@PatrychoO Z tego co wrzuciłeś to pytanie skierowane do MON dotyczyło wykazu obiektów a więc właśnie listy konkretnych obiektów. Edit - z tego co widzę, to projekt tej nowej ustawy przewiduje,że na tych obiektach ma się znaleźć odpowiednia tabliczka z zakazem,więc o co mu chodzi,ze biedny obywatel ma niby nie wiedzieć co jest legalne a co nie?
@Michael24 A znamy jego wszystkie zapisy? Zresztą jakie by nie były to wiemy jak długo przetrwal pakt Ribbentrop- Molotow. Skad założenie,że pakt Ribbentrop-Beck miałby trwać dłużej niżby to było niemcom wygodne?
@PatrychoO Jaki? Oczekiwałeś,że co? Każdy kto zawnioskuje o taki wykaz dostanie go i upubliczni? Czy chodzi ci o to,że w sytuacji mniejszego lub większego zagrożenia obywatel po prostu nie potrafi się zastosować do zakazu fotografowania i będzie mącił aby tylko mącić?
@OldMc84 Na razie nie wiadomo ile dokładnie dla Barcy a ile dla niego. Są różne doniesienia. Tak czy siak za wolnego zawodnika po roku w najgorszym przypadku zainkasujemy 25 mln. To nie jest najgorszy deal Barcy ostatnich lat.
@OldMc84 Czyli podsumujmy-rok temu podpisujemy wolnego zawodnika, teraz zarabiamy na nim kilkadziesiąt milionów, a i tak znajdują się malkontenci którzy kręcą nosem. Ciekawe...
@Essos Czyli Barca dostanie 50 mln a być może PSG dopłaci coś i dla Dembele. I jeszcze się okaże,że ze względów podatkowych Ousmane na tym zyska w porównaniu do opcji z opłaceniem klauzuli.
@matt121 W kwestii praktycznej to klauzulę może aktywować tylko zawodnik, bo to on osobiście musi wpłacić te pieniądze. I nie może tego zrobić z datą wsteczną, a gdyby to zrobił to już by o tym wszyscy pisali.
@Jakchcesz Jasne - czasy dla Polski są całkiem niezłe, ale generalnie jako ludzkość to nie poczyniliśmy większego postępu jeśli chodzi o podobne przypadki.
@SinMistico I w 2022 zaksięgowaliśmy już z tego powodu stratę. To co teraz Barca zarobi na transferze zaksięguje jako zysk oczywiście potrącając zarobki i premie.
Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, że na rachunku telefonicznym znalazło się kilkanaście mms-ów wyslanych za granicę o tej samej porze na różne numery telefonów? Bez wiedzy użytkownika telefonu, bez śladu w historii telefonu. Nie były to numery premium, ale mmsy płatne zgodnie z cennikiem na zwykłe numery tyle, że zagraniczne - w tym przypadku za każdy naliczyło 2,46. Po kontakcie operator uwzględnił reklamację, ale nie wyjaśnił jak to się stało - czy po wejściu na jakąś stronę czy w inny sposób. To jakiś nowy sposób na naciąganie? Jak w ogóle w praktyce można wysłać kilkanaście-kilkadziesiąt mms-ów na kilkadziesiąt różnych numerów w tej samej chwili?
@talizmo Bzdury piszesz. Dla gościa którego kupiliśmy za 140 mln skończył się swego czasu kontrakt i odszedł za darmo. Teraz odchodzi gość który przyszedł do nas za darmo, ewentualnie za premie za podpis. Tak to wygląda. Kwestie sportowe pomijam, bo to nie była decyzja Barcy aby się go pozbyć więc nie ma co tego oceniać tylko pogodzić się z tym faktem.
0
@marcin62 Przecież Pan Janusz właśnie to wyjaśnił? Czego w tym nie rozumiesz?
0
@Ojciec5tkidzieci Donald Tusk?
0
@takisobiektos To mało widziałeś. Zapomniałeś choćby o klauzuli Haalanda która weszła w życie w określonym terminie?
0
@PatrychoO Z tego co wrzuciłeś to pytanie skierowane do MON dotyczyło wykazu obiektów a więc właśnie listy konkretnych obiektów.
Edit - z tego co widzę, to projekt tej nowej ustawy przewiduje,że na tych obiektach ma się znaleźć odpowiednia tabliczka z zakazem,więc o co mu chodzi,ze biedny obywatel ma niby nie wiedzieć co jest legalne a co nie?
2
@Michael24 A znamy jego wszystkie zapisy? Zresztą jakie by nie były to wiemy jak długo przetrwal pakt Ribbentrop- Molotow. Skad założenie,że pakt Ribbentrop-Beck miałby trwać dłużej niżby to było niemcom wygodne?
0
@PatrychoO Jaki? Oczekiwałeś,że co? Każdy kto zawnioskuje o taki wykaz dostanie go i upubliczni? Czy chodzi ci o to,że w sytuacji mniejszego lub większego zagrożenia obywatel po prostu nie potrafi się zastosować do zakazu fotografowania i będzie mącił aby tylko mącić?
0
@Borneo Katastrow? Katastrów?
0
@Criss18Barca Nikt nie chce przyjść? Przyszedł Gundogan,Lewy, chce przyjść Bernardo Silva i inni. Troche cię poniosło
0
@chavez A co ma pilka reprezentacyjna do kibiców Barcy?
0
@OldMc84 Na razie nie wiadomo ile dokładnie dla Barcy a ile dla niego. Są różne doniesienia. Tak czy siak za wolnego zawodnika po roku w najgorszym przypadku zainkasujemy 25 mln. To nie jest najgorszy deal Barcy ostatnich lat.
3
@OldMc84 Czyli podsumujmy-rok temu podpisujemy wolnego zawodnika, teraz zarabiamy na nim kilkadziesiąt milionów, a i tak znajdują się malkontenci którzy kręcą nosem. Ciekawe...
0
@Peciak A Fati? Fermin? Yamal?
0
@Borneo Ciekawe co na to UE i kto teraz zapłaci opłaty emisyjne CO2.
0
@matt121 Większość źródeł podaje jednak co innego.
0
@Essos Czyli Barca dostanie 50 mln a być może PSG dopłaci coś i dla Dembele. I jeszcze się okaże,że ze względów podatkowych Ousmane na tym zyska w porównaniu do opcji z opłaceniem klauzuli.
0
@matt121 W kwestii praktycznej to klauzulę może aktywować tylko zawodnik, bo to on osobiście musi wpłacić te pieniądze. I nie może tego zrobić z datą wsteczną, a gdyby to zrobił to już by o tym wszyscy pisali.
1
@VamosRakieta karasie jedzą ....
0
@Jakchcesz Jasne - czasy dla Polski są całkiem niezłe, ale generalnie jako ludzkość to nie poczyniliśmy większego postępu jeśli chodzi o podobne przypadki.
0
@Jakchcesz Co racja to racja. Można się zżymać ale jednak sami przepaliliśmy te pieniądze za Neymara i przysporzyliśmy sobie problemów finansowych.
2
@Jakchcesz Takie potworności działy się przecież przez cały czas od zakończenia II wojny światowej i dzieją się nadal. Nawet w Europie.
1
@sila101 No to teraz zgarnie 20-25% ze 100 mln czyli i tak wyjdzie ta sama kwota.
1
@SinMistico I w 2022 zaksięgowaliśmy już z tego powodu stratę. To co teraz Barca zarobi na transferze zaksięguje jako zysk oczywiście potrącając zarobki i premie.
2
@SinMistico Przecież nic za niego nie zapłaciliśmy. Jemu już skończył się kontrakt i rok temu podpisaliśmy go jako wolnego zawodnika.
0
@wojopancer A coś więcej? Zhakowany telefon?
0
@SinMistico Ale wiesz, że my nie mamy co odrabiać, bo to chodzi o zawodnika który podpisał kontrakt z kartą na ręku? Wiesz o tym prawda?
0
Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, że na rachunku telefonicznym znalazło się kilkanaście mms-ów wyslanych za granicę o tej samej porze na różne numery telefonów? Bez wiedzy użytkownika telefonu, bez śladu w historii telefonu. Nie były to numery premium, ale mmsy płatne zgodnie z cennikiem na zwykłe numery tyle, że zagraniczne - w tym przypadku za każdy naliczyło 2,46. Po kontakcie operator uwzględnił reklamację, ale nie wyjaśnił jak to się stało - czy po wejściu na jakąś stronę czy w inny sposób. To jakiś nowy sposób na naciąganie? Jak w ogóle w praktyce można wysłać kilkanaście-kilkadziesiąt mms-ów na kilkadziesiąt różnych numerów w tej samej chwili?
0
@tomek8756 Kurczę - nawet nie wiem co to słowo oznacza - to wyzwisko jakieś?
7
"Barça nie będzie szukała nowego typowego francuskiego skrzydłowego" - no typowego francuskiego skrzydłowego to raczej na pewno nie.
0
@talizmo Bzdury piszesz. Dla gościa którego kupiliśmy za 140 mln skończył się swego czasu kontrakt i odszedł za darmo. Teraz odchodzi gość który przyszedł do nas za darmo, ewentualnie za premie za podpis. Tak to wygląda. Kwestie sportowe pomijam, bo to nie była decyzja Barcy aby się go pozbyć więc nie ma co tego oceniać tylko pogodzić się z tym faktem.
0
@Dertinho Czyściutkie wejście a ci się jeszcze bulwersują. A dla symulanta żółta kartka za przedłużanie gry...