0

A Yaakobishvili to pies? Chłopak ma 19 lat na karku, klub robił wszystko, by przedłużyć z nim kontrakt to jakieś nadzieje z nim chyba wiąże?

1

Mam takie przeczucie, że jego smutną twarz będziemy oglądać kolejny sezon, bądź to na ławce, bądź na trybunach Camp Nou. Stary Fati nie odpuści ani centa i będą się tak szarpać do końca kontraktu

0

Nie no, z takimi wieściami to dalibyście pokój

0

Cholera wie jak traktować doniesienia z tego tureckiego źródła. Gdyby to wyszło z niemieckiej prasy, której Ter Stegen tak często się skarżył, może traktowałbym poważniej taką informację. Turek z As-a brzmi już nieco bardziej wiarygodnie.

1

Maćka i Rafała mogę słuchać bez końca. I do rzadkości należy, gdy z Maćkiem się nie zgadzam. Jego wiedza o piłce bezcenna.
Valdesa uwielbiałem za jego charakter. Dopóki nie ustabilizował formy to bywało różnie. Robił babole, było ich nawet sporo na początku. Ale i Puyol nie był od razu wybitny. Zresztą, on też bazował raczej na swojej niezłomności, bo taki Pique był piłkarsko po prostu lepszy. VV - 5 razy trofeo Zamora. Dla jednych to zasługa szczelnej obrony, ale bez świetnych interwencji tych trofeów by nie było.

1

@Midast Problem z Gavim jest taki, że Flick dość rzadko daje mu pograć na właściwej dla piłkarza pozycji. Gavi ustawiony jest za wysoko, on nie nadaje się do zadań jakie wykonuje Olmo. Ustawisz go niżej i chłopak zmienia się nie do poznania.

2

@Kapitan9 Owszem, Bayern na poważnie traktuje transfer Nico, a finansowo Barca przegrywa już na starcie. Problem jest jeden, Baya wcale nie jest taki hojny i rozważnie dysponuje swoją kasą.

3

Będzie chciał to przyjdzie. Podstawą jest gwarancją rejestracji i 60 baniek dla Bilbao. Jeśli te warunki zostaną spełnione, dalej będzie z górki.
Ta operacja wydaje mi się mało prawdopodobna, jeśli jednak jakimś cudem Laporta go ściągnie, uznam prezesa za cudotwórcę.

0

De Jong był tak marny, a jednak Flick wolał korzystać z Holendra zamiast Casado.

1

@Marusek Sytuacja jest prosta jak drut. Szczęsny czeka z podpisaniem kontraktu, aż wyjaśni się temat Niemca. Jeśli Ter Stegen zostanie, Wojtek nie ma interesu podpisywać umowy, bo będzie 3 w kolejce do grania. To go z pewnością nie satysfakcjonuje. Poza tym klub pewnie chcialby, aby trzeci bramkarz to był młodzian z klubu. Stąd to zwlekanie z podpisaniem i domyślam się, że to klub o to go poprosił.

4

Właściwe miejsce dla Niemca, oni lubią się z Turkami.

2

Najlepsze co chłop mógł zrobić. Mnie kadra mało interesuje, ale mimo wszystko, jeśli już siądę przed tv ze znajomymi, nie chciałbym się wstydzić

8

Szacun za te gole, ale jaka legenda? Statystyki nie czynią automatycznie z piłkarza legendy. Ta cała sytuacja z Lewym to w ogóle jest jakaś paranoja.
Zgodzę się poniekąd z Żelaznym, że Lewy grał pod siebie i nikomu nie trzeba chyba przypominać sytuacji z Yamalem czy Balde, bo ważne było picici. Ale tego też nie krytykowałbym, bo przecież na jego skuteczności zyskuje drużyna. Lewy nie ma dryblingu, błyskotliwej techniki, nie rozdaje ciasteczek. Więc jeśli chce zapisać się w pamięci kibiców musi strzelać i to potrafił robić najlepiej.
Lewy jest sępem, Luisito był sępem, i Eto'o również był sępem i to chyba jeszcze większym od Lewego. Napastnik jest z reguły egoistą i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
A wracając do tej legendy. Jest tutaj grono Czytelników, dla których Lewy jest legendą, ale Victor Valdes już nią nie jest...

1

Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał odcinka, polecam nadrobić zaległości, bo jest o czym posłuchać

0

Peciak nie czyta FCBarca.com i nie wie, że Deco żadnych transferów napastnika nie przewiduje. Skoro dyrektor sportowy naszego ukochanego klubu jest zadowolony więc i my powinniśmy również być zadowoleni

0

@Rifek Póki co, Francuz nigdzie nie prostuje, że z czegoś zrezygnował, więc wygląda na to, że faktycznie odpuścił to siano, choć wcale nie musiał.
Czasem bywało tak, że klub rozstawał się z piłkarzem/trenerem i czytaliśmy, że wszystko gra, by po kilku miesiącach, roku dowiedzieć, się, że jednak nie gra. Ernesto gdy pracował w Barcelonie był jednym z najlepiej opłacanych trenerów w top5 lig europejskich. Mimo, że go wywalili nie domagał się grosza. Inaczej już było z Setienem. Ten ciągał klub po sądach, choć po jego zwolnieniu też wszystko ponoć grało. Pasterz był nieustępliwy i chyba wyrwał wszystko, co do centa. W takim kontekście pisałem ten komentarz.

2

Myślę, że MATS nie wierzył do końca w ten transfer. Ja zresztą też nie.
Poczekam w każdym razie na oficjalkę z klubu. Tak bardzo chciałem, by Barca ściągnęła nowego bramkarza, że aż trudno mi w to uwierzyć, że to się właśnie dzieje.
Inna sprawa, czy Garcia to akurat odpowiedni kandydat na numer 1, w tym klubie, czy wypali itd. Mam nadzieję, że nie zgasi mojego entuzjazmu za szybko.

2

Za dwa lata przeczytamy, że Lenglet podał Barcelonę do sądu o wypłatę należnych mu 32 milionów euro.
Ja tak myślę, kto zdrów na rozumie rezygnuje z 32 milionów euro?

0

@Matt_i1992 Zgodzę się z Tobą, to trochę inna para kaloszy, albo inaczej: nie ta skala, bo funkcjonowanie klubu mimo wszystko zależy mi.in. od tych pieniędzy. W mniejszym lub większym stopniu, powoli cały futbol zaczyna być zależny od brudnych pieniędzy.

0

@ViscaBarca123 Piotr, czy znalazłbyś czas na charakterystykę Kochena i Yaakobishviliego? Będę wdzięczny.

4

Hipokryzja level hard. UEFA i FIFA to najbardziej skorumpowane instytucje w świecie sportu. Biją na łeb nawet federację pięściarskie w tym temacie.
I takim śmieciom trzeba się tłumaczyć i prosić o najmniejszy wymiar kary. Czy ktoś kiedyś postawi się poważnie tej mafii? Czy dopóki kasa płynie, wszyscy będą uważać, że oni stanowią jakieś prawo w sporcie. Barca płaci w istocie za Superligę.
Powinna jednak zapłacić właściwą walutą. Co to znaczy odbieranie punktów, zmniejszenie kadry? To są kary współmierne do wykroczenia jakie zostało popełnione? Jeśli zostało...

0

@Coveta A Barca za arabską kasę rejestruje Olmo i Victora, bo przecież 100 baniek za VIPy to skąd jak nie od nich. Przez kilka lat do Barcelony płynęła kasa z Kataru, z Katarem na koszulkach Barca zdobywała UCL w 2015 roku.
Kacap to jeden ze sponsorów obecnej Barcelony i La Ligi, dokładnie firma bukmacherska 1xbet.
A jeśli tak nieszczęśliwie się złoży, że któregoś paskudnego dnia to Arab kupi Barcelonę, przestaniesz jej kibicować.
Takie realia, Arab ma kasę i wszyscy lgną do nich jak muchy do gówna.

1

@MACIEK 22 Kochena Flick zaprasza na treningi pierwszej drużyny. Yaakobishvili broni w Juvenilu. Miał odejść, ale klub zdołał go przekonać do podpisania nowej umowy bo wiąże z nim spore nadzieje. Póki co MATS był nietykalny, a następny w kolejce, Peña zrobił dobre wrażenie na wypożyczeniu w Galata. Piotrek Guziński ma znacznie więcej wiedzy n/t obu bramkarzy, więc o szczegóły najlepiej pytać właśnie jego. On pewnie będzie w stanie wytłumaczyć, dlaczego to Astralaga jest 3 bramkarzem, a nie żaden z tej dwójki. Najlepiej byłoby, gdyby Piotr w swoim cyklu o młodych piłkarzach poświęcił trochę miejsca właśnie na bramkarzy.

4

Cieszy mnie ta wiadomość. Kilkanaście baniek klub zaoszczędzi. Jeszcze tylko MATS, Ansu... Właśnie, co z tym Ansu? Wybiera się do tego Monaco, czy już mu się odechciało? A może przegapiłem ten moment?

2

@Marek_z_Marek Że też takiego cymbała gdzieś zapraszają. Stanowski, kibic Barcelony, chciał pewnie zedrzeć z niego łacha, podobnie jak z tego Jasia Fasoli, czy jak mu tam. Ale przy okazji zrobił mu zasięgi. Powinien zatem pomyśleć, czy nie lepiej odpuścić swoje ambicje i chęć zrównania kogoś z błotem, bo niektórzy nawet na to nie zasługują. Przeciwnie, wychodzi im to na dobre.

0

@addept Przecież to przygłup jest i do tego dyplomowany. Naprawdę nie warto poświęcać czasu na czytanie jego bredni, a już udostępnianie ich powinno być karalne.

2

Efekt medialnej nagonki. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie miał racji. Sami za to ganimy MATSa, że nie pojechał do Mediolanu z kolegami.
Po prostu, wiele to nie zmieni, bo Probierz jest marnym szkoleniowcem. Zmiana kapitana nie sprawi, że Polacy zaczną grać bajeczny futbol. Do tego opaskę dali Zielińskiemu, piłkarzowi bez wyrazu.

0

@MACIEK 22 Marc, gdy przyszedł do Barcelony miał jeden spory feler. Wiele piłek wybijał przed siebie, w pole karne. A to jest podstawa sztuki bramkarskiej, piłki wybija się na boki, nie pod nogi napastników. Z czasem to ogarnął, ale przyszły inne błędy, które bardziej wynikają z jego problemów z plecami.
Bramkarz to jest trochę inna robota, jak gra w polu. To, że przychodzi z Espanyolu, w żaden sposób go nie dyskwalifikuje. Ważniejsze jest dla mnie, czy będzie sobie umiał ustawić obronę i jak będzie nią zarządzał. Wiele osób dziwi się, że bramkarz chce mieć pewność i gwarancję trenera, że postawi na niego. U bramkarzy to jest często decydujący aspekt, o wiele bardziej niż u piłkarzy z pola.
Gość ma 24 lata i najlepsze jest przed nim. Jego rozwój pokazują statystyki. Ale jeśli nie wypali, Barca ma w klubie 2 kozaków na bramce: Yaakobishvili i Kochena. Wystarczy dać im szanse. Ważne jest, by z obsadą bramki coś zrobić. Nie można opierać tej pozycji na bramkarzu po kilku ciężkich kontuzjach czy nawet Szczęsnym, którego naprawdę bardzo lubię

0

@adukla MATS przyszedł w sezonie 2014/15 za kwotę 12 mln euro. Barca mogła wtedy sprowadzić też Courtois, ale zadecydowała umiejętność gry nogami Tet Stegena. Pierwszy sezon to wygrana UCL z Lucho. W lidze bronił fenomenalny Bravo. MAtS w mało elegancki sposób sprawił, że Bravo odszedł, a Niemiec został 1 bramkarzem we wszystkich rozgrywkach. Kolejny jego dobry sezon to 18/19, a następny 22/23. Sezony dobre, ale w lidze, bo w Europie systematycznie kompromitacje. MATS nie lubił, gdy miał konkurencję. A miał ją właściwie tylko w osobie Cillessena, bo Neto miał tylko przebłyski.
Tyle więc zrobił dla tej Barcelony. Chłop jest bardzo ambitny, ale jeszcze bardziej roszczeniowy. Przywykł do sytuacji z Iñakim, który w żaden sposób nie mógł zagrozić jego pozycji. Brak konkurencji nie wpłynął na niego dobrze.
Pamiętaj, że MATS, jest po operacjach kolana i pleców. On zawsze był bojaźliwy przy interwencjach, stąd te jego pajacyki. Przyjrzyj się jego interwencjom i porównaj je do interwencji Valdesa, który tak bardzo jest tu niedoceniany. Zobacz, jak bronił Neuer, gdy MATS upominał się o nr 1 w kadrze. Zwróć uwagę na jego prace na przedpolu.
MAtS dba i swój nieskalany wizerunek w social mediach, ale zostawmy sprawy pozaboiskowe.Wroc do Lizbony (2-8), do Rzymu czy Anfield, czy tam nie mógł pomóc drużynie w trudnych momentach. Czasem jedna interwencja potrafi zmienić całkiem przebieg spotkania. Ter Stegen nie takich wielu na koncie.
Pomijamy sprawy pozasportowe, szatnia, relacje z piłkarzami, zwłaszcza z bezpośrednią konkurencją. Kapitan, który nie jedzie z kolegami na ważne spotkanie, bo trener postawił na kogo innego? Ja nie widzę pola do obrony. I nie twierdzę, że Garcia może być zbawieniem. Natomiast Barcelonie potrzebny jest bramkarz i to nie od dziś, czy wczoraj. Poczekaj trochę, Nagelsmann też straci do niego cierpliwość.

0

Duńczyk nie jest wcale bardziej podatny na kontuzje od Araujo. Oczywiście nie grał długo, ale ta sytuacja była nieco dziwna i owiana mgłą tajemnicy. Christensen zarabia znacznie mniej od Araujo, a jest piłkarzem o większej "inteligencji boiskowej". Ale to Urus zostaje w klubie. Pozostaje jeszcze kwestia wieku, ale tu różnica wynosi raptem 3 lata.
Czas pokaże czy postawienie na Araujo to dobra decyzja.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?