3

Klasyk. Oby do piątku.


4

@AssisMoreira @LOPEZ16 Ja jeszcze lubię wracać ze względu na skład Brazylii do 2002, ale raczej nie umieściłbym finału w TOP. Jeśli już to całą ich drogę.

12

Jutro mijają trzy lata od ostatniego rozegranego finału Mundialu. Który finał tej imprezy uważacie za najlepszy pod względem emocji? Oczywiście z tych, które oglądaliście.


4

"Zdjęcia do Pasji trwały 3 miesiące, 3 razy. Sullivan 7 razy w 34 lata… Dużo bardziej nieprawdopodobne te Caviezela."
W sumie olewam resztę wypowiedzi, bo jak powiedziałem: nie wnikam w cuda. Może są, może nie. Natomiast muszę tylko zostawić adnotacje dla kogoś, kto może kiedyś przeczyta ten wątek, a lubi matematykę

Powyższy cytat to statystyczne brednie. Autor nawet nie jest w stanie policzyć podstawowego prawdopodobieństwa, które rozbiega się o kilka rzędów wielkości. Mniej prawdopodobne jest być rażonym piorunem 7 razy w ciągu 34 lat, bo nie jest to zależność liniowa, czy nawet kwadratowa.

Nie oznaczam autora, bo prowadzenie dyskusji uznaję za jałowe, ale nie twórzmy statystycznej fikcji, powielanej przez matematycznych dyletantów.

6

@Commando Ale to nie jest kwestia wiary, czy niewiary – matematyka i statystyka nie operuje na takich pojęciach. Są nieco lepiej poparte dowodami na przykład przypadki Roya Sullivana, który był rażony 7 razy. Strażnik Parku Narodowego i nic tam nie jest wspólne z religią, Bogiem itd. Mnie to jak już pisałem, nie obchodzi od strony wiary, nie wnikam też w inne cuda które przytaczasz, bo jak powiedziałem – To Mnie Nie Obchodzi. Może tak było, może nie – ja w to nawet nie wnikam. Ciekawym przypadkiem byłby udokumentowany przypadek 3-krotnego rażenia piorunem, bo to szansa, licząc lekko 3,6-4 miliardów do jednego. A Roy to jakieś 10^40.

1

@marcin62 Co prawda nie mogłem oglądać FIFA The Best, ale reakcja adekwatna do braku Raphy w 11.


3

@Commando Wpisałem i mi wyskoczyło coś takiego:
W kolejnych latach głośniej niż o kolejnych rolach Caviezela, mówiło się o jego poglądach, uważanych w amerykańskich mediach za skrajnie konserwatywne. Aktor od lat deklaruje, że najważniejszą wartościami w jego życiu jest katolicka wiara i jest zagorzałym przeciwnikiem aborcji. Znany jest też również ze swojej sympatii do Donalda Trumpa, którego w wywiadzie w Fox News nazwał „nowym Mojżeszem”.

W sensie są tylko jego zeznania, niestety materiałów brak. Szkoda, bo to byłby ciekawy przypadek pod względem analizy statystycznej. Jednak analizowanie czegoś bez pokrycia w twardych faktach trochę nie ma sensu z punktu widzenia matematyki.

4

@Commando Wymijająca odpowiedź. Po prostu mnie zastanawia pewna rzecz. Film widziałem dość dawno, więc mam dwa przemyślenia. Albo coś mi umknęło i scena jest w filmie, ale to znaczy logicznie, że "załoga filmowa" to psychole. Typa trafił piorun, a oni to wrzucili do filmu. Albo scena musi być wśród wyciętych scen, ale to niemożliwe, że jak kręcili duble, żeby to nie wyciekło. Jakby coś mnie to w ogóle nie obchodzi od strony wojenek religijnych, tylko od strony matematycznej. Statystycznie być trzykrotnie trafionym piorunem, to niesamowita rzecz i się zastanawiałem czy jest na to dowód. Pozdrawiam.

12

@Commando Tak z ciekawości istnieje jakiekolwiek nagranie tego, czy można podejrzewać, że marketing musi się kręcić, więc powiemy prasie, co "widzieliśmy"?

0

@Dieselzor To w sumie ciekawy motyw, bo jak sędzia pomoże, to się sprzedadzą podwójnie.

1

@Patinka353 W sumie nie narzekam, ale pamiętam, że kiedyś w 1/8 się waliło Zamorę na dziurę 9-1 w dwumeczu, mając w składzie Mottę, Larsona i Van Bomela.

3

@clyde 2028. To jest rok, w którym odejdzie.

2

@Bocheno1 To tylko potwierdza teorie Rambli, że się nadają na 3-ligowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@Dari0G They had us in the first half, not gonna lie.

3

Właśnie sobie wracam z firmowej "wigilii", czytałem w trakcie coś na LR, że mecz przesunięty, więc myślę sobie, że zdążę sobie na dużą część drugiej połowy. Hmm patrze na wynik i dochodzę do wniosku, że jednak trzeba było zachlać pałę.

6

To uczucie, kiedy przewijasz Ramble nierozumiejąc o czym wszyscy piszą, aż docierasz do OP kontentu

2

@Limaker Tak masz rację, pomyliłem spotkania z tamtego roku, bo to nie był finał CDR. Nadal dobrze pocięto te klatki:


0

@MaziFCB To fejk. Jednak polecam cały mecz.


1

@Adran360 Dokładnie tak.

0

@Kessie Było blisko, ale "grę o tron" porzuciłem znacznie wcześniej. A ten, o którym piszę, jest animowany.

@Frimpong @LOPEZ16 W sumie trochę wyminęliście temat, bo nadal nie wiadomo jak długo "dogorywaliście" z serią.

1

Użytkownik @pt9 zaczął dziś pośrednio dyskusję o tym, czy warto kontynuować serial i "dać mu szansę" jeśli z początku nie jest ciekawy, to ja zapytam od drugiej strony. Ile najdłużej oglądaliście serial, ale koniec końców i tak go porzuciliście w świadomy sposób, bo już dłużej nie daliście rady go oglądać z różnych powodów? Oczywiście najdłużej jest tu kwestią mocno względną, więc powiedzmy, że liczoną liczbą sezonów (choć zdaję sobie sprawę, że to przeciętna miara, ale jakąś trzeba przyjąć). Ile miał w sumie sezonów i na którym go porzuciliście? W sumie ciekawym eksperymentem może być niewpisywanie nazwy i czy ktoś odgadnie o, który chodzi.

U mnie 7 sezonów i tego 8. (i zarazem ostatniego) po pierwszym odcinku widzę, że nie dam rady. Coś się kończy i... coś się kończy.

0

@Encore Odkładając wszystko na bok, to wydaje się chora statystyka (jeśli prawdziwa). Być chorym 2 razy w ciągu 8 lat.

0

@Fabik87 Żeby jeszcze rozdawali DDR5 za darmo :S

6

Ulubiona wersja dylematu wagonika.


0

@Antimadridista_WR Kontrakt do 2028, nie po to został i pogrzebał szanse na grę na MŚ, żeby teraz odchodzić.

1

@MesQueUnClub_87 Możliwe, że tak i coś przeoczyłem pojedynczego. Patrząc jednak z szerszej perspektywy, zaoszczędziłem też masę czasu na wertowanie stosu badziewia.

0

@pt9 Ja wychodzę z założenia, że jak coś nie przechodzi próby trzech odcinków, to nie jest subiektywnie świetne i szkoda tracić czas. Możesz w tym czasie zacząć coś, co będzie dobre od pierwszego odcinka.

7

Życzenia na Święta. W sumie to końcowe "nie róbmy tego za szybko" trochę bawi w obliczu ostatnich wydarzeń.



Edit. Żeby nie było, bo ktoś pomyśli, że to naprawdę, to tutaj macie kontekst z okresu covida, ale i tak pasuje: https://www.facebook.com/LegiaWarszawa/videos/prezes-dariusz-mioduski-i-prezes-fundacja-legii-pani-anna-mioduska-%C5%BCycz%C4%85-wszystk/1796603187213920/

5

Zbliża się koniec roku, więc pora na refleksje i przemyślenia.


0

@FcPortoFan1999 braków zwycięstw*

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?