Nie będę oryginalny w wyborze "jedynki" 1. Virgili 2. Guille Fernandez 3. Landry Farre 4. Toni Fernandez Brak transferu na lewą flankę każe kibicom wierzyć w talent Jana. Czy spełni oczekiwania, okaże się w trakcie sezonu. Ale wydaje mi się, że byłoby to "ponadprogramowe" szczęście, gdyby i on wszedł do drużyny z buta, jak zrobili to Lamine i Cubarsi. Nie będę palił głupa, że mam jakąś wiedzę o młodych graczach. Spotkań oglądałem bardzo mało i tylko Piotrowi Guzińskiemu oraz Redakcji zawdzięczam to, że utkwili mi w pamięci. No, kilka skrótów na YT i to byłoby na tyle.
Jedna wielka patologia. Gość, który ma pilnować skazanych to jakiś pieprzony sadysta, który niczym nie różni się od tych, nad którymi sprawuje nadzór, a w bardzo wielu przypadkach jest od nich jeszcze gorszy i bezwzględny. Tematyka nie dotyczy pewnie znacznej większości z Nas, nie mniej jest bulwersująca.
Dlaczego interesujący jest wybór bramkarza? Czy Lamine pamięta kogoś lepszego od VV? Pomijając Ramalletsa, którego nikt tu nie pamięta, czy Zubiego, którego pamięta nieliczne grono, to wybór nie jest bogaty.
@Coveta Napisałem bardzo podobny komentarz, ale usunąłem by nie powielać. Dorzucę tylko jeszcze dwa zdania od siebie. Okazuje się, że można jednak odebrać piłkarzowi numer podczas trwającego jeszcze kontraktu, a i z opaską też pewnie nie byłoby problemu. Drastyczne kroki, ale tylko wywarcie presji w taki sposób może zmusić bramkarza do zmiany stanowiska
To było jasne od początku. Do takiej roboty potrzeba fachowca jak Alemany. Deco sam bigosu narobił przedłużając umowę Araujo. Niektóre decyzje po prostu go przerastają.
No to lukratywna ta oferta dla Turka, 3,5 bańki z bonusami. Tak właśnie zajebiście płacą w innych klubach. Choć szczerze mówiąc, nie znam piłkarza i jego możliwości. Jeśli jednak zapowiada się na kozaka to propozycja tego kontraktu raczej go nie przekona.
Wyjście jest jedno, Flick stawia na Garcię bez względu na dyspozycję Marca. Kilka miesięcy bez gry i Niemcowi zmięknie faja. Flick zachował się bardzo dyplomatycznie i rozsądnie. Ale czy w tym przypadku powinien tak zrobić? Jasne, że drużyna potrzebuje na bramce pewnego gościa, w formie. Jeśli Marc tę formę potwierdzi to trener ma problem z Garcią, bo przecież chłopak potrzebuje się ogrywać i poznawać nowy system. Brak pewności, że będzie się numerem jeden nie służy żadnemu bramkarzowi. Rozsądek rozsądkiem, ale Hansi chyba przysporzył sobie kłopotów.
Transfermarkt podaje, że cena rynkowa piłkarza to 7,5 mln. Miały go na radarze OM oraz FC Porto. Chłopak wygląda jakby miał kalendarz skręcony, dość poważnie jak na swoje 19 lat. Ale wielu młodych Arabów wygląda na starszych, więc Madryt niech się nie pruje. Z nadzieją czekam, kiedy chłopak da oddech Yamalowi. Trzymajmy kciuki, by omijały go urazy i byśmy mieli z niego pożytek.
Po tym zagraniu Luisito latały brednie po necie, a nawet nie brakowało ich na tej stronie, że to było niezamierzone, jakiś fart, że Suarez nie miał tu żadnej kontroli nad piłką...
Znowu jakieś brudne siano, bo w Kongo tylko takie jest w obiegu. Mam znajomego, gość bogaty nieprzyzwoicie, od lat prowadzi interesy właśnie w Kongo. Oficjalnie ma firmę, która zajmuje się piaskowaniem. Mówił, że ludzie pracują u niego za wyżywienie, czasem rzuci jakieś ciuchy używane i wszyscy podobno są szczęśliwi. Przy okazji poczynił jakieś tam drobne inwestycje w infrastrukturę. Mówił, że kilka firm funkcjonuje na takich zasadach. Ja nie pochwalam takiej działalności, ale jeśli tamtejsi ludzie godzą się na takie traktowanie, to zawsze znajdą się tacy, którzy to wykorzystają. Promocja Kongo, ciekawe nie powiem, tylko co za tym się kryje?
Hansi ma klasę. Mimo, że ucieszyłbym się na wieść o tym, że Marc został pogoniony, to jednocześnie szanuję decyzję trenera, bo postąpił najrozsądniej jak można było. Problem pozostaje tylko jeden. Barcelonie nie są potrzebne kwasy, a ambicja Ter Stegena popycha go czasem do niewłaściwych zachowań. Przed wejściem na stronę już dotarło do mnie, że Flick gadał z MAtS-em i wiecie co? Tu i tam piszą, że Flick poinformował swojego rodaka, że będzie 3 w kolejce. Tak się właśnie zniekształca rzeczywistość.
@Qaz123 On ma w pompie szacunek Twój, mój czy kogokolwiek innego, gdy w grę wchodzi 40 baniek i to jest całkiem zrozumiałe. Będzie musiał zmierzyć się z pewną presją na CN, ale wciąż niemałe grono kibiców mocno trzyma jego stronę. Jeśli Flick nie postawi sprawy jasno to mocno skomplikuje odejście Niemca. A to nie będzie takie proste. Skąd Flick przed sezonem ma wiedzieć, kto prezentuje najwyższą formę? Bo chyba taki bramkarz powinien występować. Z drugiej strony jest nowy nabytek, który musi się ogrywać, by był z niego pożytek. A początek w Barcelonie nie musi być dla niego łatwy. Bardzo długa to będzie historia.
Po prostu, przyszedł gość z emerytury i pokazał, że może dać nie mniej drużynie, a przy tym nie trzeba mu tyle płacić. Zarząd otworzył w końcu oczy i zrozumiał, że Barca potrzebuje kogoś, kto zaangażuje się trochę bardziej w swoją pracę. A może to była decyzja trenera, a kontuzja MATSa tylko ułatwiła jej podjęcie. A może Barcelonie już nie jest potrzebny bramkarz grający nogami, a po prostu broniący dostępu do bramki? Bravo był w znacznie lepszej formie, gdy musiał opuścić Barcelonę, bo młody perspektywiczny bramkarz chciał zostać numerem jeden. Ot sytuacja niemal bliźniacza.
Nie wiem, jakie on stworzył struktury i jak funkcjonuje ten skauting, bo efektów jakichś oszałamiających nie widać. Niezły skauting to mają w Porto m.in. Jeśli to taki super gość to wypadałoby ubrać ten tekst w jakieś konkrety. Kto został ściągnięty i jaki pożytek ma Barca z tego nabytku. Czy daje nadzieję na rozwój, pozostanie w klubie, potencjalny transfer... Tekst jest "goły". Araujo super fachowiec bo do PL odchodzi i bardzo go szkoda- tyle z niego się dowiadujemy.
Barca zbyt wiele znaczy dla miasta, zbyt dużo pieniędzy wpływa do kasy miejskiej, by nie dopięto tych pozwoleń. Do tego dochodzą rozległe znajomości Laporty i innych członków zarządu. Nie oznacza to jednocześnie, że miasto da zgodę na użytkowanie bubla, bo jednak w grę wchodzi zdrowie i życie dziesiątek tysięcy osób.
Może chociaż niedotrzymanie tego terminu zmusi Laporte by wyegzekwował kare 1mln/dzień, o których tak chętnie mówił przed rozpoczęciem prac. Czy znów będą to obiektywne trudności czy robienie pod górkę przez władze miasta?
Zdrada czy lojalność? Ani jedno, ani drugie w mojej opinii. Gdyby był lojalny, nie byłoby żadnych kontaktów z Barceloną. Zdrada też nie, bo transfer się wysypał przez problemy finansowe klubu. UEFA nałożyła karę, Tebas kłapnął ryjem i po herbacie. Była okazja do wyjęcia dobrego piłkarza już w zeszłym roku, to się szwagrom Olmo zamarzył. Ale też nie ma co wracać do tematu i roztrząsać co poszło nie tak. Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie skorzystał Nico z tej lukratywnej oferty Bayernu? Może gdyby Deco nie kłapał ryjem i transfer zachowano w tajemnicy, albo przynajmniej dementowano pogłoski o tym transferze, wtedy Uriarte nie latałby za Tebasem. Ale w takiej sytuacji również Nico musiałby trzymać mordę na kłódkę aż do czasu zapłaty klauzuli. Może...
Pewien rasowy kretyn napisał na X, że Barca nie ma na transfery, bo przez lata musiała opłacać Negreire. W ogóle wszystkie niemal jego posty dotyczące Barcelony to temat Negreiry. I takiego głupka Stano podobno zaprosił do swojego programu (podobno, bo nie oglądam Stanowskiego od jakiegoś czasu.
@Greenalley Konkretnie dla 1 miliona. Ale to był jeszcze dzieciak i chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dużej mierze to agent przyczynił się do jego odejścia. W Barcelonie uznawany za wielki talent, wiązano z nim duże nadzieje, ale wszystko kończyło się na słowach. Wydawano grube siano na piłkarzy z zewnątrz, pomijając dobrze zapowiadających się graczy. Dopiero jak bieda zajrzała do dupy, Barca zmieniła podejście.
Trener, który przyszedł i zrobił krajowy tryplet, doprowadził drużynę do półfinału LM, poprawił grę drużyny, dyspozycję wielu piłkarzy nie dostał żadnego wzmocnienia na nowy sezon. Oprócz bramkarza, rzecz jasna, których ma 4 do dyspozycji.
To nie pierwszy raz i pozew byłby jedynym rozwiązaniem, gdyby Uriarte przed sądem zeznał prawdę, w co nie wierzę. W innym przypadku pozew to wypowiedzenie wojny Tebasowi, której nie ma szans wygrać. Klub jest zarządzany nie najlepiej, ale Tebas to śmieć.
Był łączony ale tylko przez agenta, na to wygląda. Podobnie zresztą, jak miało to miejsce w przypadku Umtitiego. Tyle, że tamtego agent łączył z United. Oba przypadki dość podobne. Dawaj kasę bo odejdę. Jak widać, nie tylko Barto popełniał błędy.
1
Nie będę oryginalny w wyborze "jedynki"
1. Virgili
2. Guille Fernandez
3. Landry Farre
4. Toni Fernandez
Brak transferu na lewą flankę każe kibicom wierzyć w talent Jana. Czy spełni oczekiwania, okaże się w trakcie sezonu. Ale wydaje mi się, że byłoby to "ponadprogramowe" szczęście, gdyby i on wszedł do drużyny z buta, jak zrobili to Lamine i Cubarsi. Nie będę palił głupa, że mam jakąś wiedzę o młodych graczach. Spotkań oglądałem bardzo mało i tylko Piotrowi Guzińskiemu oraz Redakcji zawdzięczam to, że utkwili mi w pamięci. No, kilka skrótów na YT i to byłoby na tyle.
2
Jedna wielka patologia. Gość, który ma pilnować skazanych to jakiś pieprzony sadysta, który niczym nie różni się od tych, nad którymi sprawuje nadzór, a w bardzo wielu przypadkach jest od nich jeszcze gorszy i bezwzględny.
Tematyka nie dotyczy pewnie znacznej większości z Nas, nie mniej jest bulwersująca.
3
Dlaczego interesujący jest wybór bramkarza? Czy Lamine pamięta kogoś lepszego od VV? Pomijając Ramalletsa, którego nikt tu nie pamięta, czy Zubiego, którego pamięta nieliczne grono, to wybór nie jest bogaty.
0
Balde lubi dobre rzeczy.
2
@Coveta Napisałem bardzo podobny komentarz, ale usunąłem by nie powielać. Dorzucę tylko jeszcze dwa zdania od siebie.
Okazuje się, że można jednak odebrać piłkarzowi numer podczas trwającego jeszcze kontraktu, a i z opaską też pewnie nie byłoby problemu. Drastyczne kroki, ale tylko wywarcie presji w taki sposób może zmusić bramkarza do zmiany stanowiska
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
To było jasne od początku. Do takiej roboty potrzeba fachowca jak Alemany.
Deco sam bigosu narobił przedłużając umowę Araujo.
Niektóre decyzje po prostu go przerastają.
2
No to lukratywna ta oferta dla Turka, 3,5 bańki z bonusami. Tak właśnie zajebiście płacą w innych klubach.
Choć szczerze mówiąc, nie znam piłkarza i jego możliwości. Jeśli jednak zapowiada się na kozaka to propozycja tego kontraktu raczej go nie przekona.
0
Wyjście jest jedno, Flick stawia na Garcię bez względu na dyspozycję Marca. Kilka miesięcy bez gry i Niemcowi zmięknie faja.
Flick zachował się bardzo dyplomatycznie i rozsądnie. Ale czy w tym przypadku powinien tak zrobić? Jasne, że drużyna potrzebuje na bramce pewnego gościa, w formie. Jeśli Marc tę formę potwierdzi to trener ma problem z Garcią, bo przecież chłopak potrzebuje się ogrywać i poznawać nowy system. Brak pewności, że będzie się numerem jeden nie służy żadnemu bramkarzowi. Rozsądek rozsądkiem, ale Hansi chyba przysporzył sobie kłopotów.
1
Transfermarkt podaje, że cena rynkowa piłkarza to 7,5 mln. Miały go na radarze OM oraz FC Porto.
Chłopak wygląda jakby miał kalendarz skręcony, dość poważnie jak na swoje 19 lat. Ale wielu młodych Arabów wygląda na starszych, więc Madryt niech się nie pruje.
Z nadzieją czekam, kiedy chłopak da oddech Yamalowi. Trzymajmy kciuki, by omijały go urazy i byśmy mieli z niego pożytek.
0
Po tym zagraniu Luisito latały brednie po necie, a nawet nie brakowało ich na tej stronie, że to było niezamierzone, jakiś fart, że Suarez nie miał tu żadnej kontroli nad piłką...
1
Kogo chce wstawić Kulesza? Krawca, piekarza czy może swojego kierowcę? Trener dobiera sztab, ale pisowska szkoła mówi inaczej.
0
Znowu jakieś brudne siano, bo w Kongo tylko takie jest w obiegu. Mam znajomego, gość bogaty nieprzyzwoicie, od lat prowadzi interesy właśnie w Kongo. Oficjalnie ma firmę, która zajmuje się piaskowaniem. Mówił, że ludzie pracują u niego za wyżywienie, czasem rzuci jakieś ciuchy używane i wszyscy podobno są szczęśliwi. Przy okazji poczynił jakieś tam drobne inwestycje w infrastrukturę. Mówił, że kilka firm funkcjonuje na takich zasadach. Ja nie pochwalam takiej działalności, ale jeśli tamtejsi ludzie godzą się na takie traktowanie, to zawsze znajdą się tacy, którzy to wykorzystają.
Promocja Kongo, ciekawe nie powiem, tylko co za tym się kryje?
2
Hansi ma klasę. Mimo, że ucieszyłbym się na wieść o tym, że Marc został pogoniony, to jednocześnie szanuję decyzję trenera, bo postąpił najrozsądniej jak można było.
Problem pozostaje tylko jeden. Barcelonie nie są potrzebne kwasy, a ambicja Ter Stegena popycha go czasem do niewłaściwych zachowań.
Przed wejściem na stronę już dotarło do mnie, że Flick gadał z MAtS-em i wiecie co? Tu i tam piszą, że Flick poinformował swojego rodaka, że będzie 3 w kolejce. Tak się właśnie zniekształca rzeczywistość.
0
@Qaz123 On ma w pompie szacunek Twój, mój czy kogokolwiek innego, gdy w grę wchodzi 40 baniek i to jest całkiem zrozumiałe. Będzie musiał zmierzyć się z pewną presją na CN, ale wciąż niemałe grono kibiców mocno trzyma jego stronę. Jeśli Flick nie postawi sprawy jasno to mocno skomplikuje odejście Niemca. A to nie będzie takie proste. Skąd Flick przed sezonem ma wiedzieć, kto prezentuje najwyższą formę? Bo chyba taki bramkarz powinien występować. Z drugiej strony jest nowy nabytek, który musi się ogrywać, by był z niego pożytek. A początek w Barcelonie nie musi być dla niego łatwy. Bardzo długa to będzie historia.
0
Po prostu, przyszedł gość z emerytury i
pokazał, że może dać nie mniej drużynie, a przy tym nie trzeba mu tyle płacić. Zarząd otworzył w końcu oczy i zrozumiał, że Barca potrzebuje kogoś, kto zaangażuje się trochę bardziej w swoją pracę. A może to była decyzja trenera, a kontuzja MATSa tylko ułatwiła jej podjęcie. A może Barcelonie już nie jest potrzebny bramkarz grający nogami, a po prostu broniący dostępu do bramki? Bravo był w znacznie lepszej formie, gdy musiał opuścić Barcelonę, bo młody perspektywiczny bramkarz chciał zostać numerem jeden. Ot sytuacja niemal bliźniacza.
2
Nie wiem, jakie on stworzył struktury i jak funkcjonuje ten skauting, bo efektów jakichś oszałamiających nie widać. Niezły skauting to mają w Porto m.in.
Jeśli to taki super gość to wypadałoby ubrać ten tekst w jakieś konkrety. Kto został ściągnięty i jaki pożytek ma Barca z tego nabytku. Czy daje nadzieję na rozwój, pozostanie w klubie, potencjalny transfer... Tekst jest "goły". Araujo super fachowiec bo do PL odchodzi i bardzo go szkoda- tyle z niego się dowiadujemy.
9
Barca zbyt wiele znaczy dla miasta, zbyt dużo pieniędzy wpływa do kasy miejskiej, by nie dopięto tych pozwoleń. Do tego dochodzą rozległe znajomości Laporty i innych członków zarządu. Nie oznacza to jednocześnie, że miasto da zgodę na użytkowanie bubla, bo jednak w grę wchodzi zdrowie i życie dziesiątek tysięcy osób.
0
W Bayernie nie rządzą szwagry, tam nie wyrzuca się pieniędzy w błoto.
11
Bardzo miłe i mądre słowa. Pedri niech szykuje karton fajek i pół basa.
0
Może chociaż niedotrzymanie tego terminu zmusi Laporte by wyegzekwował kare 1mln/dzień, o których tak chętnie mówił przed rozpoczęciem prac. Czy znów będą to obiektywne trudności czy robienie pod górkę przez władze miasta?
6
Zdrada czy lojalność? Ani jedno, ani drugie w mojej opinii.
Gdyby był lojalny, nie byłoby żadnych kontaktów z Barceloną. Zdrada też nie, bo transfer się wysypał przez problemy finansowe klubu. UEFA nałożyła karę, Tebas kłapnął ryjem i po herbacie.
Była okazja do wyjęcia dobrego piłkarza już w zeszłym roku, to się szwagrom Olmo zamarzył.
Ale też nie ma co wracać do tematu i roztrząsać co poszło nie tak. Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie skorzystał Nico z tej lukratywnej oferty Bayernu?
Może gdyby Deco nie kłapał ryjem i transfer zachowano w tajemnicy, albo przynajmniej dementowano pogłoski o tym transferze, wtedy Uriarte nie latałby za Tebasem. Ale w takiej sytuacji również Nico musiałby trzymać mordę na kłódkę aż do czasu zapłaty klauzuli. Może...
Pewien rasowy kretyn napisał na X, że Barca nie ma na transfery, bo przez lata musiała opłacać Negreire. W ogóle wszystkie niemal jego posty dotyczące Barcelony to temat Negreiry. I takiego głupka Stano podobno zaprosił do swojego programu (podobno, bo nie oglądam Stanowskiego od jakiegoś czasu.
2
@Greenalley Konkretnie dla 1 miliona.
Ale to był jeszcze dzieciak i chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dużej mierze to agent przyczynił się do jego odejścia. W Barcelonie uznawany za wielki talent, wiązano z nim duże nadzieje, ale wszystko kończyło się na słowach. Wydawano grube siano na piłkarzy z zewnątrz, pomijając dobrze zapowiadających się graczy. Dopiero jak bieda zajrzała do dupy, Barca zmieniła podejście.
0
Kto to takie głupoty tutaj pisał o jego kosmicznej pensji?
0
Trener, który przyszedł i zrobił krajowy tryplet, doprowadził drużynę do półfinału LM, poprawił grę drużyny, dyspozycję wielu piłkarzy nie dostał żadnego wzmocnienia na nowy sezon. Oprócz bramkarza, rzecz jasna, których ma 4 do dyspozycji.
3
To nie pierwszy raz i pozew byłby jedynym rozwiązaniem, gdyby Uriarte przed sądem zeznał prawdę, w co nie wierzę. W innym przypadku pozew to wypowiedzenie wojny Tebasowi, której nie ma szans wygrać. Klub jest zarządzany nie najlepiej, ale Tebas to śmieć.
0
A ja czekam kiedy @blazeq zrobi materiał o finansach klubowych. Wtedy człowiek ma zawsze jaśniej w głowie.
0
Jest gdzie usiąść, co ich reszta interesuje.
0
Był łączony ale tylko przez agenta, na to wygląda. Podobnie zresztą, jak miało to miejsce w przypadku Umtitiego. Tyle, że tamtego agent łączył z United. Oba przypadki dość podobne. Dawaj kasę bo odejdę. Jak widać, nie tylko Barto popełniał błędy.
1
Bardzo dobry pomysł. Chłopak musi się rozwijać.