9

W dalszym ciągu opieramy się na doniesieniach medialnych, więc ta sytuacja może się jeszcze różnie potoczyć.

0

@Coveta Klauzulę należy wpłacić w całości, nie ma możliwości płacić jej na raty w La Liga.

0

Ja też nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę gościa w akcji, by się przekonac, że to był strzał w dziesiątkę.
Podoba mi się, że mówi o sobie "odważny". Marcowi trochę tej odwagi brakowało, najczęściej po kontuzjach.

0

@Aragorn33 Z tym Fatim może być różnie, a Lewego apanaże spadły do 28 mln.

0

@yoli Lengleta już nie ma.

1

Jeszcze się u nich nie pojawił, a już tracą do niego cierpliwość. To co mają kibice Barcelony powiedzieć?


1

@Murazor Ja za Ter Stegenem nie przepadam od dłuższego już czasu, nie mniej Laporta faktycznie wali z grubej rury. Oczywiście faktów nie da się zaprzeczyć: nieobecność w Mediolanie czy głupie zachowanie podczas ceremonii mistrzowskiej. To nie przystoi przyzwoitemu człowiekowi, kapitanowi drużyny, który chce utrzymać swój status.
Ale też takie są metody prezesa i to nie jest żadna nowość. Poza tym znają dobrze MATSa i wiedzą, że trudno będzie im się dogadać, zatem wywierają presję nie przebierając w środkach . Z drugiej strony, Marc nie dementuje, a przecież znany jest z tego, że reaguje dość szybko na doniesienia jego dotyczące. Trzeba przyznać, że ma grubą skórę, bo ja pewnie już byłbym dawno spakowany.

0

To jaki problem, niech płacą te klauzulę i wszyscy będą uszczęśliwieni. Po co te podchody, skoro to tak mało skomplikowana sprawa.

0

I gitara, nareszcie na chłodno ktoś kalkuluje.
Marc bardzo skrupulatnie prowadzi swoje media społecznościowe i dba w nich o swój wizerunek. Dlatego wciąż wielu kibiców uważa go za postać wyjątkową i trudniej jest im dostrzec jak bardzo obniżył loty, a przede wszystkim, jak bardzo marnym jest kapitanem. W sytuacji, gdy nie pojechał do Mediolanu i zachował się paskudnie na ceremonii, powinien mieć świadomość, że jego oczekiwania i roszczenia spotkają się z reakcją zarówno trenera jak i zarządu.
Marc wypoczywa na urlopie, ale na Insta hurtowo wrzuca zdjęcia z kadrą.

12

Ja oczywiście czekam z niecierpliwością. Iniesta ma w sobie wiele pokory, więc jakieś porównania do Creusa są pozbawione sensu.

0

MATS odniósł się na Insta do transferu Garcii publikując swoje zdjęcia z kadrą, akurat po oficjalnym ogłoszeniu przez klub. Ja to odczytuję w ten sposób, że teraz to kadra dla niego jest najistotniejsza.

2

Możesz sobie pogratulować, że trafiłeś z transferem bramkarza w "10" .Ja też jestem zadowolony, że dokonano takiego transferu. Ale poczekam z oceną przynajmniej do połowy sezonu, by wstępnie ocenić, na ile ten transfer był udany. Cieszy mnie już sam fakt, że nie upierał się zarząd przy Ter Stegenie, bo kontrakt, bo pensja (nie taka znów wysoka) itd.
Mnie braki na tej pozycji kłuły w oczy od dawna, ale byłem przekonany, że nie ma szans na nowy nabytek. Nie tylko że względu na sytuację finansową, ale przede wszystkim na kontrakt Marca, który został przedłużony przez Laporte. Kto by się spodziewał, że zdecydują się na taki ruch.
Wybór drugiego bramkarza jest problematyczny, ale godzę się na bycie amebą umysłową ( tak określił jeden z Czytelników, którego bardzo cenię grupę osób, która optuje za Szczęsnym na rezerwie). Nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy Szczęsny jest Polakiem czy Tybetańczykiem. Istotne jest, że pobiera dużo mniejszą kasę i niekoniecznie jest gorszy od Marca, a w wielu aspektach uważam go za lepszego bramkarza. Poza tym nie ma u niego historii ciężkich kontuzji, które w konsekwencji ograniczają możliwości bramkarza. Widać to było po operacji pleców Ter Stegena, widać było po 1 operacji kolana, a to nie były tak długie przerwy.

0

Dzieci, dom, przyjaciele, otoczenie itd... Z tym mierzył się Leo Messi, Luis Suarez i wielu innych piłkarzy kochających Barcelonę. Andres Iniesta, całe życie mieszkający w Barcelonie zdecydował się na przeprowadzkę do Japonii. Każdy piłkarz powinien mieć świadomość, że nie będzie grał wiecznie w tym klubie i któregoś dnia nadejdą zmiany. Claudio Bravo, który też masę czasu spędził w Hiszpanii musiał wynieść się do Anglii.
Przyszła pora na Telesfora.

0

Teraz po prostu ma pracować i doskonalić swoje umiejętności. Nie będę ukrywał, że cieszy mnie ten transfer, bo o potrzebie nowego bramkarza już dawno wspominałem.
Gość musi jednak potwierdzić występami, że ten numer jeden mu się należy. Nie przesadzam, że to jest idealny wybór.
Nie daję zbyt wiele wiary w to, że miał inne, bardziej interesujące propozycje, bo pewnie by z nich skorzystał. Przejście do lokalnego rywala nigdy nie jest łatwe, więc raczej dużego wyboru nie miał. Taka jest przynajmniej moja opinia, ale oczywiście mogę się mylić.
No i wreszcie bramkarz, który nie powinien mieć problemów z zasięgiem.

9

To Collado ma już 26? Cholera, nie za szybko ten czas płynie?

1

@Pressinho Słuszna uwaga.

5

Całkiem zrozumiałe, co tu negocjować? Byle lelak kosztuje teraz fortunę. Te 58 baniek to i tak jest kwota całkiem akceptowalna.
Niech szwagry pożyczą, jak zajdzie potrzeba.

2

@bryzabity Cafu, Roberto Carlos, Zanetti, Diego Godin, Batistuta, Forlan, Walter Samuel, Ivan Cordoba i tak można bez końca. Redaktor Walczak się nie przyłożył do materiału.

0

W zeszłym roku też osiągnęli porozumienie, ale im się wysypało wszystko, bo na konkrety brakło kasy.

0

Dawno nie było, już się stęskniłem.

1

Z sezonu na sezon te doniesienia są coraz bardziej oderwane od rzeczywistości, a już temat Nico to jazda na byku bez trzymanki.

0

Kierunek całkiem abstrakcyjny dla tego akurat piłkarza. Po to włożył tyle pracy, by teraz grać w lidze arabskiej. I jeszcze piszą, że to realna opcja.

4

@Jackazz Na to pytanie nikt nie udzieli Ci właściwej odpowiedzi, bo wszystko będzie zależało od trenera.
Bez złośliwości, ale w przeciwieństwie do MATSa chłopak interweniuje, nie rozkłada rąk z nadzieją, że piłka odbije się od którejś części ciała. Ma najwyższy wskaźnik udanych interwencji w La Liga, w tym sezonie. Jest młody, nie trapią go kontuzje, więc jest nadzieja, że coś z niego będzie. Ale to okaże się w trakcie sezonu.

25

Nie słychać głosów, by szatnia broniła swojego kapitana. Dawniej spina z Leo, Suarezem, Pique.
Kapitan, który odpowiada za przecieki z szatni i to nie jest jakaś wiedzą tajemna.
Kapitan, który nie pojechał do Mediolanu wspierać drużynę, bo trener dokonał racjonalnego wyboru.
Kapitan, który nie potrafi zachować się fair play i z klasą, a tłumaczy to ambicją sportową. Absurd totalny.
Kapitan, który sieje ferment w drużynie pod koniec sezonu, gdy ta jest w grze o wszystkie tytuły.
Nie sądzę, by szatnia płakała po jego odejściu. Zresztą, kretów nikt nie lubi. Chyba tylko te z czeskiej bajki

0

@szymon6847 Większość źródeł podaje podobną kwotę.

0

@kejdzi Faktycznie, przy Lewym, który zarabia nawet więcej od Mbappe, czy De Jongu z 18 mln brutto, MATS to jest biedak. Wiele źródeł podaje dochody Niemca bardzo zbliżone do tego, co jest na capology.

4

@rabbit314 Jest spora różnica w obu przypadkach. Ter Stegen faktycznie w sposób arogancki wręcz wypchnął Bravo z Barcelony. Bramkarza, który był w świetnej formie, zdobył trofeo Zamora.
W obecnej sytuacji żaden z bramkarzy nie lata po mediach i po biurach, by domagać się "jedynki" zamiast MATSa. To decyzja tylko i wyłącznie zarządu. Garcii nawet jeszcze w klubie nie ma, a Wojtek, poczciwy chłopina, czeka nadal z podpisaniem kontraktu. Więc te sytuacje różnią się diametralnie.

0

Zapowiada się długą telenowela. I gdyby tak jej zakończenie okazało się szczęśliwe, może warto byłoby śledzić te wszystkie rewelacje.

4

Barca ma 5 stoperów, a tak naprawdę ma ich dwóch (trzech, jeśli Ursus ma akurat jakiś przebłysk, rywal mu pasuje i nie trzeba za wiele myśleć). Christensena akurat szkoda, a jeśli Barca chce zaoszczędzić to najlepiej pozbyć się Araujo. Nie mam też przekonania, że Inigo w nadchodzącym sezonie będzie równie spektakularny i obejdzie się bez urazów. Koniec sezonu pokazał dobitnie, że Bask i Cubarsi potrzebują wsparcia, a Duńczyk po powrocie pokazał, że jest w stanie tego wsparcia udzielić. Tah się wysypał, zakup żaden nie jest planowany na tę pozycję i ja tam wielkiego dobrobytu nie widzę, a Christensen nie zarabia jakichś wielkich kokosów, do ręki dostaje coś w okolicach 4 mln euro, brutto ten zarobek to 7,5 mln euro. Barca ewidentnie szuka oszczędności w niewłaściwym miejscu. Może najpierw należałoby zredukować zarobki najlepiej opłacanego piłkarza La Liga...

2

A nie stoi w opozycji do tego transferu przypadkiem sam Deco, któremu tak bardzo podoba się Diaz i właśnie na piłkarza Liverpoolu jest gotów wydać pieniądze? I co to w ogóle za argument: klub amigosów? A już argument o tym, że Barca nie chce płacić Bilbao bo ma złe relacje jest tak absurdalny, że człowiek zaczyna się zastanawiać, jakie predyspozycje mają tam ludzie do robienia interesów. Lepiej wydać kasę w Liverpoolu, który wydymał Barcelonę na Cou.
Poziom sportowy i przydatność do drużyny określona przez trenera, profesjonalizm piłkarza w szerokim rozumieniu tego słowa, tym powinien kierować się sztab techniczny przy dokonywaniu transferu.
Athletic nie wypycha Nico na siłę, nie szuka jelenia. Nie zapłaci Barca, zapłaci kto inny.
A relacje z Bilbao któregoś dnia trzeba naprawić, bo oni są w mocnej opozycji do Madrytu. Poza tym, nie można mieć w lidze samych wrogów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?