@Gall Ooo, takiego komentarza się nie spodziewałem, zwłaszcza po Tobie Gallu... Jesteśmy obaj trochę czasu na tej stronie i naprawdę nie dostrzegłeś tego, że ja nie zabiegam o to, by ludzie zgadzali się z moją opinią? Tak, rozsądku. Widzisz, ja najchętniej bym go przegonił w cholerę. Ale czy byłoby to rozsądne? No i czy tak do końca kolega wyżej pisze co ja? On jeszcze wierzy w jego progress, ja już takiej wiary nie mam.
@Firestone To prawda, że pensję to mu galantą sprezentowali. Padło na paskudny okres, kiedy Araujo mógł dyktować warunki, bo Inigo miał uraz. Gość jest ciężki przypadek. 2 dychy to trochę mało, ale odeszłaby też spora pensja, co w sumie daje spore korzyści. Ale w mojej opinii to będą chcieli go pchnąć za rok, jeśli niczego nie poprawi.
@Pablozeusz Głos rozsądku zawsze w cenie, choć ja podejrzewam, że on nie w każdym systemie będzie mógł pokazać cały swój potencjał. Nie pierwszy rok gra w Barcelonie, a wciąż ma problemy z trzymaniem pozycji czy wyprowadzeniem piłki. Szlifuje te elementy kolejny rok i doszlifować nie potrafi. W bezpośrednich pojedynkach natomiast jest faktycznie przydatny.
@Firestone Ale nie za 25 baniek. Chłop mimo wszystko ma swoje walory i jakby dorzucili "dychę" to można go spakować. Barca jakieś Braithwaity za 18 kupowała.
@MagdJanko Możesz mieć rację. Był taki okres, gdy kilka klubów składało jakieś protesty przy okazji rejestracji Olmo. Może @Redakcja nam przypomni w kilku słowach.
Jestem w stanie zrozumieć kibiców Bilbao. Ich ulubieniec, najlepszy piłkarz chce odejść do klubu, którego nienawidzą. Sam byłem sfrustrowany po odejściu Neya do tego stopnia, że nie mam telewizora, do dziś. To było idiotyczne zachowanie, zwłaszcza patrząc na moją metrykę. Ale kibicowanie to w znacznej mierze emocje. Ale działacze Athletic są bardziej irracjonalni jak kibice. Te brudne gierki nie przystoją ludziom na poziomie. Panowie przegięli pałę, zakładając oczywiście, że Cadena SER nie manipuluje. Swoją drogą, jaka jest geneza tego konfliktu z Bilbao, z którym Barca miała przecież nie najgorsze stosunki.
Kmioty i tyle. Rozumiem, że nie chcą pozbyć się piłkarza, ale działając w ten sposób szkodzą jemu i sobie również. Ciekaw jestem, jak odbierze to sam piłkarz. Poza tym, La Liga chyba wie najlepiej, czy Barca jest w formule 1/1 czy nie. Zresztą, nie jest to konieczne przy zakupie zawodnika, a przy rejestracji. Co za burdel...
Dużo szumu wokół tego transferu, ale głównym powodem nie jest brak przejrzystości w działaniach Barcelony, a ta nieszczęsna klauzula. Baskowie mają świadomość, że oddają chłopaka po promocyjnej cenie. Trudno jest mi uwierzyć w to, że Nico zdecydował się na Barcelonę i niższą pensję tylko dlatego, że bardzo chce tu grać. Zaraz przypomina mi się sytuacja z De Jongiem, który już był ugadany z P$G, ale do Barcelony przekonała go większa pensja. A dobrze chyba wszyscy pamiętają, jaka była narracja w mediach. Biorę więc mocną poprawkę na te doniesienia o ofertach poszczególnych klubów. Natomiast o jakich dźwigniach bredzi Alkorta, pojęcia nie mam. Nie przypominam sobie, by Laporta coś chachmęcił ostatnio.
Niech mnie zdrowie dopisuje i niech cieszy ludzi swoją grą jak najdłużej. Jak tylko wykończą Camp Nou, powinni rozpisać projekt na pomnik Messiego. Ale raczej za Laporty to się nie stanie.
Pedro-to nie był jakiś spektakularny pilkarz, ale zawsze pracowity do bólu. Wygląda na to, że gość jest nie do zajechania. A ze złotą piłką jest tak, że każdy ma swojego kandydata, choć wybór Pedriego ani trochę by mnie nie zaskoczył. Cały piłkarski świat jest jednak zauroczony Yamalem. To Lamine pojawia się na pierwszych stronach czasopism piłkarskich, filmiki z jego zagraniami mają milionowe odsłony. Pod koniec roku zobaczymy, jak przełoży się to na głosowanie.
Czy aby na pewno to wybór Flicka? Czy nie jest tak, że Araujo daje perspektywę lepszego zarobku i dlatego zarząd stawia właśnie na niego? Przynajmniej ja nie jestem do końca przekonany, że to wybór Flicka.
Paranoja z tym transferem. Jedni nie chcą płacić, bo konflikt, a drudzy wola kasę od innych, byle nie od Barcelony i to nawet płaconą w ratach. Barca niech płaci te pieprzoną klauzulę, a szwagry niech biorą Tebasa na wódkę
Naczelny niech zabierze ze sobą wyniki ankiety i przekaże odpowiednim władzom na najbliższym zgromadzeniu socios. Albo najlepiej, jeśli zaniesie od razu do biura Deco albo Laporty. Im szybciej, tym lepiej.
Araujo ze względu na swoje uposażenie. Być może ma większy margines do poprawy, ale czy korzyści płynące z tej poprawy będą współmierne do wydanych na niego pieniędzy? Araujo, jeśli się poprawi, może osiągnąć poziom...Christensena. Czy takie ryzyko jest więc opłacalne? Araujo ma przewagę szybkości, to jedyna przewaga nad Duńczykiem. Poza tym, ja nie wierzę, że Inigo powtórzy tak świetny sezon. Zapomnieliśmy już wszyscy, że Inigo też potrafi wypaść z gry na dłużej. Więc czy w ogóle pozbycie się piątego stopera ma sens w sytuacji, gdy trzech może w każdej chwili złapać uraz. Chyba, że Hansi ma na oku jakiego stopera z La Masii, który będzie w stanie zagrać na odpowiednim poziomie. Jednocześnie odejście jednego z pary Christensen/Araujo jest konieczne, by pozyskać Nico, to nie jest prosta sytuacja.
O testowaniu Olmo na fałszywej 9 pisałem kupę czasu temu, ale nie zmienia to faktu, że ani Olmo, ani Torres nie będą w stanie dać tych cyferek, jakie dawał Lewy. Każdy z nich ma swoje atuty, jakich próżno szukać u Lewego, ale żaden z nich nie będzie TĄ "dziewiątką" jakiej potrzebuje Barcelona. Dani być może sprawdziłby się z rywalem grającym szczelną, kompaktową i nisko ustawioną obroną, być może... Torres spełnia swoją rolę jako joker. Ale Barca po prostu potrzebuje porządnej "9". Najlepiej jakby gdzieś znaleźli nowego Suareza.
Też dowiaduję się po fakcie, ale to niczego nie zmienia bo i tak nie byłbym obecny. Dinho zobaczyłem po raz pierwszy na żywo na stadionie Bastii w 2002 roku. To był 10 rok mojego kibicowania Barcelonie. Pamiętam tyle, że marzyłem o jego przejściu do Barcelony, co stało się rok później. Ronaldinho gościł ponownie na stadionie Bastii na początku 2003 roku i chyba w tym meczu obejrzał czerwoną kartkę, jeśli pamięć mnie nie myli. Pamiętam bałagan jaki panował podczas jego zejścia do szatni. Stade de Furiani, na którym grała Bastia i gra do tej pory, to mały obiekt, który może pomieścić ok 10 tyś. ludzi, ale za to korsykańska publika jest wyjątkowo gorąca i wylewna. A właściwie to była, gdy Bastia grała w Ligue1. Wiecznie uśmiechnięty, piłkarz niepowtarzalny.
Kibice, Panie Walczak, wiedzą tyle, ile dowiedzą się na tej stronie, a także z mediów. Ja czytam niemal wszystko, jednak temat bonusu lojalnościowego ledwie był zaznaczony, a o kwotach mowy nie było. Jeśli jest inaczej, to coś przegapiłem, choć nie sądzę, by temat był powszechnie znany. Skąd to przekonanie, że Barca kupi Nico? Pozbycie się Ansu czy Araujo (zwłaszcza tego drugiego) to nie jest misja na możliwości Deco. I co zrobią z tym Nico, jak już kupią? Postawią go w gablocie? Jeśli chłopak nie będzie miał gwarancji rejestracji, żadnego transferu nie będzie. No i ten fundusz Libero, czy to nie jest fundusz widmo? Nie zapłacili do dziś, więc dlaczego mają zapłacić teraz? Gdyby wydatki były sensownie rozplanowane, nie byłoby problemu z Tebasem. Jaki sens było windowanie pensji Araujo? By teraz się go pozbyć? Kto to wymyślił, niech wykłada kasę na Nico z własnej kieszeni.
W mojej opinii Wojtek jednak czeka na rozwiązanie sprawy z Ter Stegenem. Nie widzę innej możliwości. Nie będzie wywracał życia do góry nogami, by grać jako trzeci. Jak wrócą wszyscy z wakacji, sprawa pewnie się wyjaśni.
Chłopak wykazał się odwagą przechodząc do lokalnego rywala. Rozumiem, że te groźby to dzieło sfrustrowanych kibiców i raczej nikt ręki by na bramkarza nie podniósł. Nie mniej, autorów tych gróźb powinni znaleźć i każdy jeden kutas powinien beknąć za swoją głupotę.
A czym niby Ter Stegen miałby klub szantażować? Jakie ma argumenty? Duńczyk powinien zostać, bo ma łeb na karku. Klub powinien starać się wypchać Araujo, jeśli liczy na konkretny "piniondz".
0
@Gall Ooo, takiego komentarza się nie spodziewałem, zwłaszcza po Tobie Gallu... Jesteśmy obaj trochę czasu na tej stronie i naprawdę nie dostrzegłeś tego, że ja nie zabiegam o to, by ludzie zgadzali się z moją opinią?
Tak, rozsądku. Widzisz, ja najchętniej bym go przegonił w cholerę. Ale czy byłoby to rozsądne? No i czy tak do końca kolega wyżej pisze co ja?
On jeszcze wierzy w jego progress, ja już takiej wiary nie mam.
0
@Firestone To prawda, że pensję to mu galantą sprezentowali. Padło na paskudny okres, kiedy Araujo mógł dyktować warunki, bo Inigo miał uraz.
Gość jest ciężki przypadek. 2 dychy to trochę mało, ale odeszłaby też spora pensja, co w sumie daje spore korzyści.
Ale w mojej opinii to będą chcieli go pchnąć za rok, jeśli niczego nie poprawi.
0
@Pablozeusz Głos rozsądku zawsze w cenie, choć ja podejrzewam, że on nie w każdym systemie będzie mógł pokazać cały swój potencjał. Nie pierwszy rok gra w Barcelonie, a wciąż ma problemy z trzymaniem pozycji czy wyprowadzeniem piłki. Szlifuje te elementy kolejny rok i doszlifować nie potrafi. W bezpośrednich pojedynkach natomiast jest faktycznie przydatny.
1
@Firestone Ale nie za 25 baniek. Chłop mimo wszystko ma swoje walory i jakby dorzucili "dychę" to można go spakować. Barca jakieś Braithwaity za 18 kupowała.
0
Zacne zioło mają w Turynie, że takie żarty przychodzą im do łbów.
1
@MagdJanko Możesz mieć rację. Był taki okres, gdy kilka klubów składało jakieś protesty przy okazji rejestracji Olmo. Może @Redakcja nam przypomni w kilku słowach.
2
Jestem w stanie zrozumieć kibiców Bilbao. Ich ulubieniec, najlepszy piłkarz chce odejść do klubu, którego nienawidzą. Sam byłem sfrustrowany po odejściu Neya do tego stopnia, że nie mam telewizora, do dziś. To było idiotyczne zachowanie, zwłaszcza patrząc na moją metrykę. Ale kibicowanie to w znacznej mierze emocje.
Ale działacze Athletic są bardziej irracjonalni jak kibice. Te brudne gierki nie przystoją ludziom na poziomie. Panowie przegięli pałę, zakładając oczywiście, że Cadena SER nie manipuluje.
Swoją drogą, jaka jest geneza tego konfliktu z Bilbao, z którym Barca miała przecież nie najgorsze stosunki.
5
Kmioty i tyle. Rozumiem, że nie chcą pozbyć się piłkarza, ale działając w ten sposób szkodzą jemu i sobie również. Ciekaw jestem, jak odbierze to sam piłkarz. Poza tym, La Liga chyba wie najlepiej, czy Barca jest w formule 1/1 czy nie. Zresztą, nie jest to konieczne przy zakupie zawodnika, a przy rejestracji.
Co za burdel...
1
Dużo szumu wokół tego transferu, ale głównym powodem nie jest brak przejrzystości w działaniach Barcelony, a ta nieszczęsna klauzula. Baskowie mają świadomość, że oddają chłopaka po promocyjnej cenie.
Trudno jest mi uwierzyć w to, że Nico zdecydował się na Barcelonę i niższą pensję tylko dlatego, że bardzo chce tu grać. Zaraz przypomina mi się sytuacja z De Jongiem, który już był ugadany z P$G, ale do Barcelony przekonała go większa pensja. A dobrze chyba wszyscy pamiętają, jaka była narracja w mediach. Biorę więc mocną poprawkę na te doniesienia o ofertach poszczególnych klubów.
Natomiast o jakich dźwigniach bredzi Alkorta, pojęcia nie mam. Nie przypominam sobie, by Laporta coś chachmęcił ostatnio.
3
Niech mnie zdrowie dopisuje i niech cieszy ludzi swoją grą jak najdłużej. Jak tylko wykończą Camp Nou, powinni rozpisać projekt na pomnik Messiego. Ale raczej za Laporty to się nie stanie.
1
Ta asysta Virgiliego na 6-5 to "palce lizać". Ciekaw jestem, jaki pomysł ma na niego Flick.
0
Pedro-to nie był jakiś spektakularny pilkarz, ale zawsze pracowity do bólu. Wygląda na to, że gość jest nie do zajechania. A ze złotą piłką jest tak, że każdy ma swojego kandydata, choć wybór Pedriego ani trochę by mnie nie zaskoczył. Cały piłkarski świat jest jednak zauroczony Yamalem. To Lamine pojawia się na pierwszych stronach czasopism piłkarskich, filmiki z jego zagraniami mają milionowe odsłony. Pod koniec roku zobaczymy, jak przełoży się to na głosowanie.
0
@gohan77 W czym konkretnie go zjada?
0
Czy aby na pewno to wybór Flicka? Czy nie jest tak, że Araujo daje perspektywę lepszego zarobku i dlatego zarząd stawia właśnie na niego?
Przynajmniej ja nie jestem do końca przekonany, że to wybór Flicka.
0
Burdel w tych mediach. Kilka dni temu Christensen chciał odejść, dziś już czuję się świetnie w Barcelonie.
9
Tak naprawdę interesuje mnie na ten moment jeden tylko transfer, Nico Williamsa. Z całym szacunkiem do pracy zarządu.
1
Paranoja z tym transferem. Jedni nie chcą płacić, bo konflikt, a drudzy wola kasę od innych, byle nie od Barcelony i to nawet płaconą w ratach.
Barca niech płaci te pieprzoną klauzulę, a szwagry niech biorą Tebasa na wódkę
0
@Limaker Ja już nie pamiętam, że ktoś taki przez klub się przewinął. Dobrą masz pamięć.
5
Naczelny niech zabierze ze sobą wyniki ankiety i przekaże odpowiednim władzom na najbliższym zgromadzeniu socios. Albo najlepiej, jeśli zaniesie od razu do biura Deco albo Laporty. Im szybciej, tym lepiej.
0
Araujo ze względu na swoje uposażenie. Być może ma większy margines do poprawy, ale czy korzyści płynące z tej poprawy będą współmierne do wydanych na niego pieniędzy? Araujo, jeśli się poprawi, może osiągnąć poziom...Christensena. Czy takie ryzyko jest więc opłacalne? Araujo ma przewagę szybkości, to jedyna przewaga nad Duńczykiem. Poza tym, ja nie wierzę, że Inigo powtórzy tak świetny sezon. Zapomnieliśmy już wszyscy, że Inigo też potrafi wypaść z gry na dłużej. Więc czy w ogóle pozbycie się piątego stopera ma sens w sytuacji, gdy trzech może w każdej chwili złapać uraz. Chyba, że Hansi ma na oku jakiego stopera z La Masii, który będzie w stanie zagrać na odpowiednim poziomie. Jednocześnie odejście jednego z pary Christensen/Araujo jest konieczne, by pozyskać Nico, to nie jest prosta sytuacja.
1
O testowaniu Olmo na fałszywej 9 pisałem kupę czasu temu, ale nie zmienia to faktu, że ani Olmo, ani Torres nie będą w stanie dać tych cyferek, jakie dawał Lewy. Każdy z nich ma swoje atuty, jakich próżno szukać u Lewego, ale żaden z nich nie będzie TĄ "dziewiątką" jakiej potrzebuje Barcelona.
Dani być może sprawdziłby się z rywalem grającym szczelną, kompaktową i nisko ustawioną obroną, być może...
Torres spełnia swoją rolę jako joker.
Ale Barca po prostu potrzebuje porządnej "9". Najlepiej jakby gdzieś znaleźli nowego Suareza.
3
3
Też dowiaduję się po fakcie, ale to niczego nie zmienia bo i tak nie byłbym obecny. Dinho zobaczyłem po raz pierwszy na żywo na stadionie Bastii w 2002 roku. To był 10 rok mojego kibicowania Barcelonie. Pamiętam tyle, że marzyłem o jego przejściu do Barcelony, co stało się rok później. Ronaldinho gościł ponownie na stadionie Bastii na początku 2003 roku i chyba w tym meczu obejrzał czerwoną kartkę, jeśli pamięć mnie nie myli. Pamiętam bałagan jaki panował podczas jego zejścia do szatni. Stade de Furiani, na którym grała Bastia i gra do tej pory, to mały obiekt, który może pomieścić ok 10 tyś. ludzi, ale za to korsykańska publika jest wyjątkowo gorąca i wylewna. A właściwie to była, gdy Bastia grała w Ligue1.
Wiecznie uśmiechnięty, piłkarz niepowtarzalny.
1
@Czarny_ck Mingueza, Moriba, Jutgla, Marmol, Abde- za tych piłkarzy mają wpłynąć jakie drobne.
1
Kibice, Panie Walczak, wiedzą tyle, ile dowiedzą się na tej stronie, a także z mediów. Ja czytam niemal wszystko, jednak temat bonusu lojalnościowego ledwie był zaznaczony, a o kwotach mowy nie było. Jeśli jest inaczej, to coś przegapiłem, choć nie sądzę, by temat był powszechnie znany.
Skąd to przekonanie, że Barca kupi Nico? Pozbycie się Ansu czy Araujo (zwłaszcza tego drugiego) to nie jest misja na możliwości Deco. I co zrobią z tym Nico, jak już kupią? Postawią go w gablocie? Jeśli chłopak nie będzie miał gwarancji rejestracji, żadnego transferu nie będzie.
No i ten fundusz Libero, czy to nie jest fundusz widmo? Nie zapłacili do dziś, więc dlaczego mają zapłacić teraz?
Gdyby wydatki były sensownie rozplanowane, nie byłoby problemu z Tebasem. Jaki sens było windowanie pensji Araujo? By teraz się go pozbyć? Kto to wymyślił, niech wykłada kasę na Nico z własnej kieszeni.
2
W mojej opinii Wojtek jednak czeka na rozwiązanie sprawy z Ter Stegenem. Nie widzę innej możliwości. Nie będzie wywracał życia do góry nogami, by grać jako trzeci. Jak wrócą wszyscy z wakacji, sprawa pewnie się wyjaśni.
10
Chłopak wykazał się odwagą przechodząc do lokalnego rywala. Rozumiem, że te groźby to dzieło sfrustrowanych kibiców i raczej nikt ręki by na bramkarza nie podniósł. Nie mniej, autorów tych gróźb powinni znaleźć i każdy jeden kutas powinien beknąć za swoją głupotę.
2
A czym niby Ter Stegen miałby klub szantażować? Jakie ma argumenty?
Duńczyk powinien zostać, bo ma łeb na karku. Klub powinien starać się wypchać Araujo, jeśli liczy na konkretny "piniondz".
1
A kim jest ten Maniana Dziordziadze?
2
Kto im zarejestruje tych wszystkich grajków? A przecież to nie koniec, bo kogoś na lewą obronę trzeba ściągnąć.