misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@macio_944 @tadzik447 No niestety, ceny kart na pewno skoczą, to nieuniknione. Na czymś trzeba mnożyć macierze, a GPU nadaje się do tego idealnie, bo w zasadzie po to zostały stworzone, by operować na spinorach (kwaterniony) i tensorach, które reprezentować można jako macierze 4x4. AI (LLM) wewnętrznie to obok podstawowego rachunku całkowego są właśnie głównie operacje mnożenia na macierzach (algebra liniowa). Skoro ludzie będą tam wrzucać coraz więcej rzeczy (potrzebnych i eufemistycznie mówiąc wątpliwie potrzebnych jak na filmiku), to zapotrzebowanie będzie rosło. Nie da się tego uniknąć, chyba że ludzie pójdą po rozum do głowy i przestaną wrzucać te niepotrzebne. W tym wypadku można chyba tylko liczyć na wysycenie się tą "treścią" – czytaj, może się to ludziom w końcu przeje... pozostaje ściskać kciuki.
@Faro
A ja mam kontrowersyjną opinię, że LLM to znacznie mniej niż takie gówno filmiki i podeprę się tutaj zdobywcą medalu Fieldsa, Terencem Tao, człowiekiem z potwierdzony rzetelnymi testami IQ na poziomie 230: https://www.reddit.com/r/todayilearned/comments/1mxyxa5/til_the_most_reliable_recordhigh_iq_score_ever/
W zasadzie to nie wiele więcej niż wiesz po dwóch semestrach algebry i analizy (rachunek całkowy) i może się tym nawet "undergrad" zajmować.
@Tomaszekkkkk
2026, a ja muszę tłumaczyć prawa popytu i podaży... ceny RAMu skoczyły w zasadzie bezpośrednio z jednego powodu. OpenAI (właściciel ChatGPT) podał do publicznej informacji, że pochłonie 40% światowej produkcji RAM: https://ithardware.pl/aktualnosci/sk_hynix_wzrost_mocy_produkcyjnych_dram_openai_chatgpt-46787.html
To jest bezpośredni przyczyna skoku cen. Czy musieli być, pochłaniać aż 40%, gdyby nie rosnąca liczba przetwarzań w tym też bardzo dużo śmieciowego slopu? Jak umiesz dodać dwa do dwóch, to sobie poradzisz, wierzę w Ciebie.
Do chochoła z drugiej części ciężko się odnieść, bo nie wiem, gdzie ja twierdzę (a raczej ty widzisz), że te obrazki to limit AI. Ja się tylko odnoszę do marnotrawienia tokenów na gówno content, ale Ty przecież nawet nie rozumiesz, co ja piszę, więc po wuj ja się trudzę. Jakbyś śledził moje wpisy, to nawet nie raz podawałem, że AI rozwiązało ważny problem. Na przykład łączenia łańcuchów białek do tworzenia syntetycznych przeciwciał.
9
Może RAM kosztuje krocie, za to macie sowie kocię. Dość The Wired na dziś, czas gasić Navi i wylogować.
0
@draxidox Wolę tramadol.
4
@KamQiX Gdyby nie to, że pamiętam wywiad, to bym pomyślał, że AI. Swoją drogą dziś widziałem tego tyle, że się już przejadło.
4
@Starrk Więc powstaje naturalne pytanie, których osób jest więcej bogatszych (precyzyjniej w tym przypadku dużo zarabiających) czy biedniejszych (mniej zarabiających). Nie głosujemy pod tym bezpośrednio, na przykład w formie referendum, ale powiedzmy że decyzje "partii" można tak przybliżyć. Czy możemy mówić, że to "głupia" decyzja jeśli oni subiektywnie na tym zyskują?
Problemy w którym powstają konflikty interesów rozstrzygane są w ramach tzw. teorii gier. Równowaga Nasha prowadzi w zasadzie do tego, że Ci ludzie podejmują zapewne racjonalną decyzję aby maksymalizować swój zysk, więc nie zgadam się ze stwierdzeniem, że społeczeństwo jest głupie tylko dlatego, że ktoś nie podejmuje decyzji pode mnie, czy pod Ciebie.
W sumie też dzięki za pomysł na wpis, może coś skrobnę o teorii gier.
4
@marcin62 Z drugiej strony od United odbił się chyba każdy od czasów Fergusona. Nie wiem, czy paradoksalnie najlepiej nie poszło Mourinho. Więc w sumie czym ryzykuje? Zawsze można powiedzieć, że gunwo-klub, a nie organizacja sportowa.
2
@Safrani Ogólnie jestem "ZA", bo do powyższych tylko dokładam – mimo wszystko nie rozumiem, jak to ma zwiększyć dochody netto wszystkich obywateli.
EDIT. @Tasde To chyba najlepiej wytłumaczył, że osoby zarabiające mało, a z dziećmi nie zyskają na tym.
7
W sumie racja, tak wczoraj Flick ugotował ze zmianami. Całe szczęście, że modele symulacyjne dostały halucynacji przed jego zatrudnieniem.
https://x.com/nuradeeeen/status/2007572145455476876
1
@Cochise Już kiedyś coś o tym pisałem przy okazji ogłoszenia Majorana 1 przez MicroSoft. https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15342090
Ogólnie sądzę, że powstaną, więcej szczegółów we wpisie. Uważam jednak, że wpływ na przeciętnego Kowalskiego, który szeruje memy w necie i gra w gry jest żaden.
0
Patrząc na to, że w teorii tylko CIty i Aston Villa ma na cokolwiek szanse, to chyba w końcu nastąpi restart licznika. Niesamowite, że tyle czasu już upłynęło od tamtego sezonu bez porażki w lidze.
https://lastwonatrophy.co.uk/arsenal/premier-league/
8
@Luciano99 Pizza hawajska czy pizza grecka. Zapraszam do obrażania w komentarzach, bo jest za co.
4
@Czyhrynski Nie istnieje napastnik, który w każdym meczu strzela gola, więc czy to będzie nabranie się w takim przypadku? No, chyba że takiego szukamy – to wtedy faktycznie.
W każdym razie biorąc pod uwagę czynnik finansowy, możemy po prostu zostać z Ferranem i tyle. W tym momencie ważniejsze jest wzmocnienie obrony.
1
@Hosh Jest w tym w sumie jakaś zabawna ironia, jeśli pomyśleć, do jakiej grupy odbiorców kieruje się tę grę.
12
Rozszerzyłbym to na strajk informatyków oraz graczy, żeby zyskać większą siłę przebicia. IPN jak wskazuje druga litera akronimu, powinien zajmować się pamięcią, więc liczę na program RAM++. Też chcę być w grupie beneficjentów socjalnych.
1
@kanver_ W sumie chciałem napisać coś po meczu, ale jak sobie przypomniałem komentarze z pierwszej połowy, to mi się odechciało. W sumie coraz mniej się chce tu "siedzieć" w trakcie meczu.
2
@HypeR Tak, tylko ten scenariusz kończy się sprzątaniem łóżka.
4
Za plus minus 2 godziny z Espanyolem, więc przypomnijmy wywiad znany i lubiany.
3
@Popitek12 Dostać się to nie problem. Pamiętaj, że będziesz się musiał tam utrzymać i być może "podjąć takie decyzje, że sobie nie wyobrażasz, że musiałbyś takie decyzje podjąć".
2
@Derean Brakuje tylko jakiejś plot-twistowej informacji, że koszt fajerwerków opiewał na kwotę 200 złotych.
3
Widzę, że Pentagon i biura FC Barcelony mają wspólny mianownik, kiedy zapadają tam ważne decyzje.
1
@LeszekFCB To równie dobre.
https://x.com/grok/status/2006983202263404825
25
Zawsze zastanawiałem się, jak to jest uczyć się polskiego, kiedy nie masz intuicji gramatycznej nabywanej we wczesnym etapie życia dla swojego pierwszego języka.
7
Parafrazując klasyka: "A historii tej torby i tak byś niezrozumiał".
PS Na zdjęciu widzę jakiś kciuk, więc standardowo oznaczam @pt9 do oceny.
0
@tbas Rage-bait at its finest.
2
Nie znam się na darcie, ale jeśli tego dokona to zaczynamy ratajomanię?
3
@europejczyk Pisałeś o tym jakieś 45 minut temu.
12
@Popitek12 a kiedys był? Cytując klasyka: Thank you Captain Obvious.
8
@clyde ten żart, to taki na zakwasie.
2
Nie wiem czy nie załatwiam sobie właśnie bana, ale oglądałem TVP i wleciało jakieś kilka kawałków temu "Mój przyjacielu". Teraz sobie przypomniałem tego gołcika, kto pamięta?
1
@AssisMoreira dziękuję, i wzajemnie. Przede wszystkim zdrowia, bo to najważniejsze.