Semedo, Reguilon, serio? Tutaj oprócz tego Davida i może Mitchella, trudno doszukać się ciekawych opcji. A trzeba jeszcze gimnastykować się z rejestracją.
Ciekaw jestem bardzo, jak ten turniej wpłynie na dyspozycję piłkarzy drużyn europejskich przede wszystkim. Mnie jakoś nie boli tyłek, że Barcelony tam nie ma. Owszem, pieniądz by się zgadzał, Barca wróciłaby do formuły 1:1, ale czy koszta nie byłyby zbyt wysokie? Nasi pod koniec sezonu jechali na oparach, a potem jeszcze LN, KMŚ, za chwilę presezon i powrót do ligowych rozgrywek. A kiedy by odpoczywali? Dlatego w ogólnym rozrachunku brak udziału na tym turnieju uważam, że będzie korzystny dla Barcelony.
Wczoraj czytałem, że La Liga pójdzie na rękę klubom w trudnej sytuacji finansowej i pozwoli na rejestrację świeżych nabytków na pierwszy rok kontraktu. Więc to powinno rozwiązać problem rejestracji. Chyba, że Tebas uzna, że Barca już wykorzystała te ulgi awansem, albo uzna, że Barca nie jest klubem z problemami finansowymi. Zostawiając z boku te głupkowate żarty, jak w końcu jest z tą ulgą? Czy to ustalenia La Ligi, czy samych dziennikarzy?
Marquez to jest pieprzony geniusz. Wczoraj kumpel, który kiedyś ścigał się amatorsko mówił, że Quartararo wezmie ten wyścig , że holenderski tor jest stworzony dla niego, że Yamaha to czy tamto. Katalończyk kolejny raz pokazał wszystkim miejsce w szeregu. No i brat, który robi również świetną robotę. Brawo Marquez Bro.
Tutaj do negocjacji potrzebny jest łeb na karku, innymi słowy Alemany. Jeśli nie pójdą na ugodę to będą straszne kwasy. Trybuny to pobożne życzenie kibiców. Klub nie ma prawa pozbawić go wykonywania swojej pracy. Gość ma kontrakt i klub będzie zmuszony udzielić mu zgody na trenowanie. Oczywiście trzeba traktować doniesienia z dystansem. Zwłaszcza, że Laporta będzie teraz próbował robić z niego diabła w zaprzyjaźnionych mediach. Zobaczymy, jak sobie poradzi z tym problemem nasz dyrektor sportowy, który póki co potrafi jedynie "wpłacić klauzulę".
@wolnyninho @Ciuus Nie interesuje mnie czy to będzie Wojtuś, John, Xiao-Ping czy Tadeusz Kowalski. Nie interesuje mnie jego narodowość ani preferencje seksualne. Bramkarz ma bronić, ratować zespół przed utratą bramki, trzymać drużynę "przy życiu" gdy przewaga jest minimalna. Tego oczekuję od bramkarza Barcelony. Jeśli Marc jest w formie, niech to udowodni. Jeśli jego powrót między słupki może być c zbawienny dla klubu, proszę bardzo, niech wraca jak najszybciej. Choć nie darzę Niemca sympatią od bardzo dawna,to nie mam problemu z tym, żeby stał między słupkami, jeśli naprawdę ta jego forma jest wyjątkowa. Powroty po poprzednich kontuzjach rodzą we mnie wątpliwości, niestety. A z tym Wojtusiem bez ambicji, jak piszesz, Barca dotarła do półfinału LM i zrobiła "mały tryplet". Z Ter Stegenem dawno LM na tym poziomie nie było. Żeby było jasne, nie twierdzę, że to zasługa Szczęsnego. @Ciuus Nie podobało mi się zachowanie klubu w przypadku De Jonga, nie podoba w przypadku MATSa. Ale gdy Marc odmówił wyjazdu do Mediolanu ( i cała ta sytuacja poprzedzającą wyjazd), wtedy jeszcze nikt nigdzie go nie sprzedawał, prawda? Jego zachowanie jako kapitana uznasz za stosowne? Widziałeś, by ktoś z drużyny stawał w jego obronie? Przeglądam czasem media społecznościowe i nie widzę, by drużyna stała murem za piłkarzem. Czy w takiej sytuacji nie można podejrzewać, że szatnia ma jednak chłodny stosunek do swojego kapitana. Pomijając kwestię Ter Stegena, uważam, że Deco za dużo mordą kłapie, a decyzje o tym, czy ktoś jest zbędny, czy nie, pozostawił trenerowi.
Niemiec jest przekonany, że znajduje się w życiowej formie. Więc jeśli tak jest w istocie, trener powinien skorzystać przede wszystkim z niego na początek. Ale co, jeśli znów ”wszystko co leci, wpada do sieci”? Zresztą, niech Marc wróci do sytuacji z Bravo, będzie mu znacznie łatwiej zrozumieć cały ten galimatias. Niczego nie ugra, jeśli pójdzie na wojnę. W takiej sytuacji nikt nie zyska. Niemiec straci pozycję w kadrze, w klubie będą kwasy. Deco to nie Barca, to pracownik. Działania Marca uderzają w klub, który podobno tak bardzo kocha
@Safrani Chcesz powiedzieć, że kluby same sobie założyły ten kaganiec? Ja sam mam takie pojęcie o finansach, że ledwo do 10 umiem liczyć, dlatego staram się czytać i słuchać mądrzejszych od siebie. O zasadzie 1/1 wiele pisał Michał Gajdek, było też sporo w podcastach z jego udziałem oraz udziałem Błażeja. Nie przypominam sobie, bym w tych materiałach czytał/słuchał rzeczy, o których piszesz. Ale dzięki za ten komentarz, na pewno postaram się skonfrontować to, o czym napisałeś i o czym pisali Redaktorzy.
@Safrani Przepraszam, a jaki podmiot ustala zasady FFP? La Liga, której kapitanem jest Tebas. Nie możemy powiedzieć, że ten facet nie ma tu nic do powiedzenia.
To jest dość skomplikowana sytuacja i nie będę zdziwiony, jeśli Nico i tym razem się rozmysli. Ale sytuacja zaczyna się zmieniać. Barca wraca na swój stadion, podskoczą wpływy z biletów, koszulek, gadżetów. Gdyby tak jeszcze udało się wypchnąć kilku zawodników, którzy nie są niezbędni dla funkcjonowania projektu, byłoby super.
@kejdzi Jeśli chodzi o aktualizację limitów akurat nie mam pojęcia. Wiem, że klub wypracował dość niewielką przewagę, a potem poszła podwyżka dla Araujo, dalej dla Yamala i Rafy. 1 lipiec niebawem, więc pewnie dowiemy się czegoś więcej.
@Redakcja Kolejny raz poruszam ten temat. Za każdym razem, gdy otwieram stronę, lub chce opublikować komentarz dostaje komunikat, że fcbarca.com musi sprawy, czy moje połączenie jest bezpieczne, a ja jeszcze muszę potwierdzić, że nie jestem robotem. Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Korzystam z tego samego połączenia od kilku ładnych lat i nigdy takich problemów nie było.
W szerszym kontekście winnym sytuacji jest Tebas, który głosił na prawo i lewo o sytuacji ekonomicznej Barcelony, a finanse klubu to poufna sprawa. Zarząd myślał nawet, by podać go do sądu, ale to oznaczałoby otwartą wojnę i temat został wyciszony. Sprawa była dość łatwa do wygrania, i czym gadał jakiś prawnik, ale nie musiałoby to oznaczać odejścia knura. Cały piłkarski świat wiedział, w jakiej sytuacji znajduje się Barca przez te jego nagminne komentowanie.
@BISHBASHBOSH Chodzi tylko o to, by podważyć możliwości finansowe Barcelony w zakresie tego transferu i by zniechęcić Nico do odejścia z klubu, do Barcelony, rzecz jasna. Bo pewnie z Baya już inaczej by postepowali.
@Malcom Nie ma znaczenia, jaki to był kaliber piłkarza i jaką sumę wydano. Problem jest ten sam, klub próbuje walczyć o swojego piłkarza. Choć wszyscy wiemy, jakie są powody takiego zachowania Bilbao. W przypadku Neymara była taka historia, że kasę na tę klauzulę wyrzucił Bank Centralny Kataru, czy jak to się poprawnie nazywa. Ale oni mają całkiem inną formę własności i ich regulować mogą jedynie przepisy UEFA.
Bardziej interesuje mnie, jakie stanowisko zajęły władze La Liga i jakie zdolności rejestracji ma na dzień dzisiejszy Barcelona. Może Naczelny z Błażejem coś więcej na ten temat.
@fenix1983 Jeśli pamięć mnie nie myli, w sprawie Neymara były jedynie pomysły, by interweniować u władz UEFA, ale na tym się skończyło. Na pewno Barca nie podejmowała żadnych działań przed transferem, tego jestem przynajmniej pewien.
5
Semedo, Reguilon, serio? Tutaj oprócz tego Davida i może Mitchella, trudno doszukać się ciekawych opcji. A trzeba jeszcze gimnastykować się z rejestracją.
0
Ciekaw jestem bardzo, jak ten turniej wpłynie na dyspozycję piłkarzy drużyn europejskich przede wszystkim. Mnie jakoś nie boli tyłek, że Barcelony tam nie ma. Owszem, pieniądz by się zgadzał, Barca wróciłaby do formuły 1:1, ale czy koszta nie byłyby zbyt wysokie? Nasi pod koniec sezonu jechali na oparach, a potem jeszcze LN, KMŚ, za chwilę presezon i powrót do ligowych rozgrywek. A kiedy by odpoczywali?
Dlatego w ogólnym rozrachunku brak udziału na tym turnieju uważam, że będzie korzystny dla Barcelony.
0
To jest czarna magia dla mnie i nie zamierzam się nawet wysilać, by zrozumieć coś z tego.
0
@DJ6 Nie zrozumiałem ostatniego zdania. Dlaczego miałoby brakować Yamala?
0
Wczoraj czytałem, że La Liga pójdzie na rękę klubom w trudnej sytuacji finansowej i pozwoli na rejestrację świeżych nabytków na pierwszy rok kontraktu. Więc to powinno rozwiązać problem rejestracji. Chyba, że Tebas uzna, że Barca już wykorzystała te ulgi awansem, albo uzna, że Barca nie jest klubem z problemami finansowymi.
Zostawiając z boku te głupkowate żarty, jak w końcu jest z tą ulgą? Czy to ustalenia La Ligi, czy samych dziennikarzy?
0
Marquez to jest pieprzony geniusz. Wczoraj kumpel, który kiedyś ścigał się amatorsko mówił, że Quartararo wezmie ten wyścig , że holenderski tor jest stworzony dla niego, że Yamaha to czy tamto.
Katalończyk kolejny raz pokazał wszystkim miejsce w szeregu. No i brat, który robi również świetną robotę. Brawo Marquez Bro.
7
Jeśli Szczęsny podpisze, a MATS nie odejdzie, Barca będzie miała bramkę obsadzoną jak nigdy.
1
Do 2032 roku? To ja chyba nie doczekam końca jego kariery w Barcelonie.
Sprawnych ma chłop agentów.
1
Tutaj do negocjacji potrzebny jest łeb na karku, innymi słowy Alemany. Jeśli nie pójdą na ugodę to będą straszne kwasy.
Trybuny to pobożne życzenie kibiców. Klub nie ma prawa pozbawić go wykonywania swojej pracy. Gość ma kontrakt i klub będzie zmuszony udzielić mu zgody na trenowanie.
Oczywiście trzeba traktować doniesienia z dystansem. Zwłaszcza, że Laporta będzie teraz próbował robić z niego diabła w zaprzyjaźnionych mediach.
Zobaczymy, jak sobie poradzi z tym problemem nasz dyrektor sportowy, który póki co potrafi jedynie "wpłacić klauzulę".
0
@wolnyninho @Ciuus
Nie interesuje mnie czy to będzie Wojtuś, John, Xiao-Ping czy Tadeusz Kowalski. Nie interesuje mnie jego narodowość ani preferencje seksualne. Bramkarz ma bronić, ratować zespół przed utratą bramki, trzymać drużynę "przy życiu" gdy przewaga jest minimalna. Tego oczekuję od bramkarza Barcelony. Jeśli Marc jest w formie, niech to udowodni. Jeśli jego powrót między słupki może być c zbawienny dla klubu, proszę bardzo, niech wraca jak najszybciej. Choć nie darzę Niemca sympatią od bardzo dawna,to nie mam problemu z tym, żeby stał między słupkami, jeśli naprawdę ta jego forma jest wyjątkowa. Powroty po poprzednich kontuzjach rodzą we mnie wątpliwości, niestety. A z tym Wojtusiem bez ambicji, jak piszesz, Barca dotarła do półfinału LM i zrobiła "mały tryplet". Z Ter Stegenem dawno LM na tym poziomie nie było. Żeby było jasne, nie twierdzę, że to zasługa Szczęsnego.
@Ciuus
Nie podobało mi się zachowanie klubu w przypadku De Jonga, nie podoba w przypadku MATSa. Ale gdy Marc odmówił wyjazdu do Mediolanu ( i cała ta sytuacja poprzedzającą wyjazd), wtedy jeszcze nikt nigdzie go nie sprzedawał, prawda? Jego zachowanie jako kapitana uznasz za stosowne? Widziałeś, by ktoś z drużyny stawał w jego obronie? Przeglądam czasem media społecznościowe i nie widzę, by drużyna stała murem za piłkarzem. Czy w takiej sytuacji nie można podejrzewać, że szatnia ma jednak chłodny stosunek do swojego kapitana.
Pomijając kwestię Ter Stegena, uważam, że Deco za dużo mordą kłapie, a decyzje o tym, czy ktoś jest zbędny, czy nie, pozostawił trenerowi.
6
I to jest jasne, że chłopak chce mieć gwarancje, wcale mnie to nie dziwi.
0
@michalgajdek
Michał, nie mogę dogrzebać się do Twoich materiałów opisujących zasadę 1:1. Byłbyś uprzejmy podrzucić link. Dzięki.
1
Niemiec jest przekonany, że znajduje się w życiowej formie. Więc jeśli tak jest w istocie, trener powinien skorzystać przede wszystkim z niego na początek. Ale co, jeśli znów ”wszystko co leci, wpada do sieci”? Zresztą, niech Marc wróci do sytuacji z Bravo, będzie mu znacznie łatwiej zrozumieć cały ten galimatias.
Niczego nie ugra, jeśli pójdzie na wojnę. W takiej sytuacji nikt nie zyska. Niemiec straci pozycję w kadrze, w klubie będą kwasy. Deco to nie Barca, to pracownik. Działania Marca uderzają w klub, który podobno tak bardzo kocha
0
@Safrani Chcesz powiedzieć, że kluby same sobie założyły ten kaganiec?
Ja sam mam takie pojęcie o finansach, że ledwo do 10 umiem liczyć, dlatego staram się czytać i słuchać mądrzejszych od siebie.
O zasadzie 1/1 wiele pisał Michał Gajdek, było też sporo w podcastach z jego udziałem oraz udziałem Błażeja.
Nie przypominam sobie, bym w tych materiałach czytał/słuchał rzeczy, o których piszesz. Ale dzięki za ten komentarz, na pewno postaram się skonfrontować to, o czym napisałeś i o czym pisali Redaktorzy.
0
@Safrani Przepraszam, a jaki podmiot ustala zasady FFP? La Liga, której kapitanem jest Tebas. Nie możemy powiedzieć, że ten facet nie ma tu nic do powiedzenia.
2
To jest dość skomplikowana sytuacja i nie będę zdziwiony, jeśli Nico i tym razem się rozmysli. Ale sytuacja zaczyna się zmieniać. Barca wraca na swój stadion, podskoczą wpływy z biletów, koszulek, gadżetów. Gdyby tak jeszcze udało się wypchnąć kilku zawodników, którzy nie są niezbędni dla funkcjonowania projektu, byłoby super.
0
@Rifek Coś w tym jest, bo gdy przyjadę do Polski te problemy znikają.
0
@MesQueUnClub_87 Nie mam VPN. Korzystam z Chrome.
0
@kejdzi Jeśli chodzi o aktualizację limitów akurat nie mam pojęcia. Wiem, że klub wypracował dość niewielką przewagę, a potem poszła podwyżka dla Araujo, dalej dla Yamala i Rafy. 1 lipiec niebawem, więc pewnie dowiemy się czegoś więcej.
0
@kejdzi Jak to się nie zmieniło? A nowe kontrakty dla piłkarzy?
5
Monaco, piękne miejsce do życia. Niech mu się wiedzie.
1
@Redakcja Kolejny raz poruszam ten temat.
Za każdym razem, gdy otwieram stronę, lub chce opublikować komentarz dostaje komunikat, że fcbarca.com musi sprawy, czy moje połączenie jest bezpieczne, a ja jeszcze muszę potwierdzić, że nie jestem robotem. Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Korzystam z tego samego połączenia od kilku ładnych lat i nigdy takich problemów nie było.
2
W szerszym kontekście winnym sytuacji jest Tebas, który głosił na prawo i lewo o sytuacji ekonomicznej Barcelony, a finanse klubu to poufna sprawa. Zarząd myślał nawet, by podać go do sądu, ale to oznaczałoby otwartą wojnę i temat został wyciszony. Sprawa była dość łatwa do wygrania, i czym gadał jakiś prawnik, ale nie musiałoby to oznaczać odejścia knura.
Cały piłkarski świat wiedział, w jakiej sytuacji znajduje się Barca przez te jego nagminne komentowanie.
1
@BISHBASHBOSH Chodzi tylko o to, by podważyć możliwości finansowe Barcelony w zakresie tego transferu i by zniechęcić Nico do odejścia z klubu, do Barcelony, rzecz jasna. Bo pewnie z Baya już inaczej by postepowali.
0
@Malcom Nie ma znaczenia, jaki to był kaliber piłkarza i jaką sumę wydano. Problem jest ten sam, klub próbuje walczyć o swojego piłkarza. Choć wszyscy wiemy, jakie są powody takiego zachowania Bilbao. W przypadku Neymara była taka historia, że kasę na tę klauzulę wyrzucił Bank Centralny Kataru, czy jak to się poprawnie nazywa. Ale oni mają całkiem inną formę własności i ich regulować mogą jedynie przepisy UEFA.
0
Bardziej interesuje mnie, jakie stanowisko zajęły władze La Liga i jakie zdolności rejestracji ma na dzień dzisiejszy Barcelona. Może Naczelny z Błażejem coś więcej na ten temat.
3
@fenix1983 Jeśli pamięć mnie nie myli, w sprawie Neymara były jedynie pomysły, by interweniować u władz UEFA, ale na tym się skończyło. Na pewno Barca nie podejmowała żadnych działań przed transferem, tego jestem przynajmniej pewien.
0
Z pewnością będą mieć pożytek z tego piłkarza. Chłopak jeśli już dostaje szansę, raczej nie zawodzi.
0
@Ryoumen Mats ma 12 mln brutto, czyli 6 na rękę. Niemal wszystkie źródła podają takie zarobki łącznie z capology.
1
Kto i kiedy oficjalnie potwierdził, że Nico jest dopięty? W którym to wywiadzie można wyczytać?