1

@AssisMoreira Nie tyle jestem jej zwolennikiem, co bodajże napisałem kiedyś rozkminę, że po pierwsze nie bylibyśmy w stanie rozróżnić dostatecznie zaawansowanej cywilizacji, która "zarządza" tym światem spoza jego wnętrza od tego jak Boga opisują przeróżne religie – w myśl zasady, że każda dostatecznie rozwinięta technologia będzie nieodróżnialna od magii. A po drugie jeśli pokażemy, że symulacja potrafi uruchamiać nawet prostą symulację (dochodzi do rekurencji procesu), to mamy w zasadzie nieskończenie wiele światów symulowanych (abstrahując od ich złożoności), a tylko jeden prawdziwy. Dlaczego to akurat nasz ma być prawdziwy? Zupełnie ten sam problem, gdzie Biblia centralizowała Ziemię we Wszechświecie.
Ja jestem raczej zwolennikiem, że nie ma "bytu wyższego", bo wtedy nie ma problemu, że możemy być symulacją. A powstać moglibyśmy chociaż z tego, że o dziwo rzeczywistość na kwantowym poziomie nie lubi próżni, co objawia się choćby fluktuacjami. To jednak dawałoby wniosek, że jesteśmy dziełem przypadku.

Co do tego jaką ocenę bym wystawił stwórcy tego świata, przy założeniu że istnieje? Nie wiem, nie mam opinii.

10

Jestem kibicem Porto od 5 minut, a już mnie wku***

2

@FCBparasiempre Polacy grają teraz w składzie Porto.

2

Niech stracę, zostanę fanem Porto na 2 godziny.

0

@Gall Dopiero mam czas odpisać, więc co więcej dodać? Piękne arpeggio, trochę leży gra asynchroniczna, ale to chyba najtrudniejszy element.

2

@CurryTheGoat30 Więcej, ani mniej nie wleci.

0

@Aragorn33 Szeptucha. Mówi to Panu coś Panie Ferdek?

5

Wszyscy dziś wyrzygali się na wszystkich, ale powiem tak – nie wiem o co chodzi, jednak Rapha niewidoczny. Czy to było wyłączenie przez przeciwnika? A może warunki? Może słabszy mecz? Nie wiem, nie znam się. W każdym razie kiepski mecz.

0

@ranger3120 Ale czego tu dochodzić? Śledztwo wykazuje, że to przypadek.

1

@Bolton Oddajcie mi radość życia.

0

@Gacu95 Szwed na boisku, a reszta to nie wiem.

4

Normalnie @Popitek12 dziś wszedł z drzwiami i framugą na LR.

2

12

Przeskrolowałem dzisiejszy dzień i ogólnie Rambla wydaje się dość niepewna zbliżającego meczu. Cóż... jeśli mają być ciężary z 34. miejscem, to raczej chyba bez znaczenia jak awansujemy, bo to nie będzie długa podróż.

1

@Kapitan hawk W sumie to oni mogli by go zaprosić od siebie, gdziekolwiek się teraz znajdują.

2

Najlepszy moment w IT to wtedy, gdy HR do spółki z Marketingiem wpadają na pomysł zrobienia footage'u z pracy programisty. Więc musisz dowieźć wyobrażenie wyrobione przez filmy hakerskie.


A tak na poważnie, to jakby nie wiem, czego się spodziewają... rzucania zaklęć jak w Harrym Potterze?

2

@Herato Co byśmy nie zrobili on i tak zostanie do końca kontraktu, więc każdy "grosz", który "odzyskamy" w ramach wypożyczenia trzeba liczyć w tej sytuacji na plus. Zabawnie się tu czyta też użytkowników, co jeszcze niedawno nazywali go ręcznikiem i że puszcza wszystko co leci w bramkę, a nawet w niego, bo się uchyli. Nagle jest płacz, bo może będzie potrzebny jak będzie kontuzja Wojtka lub Joana...
Przypominam, że Bale i Hazard też kilka sezonów "przesiedzieli" w Realu. Niestety jest to wkalkulowane w nagły zjazd w dużym klubie.

3

@NeroTFP1 Bogate to Atletico.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Starrk Niektórzy odbierają mu tam wszystkie osiągnięcia post-Barcelona. Czekam na odebranie pucharów z Barcelony i możemy kończyć.

2

Co do Guardioli to warto przypomnieć, że za każdym trenerem który spija śmietankę, kryje się geniusz, który odwala robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://zapodaj.net/images/f18d4b9ddfd29.png

0

@parpe Oho. Drama alert. Trzeba brać krzesełka.

2

Coś w tym jest.


7

@Bolton Wystarczy znać podstawy machine learningu, żeby wiedzieć, że AI nigdy nie przestanie wypluwać głupot. Halucynacje jak zwykło się mawiać na ten efekt są nieodzowną częścią wynikającą z matematyki modeli językowych. Tak długo jak AI nie zostanie Demonem Laplace'a musi na podstawie prawdopodobieństwa oszacować kolejny token, który wypluje.
https://arxiv.org/html/2409.05746v1

6

No! God! Please! No!


19

@NeroTFP1 Ewentualnie ojciec alkoholik i wpierdol w domu jak się źle spojrzysz, ale chipsy też brzmią dobrze.

5

A macie, jako że ten cover ma dopiero 6 dni, to może na niego jeszcze nie trafiliście. Nawet nie chcecie wiedzieć czego szukałem i znalazłem to przypadkiem... powiem tylko, że to nie był Hirołs, ani nawet gra komputerowa.


1

@MateuszQ Daj spokój, jak to widziałem to palpitacje większe niż o wynik.

19

First time? Huh... Nawet wynik się zgadza.
https://i.ytimg.com/vi/zWsY9cjpQH8/hqdefault.jpg

1

@Eric_Abidal_22 A mi mecz z Celtikiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?