0


Może ktoś będzie chciał posłuchać, o czym mówi polski mnich z klasztoru Shaolin.

0

Michał zagryzą Cię na X za wczorajszy wpis.

0

Czytam takie wieści i szlag mnie trafia.
Casado dopiero co wystartował z karierą, a już musi się zwijać. Inigo żal nie mniej, bo Bask na pewno czekał na ponowny występ w kadrze.

5

Ten mecz to jest kolejny, milowy krok w kierunku budowy tej drużyny. Dobra robota Flicka.

6

Tyle jest psioczenia na FdJ, ale jego brak jest od razu widoczny. Z nim ofensywnie Barca wygląda znacznie lepiej.

1

Wybór właściwy.

2

Byłem zły po bramce Sorlitha, że Barca nie może sobie poradzić z ekipą, która ma za sobą dogrywkę w UCL. Weź tu teraz wytypuj wynik z Atleti.
Takie mecze dają młodym potężne doświadczenie, a kibicom mnóstwo emocji.

4

Trzeba było kupować jak był dostępny, teraz zostały Barcelonie co najwyżej plotki medialne. Podobno Barca ma tak doskonały skauting, a ważnych piłkarzy dostrzega dopiero, gdy rozwiną się w innym klubie i klubu najczęściej na nich nie stać. Gdy grał w RSSS, był oczywiście temat Isaka, ale czytałem, że drewniany, że za duży, że zbyt surowy itd. To teraz pozostaje obejść się smakiem...

6

Z jednej strony Atleti będzie chciało odgryźć się za porażkę z "somsiadem", z drugiej zaś są pewnie zmęczeni tym meczem.
Jak to z AM, trudno jest mi wytypować zwycięzcę, zwłaszcza po ostatnich dwóch meczach z nimi.

0

Może czasem Hansi jest zbyt dyplomatyczny, ale nie ma przynajmniej wymówek i narzekania. Myślę, że od kiedy jest trenerem, poprawił się również wizerunek drużyny.
Jeśli chodzi o mecz z Atleti, mam nadzieję, że wyciągnął wnioski i poprawi formację defensywną. Atleti nie ma prawa Barcelonie strzelać 4 goli

0

Klasyk w finale? Wolałbym innego rywala, bo jeśli będą w formie i pokonają Barcelonę, będę miał ogromny ból d.py, że kolejny puchar zdobędą po starciu z Blaugraną. Już nie wspomnę , co działoby się na ich forach i w tym ichniejszym ścieku medialnym. Ile byłoby pieprzenia
o sprawiedliwych sędziach w Europie i lidze Negreiry. Jest oczywiście i druga strona medalu i wygrana finału z nimi smakowałaby wybornie. Ale też nie jestem naiwny, wiecznie z Barceloną przegrywać nie będą, a znając ich farta może być różnie. Zresztą, najpierw trzeba wygrać z BVB, potem przejść 1/2.
Ja zresztą nie mam aż takich wymagań. Flick z tą drużyną i tak już zrobił wiele. Kto się spodziewał, że na wiosnę Barca będzie w grze o 3 trofea, mając w składzie na kluczowych pozycjach dzieciaków.
Poza tym, nie męczą buły, widać na boisku walkę i nie są minimalistami. Dla mnie to już bardzo dużo.


0

I weź tu ściągnij chłopa z powrotem...
Artykuł Darka Maruszczaka o Neymarze był dobry, a nawet bardzo dobry, bo Dariusz tylko takie pisze.
Niestety, wszystkie "za" zawarte w artykule idą na bok. Ney nie zmienił swojej postawy i nawet świadomość spieprzonej kariery, którą mógłby jeszcze uratować w małym stopniu, nie skłoniła go do refleksji przez tyle lat. Ney to fenomenalny piłkarz i tacy jak on nie rodzą się każdego dnia.
Ale jak na Brazola przystało, gość imprezowy i uważam, że to niemożliwe, by przewartościował priorytety, by zagrać w Barcelonie.
Ronnie też bawił się wyśmienicie, może nawet był większym łajdakiem, ale przynajmniej zgarnął złotą kulę, ma w dorobku Ligę Mistrzów i MŚ. Neymar przepił i przeruchał swój ogromny potencjał.

25

Dopiero będą jaja, jest Niemiec postawi na Polaka kosztem Niemca.

0

Ile razy jeszcze materace będą zmieniać nazwę stadionu? Nowy obiekt, a nazwę już chyba 3 albo 4 razy zmieniali.

2

Barca miała mimo wszystko szczęście, że wylosowała ekipę z Lizbony, a nie P$G, czego chciała duża część kibiców, bo tej 1/4 mogłoby nie być. Lucho stworzył naprawdę silną ekipę, którą widzę w finale, jeśli utrzymają ten rytm. Koszmarny rywal dla Barcelony.
Wyjątkowo ich nie cierpię, więc liczę na to, że w tym finale jednak się nie znajdą. Jednakowoż szacun dla Enrique za wykonaną pracę.

0

Czy ktoś ogarnięty taktycznie może mi wyjaśnić, jaki Hansi ma zamysł, ustawiając Gaviego w miejsce Olmo? Przecież ta pozycja wybitnie mu nie leży.
Czy to nie jest tak, że Hansi mając spokojny wynik, chce w ostatnich minutach skupić się na rozbijaniu ataków rywala już w początkowej fazie ich konstruowania?
Nic innego nie przychodzi mi do łba. Gavi to piłkarz bardziej do destrukcji niż do kreacji, to całkiem inny rodzaj grajka jak Olmo.
Zadałem to samo pytanie Maćkowi Miki pod ostatnim odcinkiem UTDLR, ale może ktoś udzieli mi odpowiedzi nieco wcześniej, będę wdzięczny.

5

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Chyba, że jest to ktoś i tym kimś jest Pedri Gonzalez.
Ja się cały czas boję, że ten czar pryśnie i Kanaryjczyk zapłaci zdrowiem za swoje bezustanne zaangażowanie w grę. Ten chłopak jest non stop pod grą, pracuje od gwizdka do gwizdka. Chyba, że Hansi postanowi go zmienić.
Morda się cieszy, bo młodzież dojrzewa piłkarsko, łapie cenne doświadczenie i to w meczach o poważną stawkę.

1

Czytam komentarze, a w nich same brednie. Ludzie mają problem ze zrozumieniem prostej i czytelnej informacji.

18

Może i nie trafił, ale Frenkie robi dziś dobra robotę.

0

Co tu dużo gadać, to kusząca opcja, jeśli jest w tej informacji choć odrobinę prawdy.
Jednocześnie to byłby problematyczny transfer że względu na Lamine. Mimo wszystko, zobaczyłbym go chętnie w Barcelonie.

7

Jest mi bardzo niezręcznie pisać ten komentarz, ale...
-wygrajmy dla Tito - mecz w plecy
- wygrajmy dla El Flaco-mecz w plecy
- ku pamięci Tito, znowu baty.
Takich spotkań dedykowanych chyba z 5 Barca przegrała. Oczywiście tytuł artykułu nie ma wiele wspólnego z przebiegiem meczu, ale jakoś tak dziwnie się złożyło.
Nie pamiętam dokładnie z kim były te spotkania, ale Redakcja, jeśli zajrzy do archiwum, z pewnością znajdzie te przypadki. Niech zagrają zatem o 1/4, a potem można dedykować ten awans zmarłemu lekarzowi.

0

Dla mnie trochę żenujące, że gość porusza publicznie temat wierności swojej żony. Takie rzeczy zostają w domu, nawet jeśli dziennikarze szukają dziury w całym.
Podobno w każdej plotce jest odrobina prawdy, ale to jego sprawy i specjalnie mnie to nie interesuje.
Natomiast byłby ktoś łaskawy podzielić się wiedzą, czy MATS jeśli się wyleczy i wróci do drużyny to będzie musiał być rejestrowany? Nie pamiętam, czy on po kontuzji był wyrejestrowany, czy jak to wygląda? Trochę się gubię w tych posunięciach zarządu.

4

On w Turcji radził sobie nieźle, jeśli już bronił. Może to jest najlepszy pomysł na dalszą karierę, bo po powrocie MATSa będzie prawdopodobnie 3 w kolejce.
Wiadomo, że piłkarzom trudno odchodzi się z Barcelony. Jeśli więc klub chciałby zarobić na nim parę groszy, rozwiązaniem może być postawienie wyżej w hierarchii Kochena.

0

Ważne, by zachować równowagę. Ten Eric jakoś mi nie leży, poza tym zamieniłbym miejscami Olmo i Ferrana. Daniego sprawdził na szpicy, bo Ferran za dużo marnuje.
Przy okazji, rzucam okiem na tabelę LaLiga i ta Osasuna nie ma aż tak szczelnej defensywy jak mi się wydawało. 37 bramek straconych przy 32 zdobytych to nie żaden wielki wyczyn.
Jeśli Flick nie przekombinuje o 3 punkty można być spokojnym.

0

Zobaczyłem przypadkiem ten tweet w programie Pola o Wojtku Szczęsnym. Rzuciłem więc okiem na ten profil.




0

Przy tak nisko grającej obronie Wojtkowi grało się po prostu lepiej. Sam mówił o tym w krótkim wywiadzie, Tomkiem Ćwiąkałą. W każdym razie, jeśli będzie bronił jak z Benfiką to MATS może odpoczywać do woli.

2

Namolny jest ten Pini. Wolałbym, by o składzie drużyny decydował jednak trener.

1

Tyle było pisania, że koncepcja Flicka wyklucza lewoskrzydłowego i do dziś nie rozumiem czym kierowali się ci, którzy to pisali...W sumie to mało ważne.
1)Neymar wpisuje się w cele Barcelony...
Całkowicie się zgadzam. Barca bez środków może sięgać po graczy, którzy chcą grać za grosze, bądź po talenty jeszcze szeroko nieznane. Ogólnie zgoda
2) W ograniczonej roli... Jak najbardziej. Dorzucę tylko, że Rafa też nie pełni roli klasycznego skrzydła i o wiele więcej daje grając bliżej środka.
3) Jaka twoja cena... Oby nie powtórzyła się historia, którą już znamy.
4) Wątki sentymentalne... Bardzo ważne, a może najważniejsze. Wyrzuciłem telewizor po jego odejściu, choć nałożyły się na to inne sprawy, zdobycie przez RM kolejnej LM. Ale wszyscy chyba są zgodni, że Neymar miał zostać sukcesorem Leo. Odszedł w paskudnych okolicznościach, było ciąganie Barcelony po sądach, domaganie się ciągle jakichś pieniędzy. Były też różne oskarżenia, nieprzyjemne wpisy na social mediach, poniżanie klubu.
To po jego transferze Barca trafiła do kartoteki. Nie Rosell, tylko Barca. To było upokorzenie i kibic takie rzeczy będzie pamiętał długo. Żadne gole, asysty czy brawurowe akcje z piłką nie są w stanie przesłonić tamtych wydarzeń, przynajmniej dla mnie
5) Pieniądze rosną na drzewie...To jest argument " za", zdecydowanie. Też myślę, że koszulki będą schodzić. Wielu kibiców wciąż marzy o powrocie Neya.
6) Zdrowie... Wszystkie argumenty "za" idą w piach. Neymar i do tego kontuzjowany to byłby dopiero ciężar. Dorzucilbym jeszcze urodziny siostry. Ney lubił wtedy znikać i nie było dla niego istotne, jak ważny mecz gra Barcelona.
Czy można oczekiwać, że gość zmieni swoje nawyki i przyzwyczajenia w wieku 33 lat? Mnie trudno w to uwierzyć.
Na koniec to i tak trener podejmie decyzję i nasze "chcę, nie chcę" nie będzie mieć znaczenia. Chyba, że szwagry na siłę mu wcisną piłkarza, bo ważniejsze okażą się relacje z Zahawim. Ja, pomimo rzeczowych argumentów "za" stanowczo jestem przeciw.

0

Jeśli Flick chce z niego uczynić mediapunta, to może i lepiej, że Gavi posiedzi na ławce.
Rozumiem, że Gavi na boisku to Olmo na ławce. Skończył się Daniemu zapas zdrowia, czy może nie przypadł do gustu Flickowi jego występ w ostatnim meczu?
Gavi to kochany chłopak, ale w obecnej sytuacji trudno znaleźć plac dla niego.

1

@AxelF Ja się obawiam, że to jest możliwe. Neymar to wciąż nazwisko, a Pini obieca w promocji jakiegoś drugiego Wirtza czy Musiale i ulokuje Neya na CN. Ja myślę, że wszystko rozbije się o kasę. Jeśli Neymary odpuszczą to możemy się jeszcze zdziwić. Forma to sprawa drugorzędna. W razie czego przyjazne Laporcie media ją zbudują.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?