Wielka szkoda, że wcześniej nie trafił do Barcelony. Wielki piłkarz, wielki człowiek. Nie ma w drużynie obecnie piłkarza, który mentalnie stałby na podobnym poziomie będąc wzorem dla młodych.
Gość jest niesamowity. Problemy problemami, ale on chyba nie był ani pijany, ani upalony, gdy machał szabelką. Widocznie ktoś rozsądny przemówił mu do rozumu. A może on sam sobie uświadomił, że darcie kotów z klubem nie ma sensu. A wystarczyło opaskę zabrać... Nie daję wiary w szczerość tych słów, to czysta kalkulacja. To nie był jednorazowy przypał, a długoterminowe ciąganie się z klubem. W ten sposób powinien zacząć, a nie kończyć. Czekam na reakcję drugiej strony konfliktu.
Deco nie potrzebuje obrońcy, napastnika, lewego obrońcy , a ciekawe co na to trener? Jestem pewien, że zimą zacznie się szukanie stopera, bo wątpię, by Araujo z Duńczykiem pociągnęli sezon bez kontuzji
@yoli Pewnie jest tak jak piszesz. Z jednej strony szkoda, bo to Pan Piłkarz. Z drugiej jednak nie jest młody i choć ostatni sezon przeszedł szczęśliwie, bez kontuzji to nie musiało wcale tak być w tym sezonie.
@LinekMichal Będąc szczerym, ja sam myślałem, czy przedłużanie z Inigo ma sens. Mam wątpliwości, czy byłby w stanie powtórzyć ten wybitny sezon, a wszyscy też zapomnieli, że Bask również nie jest najlepszego zdrowia. Ale jak to w Barcelonie, nie ma godnego rywala i do tego to ułożony zawodnik, mający dobry kontakt z młodzieżą, nie miewał żadnych "wylewów". Coś czuję, że zimą Barca będzie szukać stopera. Gdyby sytuacja była inna, pewnie transfer Taha doszedłby do skutku.
Szykowano mu opaskę kapitana, a on do Araba idzie. Nie kumam tego posunięcia. Wszystko zależy, jaką sumę Barca przytuli i czy w ogóle przytuli. Bo jeśli tylko piłkarz ma zarobić to słaby biznes dla Barcelony
Ja popieram tę decyzję, ale zrobił się z tego ogromny smród. Ja mam negatywną opinię o Ter Stegenie od dawna, ale nie spodziewałem się, że aż takie szambo się na niego wyleje. Wizerunkowo wygląda to fatalnie. Laporta jest politykiem i powinien zachować się bardziej dyplomatycznie. To nie jest stragan że sznurówkami tylko potężny podmiot . A na stronie takiej jazdy to już w ogóle się nie spodziewałem. Jeszcze do niedawna ci, którzy dziś wylewają najwięcej pomyj, wydłubali by oczy człowiekowi za krytykę Niemca.
@tgrzeb Klub ma przede wszystkim obowiązek dbać o drużynę i w miarę możliwości dokonywać wzmocnień na pozycje, które trener uznaje za wrażliwe. W takiej sytuacji rozmowy mogą się toczyć między sztabem szkoleniowym, a sztabem technicznym. Nie przypominam sobie, by przy wzmacnianiu innych pozycji dyskutowano z piłkarzami.
@Azi Tutaj obie strony postępują idiotycznie. A takiego szkodnika jakim był Barto będzie ciężko przebić. Oczywiście Laporta ma na sumieniu Leo, rządzi klubem przy pomocy przydupasów, ludzi niekompetentnych. Na poziomie finansowym ciągle jakieś nieprzejrzyste historie. Ale Laporta zostawi oo sobie stadion. Barto miał dość czasu i pieniędzy, by uruchomić projekt, do tego w znacznie bardziej korzystnych warunkach. Za Barto projekt sportowy kulał, za Laporty jakoś to się klei. Przy wszelkich wadach tej prezydentury to ja nie chciałbym powrotu Bartomeu.
Syf się z tego zrobił i to na poważnie. My sobie możemy tutaj różne głupoty pisać, ale w klubie powinno być wszystko lepiej poukładane. Laporta jest krytykowany, sam tej krytyki mu nie szczedzę. Spójrzmy na to jednak z perspektywy prezesa. Ma w klubie pierwszego bramkarza, który nie spełnia już pewnych wymogów. Zawodnik ma bogatą historię kontuzji, co każe wątpić w jego dyspozycję. Jednakowoż Laporta wie, że ambicją Niemca są MŚ i wszyscy są przekonani, że temu podporządkuje swoją dalszą karierę. Zresztą na mediach społecznościowych niejednokrotnie o tym wspominał, że skupia się na kadrze, gdy pytano go o sytuację w klubie. Zakup Garcii był oczywiście logiczny i tutaj nie widzę pola do krytyki Laporty. Jeśli więc Marc skupia się na kadrze, a w klubie nie spełnia oczekiwań sztabu, Laporta mając zabezpieczoną pozycję jest przekonany, że Marc za wszelką cenę będzie chciał na MŚ jechać i próbuje zachęcić go do odejścia. Do tego momentu nie można Laporcie zarzucić niczego. Przynajmniej ja nie mam mu nic do zarzucenia. Ale w tym momencie zaczynają się brudne gierki Laporty .Mam pretensje oczywiście o przedłużenie kontraktu 3 lata temu, bo choć na tym zyskał klub to i zawodnik nie zrobił tego z dobrej woli. Pamiętajmy, że MATS odmówił obniżki pensji po covid19, stąd to przedłużenie i rozbicie pensji. Klub pogodził się z faktem, że Niemiec zostaje, ale trener mówi mu, że nie będzie pierwszym wyborem, że o miejsce będzie musiał walczyć. W międzyczasie dowiadujemy się, że Marc znów jest kontuzjowany i ma przejść operacje. I tu zaczyna się cały syf, którego się w ogóle nie spodziewałem i ten syf zaczął nakręcać sam Ter Stegen. To co robi w tej chwili wykracza poza pilnowanie swoich interesów.
@fenix1983 No i taki komentarz to ja rozumiem. Nawet, jeśli gdzieś są w nim nieścisłości, to i tak rozjaśnia znacząco sytuację. Nie mogłaby Redakcja postarać się o takie wyjaśnienie?
Jestem skłonny uwierzyć, że Barca nie będzie musiała korzystać z gościnności Montjuic. Przy dzisiejszej technologii i odpowiednich zasobach ludzkich jest to możliwe. Jeśli coś mnie martwi, to czy w tym pośpiechu nie zostaną popełnione błędy, nie będzie oszczędności na materiale, jego jakości przede wszystkim. Byliśmy przecież informowani, że doszło już do takich nadużyć. Cała reszta, przy odpowiedniej koordynacji jest do zrobienia. Szkoda, że nie ma szczegółowych informacji n/t postępu konkretnych robót.
W klubie nie ma spokoju, ale zawodnik też musi czuć się paskudnie, mając świadomość, że jego cele jako sportowca znacząco się oddaliły. Pieniądze to jedno, ale gość ma swoje ambicje, których już raczej nie zrealizuje, choć był tak blisko. Paskudnie to wszystko wygląda.
@mint To, że jest bucem to ja wiem od lat 10. Ter Stegen miał krótko moje uznanie, do sytuacji z Bravo. Za to niemal całe to forum traktowało go jak legendę przez te długie lata, stawiając przed Valdesem. Ale to nie pierwszy, nie ostatni przypadek. A zachowanie Laporty o tyle mnie dziwi, że po pierwsze: sam narobił tego bigosu przeciągając kontrakt Ter Stegena, a po drugie łazi po mediach i struga cwaniaka, że sytuacja Niemca nie ma żadnego wpływu na rejestrację Garcii czy Wojtka. Więc albo niech trzyma fason, albo niech jasno przyzna, że kontuzja Niemca to okoliczność sprzyjająca rejestracji nowego bramkarza. Oczywiście postępowanie Niemca wykracza daleko poza obronę własnych interesów. Bo broniąc ich nie musi koniecznie działać na szkodę klubu.
Jaką drużyna z ambicjami kupi bramkarza z taką historią kontuzji? Kto zmusi go do transferu? Kto przedłużał mu ten kontrakt niech teraz płaci za swoje durne decyzje. Chyba, że ten zarząd jest rozhuśtany emocjonalnie jak kibice Rambli. MATS może i nie zasługuje na opaskę, może też na noszenie barw Barcelony. Ale jeśli drużyna stanie w jego obronie to z pewnością Flick nie będzie ryzykował konfliktu w szatni. No i po co Laporcie to miejsce w FFP, czyżby nie deklarował, że i rejestracje piłkarzy można być spokojnym, bez względu na to, co zrobi Niemiec?
Czym Laporta jest zdenerwowany? Przecież deklarował, że rejestrację odbędą się bez względu na sytuację z Niemcem. Obaj są siebie warci, razem z Deco, rzecz jasna. MAtS poszedł na wojnę nie tylko z zarządem, ale też z klubem, drużyną i kolegami, którzy bronią jego statusu kapitana, a wszystko w imię swoich prywatnych interesów. Gość wie, że stracił miejsce w bramce Barcelony i raczej do niej nie wróci. Postanowił zatem skomplikować życie wszystkim wokół, żenujące zachowanie. Swoją drogą, ja rozumiem oburzenie, ale niektórzy powinni pilnować słownika. Można krytykować do bólu, jednak obelgi to zdecydowanie krok za daleko.
Strony zaczynają ostrzyć kosy, szykuje się dluga wojna. Zdaje się, że marzenia o MŚ będzie musiał odłożyć na później po jasnym komunikacie Nagelsmanna. Jedyne co mu zostało to robić pod górkę szwagrom i skupić się na swoim życiu osobistym.
0
@rafal3030 Jaki system masz w telefonie OS czy Android?
1
Wielka szkoda, że wcześniej nie trafił do Barcelony. Wielki piłkarz, wielki człowiek. Nie ma w drużynie obecnie piłkarza, który mentalnie stałby na podobnym poziomie będąc wzorem dla młodych.
4
Jaki to wszystko ma sens, skoro ten gość będzie poza grą. Na co mu ta opaska, dla lepszego samopoczucia?
2
Żenująca postawa klubu. Flickowi kazali zabrać opaskę, a teraz sami mu ją oddali Tak to należy rozumieć? Laporta to jednak jest dupek.
7
Gość jest niesamowity. Problemy problemami, ale on chyba nie był ani pijany, ani upalony, gdy machał szabelką.
Widocznie ktoś rozsądny przemówił mu do rozumu. A może on sam sobie uświadomił, że darcie kotów z klubem nie ma sensu.
A wystarczyło opaskę zabrać...
Nie daję wiary w szczerość tych słów, to czysta kalkulacja. To nie był jednorazowy przypał, a długoterminowe ciąganie się z klubem.
W ten sposób powinien zacząć, a nie kończyć.
Czekam na reakcję drugiej strony konfliktu.
4
Deco nie potrzebuje obrońcy, napastnika, lewego obrońcy , a ciekawe co na to trener? Jestem pewien, że zimą zacznie się szukanie stopera, bo wątpię, by Araujo z Duńczykiem pociągnęli sezon bez kontuzji
0
@yoli Pewnie jest tak jak piszesz. Z jednej strony szkoda, bo to Pan Piłkarz. Z drugiej jednak nie jest młody i choć ostatni sezon przeszedł szczęśliwie, bez kontuzji to nie musiało wcale tak być w tym sezonie.
0
@LinekMichal Będąc szczerym, ja sam myślałem, czy przedłużanie z Inigo ma sens. Mam wątpliwości, czy byłby w stanie powtórzyć ten wybitny sezon, a wszyscy też zapomnieli, że Bask również nie jest najlepszego zdrowia.
Ale jak to w Barcelonie, nie ma godnego rywala i do tego to ułożony zawodnik, mający dobry kontakt z młodzieżą, nie miewał żadnych "wylewów". Coś czuję, że zimą Barca będzie szukać stopera. Gdyby sytuacja była inna, pewnie transfer Taha doszedłby do skutku.
1
Szykowano mu opaskę kapitana, a on do Araba idzie. Nie kumam tego posunięcia.
Wszystko zależy, jaką sumę Barca przytuli i czy w ogóle przytuli. Bo jeśli tylko piłkarz ma zarobić to słaby biznes dla Barcelony
2
Ja popieram tę decyzję, ale zrobił się z tego ogromny smród. Ja mam negatywną opinię o Ter Stegenie od dawna, ale nie spodziewałem się, że aż takie szambo się na niego wyleje. Wizerunkowo wygląda to fatalnie. Laporta jest politykiem i powinien zachować się bardziej dyplomatycznie. To nie jest stragan że sznurówkami tylko potężny podmiot .
A na stronie takiej jazdy to już w ogóle się nie spodziewałem. Jeszcze do niedawna ci, którzy dziś wylewają najwięcej pomyj, wydłubali by oczy człowiekowi za krytykę Niemca.
2
Licho bez wątpliwości i kontrowersji. Zasłużył bez dwóch zdań.
2
@tgrzeb Klub ma przede wszystkim obowiązek dbać o drużynę i w miarę możliwości dokonywać wzmocnień na pozycje, które trener uznaje za wrażliwe. W takiej sytuacji rozmowy mogą się toczyć między sztabem szkoleniowym, a sztabem technicznym. Nie przypominam sobie, by przy wzmacnianiu innych pozycji dyskutowano z piłkarzami.
0
9 tysięcy euro to grajki mają w kieszeni gdy na kawę idą.
0
@Azi Tutaj obie strony postępują idiotycznie. A takiego szkodnika jakim był Barto będzie ciężko przebić. Oczywiście Laporta ma na sumieniu Leo, rządzi klubem przy pomocy przydupasów, ludzi niekompetentnych. Na poziomie finansowym ciągle jakieś nieprzejrzyste historie. Ale Laporta zostawi oo sobie stadion. Barto miał dość czasu i pieniędzy, by uruchomić projekt, do tego w znacznie bardziej korzystnych warunkach.
Za Barto projekt sportowy kulał, za Laporty jakoś to się klei.
Przy wszelkich wadach tej prezydentury to ja nie chciałbym powrotu Bartomeu.
17
Syf się z tego zrobił i to na poważnie. My sobie możemy tutaj różne głupoty pisać, ale w klubie powinno być wszystko lepiej poukładane.
Laporta jest krytykowany, sam tej krytyki mu nie szczedzę. Spójrzmy na to jednak z perspektywy prezesa.
Ma w klubie pierwszego bramkarza, który nie spełnia już pewnych wymogów. Zawodnik ma bogatą historię kontuzji, co każe wątpić w jego dyspozycję. Jednakowoż Laporta wie, że ambicją Niemca są MŚ i wszyscy są przekonani, że temu podporządkuje swoją dalszą karierę. Zresztą na mediach społecznościowych niejednokrotnie o tym wspominał, że skupia się na kadrze, gdy pytano go o sytuację w klubie.
Zakup Garcii był oczywiście logiczny i tutaj nie widzę pola do krytyki Laporty.
Jeśli więc Marc skupia się na kadrze, a w klubie nie spełnia oczekiwań sztabu, Laporta mając zabezpieczoną pozycję jest przekonany, że Marc za wszelką cenę będzie chciał na MŚ jechać i próbuje zachęcić go do odejścia. Do tego momentu nie można Laporcie zarzucić niczego. Przynajmniej ja nie mam mu nic do zarzucenia.
Ale w tym momencie zaczynają się brudne gierki Laporty .Mam pretensje oczywiście o przedłużenie kontraktu 3 lata temu, bo choć na tym zyskał klub to i zawodnik nie zrobił tego z dobrej woli. Pamiętajmy, że MATS odmówił obniżki pensji po covid19, stąd to przedłużenie i rozbicie pensji.
Klub pogodził się z faktem, że Niemiec zostaje, ale trener mówi mu, że nie będzie pierwszym wyborem, że o miejsce będzie musiał walczyć. W międzyczasie dowiadujemy się, że Marc znów jest kontuzjowany i ma przejść operacje. I tu zaczyna się cały syf, którego się w ogóle nie spodziewałem i ten syf zaczął nakręcać sam Ter Stegen.
To co robi w tej chwili wykracza poza pilnowanie swoich interesów.
0
@fenix1983 No i taki komentarz to ja rozumiem. Nawet, jeśli gdzieś są w nim nieścisłości, to i tak rozjaśnia znacząco sytuację. Nie mogłaby Redakcja postarać się o takie wyjaśnienie?
0
Jestem skłonny uwierzyć, że Barca nie będzie musiała korzystać z gościnności Montjuic. Przy dzisiejszej technologii i odpowiednich zasobach ludzkich jest to możliwe. Jeśli coś mnie martwi, to czy w tym pośpiechu nie zostaną popełnione błędy, nie będzie oszczędności na materiale, jego jakości przede wszystkim. Byliśmy przecież informowani, że doszło już do takich nadużyć. Cała reszta, przy odpowiedniej koordynacji jest do zrobienia. Szkoda, że nie ma szczegółowych informacji n/t postępu konkretnych robót.
2
W klubie nie ma spokoju, ale zawodnik też musi czuć się paskudnie, mając świadomość, że jego cele jako sportowca znacząco się oddaliły. Pieniądze to jedno, ale gość ma swoje ambicje, których już raczej nie zrealizuje, choć był tak blisko.
Paskudnie to wszystko wygląda.
1
@mint To, że jest bucem to ja wiem od lat 10. Ter Stegen miał krótko moje uznanie, do sytuacji z Bravo. Za to niemal całe to forum traktowało go jak legendę przez te długie lata, stawiając przed Valdesem. Ale to nie pierwszy, nie ostatni przypadek.
A zachowanie Laporty o tyle mnie dziwi, że po pierwsze: sam narobił tego bigosu przeciągając kontrakt Ter Stegena, a po drugie łazi po mediach i struga cwaniaka, że sytuacja Niemca nie ma żadnego wpływu na rejestrację Garcii czy Wojtka. Więc albo niech trzyma fason, albo niech jasno przyzna, że kontuzja Niemca to okoliczność sprzyjająca rejestracji nowego bramkarza.
Oczywiście postępowanie Niemca wykracza daleko poza obronę własnych interesów. Bo broniąc ich nie musi koniecznie działać na szkodę klubu.
3
Jaką drużyna z ambicjami kupi bramkarza z taką historią kontuzji? Kto zmusi go do transferu?
Kto przedłużał mu ten kontrakt niech teraz płaci za swoje durne decyzje. Chyba, że ten zarząd jest rozhuśtany emocjonalnie jak kibice Rambli.
MATS może i nie zasługuje na opaskę, może też na noszenie barw Barcelony. Ale jeśli drużyna stanie w jego obronie to z pewnością Flick nie będzie ryzykował konfliktu w szatni. No i po co Laporcie to miejsce w FFP, czyżby nie deklarował, że i rejestracje piłkarzy można być spokojnym, bez względu na to, co zrobi Niemiec?
5
Czym Laporta jest zdenerwowany? Przecież deklarował, że rejestrację odbędą się bez względu na sytuację z Niemcem. Obaj są siebie warci, razem z Deco, rzecz jasna.
MAtS poszedł na wojnę nie tylko z zarządem, ale też z klubem, drużyną i kolegami, którzy bronią jego statusu kapitana, a wszystko w imię swoich prywatnych interesów. Gość wie, że stracił miejsce w bramce Barcelony i raczej do niej nie wróci. Postanowił zatem skomplikować życie wszystkim wokół, żenujące zachowanie.
Swoją drogą, ja rozumiem oburzenie, ale niektórzy powinni pilnować słownika. Można krytykować do bólu, jednak obelgi to zdecydowanie krok za daleko.
5
Strony zaczynają ostrzyć kosy, szykuje się dluga wojna.
Zdaje się, że marzenia o MŚ będzie musiał odłożyć na później po jasnym komunikacie Nagelsmanna. Jedyne co mu zostało to robić pod górkę szwagrom i skupić się na swoim życiu osobistym.
2
@Pin0chet Coś w okolicach 15 baniek mają zarobić za to tournee. O takiej kwocie pisano przed wylotem.
1
Zacny skład. Na 9CN uchylili już rąbka tajemnicy, więc coś tam już do mnie dotarło.
1
Co z Oriolem? Chyba nie wyparował z listy płac?
0
@Crema Catalunya Bardzo mądre słowa.
Postawa może nieco asekuracyjna, lecz lepsze to jak późniejsze frustracje.
0
"Nie będzie o tym decydował jednak ani zawodnik, ani Barca, ale Komisja Medyczna, od której zależy teraz czy Barcelona zarejestruje Garcíę i Szczęsnego."
https://www.fcbarca.com/128288-joan-laporta-rejestracja-joana-garcii-nie-zalezy-od-absencji-ter-stegena-jestem-przekonany-ze-zarejestrujemy-wszystkich.html
Je to divadlo.
2
Taka jest rzeczywistość wokół La Liga.
3
Pewnie Bori stara się wbić szpilę klubowi. Ja mam w głowie cały czas to co powiedział o nim Szczęsny w wywiadzie dla foot truck'a.
15
Tam dopiero musi być nędza, jeśli nie mogą pozwolić sobie na rejestrację Luuk'a de Jonga.