12

@Unbe Gratulacje. Uważam, że taki sukces należy opić, najlepiej w drodze. Z tym przystopowaniem to ok, ale od jutra.

Zastanawiam, kto się łapie na te low quality rejdżbejty...

0

@Ojciec5tkidzieci To ja na ten temat dorzucę taką ciekawostkę, czyli tweet + link do wywiadu na YT, który przeprowadził Lex Friedman z osobą, która to zaprogramowała dla XP. Ponoć jest to tylko "nadbudówka" na jakiś przeportowany, fatalnie napisy kod dla Windows 95.


3

W danej sekcji użytkownicy umieszczeni w porządku leksykograficznym.

ZŁOTA PIŁKA FCBARCA.COM:
@Adran360, za bramki z meczów, kiedy śmiertelnicy śpią – ewidentnie w uniwersum LotM byłby Wykraczającym ze Sleepless Pathway. Jak trzeba, poratuje zawsze jakimś dobrym tytułem.
@blakkudium, za najświeższe informacje ze świata piłki, bramki, skróty oraz plotki około piłkarskie.
@clyde, za bycie La Ramblowym społecznikiem (nie mylić ze społeczniAkiem), czyli posty zwracające uwagę na problemy społeczne, jak choćby ostatni apel w kontekście osób bezdomnych i mrozów, ale były też inne. Poleciła mi również Rainbow w zeszłym roku, które dobrze siadło.
@escarabajo, zastanawiałem się, czy umieścić nominację w kategorii "CYKLISTA", czy nie. Fajne serie o sytuacji kadrowiczów, czy piłkarskie ciekawostki z egzotycznych lig, których nigdy nie obejrzę, a tak to wiem, co się dzieje. Wrzuci też jednak czasem ciekawe opinie o piłce ogółem, więc umieszczam tutaj.
@Kapitan hawk, za doprowadzanie do szału "obiektywnych" kibiców, którzy przychodzą potrollować w wygodnych dla siebie momentach (dobrze, że obecnie mało takich mają). W myśl zasady "kto mieczem wojuje, od miecza ginie".

DEBIUT ROKU: n/a

SOMSIAD ROKU: n/a

CYKLISTA ROKU:
@DragonxNF, za serię z muzyką, której na co dzień raczej nie słucham. Często wpadnie coś ciekawego, jest konsystentny w swojej serii.
@FCBparasiempre, wiem, jaki ma stosunek do konkursu ZP na stronie, ale i tak oznaczam, bo warto. Dużo ciekawostek, najbardziej wartościowe dla mnie te z odległej przeszłości.
@Walker, za wytrwałość przy publikacji serii z muzyką z lat 80', chciałbym kiedyś wejść na ten poziom.

PROROK ROKU:
@FabianekMrozek, co prawda jest to nominacja za przewidywanie z roku 2024, jednak do tej pory nie było podziałów na kategorie. W przykładzie jest o "kimś, kto miał rację półtora roku temu", więc uznaję, że można i nominuję za ten wątek: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14447659
Nie może po prostu być innego kandydata i zwycięzcy. Każdy inny wynik uważam za ustawiony przez Negreirę. ;-)

ALMA DE LA RAMBLA:
@MessiForeverTheBest, za luźne komentarze, z którymi często się zgadzam oraz często wrzuci jakąś uwagę, którą można określić jako "w punkt".

0

@clyde Kumin jest sekretem gulaszu? Zawsze go tam dodaję. A z takich może mniej oczywistych, ale nie jestem pewny czy to składnik tajemny – rozdrobione/utarte w moździerzu nasiona kolendry do rosołu.

@Luciano99 piwo na karkówkę albo nie ma co rozpalać gryla.
https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2024/07/UGcDvRF8h6C17TNH.jpg

1

@Kapitan hawk Bardzo dziękuję za nominację. Doceniam grę słów z nawiasem.

2

@Safrani Dopiero przeglądam wpisy po całym dniu. Zazdro, że mogłeś to oglądać, u mnie z racji wieku dopiero w 97' się zaczęło, ale patrząc na skład, to 5:0 jest jak "oczywista oczywistość".

1

@clyde Dziękuję, zostałem psiapsiołem.

0

@Szklaner Dziękuję, choć subiektywnie uważam, że nie zasługuję w tym roku. Było mało i bardzo nieregularnie.

1

@MessiForeverTheBest Dziękuję. Z tym regularnie w minionym roku jednak polemizowałbym. Mam nadzieję, że w tym roku znajdę więcej czasu.

3

Zapowiada się w sumie, że Kurtuła wygra im mecz, czyli kolejny dzień w biurze.

1

@Zoker Mam to gdzieś na watchliście. Może kiedyś się do tego dokopię.

7

@ZwyklyCuler48 Mam wrażenie, że już coś podobnego czytałem na LR. To jest cytat z kogoś?

EDIT. Google moim przyjacielem: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16340556

0

Taktyk, żebym mógł wrócić kiedyś do tego wątku, jakby mnie korciło wziąć udział w religijnej dyskusji, żeby wypłacić nim sobie płaskiego na ocucenie i przypomnienie, że to nie ma sensu.

5

@Encore Szkoda, ale jak sobie przypomnę, że na własne życzenie, to jakoś tak mniej.

0

@axegrinder co do zasady popieram, ale czy za "ery" Koemana i Xaviego nie istniał głód? Chodzi mi o pierwsze sezony. Moim zdaniem był, tylko w pewnym momencie się to skończyło. Z Flickiem czy chcemy, czy nie też tak kiedyś będzie. Pytanie tylko kiedy?

18

Wiecie, że jak byśmy nic nie strzelili, a Bilbao wykorzystało jeden-na-jeden czy akcję ze słupkiem, to byłaby przegrana? Tak więc nie ma co popadać w huraoptymizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Jakchcesz Nie ma nudy. To fakt.

0

@Recha_0684 Możliwe, że tak aż taki obiegany w dziedzinie nie jestem, ale pamiętam, że jak były śnieżne zimy, to poziom rzek i wód gruntowych był zawsze wyższy na wiosnę. Wiadomo, że potem też musi padać.

10

Pokrycie śniegiem Europy ostatni raz tak duże było ponoć w 2019. Może w tym roku będzie lepiej, jeśli chodzi o temat suszy.


3

@Criss18Barca Niesamowite, że on potrafi zgubić wątek swojej wypowiedzi 2 razy, patrząc na to, jak krótka ona jest.

2

@Soetie Kolega powyżej sobie żartuje w stylu: "W oleju czili olej czili, czyli olej olej czili.". A to przypadkiem nie jest chilli w oleju? W sensie to tak jak byś powiedział, że chcesz pomidory suszone w oleju i nazwał je olejem pomidorowym.

Jak potrzebujesz faktycznie oleju (oliwy) chilli, możesz wrzucić tam pestki z papryczek, które po jakimś czasie się przegryzą.

EDIT. Co do samej ostrości to też pamiętaj, że to rzecz względna, bo różni ludzie mają różne poziomy tolerancji na kapsaicynę.

26

Do ludzi co piszą, że Ziemia jest płaska – ogarnijcie się. Jakby była płaska to Boruc by gola z Irlandią Północną nie puścił.

1

@macio_944 Załóżmy, że rozmaitość d-wymiarowa X jest osadzona w rozmaitości n-wymiarowej Y (gdzie d < n). Jeżeli x∈X, mówimy, że X jest lokalnie płaskie w punkcie x, jeżeli istnieje takie sąsiedztwo U ⊂ Y z x takiego, że topologiczna para (U,U∩X) jest homeomorficzna do pary (ℝⁿ,ℝᵈ) ze standardowym uwzględnieniem ℝⁿ → ℝᵈ. Co równoznacznie znaczy, że istnieje homeomorfizm U → ℝⁿ taki, że obraz U∩X pokrywa się z ℝᵈ.

Wierzę w lokalnie płaską Ziemię.

2

@clyde Dlatego jak dla mnie w ogóle nie warto wchodzić w religijne dyskusje. Próbujesz argumentować coś komuś, kto za aksjomat przyjmuje istnienie Boga. To z góry jest skazane na porażkę.

A odpowiadając na Twoje oryginalne pytanie, zadaj sobie takie: czy osoby wierzące są racjonalne? Jeżeli Twoja wewnętrzna odpowiedź brzmi nie, to czemu oczekujesz od takich osób innych racjonalnych zachowań?

3

@MateS Były sezony, że Mats swoimi obronami wygrywał Ligę (oczywiście były też fatalne, żeby się ktoś nie odpalił). Joan, na razie jeszcze nic nie wygrał. Trzeba poczekać.

5

@Trojanek23 Dobra daj tego linka, to będę Twoim pierwszym subskrajberem, czy co tam jest na tym tiktoku.

7

Film (oraz scena), który wyprzedził swoje czasy.


7

@GeneralXavi Co ty gadasz. Szpinak świeży, suszone pomidory, mozzarella w kulce, pestki dyni, oliwa z oliwek to top 3.

24

Nostalgia, chociaż akurat tego konkretnego klucza to nie pamiętam. W każdym razie doszliście do poziomu liczby reinstalacji, przy którym znaliście już cd-key na pamięć?


1

@Michu94 Parafrazując klasyka: "Sprowadźcie tego Cancelo, czy umie bronić ustali się potem".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?