1

@Popitek12 Od jutra tylko water pijemy z tej okazji.

31

@maroon Przecież w dość wolnym tłumaczeniu to znaczy ich przydomek: Los Colchoneros. Cule też ma ciekawą etymologię – nie przejmowałbym się tak tym.

2

@Tomek54321 Atletico to nic nie wygrywa poza tym kiedy zrobiliśmy kolejny super-deal po którym pewnie też było im smutno, czyli Suarez za free, więc chyba póki co 3:0 w transferach, ale niektórzy tańczą jakbyś ich ograli w tych ruchach tak 5:1.

@Kozinho. oby powyższy komentarz się dobrze zestarzał i nie był proroctwem.

4

@Kozinho. Nie wiem czy było im bardzo smutno jak opchnęli nam Ardę czy Griezmanna (którego odkupili za czapkę gruszek).

0

@Kgorecki2500 Nie miałeś w planach wstępować do wojska? Tam też już nie przyjmują?

1

@DragonxNF @Kgorecki2500 Raczej nigdy nie miałem problemów z "prawdopodobieństwem" na poziomie szkolnym (też tym wyższym). Generalnie jest to trochę nieprecyzyjne, żeby używać zwrotu "mieć problem z prawdopodobieństwem", bo z definicji jest to iloraz (stosunek) zdarzeń korzystnych do wszystkich zdarzeń. Dzielić dwie liczby umie raczej każdy. Problem co do zasady można mieć z określeniem tych dwóch składowych. Powiedziałbym więc, że bardziej adekwatnym stwierdzeniem jest, że ktoś może mieć problem z kombinatoryką. Na studiach przeczołgali mnie po różnych wariantach wieży Hanoi (czasem faktycznie były problemy powodujące flashbacki z Vietnamu – pun intended), czy takie problemy: https://pl.spoj.com/problems/AL_01_05/
Niemniej da się żyć.

Sądzę, że o wiele bardziej perfidne są, chociażby:
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Geometria_algebraiczna
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_liczb
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Topologia_algebraiczna

PS A personalnie nienawidziłem stereometrii, bo moja wyobraźnia 3D praktycznie nie istnieje.

3

Zbiór osób, które byłyby zadowolone z takiego obrotu spraw jest mały, ale nie jest pusty.


1

@Cochise Wydaje mi się, że już to info wrzucałeś:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16816640

Tak czy inaczej oglądałem to kiedyś (ze 20 lat temu), ale porzuciłem dość szybko. Tytuł zupełnie nie rezonujący ze mną. A dziś to już w ogóle, mało co wchodzi mi z gatunku battle shōnen.

1

@mmaciass Istnieją trawnikowe świry? Damn. Jak stworzą grupę na LR, to obok paletkarzy i oponiarzy będą jeszcze badylarze?

0

@MICHU2 Jak już przyjdzie to chociaż mam nadzieję, że się sprawdzi. Pamiętam stamtąd dwa transfery i żaden sportowo nie dojechał. W przeciwnym razie to będzie podwójnie słabe.

1

@Lanosss Ale fejk. Jak można być 100 letnim fanem Messiego jak on jutro kończy 39 lat.

5

Kawa wchodzi jak złoto do tego partidazo.


6

@Quahoo Aż tak bardzo chcesz wtopić kasę? Chęć oddania strzału, to jeszcze nie strzał.

0

@CarlosFun serio skreślasz Zielony Przylądek?

1

Wrzucam jeszcze wersje zsubowaną. W sumie tutaj, żeby już nie śmiecić głównej, bo i tak mało kogo to obchodzi. @Adran360


Oznaczę jeszcze Ciebie @Hasszz wyjątkowo, bo próbowałem sobie przypomnieć nick, aż w końcu sobie przypomniałem. Dopytywałeś ostatnio czy warto. Powyżej informacje o 2 sezonie. Na pewno będę nieobiektywny, ale sądzę że seria ma większą głębię świata niż Solo Leveling, który wymieniałeś (choć nie obejrzałem całego s1, więc może się mylę). No w każdym razie do tej pozycji trzeba liczyć się z niemałym tasiemcem, bo materiał źródłowy w przekładzie na angielski to jakieś 9-10 tysięcy stron.

0

@Pawel13sz Jedyny sensowny komentarz.


2

Szkoda tego Ronaldo, tak po ludzku. Ważne, żeby zapamiętać inwestycja w piłkarza bazującego na technice w przeciwieństwie do szybkościowca jest długoterminowa.

4

Widać te emocje w meczu derbowym. One się rządzą swoimi prawami.

0

te karne Messiego to zawsze jest takie ehh...

9

Za niecałe trzy godziny meczy Argentyny z Austrią (czyli według suchara krążącego po internecie małe derby Niemiec), więc pamiętajcie: https://i.imgflip.com/auwnh1.jpg
Jednak tylko prawdziwi, OG fani czytali light novel: https://przystanekhistoria.pl/dokumenty/zalaczniki/166/166-137318.jpg

5

No dobra @Kgorecki2500 musisz teraz się wysprzęglić. Nakłamałeś w tym swoim CV, czy nie?


8

Zielony Przylądek gra o wszystko w 3 meczu z Arabią Saudyjską. W grupie z Hiszpanią i Urugwajem. Ciekawe jakby się w takiej grupie spisała Polska i czy byłby już mecz o honor?


2

@macio_944 Jesteś pewny, że to był Rockstar, a nie Cinema City?

0

@AlphaNumeric Chciałbym to zobaczyć tylko i wyłącznie dla fikołków logicznych.

1

@marcin62 Czy ja wiem? Za chwilę robi się parówka i jest gorzej – jak w saunie w wersji light.

1

No i jeszcze to. Już teraz donghua w wielu miejscach dość mocno rozszerza historię o sceny, których nie ma w nowelce (choć też część pomija – opiszę w miarę spojler-less co i jak przy okazji recenzji książki). Ponoć team produkcyjny jest w nadczasie (wszystko idzie szybciej niż zakładano), więc możliwe że pojawią się specjalne odcinki dla większej liczby pobocznych postaci. Ważne, że CF bierze udział przy pisaniu scenariusza, więc na pewno dostaniemy peak, który będzie można nazwać kanonicznym.


Urodzony za późno, żeby odkrywać Amerykę, za wcześniej by podbijać kosmos – w sam raz, żeby oglądać PEAK.

1

Z dodatkowych informacji będzie około 40 odcinków, wie można się chyba spodziewać podziału na 2-cour zapewne na 2027 oraz 2028.



Zgodnie z przewidywaniem odcinki raczej zostaną też skrócone, ale nie wykluczone, że pojawią się dłuższe jeśli dany arc tego wymaga.

3

@ranger3120 W historii tylko zabrakło stereotypowego Hiszpana-Cygana z akordeonem.

5

@ranger3120 2026 a ludzie dalej łapią się na takie rage baity?

2

Mało kogo, bo Lord Of Mysteries. Właśnie trwa co roczny konwent organizowany przez Tencent w którym wrzucili wiele ciekawych zapowiedzi adaptacji swoich IP. Był też trailer do drugiego sezonu LotM. Póki co bez tłumaczenia, ale za wiele tekstu to tam nie ma. Wygląda, że jakość animacji zostanie conajmniej utrzymana.


@Adran360

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?