@Tomo1989 No dokładnie - ale stracili tylko to co zyskali dzięki zbliżeniu z Niemcami. Z tego co widzę to po prostu ich granice cofnięto do tych samych granic co zostawiono im po I wojnie światowej. Czyli wyszli na 0. Przynajmniej ja znalazłem tylko takie liczby. Nie mogę znaleźć tej liczby 190 tys km sprzed wojny.
Wybory prezydenckie w Argentynie wyłonią prezydenta w 2 turze. A z ciekawostek - wiedzieliście,że wybory sa obowiązkowe dla obywateli mieszkających w Argentynie w wieku 18-70 lat? A prawo głosu mają także 16 i 17-latkowie (ci nie mają obowiązku).
@The Nameless Nie pracujesz na żadną swoją emeryturę tylko na emerytury obecnych emerytów. Twoje pieniądze nie leżą tam i nie czekają aż osiągniesz wiek emerytalny.
@Tomo1989 Ale skąd masz te liczby o powierzchni? Oni właśnie dzięki sojuszowi z Niemcami powiększali stopniowo swoje terytorium,a po wojnie tylko wrócili do tego co im zostawiono po I w. św.
@Tomo1989 Ale na to zupełnie nie wpłynęła kolaboracja z Niemcami. Zresztą ta kolaboracja tez nie była taka idealna. Wyszli na tym lepiej, bo nie wyrżnęli im elity narodu pod okupacją i nie zrujnowali im doszczętnie kraju.
@Tomo1989 A jaki wpływ na to miała kolaboracja z Niemcami? Żaden. Tak jak na korzyść Polski nie zadziałała współpraca z aliantami. Ład powojenny w tej części swiata zależał od Stalina.
@Chaoss Wtedy gdy to mówił mieli to wprost zapisane w swoim programie. Teraz usunęli tamta wersję,ale odkopano to. "Polskie Stronnictwo Ludowe w ramach Koalicji Polskiej (z Kukiz’15) w 2019 roku szło do wyborów z obietnicą „dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorcy”. Pomysł ten przez długi czas widniał wśród postulatów PSL. Znajdziemy go również w programie wyborczym partii z lutego 2023 roku. Zarówno w 2019 roku, jak i na początku 2023 roku miał następujące brzmienie:
„Wysoki i stale rosnący ZUS jest często barierą dla podejmowania działalności gospodarczej. Dlatego zaproponuje wprowadzenie Programu Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców. Samozatrudniony będzie mógł zdecydować, czy chce opłacać ZUS, czy z tego rezygnuje, ponosząc konsekwencje nieopłacania składki”. Fragment programu PSL z 2019 roku" Zmienili to dopiero we wrzesniu.
0
@SawneyBean Sam je opisałeś w swoim komentarzu na publicznym forum,więc czego oczekujesz? Zanim go usunięto to każdy mógł to przeczytać.
1
@Bykunn Wiesz- nie chodzi o smak, ale ja bym oczekiwał aby podobne rzeczy były odpowiednio wyraźnie zaznaczone.
0
@Tomo1989 No dokładnie - ale stracili tylko to co zyskali dzięki zbliżeniu z Niemcami. Z tego co widzę to po prostu ich granice cofnięto do tych samych granic co zostawiono im po I wojnie światowej. Czyli wyszli na 0. Przynajmniej ja znalazłem tylko takie liczby. Nie mogę znaleźć tej liczby 190 tys km sprzed wojny.
0
@FCB_dimiC Niektórzy maja takie hobby - to są chyba preppersi.
0
@SawneyBean Kolejny co ma jakieś dziwne sadystyczne fantazje.
10
@Kgorecki2500 Też Erdogan - Kurdowie walczący o swoje ziemie to zwykli terrorysci.
3
@Montjuic Wyszli z eurokołchozu, a teraz sami sobie wprowadzają takie debilizmy?
0
@aeroxrs4 I tak właśnie trzeba żyć.
0
Wybory prezydenckie w Argentynie wyłonią prezydenta w 2 turze. A z ciekawostek - wiedzieliście,że wybory sa obowiązkowe dla obywateli mieszkających w Argentynie w wieku 18-70 lat? A prawo głosu mają także 16 i 17-latkowie (ci nie mają obowiązku).
0
@Tomo1989 Brzydkie Monachium. Xd.
0
@The Nameless Nie pracujesz na żadną swoją emeryturę tylko na emerytury obecnych emerytów. Twoje pieniądze nie leżą tam i nie czekają aż osiągniesz wiek emerytalny.
2
@Criss18Barca Dlaczego oni tak dają się dymać tej lewicy - 26 posłów raptem mają a aż dwa resorty chcą im dać?
0
@Tomo1989 Ale skąd masz te liczby o powierzchni? Oni właśnie dzięki sojuszowi z Niemcami powiększali stopniowo swoje terytorium,a po wojnie tylko wrócili do tego co im zostawiono po I w. św.
0
@damianex10
2
@Kgorecki2500 Dokładnie. Psioczą na wszystko ale na wszystko i tak się zgadzają. Czy za rządów PIS nasz kraj zawetował cokolwiek co nam narzucała UE?
0
Taki zamierzchły spot wyborczy mi się trafił - śpiewa Piotr Pręgowski (popularny Pietrek z Rancza)
0
@Tomo1989 Ale na to zupełnie nie wpłynęła kolaboracja z Niemcami. Zresztą ta kolaboracja tez nie była taka idealna. Wyszli na tym lepiej, bo nie wyrżnęli im elity narodu pod okupacją i nie zrujnowali im doszczętnie kraju.
0
@Tomo1989 A jaki wpływ na to miała kolaboracja z Niemcami? Żaden. Tak jak na korzyść Polski nie zadziałała współpraca z aliantami. Ład powojenny w tej części swiata zależał od Stalina.
0
@Ziemny I myślisz,że by nie czytała? Takie jest jej zadanie.
0
@Kgorecki2500 Cały świat widzi i się wstydzi. Kiedyś ci wszyscy politycy zostaną za to rozliczeni.
0
@FcPortoFan1999 Tak jak wiele innych.
0
@MichuZ44 "artysta" xd.
0
@KrwawiaceoczyVEB Haha. Balde nawet do ławki nie zdażył dojść.
1
@Kgorecki2500 Spadek Lewicy cieszy.
23
@Chaoss Wtedy gdy to mówił mieli to wprost zapisane w swoim programie. Teraz usunęli tamta wersję,ale odkopano to.
"Polskie Stronnictwo Ludowe w ramach Koalicji Polskiej (z Kukiz’15) w 2019 roku szło do wyborów z obietnicą „dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorcy”. Pomysł ten przez długi czas widniał wśród postulatów PSL. Znajdziemy go również w programie wyborczym partii z lutego 2023 roku. Zarówno w 2019 roku, jak i na początku 2023 roku miał następujące brzmienie:
„Wysoki i stale rosnący ZUS jest często barierą dla podejmowania działalności gospodarczej. Dlatego zaproponuje wprowadzenie Programu Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców. Samozatrudniony będzie mógł zdecydować, czy chce opłacać ZUS, czy z tego rezygnuje, ponosząc konsekwencje nieopłacania składki”.
Fragment programu PSL z 2019 roku" Zmienili to dopiero we wrzesniu.
0
@Firestone Enzo jaki? Ktoś zna tego typa? Przeciez Xavi zapisal się w historii futbolu złotymi zgłoskami.
2
@Kitek1640 Tym bardziej,ze wczesniej PSL postulował to hasło bez manipulacji o wakacjach https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8716930,kosiniak-kamysz-zus-samozatrudnieni-800-plus-pracujacy.html
0
@Borneo Tak - wieczne wakacje dla nich.
0
@Borneo Chodziło mi o wyspę.
1
@macio_944 TVP i TVN to jeden poziom. Taka różnica,ze jedni mogą robić co chcą,a drudzy robią cos czego nie moga za nasze pieniadze.