Zdjęcie i autograf, choć tyle może oferować kibicom. I niech korzysta z tymczasowej sympatii, bo jak zacznie się granie to i nastawienie kibiców się zmieni, jeśli chłopak nie zacznie ciężko pracować.
Ja przyjmuję postawę wyczekującą i nie mam żadnych oczekiwań w związku z tym transferem. Wypali to dobrze, nie wypali to włosów z głowy rwał nie będę. Ciekaw jestem mimo wszystko, kiedy zostanie zarejestrowany i czy znów nie będzie knur robił żadnych problemów.
@Guillegavira Tak naprawdę to nikt go specjalnie nie pompował. Piotrek Guziński opisał wszystkich w jednakowy sposób. Media też nie przeginały, a tak właściwie to on pojawił się może raz czy dwa. No i chłopak przecież nie stoi na straconej pozycji, wszystko w jego nogach i głowie.
@Kismeth Dzięki. Właśnie tutaj pojawiła się u mnie niepewność i popełniłem błąd pisząc, że nie wypada. Bo jeśli faktycznie ubezpieczenie pokrywa jego pensję to jest zrozumiałe i wszystko jest jasne. Przypomniały mi się komentarze i artykuły z czasów, kiedy Dembele bywał na L4. Pisano wtedy, że klub pokrywa koszty leczenia i płaci pensję, co raczej nie mijało się z prawdą.
Podobną charakterystykę przedstawił Tomek Ćwiąkała, choć nie wspominał o możliwości zastąpienia Yamala. Dobra robota Darek. No i czyta się z przyjemnością.
@David_Martin Mam podobne podejście. Skoro już założy koszulkę Blaugrany, to nie ma wyjścia, trzeba trzymać kciuki i liczyć na to, że będzie wszystko dobrze
Ktoś mi wyjaśni, proszę, na jakiej podstawie można spożytkować te 80 procent pensji kontuzjowanego gracza, by rejestrować nowego? Przecież kontuzjowany piłkarz nie wypada z listy płac. Czy w takiej sytuacji klub płaci tylko część pensji, a cześć pokrywana jest przez ubezpieczenie? Jeśli piłkarzy obowiązuje normalne prawo pracy to nie pracodawca, a ubezpieczalnie wszelkiej maści wypłacają kasę. Szczegóły kosztów leczenia itd są zawarte pewnie w kontrakcie.
@Schoogs Nie wiem jak to wyglądało, w każdym razie fakty są takie, że wypożyczamy piłkarza, a jego klub nie dokłada ani grosza do jego pensji. Jeśli ten piłkarz wypali i Barca będzie mogła go odkupić za sumę tych 20 baniek, o których wspomniałeś, ten deal może okazać się korzystny dla klubu. Jeśli... Pozostaje wierzyć w doniesienia Romano, że nie będzie opłaty żadnej za wypożyczenie, wtedy jakoś by się to spinało. Wierzę też, że w rachunkowości wiedzą znacznie lepiej od nas co robią.
Na dziś dzień mogę facetowi przyznać rację i bicie piany nic tu nie da. Barca nie ma jeszcze gotowego obiektu, nie wspominając o infrastrukturze czy parkingach. Mierda ma stadion przynajmniej i chyba nie ma w Hiszpanii drugiego póki co, który pomieści 80 tysięcy ludzi. A to, że nazywa ich najlepszą drużyną na świecie...Takie jest życie, mało kto pamięta okoliczności w jakich zdobywali puchary europejskie, mistrzostwa Hiszpanii. Każdy patrzy na dorobek, a ten jest okazały. Kto z tutejszych kibiców pamięta strzał Rivaldo z około 30 metrów obroniony rękoma przez obrońcę, a sędzia nie reaguje. Kto dziś pamięta jeszcze drogę do Kijowa, choć minęło przecież niewiele czasu. A zdaniem autora to gdzie taki finał miałby być rozegrany? Na Metropolitano wchodzi 68 tyś. kibiców, nowy Mestalla budują od 2007 roku i do dziś nie skonczyli, choć otwarcie zakładano na połowę 2025. Pojemność 75.000 ludzi. San Mames - 53.000. Więc jaki tam jest wybór na dziś? Cenię sobie Waszą pracę, czytam wszystko zostawiając zawsze jakiś komentarz, udany lub mniej. Ale w jakim celu powstał ten materiał, pojęcia nie mam.
Czy zdarzyło się kiedyś tak, że jakiś klub wypożyczając piłkarza Barcelony z dość wysoką pensją opłacał ją w całości? Ale pies drapał to pytanie, niech już sezon nadejdzie i zacznie się granie, bo tego najbardziej brakuje. Jeśli Rashford są radę to nikt ani przez chwilę nie pomyśli o pieniądzach.
Na 10 tytułów 9 dotyczy Rashforda. A może jakiś felietonik, wywiad czy jakieś ciekawe zestawienie. Gdy @juliacicha siedziała w Redakcji jakoś więcej było ciekawych materiałów. Teraz jak Darek Maruszczak czegoś nie napisze to nie ma specjalnie co czytać, a już GR 150% po kompromitacji średnio przyciąga uwagę.
@scorpion93 Gdyby jeszcze istniało forum cules na tej stronie, mógłbyś sobie poczytać, co miałem do powiedzenia na temat transferu Coutinho, od razu jak pojawiły się o nim pierwsze doniesienia. Więc z Cou akurat nie trafiłeś. Uczciwie przyznam, że mocno stawiałem na De Jonga i Serginho Desta. Dr Kinga jakoś się broni, ale widziałem w nim piłkarza większego kalibru. Dest natomiast był jednym z większych niewypałów, ale nie mam z tym problemu, żeby powiedzieć: pomyliłem się Swoją drogą szkoda, że to zacne forum nie przeżyło.
@Pyrzo_Barca Jasne, że w takim sensie, czy się wpasuje, czy nie to niemal każdy transfer można tak określić. W tym przypadku, oprócz tego, czy się wpasuje to jeszcze nie wiadomo jak będzie z jego formą i checiami. Jak patrzyłem na jego ostatnie cyferki z AV to nie jest tak źle. W każdym razie, jak już założy koszulkę Barcelony trzeba trzymać kciuki i tyle.
Nie wiem kim jest Nicolò Shira ale zakładam, że jest w miarę wiarygodny. Czy podane przez niego cyferki oznaczają, że MU nie zapłaci ani grosza z pensji swojego piłkarza? Tak dla kolegi pytam ...
Nie ważne w jakiej lidze, tego faceta oglądam zawsze z wielką przyjemnością i wciąż jego umiejętności to dla bardzo wielu topowych piłkarzy sufit nie do osiągnięcia.
Żeby tylko bokiem nam wszystkim ten Rashford nie wyszedł. Taki trochę kot w worku. Nikt nie wie co z tego worka wyskoczy: leń patentowany, czy pracowity piłkarz, który będzie wartością dodaną. Przypomina to trochę João Felixa w tym sensie, że tamten też ma talent ale rzadko z niego che korzystać.
Ale jazda. Nie wiem kim jest ta Sandra, tego blond przygłupa kojarzę, bo trudno nie kojarzyć jak masz internet. Z ciekawości rzuciłem okiem i jestem w ciężkim szoku Świat zszedł na psy. Mam nadzieję, że ten debil nie jest idolem żadnego dzieciaka z tej strony. Mowa oczywiście o tym blondasie z wiecznie czerwonym ryjem. Jak to możliwe, że patologia ma taki popyt wśród młodzieży? Czekam na jakieś systemowe rozwiązanie, które ograniczy dostęp dzieciakom do internetu.
Ja myślę, że tutaj już są przesłanki do tego, by egzekwować karę za opóźnienie. To jest pieprzony skandal, że wykonawca oszczędza na materiałach w tak istotnym projekcie. Powinni zająć się budową klatek na gołębie, lepiej by im może poszło. Oby to wszystko nie jebło po dwóch latach. Zaraz się okaże, że zamiast armatury stalowej w konstrukcjach żelbetonowych są bambusowe zamienniki. Jest tam w ogóle jakiś inspektor nadzoru z ramienia Barcelony? Czy może Laporta klepie wszystko jak popadnie, żeby tylko oddać jak najszybciej. A im ja naiwny myślałem, że tak duże konsorcjum nie pozwoli sobie na oszczędności na materiałach i zrobi wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną. Pięknie się reklamują w Europie oddając bubla. Nigdy mi do łba nie przyszło, by oszczędzać na materiale, bo to prędzej czy później się mści. Barca powinna nie tylko się upomnieć o kary za opóźnienia, ale też wstrzymać transze dopóki te tureckie cwaniaki nie wywiążą się z poszczególnych odcinków tak jak należy.
Nie spodziewam się, że wszyscy wypalą i będą zachwycać. Wystarczy, że choć jeden na stałe przebije się do pierwszego składu to już będzie ogromny sukces.
Niezły burdel. Powrót na Montjuic byłby całkowitą porażką i totalną kompromitacją. Rozumiem obsunięcia i niedotrzymanie pierwotnego terminu. W początkowej fazie mogło wydarzyć się wiele nieprzewidzianych rzeczy. Ale teraz, przy wykończeniach jest im nieco łatwiej określić termin realizacji obiektu. Zwłaszcza, że to kolejny już poślizg.
To raczej nie dlatego ta ”9” jest wskazywana przez socios, bo nie doceniają Lewego. Po prostu zdają sobie sprawę, że Lewy powoli przechodzi "na tamtą stronę". Nie wiadomo też kiedy ta ankieta została zorganizowana. Może to było w trakcie negocjacji z Nico, kiedy wszystko jeszcze wyglądało na happy end. Tak czy inaczej pozycję do wzmocnienia są dwie i obie są równie pilne. Lewe skrzydło i ”9”.
Większość ocenia prezydenta bardzo wysoko, bo 7 i 8 to bardzo wysokie noty. W mojej opinii zbyt wysokie. Dla bardzo wielu Czytelników wystarcza sam fakt, że presi sprowadził Lewego i już za sam ten transfer ma u nich +5 do zajebistości. Ja nie byłem entuzjastą tego transferu, natomiast będę mu pamiętał pozbycie się Leo. Na pewno trzeba docenić, że w trudnej sytuacji zabrał się za budowę stadionu. Ale wokół tego jest masa kontrowersji, więc tutaj takie 50/50. Na pewno krytyka mu się należy za politykę kadrową zarządu. Wiele cenionych ludzi, którzy znają ten klub od podszewki odeszło. To mówi wiele o stylu, w jakim Laporta rządzi. Te dźwignie, układy z jakimiś podmiotami, bez przejrzystego kapitału, wszystko to mało transparentne. Laporta ciągnie ten wózek, ale całkowicie bez mapy. Dlatego oceniam go ani dobrze, ani źle. Pamiętam, w jakich okolicznościach przejął stery, a na tamten moment nie było lepszego kandydata. No i trzeba mu przyznać jedno. Trochę na wariackich papierach, ale walczy o ten klub i często spada na 4 łapy. Nie potrzebny konflikt z Grada. Co on by biedak zrobił, gdyby prezesował takiej Legii, czy innemu Lechowi? To są oceny takie trochę "na oko". Gdy się skończy kadencja, wtedy będzie czas na bilanse i właściwą ocenę.
Mecz o Puchar Gampera może nie jest ważnym spotkaniem, ale to zawsze są pierwsze, poważne wpływy do klubowej kasy. Na Estadi wchodzi całe 6 tysięcy kibiców...
0
@fenix1983 E tam, łatwiej się pośmiać po przeczytaniu tytułu, niż poświęcić 2 minuty, by dowiedzieć się, co to takiego właściwie się buduje.
1
Zdjęcie i autograf, choć tyle może oferować kibicom. I niech korzysta z tymczasowej sympatii, bo jak zacznie się granie to i nastawienie kibiców się zmieni, jeśli chłopak nie zacznie ciężko pracować.
0
A gdyby ktoś chciał obejrzeć co tam na granicy to też podrzucę.
1
Cała rozmowa jest interesująca.
2
Co za kraj...
0
Za 3 lata, jak się rozwinie, będzie akurat. A jak jeszcze bratu w Barcelonie się powiedzie, to chłopak sam poprosi o transfer.
6
Ja przyjmuję postawę wyczekującą i nie mam żadnych oczekiwań w związku z tym transferem. Wypali to dobrze, nie wypali to włosów z głowy rwał nie będę. Ciekaw jestem mimo wszystko, kiedy zostanie zarejestrowany i czy znów nie będzie knur robił żadnych problemów.
1
@Guillegavira Tak naprawdę to nikt go specjalnie nie pompował. Piotrek Guziński opisał wszystkich w jednakowy sposób. Media też nie przeginały, a tak właściwie to on pojawił się może raz czy dwa. No i chłopak przecież nie stoi na straconej pozycji, wszystko w jego nogach i głowie.
0
No cóż, nie po naszej myśli, ale Flick chyba wie co robi. To on go ogląda na treningach.
Poza tym nic straconego, chłopak ma jeszcze dużo czasu.
0
@Kismeth Dzięki. Właśnie tutaj pojawiła się u mnie niepewność i popełniłem błąd pisząc, że nie wypada. Bo jeśli faktycznie ubezpieczenie pokrywa jego pensję to jest zrozumiałe i wszystko jest jasne. Przypomniały mi się komentarze i artykuły z czasów, kiedy Dembele bywał na L4. Pisano wtedy, że klub pokrywa koszty leczenia i płaci pensję, co raczej nie mijało się z prawdą.
11
Podobną charakterystykę przedstawił Tomek Ćwiąkała, choć nie wspominał o możliwości zastąpienia Yamala. Dobra robota Darek. No i czyta się z przyjemnością.
4
@David_Martin Mam podobne podejście. Skoro już założy koszulkę Blaugrany, to nie ma wyjścia, trzeba trzymać kciuki i liczyć na to, że będzie wszystko dobrze
0
Ktoś mi wyjaśni, proszę, na jakiej podstawie można spożytkować te 80 procent pensji kontuzjowanego gracza, by rejestrować nowego? Przecież kontuzjowany piłkarz nie wypada z listy płac. Czy w takiej sytuacji klub płaci tylko część pensji, a cześć pokrywana jest przez ubezpieczenie? Jeśli piłkarzy obowiązuje normalne prawo pracy to nie pracodawca, a ubezpieczalnie wszelkiej maści wypłacają kasę. Szczegóły kosztów leczenia itd są zawarte pewnie w kontrakcie.
0
@Schoogs Nie wiem jak to wyglądało, w każdym razie fakty są takie, że wypożyczamy piłkarza, a jego klub nie dokłada ani grosza do jego pensji. Jeśli ten piłkarz wypali i Barca będzie mogła go odkupić za sumę tych 20 baniek, o których wspomniałeś, ten deal może okazać się korzystny dla klubu. Jeśli...
Pozostaje wierzyć w doniesienia Romano, że nie będzie opłaty żadnej za wypożyczenie, wtedy jakoś by się to spinało. Wierzę też, że w rachunkowości wiedzą znacznie lepiej od nas co robią.
8
Na dziś dzień mogę facetowi przyznać rację i bicie piany nic tu nie da. Barca nie ma jeszcze gotowego obiektu, nie wspominając o infrastrukturze czy parkingach. Mierda ma stadion przynajmniej i chyba nie ma w Hiszpanii drugiego póki co, który pomieści 80 tysięcy ludzi. A to, że nazywa ich najlepszą drużyną na świecie...Takie jest życie, mało kto pamięta okoliczności w jakich zdobywali puchary europejskie, mistrzostwa Hiszpanii. Każdy patrzy na dorobek, a ten jest okazały. Kto z tutejszych kibiców pamięta strzał Rivaldo z około 30 metrów obroniony rękoma przez obrońcę, a sędzia nie reaguje. Kto dziś pamięta jeszcze drogę do Kijowa, choć minęło przecież niewiele czasu.
A zdaniem autora to gdzie taki finał miałby być rozegrany? Na Metropolitano wchodzi 68 tyś. kibiców, nowy Mestalla budują od 2007 roku i do dziś nie skonczyli, choć otwarcie zakładano na połowę 2025. Pojemność 75.000 ludzi. San Mames - 53.000. Więc jaki tam jest wybór na dziś?
Cenię sobie Waszą pracę, czytam wszystko zostawiając zawsze jakiś komentarz, udany lub mniej. Ale w jakim celu powstał ten materiał, pojęcia nie mam.
11
Czy zdarzyło się kiedyś tak, że jakiś klub wypożyczając piłkarza Barcelony z dość wysoką pensją opłacał ją w całości?
Ale pies drapał to pytanie, niech już sezon nadejdzie i zacznie się granie, bo tego najbardziej brakuje. Jeśli Rashford są radę to nikt ani przez chwilę nie pomyśli o pieniądzach.
4
Na 10 tytułów 9 dotyczy Rashforda.
A może jakiś felietonik, wywiad czy jakieś ciekawe zestawienie. Gdy @juliacicha siedziała w Redakcji jakoś więcej było ciekawych materiałów. Teraz jak Darek Maruszczak czegoś nie napisze to nie ma specjalnie co czytać, a już GR 150% po kompromitacji średnio przyciąga uwagę.
0
@scorpion93 Gdyby jeszcze istniało forum cules na tej stronie, mógłbyś sobie poczytać, co miałem do powiedzenia na temat transferu Coutinho, od razu jak pojawiły się o nim pierwsze doniesienia. Więc z Cou akurat nie trafiłeś. Uczciwie przyznam, że mocno stawiałem na De Jonga i Serginho Desta. Dr Kinga jakoś się broni, ale widziałem w nim piłkarza większego kalibru. Dest natomiast był jednym z większych niewypałów, ale nie mam z tym problemu, żeby powiedzieć: pomyliłem się
Swoją drogą szkoda, że to zacne forum nie przeżyło.
0
@Pyrzo_Barca Jasne, że w takim sensie, czy się wpasuje, czy nie to niemal każdy transfer można tak określić. W tym przypadku, oprócz tego, czy się wpasuje to jeszcze nie wiadomo jak będzie z jego formą i checiami. Jak patrzyłem na jego ostatnie cyferki z AV to nie jest tak źle. W każdym razie, jak już założy koszulkę Barcelony trzeba trzymać kciuki i tyle.
0
Nie wiem kim jest Nicolò Shira ale zakładam, że jest w miarę wiarygodny. Czy podane przez niego cyferki oznaczają, że MU nie zapłaci ani grosza z pensji swojego piłkarza? Tak dla kolegi pytam ...
29
Nie ważne w jakiej lidze, tego faceta oglądam zawsze z wielką przyjemnością i wciąż jego umiejętności to dla bardzo wielu topowych piłkarzy sufit nie do osiągnięcia.
0
Żeby tylko bokiem nam wszystkim ten Rashford nie wyszedł. Taki trochę kot w worku. Nikt nie wie co z tego worka wyskoczy: leń patentowany, czy pracowity piłkarz, który będzie wartością dodaną.
Przypomina to trochę João Felixa w tym sensie, że tamten też ma talent ale rzadko z niego che korzystać.
1
Ale jazda. Nie wiem kim jest ta Sandra, tego blond przygłupa kojarzę, bo trudno nie kojarzyć jak masz internet.
Z ciekawości rzuciłem okiem i jestem w ciężkim szoku Świat zszedł na psy.
Mam nadzieję, że ten debil nie jest idolem żadnego dzieciaka z tej strony. Mowa oczywiście o tym blondasie z wiecznie czerwonym ryjem. Jak to możliwe, że patologia ma taki popyt wśród młodzieży? Czekam na jakieś systemowe rozwiązanie, które ograniczy dostęp dzieciakom do internetu.
1
Ja myślę, że tutaj już są przesłanki do tego, by egzekwować karę za opóźnienie. To jest pieprzony skandal, że wykonawca oszczędza na materiałach w tak istotnym projekcie. Powinni zająć się budową klatek na gołębie, lepiej by im może poszło.
Oby to wszystko nie jebło po dwóch latach. Zaraz się okaże, że zamiast armatury stalowej w konstrukcjach żelbetonowych są bambusowe zamienniki.
Jest tam w ogóle jakiś inspektor nadzoru z ramienia Barcelony? Czy może Laporta klepie wszystko jak popadnie, żeby tylko oddać jak najszybciej.
A im ja naiwny myślałem, że tak duże konsorcjum nie pozwoli sobie na oszczędności na materiałach i zrobi wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną.
Pięknie się reklamują w Europie oddając bubla.
Nigdy mi do łba nie przyszło, by oszczędzać na materiale, bo to prędzej czy później się mści.
Barca powinna nie tylko się upomnieć o kary za opóźnienia, ale też wstrzymać transze dopóki te tureckie cwaniaki nie wywiążą się z poszczególnych odcinków tak jak należy.
10
Nie spodziewam się, że wszyscy wypalą i będą zachwycać. Wystarczy, że choć jeden na stałe przebije się do pierwszego składu to już będzie ogromny sukces.
1
Niezły burdel. Powrót na Montjuic byłby całkowitą porażką i totalną kompromitacją. Rozumiem obsunięcia i niedotrzymanie pierwotnego terminu. W początkowej fazie mogło wydarzyć się wiele nieprzewidzianych rzeczy. Ale teraz, przy wykończeniach jest im nieco łatwiej określić termin realizacji obiektu. Zwłaszcza, że to kolejny już poślizg.
1
Pewnie zdecyduje się na leczenie zachowawcze, żeby już do końca utrudnić życie wszystkim w klubie.
1
To raczej nie dlatego ta ”9” jest wskazywana przez socios, bo nie doceniają Lewego. Po prostu zdają sobie sprawę, że Lewy powoli przechodzi "na tamtą stronę". Nie wiadomo też kiedy ta ankieta została zorganizowana. Może to było w trakcie negocjacji z Nico, kiedy wszystko jeszcze wyglądało na happy end. Tak czy inaczej pozycję do wzmocnienia są dwie i obie są równie pilne. Lewe skrzydło i ”9”.
4
Większość ocenia prezydenta bardzo wysoko, bo 7 i 8 to bardzo wysokie noty. W mojej opinii zbyt wysokie.
Dla bardzo wielu Czytelników wystarcza sam fakt, że presi sprowadził Lewego i już za sam ten transfer ma u nich +5 do zajebistości. Ja nie byłem entuzjastą tego transferu, natomiast będę mu pamiętał pozbycie się Leo. Na pewno trzeba docenić, że w trudnej sytuacji zabrał się za budowę stadionu. Ale wokół tego jest masa kontrowersji, więc tutaj takie 50/50.
Na pewno krytyka mu się należy za politykę kadrową zarządu. Wiele cenionych ludzi, którzy znają ten klub od podszewki odeszło. To mówi wiele o stylu, w jakim Laporta rządzi.
Te dźwignie, układy z jakimiś podmiotami, bez przejrzystego kapitału, wszystko to mało transparentne. Laporta ciągnie ten wózek, ale całkowicie bez mapy.
Dlatego oceniam go ani dobrze, ani źle. Pamiętam, w jakich okolicznościach przejął stery, a na tamten moment nie było lepszego kandydata.
No i trzeba mu przyznać jedno. Trochę na wariackich papierach, ale walczy o ten klub i często spada na 4 łapy.
Nie potrzebny konflikt z Grada. Co on by biedak zrobił, gdyby prezesował takiej Legii, czy innemu Lechowi?
To są oceny takie trochę "na oko". Gdy się skończy kadencja, wtedy będzie czas na bilanse i właściwą ocenę.
4
Mecz o Puchar Gampera może nie jest ważnym spotkaniem, ale to zawsze są pierwsze, poważne wpływy do klubowej kasy. Na Estadi wchodzi całe 6 tysięcy kibiców...