1

@czosnekfcb ale z Ciebie urwis :)

1

@TheNekro94 no dobrze, ale garnitur kupujesz raz na jakiś czas, do tego dochodzą poprawki krawieckie w cenie, żeby wyglądać elegancko, a nie, że wisi ten garnitur jak na wieszaku.
No ale co kto lubi :D
@Szklaner mógłbyś podesłać linka do tego garniaka, albo tych innych ubrań? Sobie zobaczę z ciekawości jak to wygląda

1

@ArcziArtt niestety to jest standard w wielu firmach
Ja teraz byłem 2 tygodnie na L4 (opieka na członka rodziny) i za tydzień idę na tygodniowy urlop ojcowski. No to mój kierownik na to, cytuję:
"Ale jak? No kurwa, nie było Cię 2.5 tygodnia i znowu idziesz?"

2

@MesQueUnClub96 taki fan i pisze formuła pierwsza? Wstyd.

0

@Yoshi94 ja byłem że starszym jak miał około rok, to tak, zabieg trwa dosłownie kilka sekund, bez żadnej narkozy, znieczulenia itp.
Później tylko zalecenia to te masaże i to było w tym wszystkim najgorsze. Mały już miał zęby i jak się można domyśleć, to ciężko było mu włożyć palca do buzi, żeby to rozmasować.
U nas był problem z jedzeniem, wydaje mi się, że pomogło mocno.
Teraz mam niespełna 3 tygodniowe dziecko i chcemy podciąć, mamy termin na 12 listopada. Najbardziej to przeraża to odmienność zdań, jeden mówi to, drugi mówi tamto.
A chcemy zrobić tak szybko, bo i tak nie będzie pamiętał, no i nam powinno być łatwiej z masażami.

Kiedyś nie podcinali i ludzie żyją, więc nie zdziwię się, jak to faktycznie skok na kasę. We Wrocławiu jest taki jeden chirurg, to on hurtowo ten zabieg robi i kasuje 300 zł. Tylko on to już tak bardzo mocno podcina, żeby nie było konieczności robić tego drugi raz (a i tak wszystko zależy od masaży)
No i według niego to każde dziecko się kwalifikuje do zabiegu. To też trochę daje do myślenia.
Sam zabieg 300, ale my później chodziliśmy co chwilę na kontrolę do neurologopedki i ona po 250 brała. Bardzo go polecała, on polecał ją. Więc może jakiś układ wzajemny mają.

1

Nie wiem dlaczego, ale temat wędzidełka u dzieci jest tak skomplikowany. Nie ma jednej złotej rady, diagnozy, sposobu podcięcia i masaży. Co "ekspert" to inna opinia.
W szpitalu po narodzinach powiedzieli, że jest delikatnie skrócone, że można podciąć tylko błonkę jakąś, praktycznie bezbolesny i bezkrwawy zabieg. No to tak zrobiliśmy. Okazało się, że zrobili gorzej niż było.
Wizyta prywatna u neurologopedy-diagnnoza-jak najszybciej trzeba podciąć wędzidełko górne i dolne, dość mocno, więc będzie to zabieg bolesny, krwawy, a potem przez miesiąc trzeba masować co 3 godziny, żeby się nie zrosło. No i teraz się zaczyna cyrk, bo jeden neurologopeda mówi, że absolutnie nie wolno masować rany. Drugi, a także chirurg, który przeprowadza zabieg, twierdzą, że trzeba masować też ranę.

A na deser, dzisiaj byliśmy u pediatry, która stwierdziła, że neurologopeda (czyli specjalista od mowy, buzi dzieci) nie jest odpowiednia osobą, do diagnozowania, czy wędzidełko jest do podcięcia czy też nie.
W szpitalu też nie ma od tego fachowców.
Śmiech na sali patrząc na to, jak istotne jest to dla takiego małego dziecka.

1

@Danny Gaucho wiem, też bym mu dał :)
Zasłużył:D
@betonito +1

4

@Danny Gaucho ładny coming out z rana, nie powiem :D

2

@betonito główną nagrodę wygrał Rodri, ale zawodnicy Realu zdobywali inne nagrody lub wyróżnienia, a Carlo został wybrany najlepszym trenerem, więc wypadałoby się jednak tam pojawić i odebrać te nagrody.
No ale mowa o Realu Madryt, który z klasą ma nie wiele wspólnego.

19

Dzisiaj do Viniciusa idealnie pasuje to przysłowie:

Kto sieje wiatr, ten zbiera burze :)

Dobrej nocy życzę :*

28

Yamal wkurzony, bo jutro rano kartkówka z przyrody, a ten nawija i nawija.

0

@rragon bez przesady, mamy końcówkę października, a temperatura w nocy to około 10 stopni nawet (Wrocław).
Za tydzień mają być przymrozki, to wtedy będzie zimno, ale nie teraz.

@DonCarletto nie wydaje mi się, my mamy tendencję do narzekania jako naród :)
Zobaczysz, ile będzie komentarzy, po pierwszych skrobaniach szyb :)

0

@Azazel_Pazuzu nie, tym, którzy marudzą, że wiecznie zimno, pada i wieje i że nie ma to jak słoneczna Hiszpania.

0

Hej, a gdzie są nasze laramblowe pogodynki i pogodowi narzekacze? Od kilku dni mamy piękna, polską, złotą jesień a tu cisza. Jak zacznie padać, zrobi się zimno, szaro i ponuro, to będziecie narzekać, a jak można pochwalić i docenić to cisza! Delektujemy się tą chwilą :)

1

@Kgorecki2500 nazwisko jak panieńskie moje mamy, może jakaś rodzina, a ja nawet nie wiem :o

0

@Azi ale jak już liczymy niestrzelone setki Lewego, to policzmy też Realu, bądźmy konsekwentni :)

1

Lata mijają, a ludzie nadal nie ogarniają najważniejszego aspektu tej gry-licytacji. Masakra

1

@Bolton zobacz sobie na jakim luzie siedział jak nas demolował.
Taki to chłop już :)

1

@NeroTFP1 jeszcze czasu nie zmieniła :D

0

Dzień dobry :)

https://ibb.co/88w70rP

20

Ale że Inaki Pena pozamyka nam praktycznie wszystkim mordy to bym się nie spodziewał. Najbardziej kwestionowany pilkarz przed tym tygodniem stanął na wysokości zadania i w każdym meczu dołożył cegiełkę, a wczoraj to nawet kilka cegiełek do sukcesu. Brawo Inaki. Trzeba posypać głowę popiołem.

7

@Omoziu nie chce się czepiać, ale Gran Derbi to mecz pomiędzy Sevillą a Betisem :)

0

@Bartula a właściwie 4, bo wątpię, żebyśmy w rewanżu dostali 4-0

2

@Bobo25 tak jak mówisz, ale jakby popatrzeć czysto piłkarsko, to Fermin ewidentnie do zmiany był, pomimo, że to żółtą kartkę miał właśnie Casado

3

@hasan 7 chyba chodziło o zbyt ekspresywną radość naszej ławki po golu na 3 albo 4-0. Flick nawet w takim momencie zachował się z klasą. Mega gość.

0

@PatrychoO nie do sędziów, tylko po golu nasi za bardzo celebrowali i prowokowali niby

2

@Kgorecki2500 napiszę to drugi raz w tym tygodniu. Młody, działaj! :)

2

@Karzel i podał by do Raphini

2

@mkord ale jest teraz obowiązek pokazywać najniższą cenę z ostatnich 30 dni, więc musieli opuścić niedawno trochę, albo zrobią to faktycznie na ten Black week (który trwa w Polsce cały miesiąc ^^)

0

@kamil295 z tym KSM to też na dwoje babka wróżyła
Też były z tym cyrki, jak zawodnicy celowo zaniżali średnią

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?