misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Vegeta88 @kanver_ No, tyle co naoglądałem się cloudflare'a to nie widziałem przez rok, a korzystamy z ich WAF-a praktycznie u każdego klienta także ten...
2
Ale dzisiaj młyn na stronie. Ciekawa sprawa nie?
2
@Konradowskyy Teraz to odleciałeś OP-ie xP
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16544130#comment-16544130
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16543954#comment-16543954
0
@FabianekMrozek Dziś modele akuratne.
1
Cóż, jedyny "pozytyw", to że historia zna przypadki odrobienia 4-0 u siebie i to nawet w niekorzystnej sytuacji goli wyjazdowych.
0
@cymanski15 gramy w 10 typie xD
1
@MessiForeverTheBest Wypowiadam kartę członkowską fanklubu Joana Garcii. Sorry, jestem wyrozumiały, ale to jednak był błąd.
4
Nie wiem czemu, ale teraz mam przed oczami te wpisy o tym, że lepiej trafić Atleti w dwumeczu xP
11
"Panie Areczku, Lipton jest dla zarządu."
1
@Matheu12 Fiutki usunęły ilościówkę. Nie ogarniam po co, nie dość, że mają tam kontrolę wagi, to jeszcze jakąś technologię kosmiczną znaną wcześniej tylko z Decathlona, która rozpoznaje z 5 tysięcy rodzajów pieczywa, co wkładasz...
1
Wróciłem z Lidla i stwierdzam, że takiego downgrade'u UX jaki zaliczyły kasy samoobsługowe to ze świecą szukać. Player YouTube'a przy tym to pikuś.
1
@barcanawieki Ja za to ostatnio w sieci znalazłem to: https://i.etsystatic.com/20545440/r/il/872cf0/6826391113/il_fullxfull.6826391113_k6qv.jpg
5
@fart Myślę, że bitcoin to trochę przestrzelona analogia, bo bardziej bym to porównał z aktywem giełdowym. Finalnie firmy od AI muszą sprzedać jakiś produkt (subskrybcję). Wygląda że z roku na rok obciążenia będą tylko rosły, jeśli chodzi o kolejne postępy w pracy nad AI. Czy naprawdę nagle zaraz zaczną ich sprzedawać więcej w tempie geometrycznym? Wątpliwe.
8
Jak myślicie kiedy szeroko rozumiane firmy sektora AI zaczną na siebie zarabiać?
Oczywiście OpenAI to niekwestionowany lider "topienia" kasy, ale póki co wygląda, że wszyscy są do tyłu. Tutaj artykuł z półrocza zeszłego roku podsumowujący 327 miliardów inwestycji przy 18 miliardach zwrotu:
https://doctorow.medium.com/https-pluralistic-net-2025-06-30-accounting-gaffs-artificial-income-aff55b5655bf
Póki co wygląda, że na "gorączce złota" najwięcej dorabiają się producenci łopat i płuczni.
Oczywiście trzeba też uwzględniać, że firmy z sektora technologicznego, który w danym momencie jest "green fieldem" muszą być przygotowane na ponoszenie długotrwałych kosztów inwestycyjnych, choćby historia Amazona:
https://www.linkedin.com/pulse/how-amazons-20-year-losing-strategy-created-17-empire-obed-tekxc
2
@Kapitan hawk Dawać (z)baraże.
16
Nie zazdroszczę fanom United, oni nawet nie wiedzą, co się zbliża. Wyobraźcie to sobie kolejny brak streaku 5 zwycięstw... to też nie jest tak, że piłkarze nie mają social mediów, więc muszą już zdawać sobie sprawę z istnienia tego kudłatego człowieka. To będzie taki bodziec wjeżdżający na psychikę, że przy tym brak decimy Realu przez 10 lat, czy Rzym, Liverpool i Monachium Barcelony to pikuś. Można wręcz rzec, że przy tym powiedzieć Araujo "weź idź pobiegaj, a nie jesteś smutny, popatrz na Manchester" i mu się natychmiast poprawi. Przy każdych 4 wygranych z rzędu twarz tego typa będzie zalewać timeline piłkarzy United. Zapewne dojdzie do sytuacji, że nie którzy z nich będą kojarzyć ją bardziej niż twarze własnych dzieci. Na domiar złego, jeśli chodzi o traumę Barcelony w LM, to była nieodzownie związana z personaliami piłkarzy, których można wymienić, tutaj to się niesie na drużynę. Każda osoba, która przyjdzie do tego klubu, będzie na sobie czuć "klątwę kudłacza". Sądzę, że nawet jakby tu przyszli w mentalnym prime Ibrahimovic, Cristiano czy Lewy, to w obliczu piątego meczu byłby grany Alba z Anfield, ale zamiast w przerwie w szatni to już w tunelu przed rozpoczęciem.
Powiem, tak psycholog potrzebny od zaraz i to nie dla mnie mimo tak długiego posta. Psychika graczy United nie jest zniszczona czy w strzępach, ale ona zaraz przestanie istnieć.
9
@NeroTFP1 Mi się to już nie zgadza na tak podstawowym poziomie, że ziomek z Microsoftu robił mapy Google'a, bo to jakby dwie konkurencyjne korporacje.
0
West Ham - Man Utd, to będzie męczenie buły dla koneserów i jedyna wartość dodana, to że wszyscy czekają, aż paru typa się ogoli? Czy jednak warto oglądać? Jakby co nie śledzę za bardzo angielskiej.
1
@July_6_BcN Ja tylko miksty sałat.
11
Takie filmiki to powód dla którego warto opłacać internet.
0
@Safrani Mam wrażenie, że to może się stać polityczna pałka na opozycję. Czytam właśnie książkę, która porusza zagadnienie prawdy przy okazji systemów formalnych i nie jest to taka prosta sprawa. Z jednej strony ma to uzasadnienie w przypadku nadmiarowych zgonów, który podnosisz. Ciągle jednak mam z tyłu głowy, że jeśli cofniemy się do czasów przed Kopernikiem, to ta zasada ostracyzowałaby osoby, które mówią o heliocentryzmie. Zmiana ustaleń Ptolemeusza na Kopernika nie zmieniła jednak obiektywnej prawdy ruchu planet. Śliski temat. Ciężko znaleźć to idealne rozwiązanie pomiędzy wolnością słowa, a zapobieganiem dezinformacji – zwłaszcza, że dezinformację tworzy się łatwiej, niż ją prostuje.
Zresztą daleko szukać masz antyszczepionkowego szura w USA na ministrze (u nich chyba sekretarz?) zdrowia. Prawda będzie po stronie tych co będą obsadzać stołki tymi co tę prawdę ustalają.
1
@mmaciass Po polsku? O Panie...
Sprawa wygląda tak, że o ile wiem nikt nie ma praw na Polskę. Zatem obejrzenie tego w naszym pięknym kraju legalnie ze streamingu będzie pewnie niemożliwe. Z tego co sprawdziłem teraz nawet na Crunchyrollu jeśli chce się to mieć dostępne po angielsku, to musiałem się przepiąć z VPN-a na USA.
Niestety jeśli chodzi o wschodnią animację, to jesteśmy trochę jak kraj trzeciego świata. Głównie boli przy mniej mainstreamowych filmach kinowych...
A tak pewnie pozostaje jakaś szara strefa typu CDA. Niestety nie wiem jak z jakością takich napisów, dawno nic nie oglądałem w ten sposób.
5
@Ptasior Tylko gdzieś w necie przeczytałem, to zupełnie jak z hasiokiem.
16
@Ptasior Flick ufam dla Ciebie.
2
To już 20 lat od emisji pierwszego odcinka Hellsing Ultimate, ale ten czas zasuwa.
Pamiętam, jak oglądałem to na bieżąco w tamtym okresie, a nie było lekko – 10 odcinków tworzone przez 3 studia na przestrzeni 6 lat (2006-2012). Jakość animacji wyprzedzała wtedy swoje czasy o jakieś 5 lat.
Taka ciekawostka: muzyka do napisów końcowych skomponowana przez Hayato Matsuo została wykonana przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie. Utwory pisane dla anime po łacinie zawsze roztaczają klimat.
0
Ostatni raz oglądałem Porto z bodajże Viktorią Pilzno. Muszę przyznać, że tym razem odpuszczam – nastąpiło poddanie przez duszenie.
1
@Hosh Już się raz dałem nabrać i im kibicowałem. Zagrali żenua, więc popatrzę "z boku" tym razem.
3
@Lanosss Fajne czasy. A na kompie jeszcze Red Alert 1, Warcraft 2, Diablo 1, czy Settlers 2. Gry jak Heroes 3 czy Gothic były później.
0
@esem91 Zapewne masz rację, do inwestowania to trzeba na chłodno (pun intended).
3
@heniusss Daj spokój, po czymś takim to najbliższy wiadukt.