misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
14
@NeroTFP1 Ale i tak są tacy, co uznają Suareza za lepszego piłkarza i ja się do nich zaliczam. Oczywiście, jeśli będziemy patrzeć na suche statystyki, to pewnie jest odwrotnie. Natomiast oglądanie Urugwajczyka w prime to była czysta przyjemność. Strzał piętką przeciwko Majorce choćby.
13
@sokot Bo zapewne już im strzelał, a pozostałym możliwym drużynom do wylosowania po ich ewentualnym awansie, nie.
0
@SelloutCrowd Nie wiem, w jakim procencie dany klub zajmuje swój limit FFP, ale tutaj są kwoty limitów z początku sezonu.
https://www.fcbarca.com/129462-oficjalnie-limit-placowy-barcelony-mniejszy-o-ponad-100-milionow-euro-quotbarca-pokona-ten-problem-to-w-100-pewne-quot.html
0
@Konradowskyy Dobra też z tego wątku było odpowiedź @Szklaner, może nie 6:1, ale kierunek dobry.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16485886#comment-16485898
1
Z cyklu rzeczy, których mogliście nie widzieć, mimo że oglądacie futbol od ponad 20 lat.
1
@Stinger_ Dzięki, nie śledziłem meczu, ani tego poniżej, bo przemiał jest dość duży.
13
Próbuje ogarnąć, co tu się stało, ale rozumiem, że potrzebowali różnicy dwóch bramek? Jeśli tak to fajna historia.
1
In Flick We Trust, bo w sumie nic nie pozostało innego.
4
W sumie nie widziałem za bardzo tutaj tego tematu, a jako że twitter grzeje go już kilka dni, to pewnie był – zapytam mimo to. Co myślicie o zarabianiu 4806 PLN brutto, mając ukończony doktorat z fizyki i "10 lat doświadczenia"? Zakładam, że można to było raczej łączyć z osobno płatną funkcją adiunkta, więc pewnie nie było przymierania głodem w kawalerce wynajmowanej od Jakuba Midela. Nadal zestawiając to z topką zagraniczną, to chyba tylko pozostaje się żachnąć.
9
Żałosne, jacy amatorzy się pchają teraz do zabawy. Nie wyobrażam sobie wstawać o jakiejś 4:30 jak jakiś podczłowiek, tylko kulturalnie idę do sklepu dzień wcześniej i 20-25 opakowań wrzucam pod regały i chowam za innymi rzeczami, np. pudełkami z puzzlami. Potem na lajcie można iść zebrać co Twoje po 17:00, jak już skończysz pracę w kołchozie.
Ogólnie lubię patrzeć też na Polaków, kiedy ich mijam w alejce sklepowej z pełnym koszykiem Lego, a na ich twarzach maluje się mieszanka zazdrości, nienawiści, konsternacji i zdziwienia. Z porad: trzeba uważać, bo serio potrafią się trafić takie Janusze-cebule, co jak odwrócisz się na chwilę, to Ci wyciągną z koszyka zestaw lub dwa. Kiedyś popełniłem ten błąd amatora, ale teraz to już zupełnie co innego.
Klocki Lego to tylko początek, jak człowiek dobrze ogarnie różnego rodzaje kapsułki do zmywania, proszek do prania (chemia ogółem), kawy w promocji 1+1, to potem na allegro spokojnie na sztuce wjeżdża od 15-25% zysku. W zależności od miesiąca można drugą pensję programisty (która znowu taka mała nie jest) wyciągnąć.
Kto jeszcze nie ogarnął modelu FIRE w inwestowaniu, ten ogólnie przegrywa w życie. U mnie niedługo all inkuziw w Egipcie za tę kasiorkę, a w musicie marznąć w polskim błocie pośniegowym.
2
@ifoa Alone I break, No way - Korn; Behind blue eyes - The Who; Creep - Radiohead. W sumie sporo tego jest, długo by wymieniać: https://pobierak.jeja.pl/images//b/f/c/187646.jpg
0
@Cryptolis Zastanawiam się jak polexit pomoże na ETS.
5
@Szklaner Gambit barceloński, słusznie.
0
Zostały niecałe 24h do rozpoczęcia "meczu sezonu". Łapiemy się do TOP 8, czy jednak baraże? Jakoś wyjątkowo przewiduję ciężary. Co prawda w ostatnich dwóch meczach przeczucie mówiło, że ma być łatwo, gładko i przyjemnie z rozstrzygnięciem już do przerwy.
1
@FcPortoFan1999 Kojarzy mi się PRL-em.
7
Mam teorię, że każdy urodzony w latach 90' lub wcześniej kojarzy ten konkretny wzór dywanu.
3
Całe szczęście, że ktoś na górze wpadł na ten pomysł z meteorytem. GG, well played.
2
@Bilon87 Jeżeli wypłacisz przed 60. rokiem życia (z technicznego punktu jest to zwrot z rozwiązaniem umowy) to dostaniesz 100% swoich wpłat, 70% wpłat pracodawcy (30% trafi do ZUS), potrącą ci 19% od zysków kapitałowych, przepadają w całości dopłaty Państwa. Nadal wychodzisz na plus, ale niewątpliwie po 60. roku życia będzie to więcej, bo przy tamtych założeniach ta inwestycja na starcie ma zwrot około 75%. Ciężko znaleźć drugą taką.
@Archie Wyprzedził.
24
@Lukikiki Oczywiście, że jest sens inwestować i zarobić. Niestety nie ma sensu inwestować i stracić... 300 zł za konsulting inwestycyjny się należy.
0
@BorzyKrzys Dzisiaj do pracy w makijażu?
https://cdn-useast1.kapwing.com/static/templates/clown-applying-makeup-meme-template-thumbnail-5e7af3be.webp
3
@escarabajo Nie wiem, o co chodzi z tą dramą. Jednak ogólnie sofizmat "a u Was Murzynów biją" to nie jest zbyt rozsądny.
1
@Laminedependencia Technicznie strzela ważne gole, nadal nie wiem czy to były najlepiej wydane pieniądze w sytuacji gdy ich nie mamy, ale podczas absencji Pedriego muszą być.
1
@MessiForeverTheBest Nie wiem o co chodzi, ale tak.
3
@MesQueUnClub_87 Tak, stosuje się do zaleceń lekarza, ale od 15 lat nie przepisali mi żadnego. W zasadzie w tym czasie tylko COVID, grypa, jelitówka. Antybiotyk raczej na powyższe nie pomoże.
0
@MessiForeverTheBest Parafrazując klasyka: Eutanazja na życzenie, bez życzenia zresztą też.
2
Pomyślcie o tym przy niedzielnym obiedzie.
2
@Transu96 Oddajcie czasy Dragon Ball, kiedy to był adventurer.
0
@marcin62 Coś się nie do końca spina z danymi, bo elektorat Konfederacji to 3/4 mężczyzn do 1/4 kobiet, a jak wiadomo to mężczyźni statystycznie znacznie częściej (6-8 razy) strzelają samobóje.
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/kto-glosuje-na-konfederacje-cbos/
Ale jakby pisałem już o błędzie przeżywalności kiedyś, więc nie będę się powtarzał.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16163984
Żeby te dane miały sens, to trzeba do tych liczb dodać poglądy tych co się skutecznie targnęli na swoje życie też, bo jak to mówią: dead men tell no talles.
Nadal jednak nie da się wykminić z tego bzdury którą napisał autor. Jakby nawet przy przewadze którejś partii to pozostanie korelacją, bo zmiana popieranej partii nie uleczy Ci depresji. Po prostu jak zmienisz partię, to będzie więcej osób z depresją popierało tę partię...
8
To klasykiem. Po co my debatujemy nad przyjściem Alvareza, jak on i tak nie przyjdzie.
1
@Kgorecki2500 Jak na crossfit to klasa, inaczej obciach.