jeyx77x
Dołączył/a: grudzień 2017
8 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@S20th tylko skuteczność i ile miałby bramek więcej
1
@Thomas99PL no, El Fenomeno tera koniec
2
@Kgorecki2500 w mojej wizji wygląda to następująco.
SuperLiga, cztery, pięć lig europejskich.
Z lig europejskich awans do Superligi na zasadzie barażów.
System spadków i awansów uzależniony od majętności jak w MLS. Lub tylko klasa sportowa ma znaczenie.
Liga mistrzów jako forma pucharu Superligi a rozgrywki krajowe oczywiście zostają do modernizacji na szczebel między narodowy.
@Pogba @ksobi też chętnie zostałbym przy obecnym podziale, ale jest to po prostu niemożliwe, drużyny typu Ajax, Anderlecht itp zaraz przestaną istnieć z uwagi na finanse a najleppsi zrobią sobie w końcu swoją ligę i będzie po temacie.
Ligi na szczeblu sąsiednich krajów trzeba było by podzielić na konfederację wschodnia, północna, południowa czy zachodnią względem organizacji. Na najwyższym szczeblu będzie to przypominać obecna ligę mistrzów .
@LS nic nam nie spowszednieje, drużyny mniejszej muszą się rozwinąć poprzez rywalizacji z lepszymi lub równymi sobie. Ajax wygrywając swoją ligę nic nie zyskuję, walka z Bayernem np w Lidze ich o wiele bardziej rozwinie, jak nie Bayern to Leverkusen czy BVB, PSV to nie ten poziom.
0
@Bruttal mi muzyka nie działa
2
@Pressinho masz dużo racji, bardzo podoba mi się ten pomysł i zamysł, uważam, że przyszłość futbolu musi się skończyć na internalizacji. Europę goni Ameryka i wszyscy dobrze wiemy że kiedyś dogonią Chiny, może nawet wcześniej niż Ameryka, wszystko zależy od młodzieży która musi zainteresować się piłka i federacja która musi zainwestować w to wszystko. Na świecie są jeszcze potęgi jak Australia, która też jak zobaczy pieniądz w piłce to przestawi ster na tą dyscyplinę, za 20-50 lat zacznie się robić ciasno.
Piłka to młody sport, zobaczcie na. Mistrzostwa z 84' umówmy się, każdy z nas mógłby zostać gwiazdą tego turnieju, grali tam piłkarze, którzy często mieli mniej wspólnego z piłką niż dzisiejszy Kopacz orlikowy, jak widziałem jak piłka się odbija od piłkarzy Holandii, Polski czy Rosji to dopiero zrozumiałem jak to wszystko poszło potem do przodu.
Za 50 lat? O Leo, Cristiano nikt nie będzie pamiętał a od nich będzie masa lepszych, głównie przez rozwój.
@Kgorecki2500 napisał sentymentalnie, i też się z tym w pełni zgadzam, ale swiat nam każe iść do przodu i musimy iść cały czas z nim. Kiedyś 16 latek grający na wielkim poziomie to była niedorzeczna sprawa, to samo 35 latek grający na najwyższym poziomie - to było prawie niemożliwe. Zaraz się okaże, że 40 latek to prime piłkarski i takie przykłady będą się mnożyć.
Kiedyś jak piłkarz zbliżał się do 30 to już mówiło się o pewnym końcu, dziś 31-33 to najlepszy czas dla piłkarza, który jest profesjonalista i dba o siebie na najwyższym poziomie, za kolejne dziesięć lat granica będzie wyżej.
Oby piłka rozwinęła się jak najszybciej, sternicy takiego Bilbao na pewno wiedzą, że stać ich na Superligę, sportowo absolutnie nie, ale gra w takiej lidze pozwoliła by im zebrać tyle pieniędzy, żeby jeszcze bardziej rozwijać młodzież, to samo jeżeli zostawali by regularnie top 3- 5 w lidze iberyjskiej, jest to możliwe bo PSG, Real, Barca, Atletico by grały w super lidze.
Taka wizja bardzo mnie elektryzuje i chętnie bym coś takiego jak najszybciej zobaczył.
Jedyny minus to brak większej ilości trofeum, ale niestety wszystkiego mieć nie można;)
0
@marchisio10 kto wie czy na PO czy może jako PSO w formacji z wahadlami.
Nie jestem zwolennikiem dwóch młokosów na jednej pozycji, przy równej formie jest to cios dla jednego lub drugiego bo rozegrają mniej minut.
Jednak biorąc pod uwagę przyszły sezon i mundialowy sezon to na każdej pozycji dwóch piłkarzy to minimum, żeby wytrzymać trudy sezonu.
Narzekaliśmy te na ten i poprzedni, ale to tylko połowa tego co nas czeka
0
@MaziFCB w sumie prawda, cudowna bramka, choć zdarzały się lata że wygrywał nie ten co trzeba było
0
@Dembele_gora zależy od formy Barcelony. Jakby został trzy sezony a koledzy by dorównali to jestem w stanie w to uwierzyć
0
Messi dostanie Puskasa za bramkę z PSG?
1
@Encore strach pomyśleć co by było gdyby był w top klubie, ten przykład pokazuje tylko, że Kane to nie typowa 9 bo potrafi dużo więcej!
0
@DonMatteo901 pieprzenie, Jak Bayern był słaby to Lewy też, to samo tyczy się każdej 9
2
@PatrychoO dla mnie ogólnie pozycja numer 9 to najlepszy beneficjent świetnej drużyny.
Gdy Barca była najlepsza to najlepszy był Suarez bo strzelał wszystko co mu koledzy dawali, Cristiano to samo, Lukaku też byłby największy gdyby Inter wygrał ligę mistrzów i dokładał bramkę za bramką.
Dla mnie jedyny napastnik który był nie tyłko napastnikiem, ale też miał coś ekstra to był Ronaldo El Fenomeno, boisko mógł sobie przebiec i strzelić, drużyna drużyna, ale to był jedyny napastnik który mógł zaczynać, kończyć i w między czasie rozkochiwać w sobię każdego bez wyjątku.
Nikt nie ma podjazdu do potężnego El Fenomeno, i ani Lewy, Cristiano, Suarez nie robili i nie potrafili tego co on. Koniec;)
3
@Encore ja tam nigdy nie lubiłem gościa i jest dla mnie paru malutkie grono napastników których cenie bardziej uważam też że w Bayernie nie jeden napastnik mógłby być lepszy niż Lewy, tak uważam i tyle, zero zazdrości czy niedocenienia lewego, robi wielkie rzeczy, największe, najwspanialsze ale po prostu go nie lubię i tyle
1
@AlexisBlaugrana no za parę dni idzie na boisko trenować i istnieje możliwość,że na finał pucharu króla wróci, na do końca kwietnia już pogra
0
@Persyfl oglądałem rok temu, nieźle się w tedy wkręciłem w historię Laury Palmer, ale właśnie o to mi chodzi, idealny przykład!
0
@MESSIah16 wszystko, ale ze smakiem, polityki jest tak dużo od wyborów w 2019 że się przejadła i nie ma co się dziwić, gdybyśmy codziennie musieli to samo czytać tylko na inny temat też byśmy tym wymiotowali
1
@Coutinho007 chyba Pep nadal widzi coś czego jeszcze nie odkrył na tej pozycji, cały czas szuka złotego środka. Chyba tylko Messi był tym jego złotym środkiem w tym systemie i tak szuka tam rozwiązań
0
Kiedyś słyszałem o filmie w którym ukazana jest mroczna część Canady, ta zimna, chłodna bardziej północna, ktoś podrzuci filmy w podobnej tematyce?
0
@FC1899Barca no niby no nie, ale samo przewijanie w dół jest nieprzyjemne
0
@BarcaInfo oby się ich pozbyć szybko
0
@Cochise nie dla polityki na La Rambli bo oczy bolą
0
@Wossi61FCB nie mam za bardzo pomysłu co na to poradzić, po prostu te drużyny musiały by w barażach o Superligę popisać się i dostać by pieniądze uzbierać
1
@macio_944 właśnie obejrzałem odcinek, z tobą również się kolego zgadzam;)
0
@FC1899Barca z pośród wszystkich sportowców atletów najbardziej podoba mi się ciało Ramosa, świetnie wygląda z tatuażami i uroda hiszpańska. Chciałbym w jego wieku być w takiej formie
14
@Elprofesorxx a my czasem w szkółce nie mamy Nico Gonzaleza? Który jest wielkim talentem? Jeden Gonzalez nam wyszedł w ostatnim czasie więc warto na niego postawić;)
4
Nawet nie Copa De La Rey, ale to zwycięstwo z Realem będzie prawdziwym kamieniem milowym dla Barcelony Koemana, zgadzacie się?
0
@mikiiki w ofensywie długi czas Marcelo, w obronie Alba, zależy wszystko od starzenia się Alby, jeżeli będzie tak grał, dwa lata, trzy to Hiszpan
0
@Wossi61FCB oczywiście z czasem by się to pomieszało, w barażach drużyna z Portugalii gra z hiszpańską np:)
2
@Wossi61FCB najbardziej martwiło by mnie to że Skandynawia Np musiała by obyć się bez drużyn z lepszych lig, nie było by się z kim porównywać za bardzo, to samo południowy wschód, do rozwoju potrzebny jest silniejszy kolega, żeby z nim rywalizować, dlatego Taka Holandia, Belgia to zyskały by najwięcej moim zdaniem
1
@Kgorecki2500 jest dobrze na teraz, ale najlepsi chcą więcej pieniędzy a mniejsi po gorszym sezonie mogą przepaść, piłka musi się rozwinąć, lepsi muszą grać więcej z lepszymi a mniejsi muszą mieć z kim grać, żeby osiągnąć większy poziom. To musi się i finansowo i sportowo nakręcać, obecnie się coraz bardziej zatrzymuję. Weźmy taki Celtic ( skąd pewność, że teraz nie pójdą w dół?) Szkocja nie jest miejscem docelowym, gorsze zarobki z uwagi na prawa i zainteresowanie sponsorów. Wyobraź sobie Celtic i Rangers jakby grali z United, City co tydzień. Musieli by się rozwinąć, a jeżeli by tego nie zrobiły to szansę na rozwój dostałby Livingston albo Dundalk;D