0

Śmierdzi mi dogrywką, patrząc na grę Oranje.

2

Wybór prezydenta to jak wybór między dżumą, cholerą, a malarią.
Jedni mają kandydata znikąd, Stana Tymińskiego bez teczki, który daje mi gwarancję, że będzie wojował z obecną władzą do ostatniej kropli krwi.
Drugi gość to polityk, który na poważnej scenie pojawił się rok temu i postuluje państwo bez podatków. Albo kłamie, albo nie do końca wie, o czym mówi. Jest tyle sektorów, które utrzymują się z państwowej kasy, a są niezbędne do funkcjonowania państwa, że taki pomysł jest po prostu nierealny. Do tego masa sprzeczności w tym jego programie.
Trzeci, nie ukrywam wcale, że najbliższy moim poglądom, to kandydat, który poprowadzi nas zgodnie z linią programową coraz bardziej odrealnionej UE. Sporo stracił w moich oczach w ostatnim czasie, ale to wciąż polityk przewidywalny, który raczej łączy, nie dzieli. Nie zmienia to faktu, że to wybór bardziej z przymusu.
Reszta kandydatów startuje albo dla jaj, albo... sam nie wiem dlaczego.
Nie wierzę , że w 40 milionowym kraju nie ma człowieka na tyle mądrego, wykształconego i niezależnego, który byłby w stanie zaprowadzić porządek w tym politycznym chlewie.

11

Jeśli jest równie zdyscyplinowany i opanowany jak Chorwat, to ja czekam z niecierpliwością na jego pojawienie się w 1 drużynie.

0

65 baniek + 2 graczy? Jak ja mam w to uwierzyć?

0

To nie popracował w tym Juve. De Zerbi też nie robi jakichś super wyników z OL, który ma 20 pkt straty do P$G i raptem 6 przewagi nad 7 w tabeli Strasburgiem. Bez rewelacji zatem. Zobaczymy jak potoczy się dalszą kariera obu panów.

10

@Ajan123 Każdy ma prawo do pomyłek. Jarek mylił się wielokrotnie, co nie zmienia faktu, że pisał rzeczowe i ciekawe komentarze.
Zarząd Barcelony również mylił się wielokrotnie zatrudniając nieodpowiednich trenerów czy robiąc nieudane transfery. A przecież tam pracują ludzie, którzy zarabiają krocie za swoją robotę. Stare powiedzenie mówi: "Nie myli się tylko ten, co nic nie robi".
Swoją drogą, pytałem ostatnio o Jarka w jednym z komentarzy, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi na pytanie, co się z nim stało.

1

To Depay nie siedzi w puszce? Tyle szumu było w mediach.

0

@Bogan Nie no, to sarkazm. Wiem, że średnio mi wychodzą wszelkie ironie i sarkazmy.
A Semedo? Przypominam sobie Lizbonę i już mi się łapy trzęsą jak staremu pijakowi.

1

To kto w końcu protestował?

11

To takie słowa otuchy. Nikt w ciemno nie postawi na bramkarza po poważnej kontuzji

2

Czekam aż ten chłopak wypłynie na szersze wody. Wiele sobie po nim obiecuję.

4

Nelson Semedo - wręcz tęsknię, niemal równie mocno jak za Lordem Douglasem.
Interesujące opcje, ale tylko jeden z tych piłkarzy pozostaje wciąż marzeniem.
A Deco niech lepiej zostawi Flickowi decyzje o kompozycji składu.
Swoją drogą, tak mu było śpieszno wydać 30 baniek na kota w worku, a jak są dostępne opcje darmowe to on jest zadowolony z tego co ma.
Nijak ta sytuacja ma się do tego, o czym pisał wczoraj Karol. Gdyby Deco ufał i postawił na Rekina zdecydowanie, transferu Roque być nie powinno

5

Michał, tekst jest fajny, ale jeśli chodzi o występ Wojtka w meczu z Lizboną, to sam Wojtek mówił w wywiadzie ze Świętym, że interwencje w tym meczu (poza jedną) nie były specjalnie trudne. Mówił też, że zupełnie nie rozumie zachwytu mediów, bo w życiu rozegrał sporo spotkań, które przeszły bez echa, a stopień trudności interwencji był naprawdę wysoki. I ja nie odczytuje tego jako fałszywą skromność. To faktycznie nie były jakieś kosmiczne parady po potężnych bombach, czy obrony 1/1.
Chyba delikatnie dopłynęliśmy, ale to całkiem zrozumiałe w sytuacji, gdy MATS przyzwyczaił nad do tego, że przy takiej ilości interwencji zawsze wpadało coś do sieci.
Jeśli chodzi o całą resztę to ja już pisałem wielokrotnie, że jestem zadowolony z tego jak wygląda drużyna i nie mam absolutnie żadnych wymagań. I nawet, jeśli odpadną z BVB, co przecież może się zdarzyć, nie będzie żadna tragedia. Istotne jest dla mnie, by całą młodzież oraz wszyscy piłkarze dotrwali do końca sezonu w dobrym zdrowiu, bez kontuzji.

1

Jasne, że potrzebuje. Jeśli nie będzie to Nico, niech będzie inny lewoskrzydłowy o zbliżonych do niego "parametrach" i podobnym talencie. Choć najlepiej byłoby, gdyby jednak to był Nico.
Mam pytanie i przepraszam, że nie w temacie. Gdzie się podział @JarekS ? Zawsze mi się rzucił w oczy jakiś jego komentarz, a od dłuższego czasu zniknął mi z radarów. Czytam raczej artykuły, komentarze wyrywkowo, ale akurat jego lubiłem sobie poczytać.

0

Barca wiele mniej nie zapłaciła.

1

Pau w wywiadzie wspominał, że bardzo często ogląda Van Dijka, który jest pewnym punktem odniesienia dla młodego stopera Barcelony. Holender zrewanżował mu się z klasą.

0

Po meczu wsiądą z powrotem i polecą grać z kadrą. Ta kadencja knura to jest totalny absurd. Nie rozumiem, jakim cudem on był jedynym kandydatem do objęcia stanowiska? Nie ma w Hiszpanii bardziej poukładanych ludzi, którzy byliby w stanie wziąć w swoje ręce stery La Ligi

0

Nie jestem pewien czy warto. Klub z pewnością będzie chciał skorzystać, bo kasa jest wyjątkowo potrzebna. Ale też trzeba sobie zdawać sprawę, że przy takim obłożeniu meczami i dość wąskiej kadrze, piłkarze będą zajechani.
Tym wszystkim pasibrzuchom z federacji rozum odjęło od nadmiaru pieniędzy. Ciekawe, jakie jeszcze turnieje wymyślą.


0

Rafa jeszcze za opiekuna musi robić. I pół biedy, jeśli podopiecznym jest utalentowany 17 latek. Gorzej, natomiast, gdy to niereformowalny przygłup.

0

Mądrego miło posłuchać.

3

Niech zatem obie ekipy zbojkotują ten mecz.

3

@Pin0chet W La Liga przepisy nie pozwalają na rejestrację takiej ilości graczy jak w PL.

0

Trochę mi niezręcznie, bo wytykam drobiazg nie byle komu. Jestem przy tym pewien, że Karol się nie będzie miał złe.
Nie powinno być przypadkiem "kupowany" zamiast "kupujący"?
Natomiast nawiązując do bohatera artykułu, to powstało już o nim tyle materiału, że zastanawiam się, czy Ferran na to zasłużył.

???? jaki jest, każdy widzi. Przepraszam, rekin. Raz mu wpadnie, 20 razy spudłuje, nie trafi w piłkę, kopnie się w czoło, wywróci o własne nogi.
Transfer za spore pieniądze, które można było spożytkować o wiele lepiej.
Piłkarz tak nierówny, że nigdy nie wiesz, czego po nim się spodziewać.
Mimo wszystko szanuję, bo to nie jest obibok.
Czy ktoś naprawdę starał się go w Barcelonie zatrzymać, czy to Ferran sam się zatrzymał? Bo nie przypominam sobie, by w ogóle rozważał inny wariant, niż pozostanie w Barcelonie.
O Ferranie można bez końca, a czas pokaże.

1

Szkoda tego talentu, ale jeśli 19 latek wybiera kasę zamiast pracować i cierpliwie czekać na swoją kolej, to niech idzie do diabła. Jeszcze gdyby zmiana drużyny była podyktowana względami sportowymi, potrafiłbym zrozumieć. Ale iść grać do Araba, bo rzucą bańkę czy dwie więcej?
To drugi utalentowany DM, który się wysypał. Jandro nękały kontuzje, Prim poleciał za kasą. Z drugiej strony, młodszy Bernal przed nim, nieco starszy Casado również. Nie mógł więc liczyć na wiele.
Szczerze mówiąc, czekałem na ten moment, by zobaczyć go w kilku meczach 1 drużyny. Nie doczekałem się.

3

Byłoby super, gdyby obie drużyny, męska i żeńska, sięgnęły po puchar UCL. Odnośnie tego meczu, o którym mowa w artykule, przypomniał mi się pewien tekst, który ktoś wysmażył na sport pl po losowaniu par 1/4 kobiet, a tytuł brzmiał następująco: "Barca już to wie, Ewa Pajor wraca do Wolfsburga". Tam dopiero manipulatorzy pracują. Nigdy więcej sportpl..

0

@natanvip Przeczytaj chociaż artykuł zanim napiszesz komentarz.

0

Takie wieści to ja lubię.

3

Ja nie mam najmniejszych wątpliwości co do obsady bramki. Postawienie na MATS-a zaraz po kontuzji byłoby szaleństwem.
Jeśli ktoś nie kieruje się sympatią, a zdrowym rozsądkiem, dostrzeże bez trudu, w jakich elementach Wojtek ma przewagę nad Niemcem.
Wielu nie chce Wojtka w bramce tylko dlatego, że jara szlugi. Ale byli też tacy, którym przeszkadzał transfer Mathieu (też palił) tylko dlatego, że był rudy. To tak na marginesie.
Z zasługami Ter Stegena to ja byłbym ostrożny. Przypomnę, że facet broni w Barcelonie już 11 rok. Ile zrobił w ciągu tych 11 lat?
Pierwszy sezon, gdy grał tylko w UCL, 2018/19 i 2022/23. Ten ostatni to był chyba jego najlepszy.
Ja nie widzę Ter Stegena nawet w formie sprzed kontuzji, bo bronił po prostu marnie.
Nie sądzę, by powtórzyła się sytuacja jak z Bravo. Wtedy to był młody, perspektywiczny bramkarz, po zdobyciu LM. Dziś to piłkarz z bogatą historią kontuzji, które nie pozwolą mu nigdy grać na 100 procent, a MATS do tego jest zachowawczy w swoich interwencjach.
Najlepiej byłoby, gdyby Barca kupiła nowego, klasowego bramkarza, a Niemca spróbowała sprzedać.
Ale jakoś nie wierzę w taki scenariusz. Wydaje mi się natomiast, że MATS będzie kością niezgody między zarządem, a Flickiem i Hansi może być zmuszony do korzystania z usług Ter Stegena. Bo zarobki, bo kapitan, bo kontrakt itd. W każdym razie niech Flick postawi na tego, który będzie w lepszej formie w danym momencie sezonu

0

Kilka dni temu napisałem komentarz odnoszący się właśnie do Lewego. Czytając artykuł mam wrażenie, że napisałem krótkie streszczenie, zanim on powstał.
W mojej opinii Lewy powinien zacząć się godzić na rolę jokera, z odpowiednio niższą pensją, co raczej nie nastąpi. By jednak nim zostać, musiałby przyjść ktoś, kto szybko wejdzie w jego obuwie i na myśl przychodzi właśnie ten Alvarez. Podobno wszystko ma swoją cenę, więc może Barca powinna zacząć powoli podchody pod tego piłkarza. Ciekaw jestem, co Cerezo chciałby w zamian? Ansu, Torresa, Araujo, trochę siana do kompletu. Scenariusz s-f oczywiście, nie mniej, jeśli do klubu ma zawitać klasowy napadzior, to trzeba przygotować się na wysokie koszta. Chyba, że szwagry sprzedadzą połowę Barcelony jakiemuś Bin Ladenowi, to wtedy każde życzenie trenera się spełni.
Nigdy tego się nie dowiemy, ale jestem też ciekaw, jak poradziliby sobie inni napastnicy z tak wysokim xDl

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?