2

Najbliżej mi do stanowiska Użytkownika @Nightraider . Ta kadra nie jest wcale tak szeroka, jak mogłoby się wydawać, a w przypadku zdolnej młodzieży tylko znaczące kwoty powinny dać podstawę do przemyślenia transferu. Pomijając, że Fermin i Casado to gracze o innych charakterystykach, to obaj są przykładem nieoczywistych talentów, które przebiły się do pierwszego składu. Oczywiście żaden z nich nie grałby w podstawowej, gdyby tylko było siano w klubowej kasie. Ale i tak stanowią wielką motywację dla tych wszystkich, którzy marzą o występach w pierwszej drużynie. To jest dobry sygnał dla dzieciaków: pracuj i bądź cierpliwy, szansa nadejdzie.

1

To dobrze. Jeśli wróci będzie miała drużyna terminatora na boisku. Tylko się cieszyć.

4

Już żądania stawia? Mają rozmach w tych mediach, 80 baniek... Cerezo jak przeczyta to info, spadnie z krzesła ze śmiechu.

10

To byłaby wreszcie jakaś dobra wiadomość.

0

Czyli w sumie to nic, co może przykuć uwagę. Ktoś byłby gotów, ale piłkarz nie jest gotów i tak w kółko. W przypadku Fermina z 70 baniek zrobiłoby się 30-35, a Casado pewnie wyjęliby za 15-20.
Laporta zrobi najlepszy biznes jak sprzeda swojego dyrektora sportowego.

1

Trudno o zdrowy rozsądek w takich przypadkach jak Fermin czy Casado. Ci piłkarze cieszą się wielką sympatią wśród kibiców i przez pryzmat tej sympatii postrzega się ich rolę w drużynie.
Choć z drugiej strony, jeden i drugi ciężko zapracowali sobie na to gdzie są. Pamiętamy, w jakich okolicznościach Marc stał się pierwszym i jedynym wyborem trenera, w jak trudnej sytuacji była pomoc. I teraz miałby odejść za jakieś 30 mln, bo szwagrom coś tam się nie spina? Niech Deco pokaże w końcu te swoje kompetencje i wykona jakieś nieoczywiste ruchy. Młodych, zdolnych i walecznych każdy głupek może sprzedać.

0

Być może taki jest prikaz Flicka, by trzymać gęby na kłódkę, a być może to wsparcie jest szczere. Nikt z nas nie zna sytuacji z szatni. Na społecznościowych widziałem najczęściej FdJ, Araujo, którzy go wspierali.
MATS jest po operacji i wsparcie jest całkiem logiczne. Mojej opinii n/t tego zawodnika to nie zmienia, nawet jeśli się mylę w kwestii jego sytuacji w szatni.

5

Szkoda, że trener nie pomyślał o tym w półfinałowym meczu z Interem.

2

Nie dość, że podatny na kontuzje to jeszcze gada od rzeczy.

0

W życiu Romana, jak mówi przysłowie.
Ferran może być lepszy od Lewego w wielu aspektach, ale doświadczenie swoje robi. Poza tym, Lewy to klasyczna "9" od bardzo wielu lat. Ferran to właściwie nowicjusz na tej pozycji. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że strzela 25+ na sezon.

11

Klub nigdy nie powinien pozwolić na to, by Txiki pracował dla kogoś innego. Może nie tak wielki jak El Flaco, ale jeden z bardziej znaczących twórców Wielkiej Barcelony.
Jestem pewien, że historia Xaviego potoczyłaby się inaczej, gdyby miał wokół siebie takich doradców, jakich miał Pep.

1

Albo się pomyliłem i Marc jednak w szatni ma jakiś szacunek, albo po prostu Rafa czy De Jong nie mają w zwyczaju wywlekać brudów z szatni. Gdyby któryś powiedział coś nie tak, to dopiero prasa miałaby pożywkę. No i Rafa to bardzo koleżeński gość i widać ile dla niego znaczy ta druzyna. Nie mniej, ciekaw jestem, czy Marc będzie równie pomocny dla swojej konkurencji, gdy wróci. Zresztą, szatnia to szatnia, stamtąd nic nie powinno wyłazić na zewnątrz. Jeśli grupa jest scementowana, tym lepiej. Oby to trwało jak najdłużej.
Pomijając moją niechęć do Ter Stegena, drużyna nie może mieć kapitana, który jest nieobecny czy grzeje ławę systematycznie. To powinno być chyba całkiem zrozumiałe, nawet dla największych fanów MATSa.

0

Byłoby najlepiej, gdyby zarząd w ogóle nie korzystał z tego rozwiązania. Niemiec jest zdolny, by wrócić wcześniej i wtedy będzie kwas nikomu niepotrzebny. Burdel w tym klubie nie do opisania. Co trzeba mieć we łbie, by w takim molochu jak Barca, w sytuacji , w jakiej się znajduje, zatrudnić na stanowisko dyrektora sportowego człowieka bez żadnego doświadczenia w tym temacie. Do tego rozszerzyć mu kompetencje.
Stadion nie dopięty, z rejestracjami notoryczny kłopot. Ciągle jakieś kary, groźby z UEFA, ale ważne, że w klubie panuje optymizm. Kiedy wreszcie to się skończy?

4

Nie można było zrobić Estadi na 10 tyś widzów. Mini Estadi, jeśli pamięć mnie nie myli, miał pojemność około 15 tysięcy. Dlaczego zredukowano aż dwukrotnie nowy stadion dla młodych i dziewczyn?
Na kobiety też zaczyna przychodzić coraz więcej ludzi. Może nie ma tyle dużo, by za każdym razem mogły grać na CN, ale też nie są to cyferki oscylujące w okolicach 3-4 tysięcy.

0

@Herbert 7083 widzów, to pojemność stadionu Eibar.

0

Deco mu karierę zaplanuje tak jak zaplanował transfery Gulera czy Nico .

1

Gdyby klubem nie zarządzał Dyzio Marzyciel, nie byłoby dziś problemu 9. Zamiast realizować marzenia o posiadaniu w klubie Lewego, sięgnięto by po Alvareza, który kosztował tyle co Olmo. Oczywiście gdy przechodził do AM, bo gdy szedł do Obywateli to kosztował znacznie mniej.

0

Barca może zrobić tak, albo śmak, Barca może to i tamto. Tylko, że póki co Barca nic nie robi. Można by rzec "luz, do końca okienka jeszcze dużo czasu, a biznes lubi ciszę". Chyba jednak nie ten w Barcelonie.
Być może marudzę i im bliżej będzie sezonu, tym więcej niepotrzebnych grajków będzie znikać z klubu. Poza tym, czytałem ostatnio o wydatkach i dochodach klubu, gdzie było napisane, że Barca na sprzedażach zarobiła 365 (?) mln.
Ale jaki to był okres, co i kogo sprzedano? Może Redakcja pokusi się o zgłębienie tematu?
Suma jest imponująca, ale nadal klub ma krechę u Tebasa, niewiele to zatem zmieniło.
Zaraz się okaże, że Iñaki czuje się wyśmienicie w Barcelonie i zamierza walczyć z całych sił i 1 skład.

4

Za późno na edycję.
Nie byłem entuzjastą tego transferu i nie jestem fanem Lewego, choć doceniam mocno jego dorobek sportowy. Ale w obecnej sytuacji nie stać Barcelony na luksus wydawania prawie 30 mln na 37 latka. Lewy na obcinkę pensji nie pójdzie, a nie jest to już piłkarz, który zagra równo cały sezon. Pojawia się tylko jeden mały problem, kto za niego?

0

Jasne i nie miałbym nic przeciwko. Jeszcze gdyby wpadło jakieś siano to już w ogóle byłbym cały w skowronkach.

3

Verma, gość, który wracał po długiej kontuzji ( w jego przypadku właściwie tylko takie bywały) i zawsze zbierał bardzo dobre oceny. Świetny obrońca i szkoda, że ta kariera bardzo szybko wyhamowała.

0

Sprz dać trzeba umieć. Deco potrafi tylko wydawać pieniądze, gorzej z zarabianiem.
Dobrze, że chociaż Lenglet zdecydował o odejściu.

0

Pobieranie kasy za jakieś przedsezonowe sparringi z lelakami z Korei to jednak drobne przegięcie.

5

Laporta to jednak jest twardziel. Nie ważne skąd, nie ważne jak, ważne, że siano musi się zgadzać.
Na najbogatszej ziemi mieszkają najbiedniejsi ludzie - to jest o Kongo.
Autor pisze, że takie inwestycje się zwracają z nawiązką. Tylko w jakiej perspektywie?
To kraj do bólu skorumpowany i niestabilny. Nikomu specjalnie nie zależy na stabilizacji, bo łatwiej go łupić.
Ale trzymajmy się tego, że kasa nie śmierdzi.

3

A jak nie zdąży na kolejny i jeszcze kolejny, to też będą grać przy 6 tysięcznej publice?

3

Czytałem u GR 150%, że grupa kapitałowa z Salwadoru MS13 pomoże w rozwiązaniu problemów z oddaniem stadionu i CN ma być gotowe na 1 września. Architektem kontraktu z tą grupą jest Deco, który bardzo dobrze zna jej prezesa.

0

To se chłop karierę znaścił. Choć inni o takiej mogą tylko pomarzyć.
W każdym razie potencjał w ogóle niewykorzystany. Za to Mendes przygarnął niemało siana za te wszystkie ruchy między klubami.
Pamiętam, że jak AM go kupiło miałem ból dupy, że Barca nie wzięła takiego kozaka.
Ale gdy już trafił na CN, zastanawiałem się po co i komu ten transfer potrzebny.

4

Nigdy chyba tyle nie pisałem co na temat Ter Stegena. O nikim też nie pisałem tak źle jak o nim, a przecież przewinęło się w tym klubie gagatków, którzy zapracowali sobie na znacznie większą krytykę. Czy zasłużył? Każdy chyba ma piłkarzy, których ceni mniej lub bardziej.
MATS zaimponował mi w pierwszym sezonie i miałem nadzieję, że to będzie kozak na lata, choć moim wyborem po odejściu VV był Courtois.
Historia z Bravo całkowicie zmieniła moją optykę względem Niemca. Ale starałem się oceniać go w miarę obiektywnie, a teraz pisząc o nim staram się, by mu nie ubliżać. W końcu nosi bordowo granatowe barwy i herb Barcelony na piersi. Nawet, jeśli swoim zachowaniem mocno te barwy poplamił.
Są jeszcze ludzie, którzy bronią Marca i krytykują klub za to, że ściągnął Wojtka i Garcię. Proszę sobie zatem wyobrazić, że klub nie poczynił tych kroków. W jakiej sytuacji znalazłaby się dziś drużyna? Iñaki Peña + Diego Kochen, taki byłby skład bramkarzy na nadchodzący sezon.
A gdyby MAtS na operację się nie zdecydował, mielibyśmy inwalidę w bramce. Po operacji kolana i z chorymi plecami. Marc również powinien zrobić rachunek sumienia zamiast boczyć się na cały świat i zrozumieć, w jakiej sytuacji postawiłby klub. Pomijając już całkiem jego formę i jakość interwencji.
Operacja nie była żadną ściemą, okazała się koniecznością i to jest okoliczność obciążająca bramkarza, jeśli nie poinformował o stanie zdrowia władz klubu. Przepychanki będą trwały do momentu, w którym komisja orzeknie jak długo będzie pauzował Ter Stegen.
Swoją drogą, ciekaw jestem, co powiedziałby na ten temat @JarekS

9

Przepraszam, co to jest ten overbooking? Nie ma polskiego odpowiednika, by zrozumieć mógł nawet taki głąb jak ja?
Tak trudno jest napisać: "w związku z nadmiarem stoperów"?
Masa ludzi tutaj nie "łapie" tego co piszecie nawet w języku polskim, a wymagacie rozumienia w językach obcych.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 Nie było takiej sytuacji, że przegrywał rywalizację z Bravo. Jeden bronił w lidze, drugi w LM. To była decyzja Lucho.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?