jeyx77x
Dołączył/a: grudzień 2017
8 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Wossi61FCB @Kgorecki2500 oczywiście,że Francja musi grać w zmyślonej lidze ziberyjskiej, jest najbliżej i musi mieć to ręce i nogi. To ciężki temat to ugryzienia, ale taka opcja wydaje się najlepsza bo to sąsiedzi
0
@Wossi61FCB wewnątrz krajowe rozgrywki normalnie występują tylko do pewnego szczebla, w moim pomysle i w tym jak to widzę. Oczywiście taka Barcelona w pucharze króla udziału nie bierze ponieważ gra w Superlidze, gra Barcy, Realu i Atletico w pucharze króla było by oszustwem bo z rytmu ( PSG, Bayern, City) mierzyli by się z Levante, Bilbao czy Celtą a w takim wypadku było byla by to dla nich gra z pół amatorami ponieważ nastąpi ogromna różnica klas
3
Kiedyś ten temat był poruszany, ale jeszcze raz
SuperLiga oraz pięć, sześć lig europejskich? Oczywiście liga mistrzów w ramach pucharu Superligi i mistrzów lig europejskich.
Liga Skandynawska ( Dania, Szwecja, Islandia, Finlandia
Liga Iberyjska ( Portugalia, Hiszpania, Andora, Giblartar)
Liga Brytyjska ( Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia, Irlandia Południowa)
Liga Apenińska ( Włochy, Grecja, Chorwacja, Serbia, Słowenia, BIH, Kosowo, Macedonia, Czarnogóra)
Liga Środkowo - Europejska ( Niemcy, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Luxemburg, Lichteinstain, Austria)
Liga Wschodnia ( Rosja, Polska, Ukraina, Słowacja, Czechy, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry)
No i liga południowo - wschodnia ( Bułgaria, Rumunia, Turcja, Gruzja, Mołdawia, Kazachstan)
Pomijając nazwy robocze, oraz rozmieszczenie krajów w danych grupach to sam pomysł jest dla mnie świetny. Uważam, że każda liga powinna mieć przynajmniej jednego reprezentanta TOP 5 ale geograficznie jest to niemożliwe, więc liga z Turcją, Rosją i Skandynawia były by bardziej poszkodowane. Jednak ten zabieg spowodowałby rozwój oraz stabilność dla klubów typu Ajax, PSV, Porto, Benfica, Rangers, Celtic, Gent, Genk, Anderlecht, Galatasaray, Zenit, Dynamo Moskva, Dynamo Zagrzeb, Shaktar Donieck, Cluj, YB Berno czy Lugodorec.
Oczywiście gra w swoim kraju nie była by sufitem bo potem byłby rozrost do walki z klubami z sąsiednich krajów. Umówmy się, Ajax wiecznie nie będzie trafiał z młodzieżą, Zenit bez regularnych awansów do LM, LE nie utrzyma poziomu i to się tyczy każdego mniejszego klubu. Bogatsi będą mogli zarabiać, mniejsi będą mieli szansę się rozwijać i rywalizować z to coraz lepszymi drużynami.
Kwestia spadków i awansów to będzie kwestia baraży i uważam że przy dobrej logistyce i organizacji futbol mógłby awansować na wyższy poziom.
Taka Legia nigdy wyżej nie podskoczy jak w sezonie dwa razy nie dostanie od Slavi Pragha i dzięki takiej lekcji nie będzie miała szans że CSKA Moscva.
Poza tym kwestią czasu jest skok jakościowy w Ameryce ( USA, Meksyk, Kanada) gdzie tez jest pomysł wspólnych rozgrywek. Oni kiedyś dosięgną Europy i rywalizacja będzie obowiązkowa;)
1
@xBoMBoWiECx sporo pewniaków, PSG, City, Bayern, Legia. Dorzuc sobię Atletico chociaż i może jakiś grosz wpaść;) choć wcale nie musi
0
@Rewolucja123 stary sposób ZNOWU działa, bo przypominam,że już nie działał a przynajmniej przestawał działać, no a działa głównie dzięki miejscu jakie robi reszta drużyny, w polu karnym jest już więcej niż jeden zawodnik. Fajne u Ronalda jest to że jak nie działa jakoś sposób to próbujemy tak nacisnąć żeby to zadziałało. Właśnie to ciśnięcie jest imponujące, co myślisz?
0
@Rewolucja123 byliśmy poukładani, w końcu Valverde też musiał rzeźbić z niczego w Bilbao, z tyłu graliśmy bardzo spójnie i szczelnie z przodu natomiast wszystko kulało, brak ruchu z przodu i gra Leo- Luis, Alba tylko to mam w pamięci. Kwiatki oczywiście były, ale biorąc pod uwagę nasz budżet na tamten czas to można było zrobić wszystko, byliśmy pragmatyczni do bólu to było dobre jakiś czas, w końcu ligę wygraliśmy prawie bez porażki to doceniam, ale były momenty że indywidualność musiała przeważyć, Przypominam że Iniesta był jeszcze. Ci by było gdyby dzisiejszą ilość sytuacji miał Suarez w formie fizycznej? Bo o tym tez Valverde zapomniał. Gdyby nie genialna forma paru zawodników to Valverde poleciałby bardzo szybko, taką taktyką nie można grać w takim klubie i z takim budżetem. Teraz dobrze widać jak dużo tym chłopaka dają piękne zwycięstwa po zespołowej akcji a nie Alba, Leo Suarez. Można powiedzieć,że póki działa to jest dobrze, ale musieliśmy spaść z wysokiego konia, żeby to zrozumieć. Pojedyncze przypadki dla mnie nie zmienia tego betonu jaki z tego pamiętam, a dużo niestety pamiętam, bo w głowie ciągle mam czasy Enrique, Pepa lub Martino
0
@Rewolucja123 skróty sobie muszę powtórzyć bo nie pamiętam, co też świadczy o pewnego rodzaju wyjątkowości takich sytuacji
0
@Nano22 pokaż mi, chętnie sobie odświeżę pamięć;)
0
@Rewolucja123 Valverde mógł mieć każdego bo było nas stać na każdego poza Ronaldo, M'bappe i Neymarem.
0
@Nano22 no nie pamiętam ani C-5-2 ani 4-2-3-1 pamiętam tylko żelbeton i formę życia Luisa i Leo która nam dała większość trofeum w tamtym trudnym czasie
0
@Nano22 no 4-4-2 na 4-3-3 to potężna transformacja, tak potężna jak Vidal na wahadłem XD
0
@FCMichalo Umtiti jest cały czas a w ostateczności można było by grać nawet Mingueze i De Jongiem. A Aroujo dostał zmianę po paru minutach, mało kto by się na to zdecydował
2
Co ciekawe na początku sezonu 4-2-3-1 przynosiło rezultaty i przestało, potem 3-4-3 przynosiło średnio i przestało, więc zmiana. 4-3-3 zaczęło nam oddawać stabilizację i w Zasadzie od grudnia poszło to do przodu. Doszliśmy do pewnego sufitu i zaczęliśmy potrzebować nowych rozwiązać w których więcej będzie zależeć od wszystkich. Powstało 2- 1(stopero- pomocnik ) 4( z wahadlami ) -1-2 gdzie na napadzie gra Dembele a na dziesiątce i całej szerokości boiska Pedri lub Griezman.
Przecież Valverde by się bólu głowy nabawił, i Koeman osiągnął to od września do Kwietnia.
Właśnie tak wygląda dobrze wykonana robota
2
Oddaję najpiękniejszemu Holendrowi w Barcelonie jeszcze jedno.
Clemą Ląglę po seri fatalnych meczy jest regularnie budowany przez Koemana, siadał na ławce, grał potem lepiej, gorzej, ale dostawał szansę.
Cały czas jest w orbicie pierwszego składu i zaczyna to wyglądać lepiej niż na jesień i zimę. Plus Holendra jest taki, że był jednym z najlepszych stoperów w historii i rozumie swoich podopiecznych na tej pozycji. nawet Aroujo nie jest pewniakiem i też Koeman korzysta z wysokiej formy innych graczy, Langlet mógłby już do końca sezonu na ławce siedzieć a jednak jest konsekwentnie budowany i to jest to panie Ronald.
Zarządzanie potencjałem ludzkim to coś w czym Koeman już wyprzedził Lucho, który miał 12-13 piłkarzy i tylko oni grali, niesamowicie się cieszę z pracy Holendra.
W tej chwili mój top jeżeli chodzi o ulubionych trenerów Barcy!
0
@Kapitan_SW a tak na prawdę 7-1
2
@Zoker jednak dwie bramki Dembele mógłby by go super odblokować, oby w kadrze coś strzelił
1
@Piernik ja bym to zrobił tak że jeżeli piłka leci po ziemi to wykluczamy górę ciała a jeżeli piłka kozluje na poziomie głowy to można brać całe ciało pod uwagę;)
0
@cinero1996 bzdura, wystarczy zainwestować w odpowiednie leczenie kamer na boku, żeby nie brać pod uwagę dziwnych lini i wychyleń w tedy na tacy będzie widać czy był spalony czy nie
0
@PershingFanatykLMFCB więzadła w wieku 18 zaraz po transferze z Souph
3
@kamiVeB w tym sezonie bezapelacyjnie najlepszy obrońca na świecie a jako wahadłowy przeżywa 4 młodość, no i też jest w swoim dobrym okresie bo ma 31 lat, jeszcze przez dwa lata może mieć ten poziom, akurat wejdzie Balde!
0
@Jonyx dla nas średnio, ale pół składu ma wakacje a drugie tylko część będzie czynnie brać udział w grze, Langlet , Griezman i Dembele wcsje nie zagrają tych 300 minut
1
@MaziFCB bardziej to Leo go wyrzucił, gdyby dał mu wsparcie vto nie było by żadnego referendum
0
@Yanek koło 50 się zakręci spokojnie!
10
@neeed Cou dał tyle co Hazard? Cou dał mistrza i puchar Hiszpanii a w następnym sezonie grał cały czas, że słabym skutkiem ale grał. Statystyki też ma w miarę okej, jego problemem była fizyka a u Koemana kontuzję bo znając życie odnalazłby się u Holendra który go z resztą chciał w zespole
7
@FC1899Barca w końcu Nazario jest z vikingowskiej dani!
3
@VOne na Copa może pojedzie na ławkę
0
@puyol_presidend5 nie każdy będzie dobrym trenerem. Dla mnie to będzie drugi Arteta
0
@KmN każdy jest beneficjentem miejsca na boisku
0
@SteuerFreiMoney #teamglo
1
@KORTIS Alba to z 15 asyst już ma