0

Ważne są cele zespołowe, nie ambicje Lewego. Pichichi będzie to dobrze, jak nie, to świat się nie zawali. Kiedy młodzi mają się uczyć i próbować, jak nie przy wysokim prowadzeniu? Na treningach to oni wszyscy tam trafiają, mecz to inna para kaloszy.
Lewy w takich sytuacjach powinien służyć radą, pomocą i okazać wsparcie młodszym kolegom, którzy dopiero wystartowali ze swoją karierą. W takich momentach Lewy powinien też przypomnieć sobie jak sam zaczynał i nie był wtedy Lewangolski tylko Lewandoofski.

2

@Patryk1986 Jakich bramek na wyjeździe? O jakiej zasadzie piszesz, że niby liczą się podwójnie? Bo jeśli o tym myślisz to ta zasada już nigdzie nie obowiązuje.

3

Piękny tytuł Piotrek i świetny tekst. Ja miałem korbę na punkcie Iniesty. Uwielbiałem patrzeć na jego grę. To jedyny piłkarz, wobec którego nie potrafiłem być obiektywny. Owszem, dostrzegałem jego słabą dyspozycję ale to raczej pod koniec kariery. Pomimo niemłodego już wieku, płakałem na jego pożegnaniu. Ktoś kiedyś na tej stronie pięknie go scharakteryzował: piłkarz - wytrych. I faktycznie, Andres otwierał wiele drzwi Barcelonie, tak jak dziś Pedri.
Kanaryjczyk gra piękny i finezyjny futbol. Ale to nie jest jeszcze Andres Iniesta.
Andres potrafił wiązać kilku rywali na raz, jak sznurówki, posyłając w magiczny sposób piłkę do najlepiej ustawionego kolegi.
Bardzo chciałem po odejściu Andresa, by pojawił się ktoś, choć w połowie tak genialny i przyszedł Pedri. Ale dla mnie, z całym szacunkiem i podziwem dla młodego piłkarza - to wciąż nie jest jeszcze Iniesta.

0

Kamień jest fenomenalny, ale ma jeszcze problemy z ułożeniem stopy przy strzałach. Pewnie wkrótce i to dopracuje.

0

Piłkarz wpasował się fantastycznie w system. Ale to wyjątkowy dyskomfort dla trenera, który nie wie, w którym momencie może liczyć na piłkarza.
Gość jest w Barcelonie już prawie sezon, a jego sytuacja zdrowotna nie poprawiła się ani trochę. Na co więc czekać? Nawet, jeśli będzie decydujący w hipotetycznym finale UCL, czy to coś zmieni? Wiemy wszyscy, że potrafi grać w piłkę ale jest kruchy. Musiałby dostać jakąś nanozbroję od Wolverine'a, by przetrwać sezon.
Zbyt wiele pieniędzy wyłożono na piłkarza, który gra od święta, ale nie ma sensu utyskiwać na zarząd. Szwagry mają na koncie już tyle głupich decyzji, a wiele jeszcze przed nami.

15

11 maja to dzień urodzin Andresa Iniesty i... moich. Chcę dostać prezent w postaci manity na męczennikach. Don Andres z całą pewnością również byłby z takiego prezentu zadowolony.

0


Zajrzałem na ten kanał z ciekawości. Tylko o niegrzecznych chłopcach. Ale prowadzący miał też kiedyś kanał, w którym pokazywał swoje przygody, gdy nurkował z rekinami. Gość ewidentnie potrzebuje dużo adrenaliny.

1

Słuszny wybór, żadnych kontrowersji

0

Nie ma co ukrywać, że im bliżej końca, tym więcej będzie "dobrych" błędów na korzyść męczenników. Jeśli Barcelonie ktoś nie urwie punktów po drodze, urwie sędzia w bezpośrednim starciu. Czarno widzę, ale trudno być optymistą, gdy człowiek ogląda ciągle te wałki sędziowskie.

2

Stary chłop doganiany przez gościa w prime, który robi staty na drukowanych karnych. Kandydat na złotą kulę murowany.

0

Nie byłem nigdy na Signal Iduna Park, ale tam musi być gorąco.

8

Pierwsze słowo się liczy. Andrij chciał być uczciwy, ale szybko został wyprostowany.
Sędziowie natomiast albo są kibicami madryckiego klubu, albo miękkiszonami, którzy nie potrafią radzić sobie z presją nakładaną przez madrycki ściek medialny. A skoro z presją nie potrafią sobie poradzić, to albo powinni sędziować 2 ligi niżej, albo sprzedawać sznurówki przed SB.

0

Czyli nic nowego. Rywalowi sędziowie wciąż sprzyjają, mimo wylewanego na nich gnoju, Barca ma pod górkę za trzymanie gęby na kłódkę. Barca się potknie, w bezpośrednim starciu jakiś Manzano wydrukuje im wynik i będzie kolejne "miszczostwo". Wstyd, by z tak mocną ekipą żebrać u sędziów.

4

Leo Messi, Ivan Rakitić, Gerard Pique, Busi- ci panowie trzaskali ponad 5000 minut w sezonie. Tutaj gość nie może przekroczyć 1800. Co z tego, że grajek świetny, skoro nikt nie wie, kiedy będzie do dyspozycji, a kiedy się połamie. Chyba nawet Verma wracał na dłużej.
No, ale o tym transferze sporo już zostało napisane.

0

Mnie tam za MATS-em nigdy tęskno nie było. Niektórzy się zagotują, ale tęskno mi było za Valdesem, oczywiście tym z ostatnich lat, już ukształtowanym. Do Valdesa zmieniłem radykalnie stosunek po przeczytaniu jego książki. MATS-a, jak każdego piłkarza Barcelony, darzę po prostu szacunkiem i trzymam kciuki za jego powrót do zdrowia i pełnej formy. Jeśli udowodni, że wrócił do pełnej dyspozycji i będzie spisywał się lepiej od Wojtka, nie mam wątpliwości, że Flick powinien postawić na niego. Jeśli ma jednak znaleźć się w pierwszej "11" za zasługi, za to, że kapitan, że zarabia i jest na długim kontrakcie to lepiej, żeby nie wracał w tym sezonie. MATS, widząc jak Barca radzi sobie do tej pory w UCL ma pewnie chrapkę na finał imprezy.

3

W sprawie Ansu chyba wszystko jasne. Zbędne jest zgłębianie się w temat. Dopiszę tylko, że jestem tym bardziej rozczarowany, że naprawdę długo naiwnie liczyłem na jego odbudowę. Nic po talencie, skoro leń.

1

Złotej piłki nie dają raczej za regulację tempa gry i kluczowe zagrania. Pedri może stanąć na pudle, ale głównej nagrody raczej mu nie wręczą, choć byłoby to naprawdę piękne

2

Ludzie mają Ancelottiego za głąba, który nie widzi, że ma w drużynie przygłupów.
Wszyscy widzą, tylko Carlo nie widzi jakimś cudem, co wyprawiają niektórzy z jego graczy. Naprawdę?
Komentarze nie zmienią faktu, że Carlo to trener wybitny, który doskonale wie, jakich ananasów ma pod opieką.
Ale wie również, że to jedni z najlepszych piłkarzy na swoich pozycjach. Carlo zawsze stał po stronie swoich zawodników i to się raczej nigdy nie zmieni. Porządny trener tak postępować powinien. Na kłótnie i zjebki czas jest w szatni, nie na łamach prasy.

3

Jaki feler ma ten piłkarz, że dostaje tak mało szans? Bo nie wierzę, że te zmienne są przyczyną. Gdyby tak było, dostawałby ogony. Flick po prostu z niego nie korzysta, choć Pablo w każdym meczu, w którym wychodzi coś od siebie daje.

14

Sport powinien być wolny od absurdalnych przepisów i opierać się na zdrowej rywalizacji. Nie wiem jak długo funkcjonuje ta zasada, nie mniej niektóre z przepisów, jakimi obwarowana jest piłka nożna po prostu ten sport komplikują. Klub jest pracodawcą piłkarza, płaci mu grube siano. Wobec klubu piłkarz ma obowiązki wynikające z kontraktu. Takich obowiązków wobec kadry nie ma, bo jedyny obowiązek piłkarza to ten patriotyczny. Ale to kwestia uznania.
Po jaka cholerę mieszać ze sobą piłkę klubową i reprezentacyjną?

0

Mnie to od początku wyglądało na szyte grubymi nićmi i nie dlatego, że akurat bardzo lubię Daniego. Zbyt wiele jest przypadków naciągania majętnych i znanych osób. Pominę już okoliczności tego zdarzenia. Mnie po prostu śmierdzi ta sprawa prowokacją.
Oczywiście, jeśli sąd udowodni bezsprzecznie winę, Dani powinien iść siedzieć i co do tego nie ma wątpliwości.

1

Tak naprawdę to skład jest optymalny. W defensywie 1 zmiana, w 2 linii bez znaczących zmian. Przed napastnikiem, gdyby Dani się nie wysypał, byłoby całkiem solidnie. Obecność Ferrana całkiem uzasadniona przy takim rywalu, jak Osasuna, która na dodatek dziś nie jest monolitem w defensywie.

4

Dani to jest parapiłkarz. Jeśli on jest dostępny kilka minut na mecz u Flicka, to ile grałby u Xaviego czy Koemana? Jeśli jego sytuacja nie ulegnie zmianie, należy wymienić na mniej awaryjny model. Chłop jest cholernie kruchy.
Swoją drogą, Osasuna dziś coś niemrawa, zobaczymy co pokażą w II połowie.

1

@RoberDzik To nie jest introwertyczny Leo Messi. To wesoły i otwarty dzieciak, który na domiar złego nie wynosi z domu dobrych wzorców. Media przypisały mu rolę gwiazdy, a on stara się do tej roli dopasować jak umie.
Lewy i Rafa mogą wykonywać tytaniczną pracę, ale wzorce pochodzą z domu rodzinnego. Ojciec w odpowiednim momencie powinien go temperować, a podejrzewam, że zamiast tego jeszcze go podpuszcza. Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym n/t ojca mamy prawo do takich podejrzeń.
Byłoby lepiej, gdyby ludzie - w tym przypadku VdV - mówili tylko i wyłącznie o jego walorach sportowych, a nie poruszali jakieś, zupełnie nieistotne kwestie, jak opuszczone gacie. To niepoważne.

1

@pienaar Absolutnie się zgadzam z tą opinią.
Lamine to dzieciak, który nie wie jeszcze jak się zachować w wielu sytuacjach, a temperament nie pozwala mu milczeć, gdy o nim mówią, a mówią zbyt wiele.

0

Doceniam to, że facet nie boi się mówić o tym, czego chce. Zarówno na płaszczyźnie zespołowej jak i osobistej. Mówił na początku sezonu o zdobyciu LM. Cel jest odległy, ale piłkarz zostawia serducho na boisku, by ten cel osiągnąć. Będę trzymał mocno kciuki żeby ta nagroda do niego trafiła. To byłby niezły policzek dla wszystkich, którzy z tęsknotą za Dembele wyganiali go z klubu i wylewali wiadra pomyj co mecz.

1

Trudno powiedzieć coś sensownego po kilku spotkaniach kadry, a co dopiero po jednym. Bournemouth pewnie tylko garstka tutejszych Użytkowników ogląda. Więc póki co niech dziennikarze oraz wszelkiej maści influencerzy bawią się tym zagadnieniem.

0

Niech rośnie, byle nie w Barcelonie.

0

@pasjonat Rozumiem, że chodzi Ci o wizerunek i wartość marketingową piłkarza. I z tym jestem w stanie się zgodzić, bo to są jednak dość istotne kryteria. Jeśli jednak Rafa przy okazji tych szalonych cyferek miałby na koncie istotne trofeum/trofea to kandydatura jest nie do podważenia. Przykład Rodrigo Hernandeza pokazuje, że wyniki są wystarczające do przyznania nagrody.

4

No i wykrakałem. Nie lepiej byłoby strzelać karne od razu, zamiast męczyć i tak już przeciążonych piłkarzy dodatkowym czasem gry?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?