego, o czym piszesz nie ujęto w przepisach. Z naszego punktu widzenia mogą być pozbawione sensu, ale formalnie nie mają znaczenia.
1
@Lokusekpl Aż sprawdziłem . Art. 17 statutu RFEF o tym mówi. W Hiszpanii to nawet odebranie licencji od 2-5 lat. I jestem zdziwiony tym faktem, bo byłem przekonany, że gra w kadrze zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli zawodnika. Statut reformowano w 2019 roku i zmiany spotkały się z ostrą reakcją że strony piłkarzy i klubów. Na nikim to jednak nie zrobiło wrażenia.
1
"(...) wyraża w sposób dorozumiany swoją wolę niestosowania przedmiotowego przepisu, co pozwala na uznanie, że mogą oni grać w klubie".
Jak ja kocham ten prawniczy język.
0
"Wyrzucony"- to by lepiej brzmiało. Ale to ciężki temat, bo jeśli jakimś cudem Tebas przetrwa, wtedy Barca będzie mieć bardzo mocno pod górkę. Barcelonie bardziej by się przydała jego przychylność, ale ten gość jest nieobliczalny. Ciekaw jestem nie mniej, jak postąpi zarząd.
24
Bez względu na końcowe wyniki, porządny facet. Tutaj Laporcie należy podziękować, bo trafił nie tylko na solidnego szkoleniowca, ale również na uczciwego człowieka.
1
Założyłem sobie konto na Instagramie, głównie ze względu na Barcelonę. Drażni mnie tylko ilość powiadomień, jakie otrzymuje i trzeba będzie je wyłączyć.
Ilość relacji jakie publikuje Ansu Fati każe przypuszczać, że chłopak non stop siedzi na mediach społecznościowych.
1
Zgadzam się z każdym słowem, które wypowiedział Ćwiąkała. Lamine zagrał fenomenalnie.