misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@clyde Sen jest dla słabych.
1
@FCBparasiempre Bo go dosłownie przed chwilą przeczytałem. Na polski można to przepisać jako: "Czujecie ducha świąt". A dlaczego są zapożyczenia z angielskiego? No cóż, chyba to kwestia globalizacji i doby internetu. Zakładam, że jak kiedyś rosyjski był powszechny w Polsce, to było dość podobnie, zresztą do dziś funkcjonują zapożyczenia z tego języka znane jako "rusycyzmy".
5
@Ojciec5tkidzieci Może i będzie trzeba ogłosić upadłość finansową, ale dla takiego linupu warto.
9
Świąteczny vibe. Czujecie go już?
1
@vangoor Ostatnio oglądałem Real z Liverpoolem, resztę gry "znam" z komentarzy tutaj. Ogólnie nie grali jakoś tragicznie. Nie wiem teraz, czy rambla przesadzała, czy faktycznie taki crap grali.
2
Borek z "Mielcarzem" walą już w Real. Wiedz, że coś się dzieje.
1
@FCBparasiempre z tatą oglądam dzisiejszy mecz Real - City i mu to przeczytałem. Był na tym meczu. Mówi, że takich zim jak była wtedy, już nie ma.
3
@Safrani Wydaje mi się, że nie posiadam takowego, a przynajmniej nikt mnie nigdy nie uświadomił w tym. Zaciekawiła mnie w sumie odpowiedź @JimMorrisonFCB makrela w puszce jakoś bardzo różni się od tej wędzonej? Nigdy jej nie jadłem, a taką wędzoną to jak najbardziej majonez + jajko + natka i jest pasta z makreli.
0
@Eto'o9 R10 Typowy shōnen jakich wiele. Nie mniej oglądało się kiedyś.
1
@Safrani Wigilia to może nie, ale plany na Sylwestra takie mam.
2
@Faro PSG w grupie też grała rok temu bez sensu podług tego rozumowania. Umówmy się, czasem nie idzie, bo po prostu tak, a potem następuje zwrot. Kibic wierzy, ale żeby wierzyć w zwrot, trzeba dalej grać.
2
@Luciano99 Nie no, w takich nitkach/kompilacjach, to trzeba bez sympatii, bo zostaniesz Stanowskim v2.
1
@MesQueUnClub_87 Ale był chociaż niefrasobliwy mecz, więc dodaj +0,5 do oceny.
3
@ElKamil A masz zielonego, co ci będę żałował.
4
Takimi meczami wygrywa się 3 punkty.
0
Rashford ogólnie wprowadza zdezorganizowanie do naszej pasywności. Nie wiem, czy to dobrze, czy nie.
0
@Destroyer_of_Worlds Bo jest rudy.
1
Kunde na 9, Lewy na bok obrony i robimy LM. Gdzieś takie manewry widziałem.
2
@MesQueUnClub_87 Jeszcze Maradona.
3
Niby mówi się, że nie powinieneś oceniać książki po okładce. Jednak te od LOTMa są przekozackie. Według opinii, które widziałem Undying będzie jednym z lepszych sezonów/tomów, a nawet jeśli ktoś nie umieszczał go w top 3, to dawał doprecyzowanie, że konkluzja/finał/zakończenie jest TOP.
Szkoda tylko, że tłumaczenie tak wolno wychodzi. Powyżej to cover 12. książki, a po angielsku dziś pojawiła się na razie druga... trzecia dopiero na przełomie maja/czerwca.
Tak wyglądam przed ekranem monitora, myśląc, kiedy ja to przeczytam.
11
W sumie nie kojarzę tego postu wczoraj, ale może był tylko zginął w natłoku "picia wody po pierogach". To już 6 lat (7 grudnia sezon 2019/2020), kiedy Luis Suarez strzeli to golazo piętką w meczu przeciwko Majorce.
PS Najlepiej wchodzi z komentarzem Raya Hudsona.
0
@esem91 To nie kwestia czy wpisywać hasło, czy nie, ale przy krótkiej żywotności sesji ze względu na 2FA, ten komunikat to UX-owy bubel. Problem nie leży w tym, żeby kogoś nie wylogowywać w miarę często (może być to właśnie podyktowane względami bezpieczeństwa), tylko po co Ci blokujący komunikat o pytanie co do długiej sesji, jak ona i tak będzie trzymana maksymalnie bodajże 12 albo 24h.
3
Jeżeli kiedyś poczujecie się bezużyteczni, to pomyślcie, że jest jeszcze ten komunikat.
0
@Borry Czy ja wiem? Po odpadnięciach w LE tutaj naprawdę potrafiło się ulać. Teraz przegrali 0:2 z Celtą to się ulewa, jakby przewidywalna kolej rzeczy, choć nie do końca normalna.
12
@Borry Wyzwiska, "ogrodnik" oraz "żelek", mieszanko z błotem, mówienie, żeby lepiej wracał kozy u Arabów trenować, skreślone awatary i takie tam. No za dobrze nie było, jak pamiętam. Zresztą z innymi trenerami jak Koeman to samo. Jest dobrze, jak są wyniki, ale jak ich nie ma...
0
@Kgorecki2500 Stawiam na oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany, bo raczej nie widać konkurencji.
4
Mało kogo, bo #anime. Ogłoszono nowy projekt spod szyldu Code Geass. Zapewne będzie to kontynuacja kinówek, których storyline umiejscowiony jest po R2 w alternatywnym "tajmlajnie".
2
@DragonxNF Teoria strun w standardzie zakłada ich 10, a m-teoria 11. Gdzieś kiedyś zacząłem o tym ciekawostkę w swoich notatkach, ale nie skończyłem. Możę ją odgrzebię, ale to był w zasadzie mały fragment całości.
Teoria może zakładać w sumie wszystko. Ponieważ w naszym postrzeganiu fizyka i matematyka jest nierozerwalna, bo mocno się to przenika. To jest jakby zbiór aksjomatów, które przyjmujemy i sprawdzamy jego konsekwencje. Moim zdaniem bardziej fundamentalnym pytaniem, na które nie znamy odpowiedzi, brzmi: Czy fizyka/rzeczywistość jest w ogóle matematyczna? Jeśli nie jest, to te wszystkie rozważania de facto nie mają sensu (w sensie, że są niedokładne), tylko na zawsze zostaną przybliżeniem, które wydaje się pasować, bo nie mamy lepszego modelu.
2
@DragonxNF Ogólnie rzecz biorąc, co do fizyki to ciężko powiedzieć, co jest możliwe do istnienia. Jeżeli dzięki machinie czasu przedstawiłbyś dzisiejszą fizykę Archimedesowi z Syrakuz, to prawdopodobnie by Cię wyśmiał. Fizyka zmieniła swój kierunek gdzieś od Galileusza, bo wcześniej była to nauka czysto teoretyczna. Arystoteles, chociażby wierzył, że ciała cięższe spadają szybciej. Galileusz pokazał logiczną kontradykcję, ale też przeprowadził eksperyment potwierdzający jego założenie. W zasadzie od tego czasu fizyka jest nauką doświadczalną, a więc teoria jest ważna, bo musisz wiedzieć, gdzie patrzeć, ale sama niczego nie potwierdza.
Niestety dawno to oglądałem, bo na premierę. Chodzi o sytuację z podróżą do wnętrza czarnej dziury? Naszym najlepszym na ten moment potwierdzonym odkryciem jest, że one w ogóle istnieją. Ze zdjęcia widać coś, co przypomina dysk akrecyjny. Jak dla mnie wszystko ponadto to teoria, a jak napisałem wcześniej – ciężko bazować na teorii, co jest możliwe, bo jakieś 100 lat temu ludzie pukaliby się w czoło nad większością rzeczy, które dziś są potwierdzone choćby w ramach fizyki kwantowej.
5
@Aragorn33 Żeby to tak działało, że genialny piłkarz potrafi przekazać swoją wiedzę innemu piłkarzowi. Ba, żeby to tak działało nie tylko z piłkarzami, to byśmy żyli w roku 2500.