0

@KacperVEB to było by piękne

0

@Lisek beka trochę, właśnie piłka jest tak silna rzeczą że powinna być trendseterem i pokazywać, że nie wszystko powinno iść w skrót, latwizne i kolorowe jarmarki.
Ale chyba kasa jednak jest ważniejsza.

0

@Rust_Cohle Underground

1

@Mizander jak się na ostatniej prostej wypycha Odegarda, Hakimiego, Jamesa, Jovicia to masz Ci los, gdyby u nich w szkółce był chociaż jakiś złoty slot a tu bieda z nędza

1

@Mizander akurat ten puchar beniaminków i spadkowiczów to całkiem fajnie śmieszny pomysł xD

0

@adambądkowski93 i debiutował z Barceloną podobnie jak Kapustka:D

0

@lucca87 niby masz rację, ale gdyby w takiej lidze białoruskiej powstał jeden rywal, drugi trzeci a co najważniejsze powstała by ekipa dostarczająca lidze że wschodu na zachód która pokazała by choć trochę,że w Białorusi jest jakaś liczba talentów to ktoś by mógł zainwestować. Niestety ligi które w sumie mogłyby wskoczyć wyżej to ściłe grono ( Holandia, Portugalia, Rosja, Turcja) i pewnie Szwajcaria plus kraje północy z uwagi na bogate państwa, trochę pieniędzy trzeba było by włożyć

1

W którym momencie zaczęło się wyciągnie pieniędzy na piłce? Kiedyś pewnie chodziło o sport, atmosferę a kibic na trybunie to musi być największy przyjaciel kierownika klubu. Nie wierzę w scenariusz, że protesty kibiców zatrzymały Superligę, tutaj jest drugie dno, przecież wystarczyło by wyjść do kibiców i z nimi porozmawiać, z piłkarzami porozmawiać i ich przekonać.
Gdyby Sergio Ramos, Simone, Guardiola czy Henderson wyszli do ludzi i powiedzieli " spokojnie! Chodzi tylko o piłkę i wierzymy w ten projekt bo UEFA zabiera dochody również małym klubom i robi wszystko żeby nas zatrzymać, chcemy uniknąć tej kradzieży i stworzyć nową ligę mistrzów w której małe kluby też będą mogły zarobić" to przecież Ci ludzie by za nimi poszli, brakło również głosów legend reprezentacji, Gdyby Gigi, Xavi czy Gerard powiedzieli,że federację w krajach robią od lat wszystko żeby kluby odwieźć od pomysłu Superligi dając największym pewne korzyści to federację też zostały by zaorane. Tu chodziło tylko o to, żeby zrewolucjonizować piłkę nożną, żeby konkurencja wzrastała i była uczciwa, jak by zostało te 12 zespołów to do przodu by to nie poszło, nie bez talentów z szkół Sevilli czy Southampton.

0

@chosenone a następców Lewego, Mullera nie widać;)

6

Po dobrym czasie w Atletico Kosecki zaliczył ciekawą przygodę we francuskiej Ligue 1. Poprowadził Nantes do historycznego sukcesu klubu - półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 1995/96.

- W Nantes spotkałem się z Claude'em Makélélé. Defensywny pomocnik, który później zdobył mnóstwo tytułów z Realem Madryt i Chelsea, imponował nie tylko umiejętnościami piłkarskimi. Pewnego dnia trener Jean-Claude Suaudeau wszedł pod prysznic i zobaczył gołego Claude’a. Szybko ocenił, że Makélélé dysponuje zdecydowanie największą „bronią” w całej szatni.

– Cholera, Claude, twoja dziewczyna musi mieć z tobą fajnie. Ale warunki!

Szatnia codziennie z tego żartowała. "Hej, Claude! Znowu przyprowadziłeś na trening swojego młodszego brata?". Tymczasem od rozmowy pod prysznicem Suaudeau regularnie zaczepiał Makélélé, mówiąc mu, że musi kiedyś spotkać jego dziewczynę.

Nigdy nie przedstawiłeś swojej wybranki. Zaraz zacznę myśleć, że ona w ogóle nie istnieje! Przyprowadź ją kiedyś na mecz.

Claude nie musiał mu jej przedstawiać. Pewnego razu Suaudeau poszedł się opalać na plażę z Robertem Budzynskim. Trener podnosi się z piasku, patrzy, a kilka metrów dalej Claude Makélélé idzie za rękę… z jego córką. Dobrze, że nie był wtedy w wodzie, bo jeszcze by się utopił. Drużyna od dawna wiedziała, że Makélélé kręci z córką trenera, ale nikt nie puścił pary z ust. Gdy po spotkaniu na plaży Suaudeau już ochłonął, zaprosił Claude’a na rodzinny obiad. I już nigdy więcej nie zaczepiał go pod prysznicem.

- Świetnie wspominam przygodę z Nantes. Dotarliśmy do półfinału Ligi Mistrzów, w którym - choć odpadliśmy z Juventusem - to u siebie potrafiliśmy wygrać 3-2. To była wspaniała przygoda z Champions League, udało mi się nawet strzelić bramkę w meczu z duńskim Aalborgiem - opisuje swój pobyt w Nantes "Kosa".
[Historia piłki nożnej]

0

@Kgorecki2500 a wczoraj Krecidło nie powiedział że kibice Barcy są za superliga?

0

@Kgorecki2500 a był klub, który tak wyrósł z małego zespołu do sensownego ćwierćfinalisty albo chociaż do regularnej walki o awans z grupy?

0

@Zoker Stary niestety bzdura.
Co pieniążki dały takiemu Apoelowi np?
Takie drużyny musiały by dojść do ćwierćfinału, żeby coś tam zmienić

4

Rywalizacja w grupie pomiędzy najlepszymi a najgorszymi to ściema i fotomontaż.
Najlepsi chcą tylko spokojnie wrócić jutro do treningów a najgorsi zrobić zdjęcie przejechać się na duży stadion.
To ani jednym ani drugim nie pomaga w rozwoju. Jest to zbyt duża rozbieżność poziomem żeby jakiś klub czerpał z tego naukę.
Co zyska Barca grając jeden mecz więcej przeciwko autobusowi?
Co zyska Ferencvaros grając autobusem raz na rok kiedy to przychodzi im grać autobusem?
Tutaj problem jest w Lidze węgierskiej że jest na tyle słaba, że ich zespół musi się murować a i tak przegrywa do 5 goli.
I kto na tym zyskał? 0,1 % romantyków w świecie futbolu, którzy dadzą serduszko pod postem na FB.
Mecze że słabymi drużynami to odpoczynek psychiczny dla piłkarzy, ale niech takie odpoczynki zapewnia ostatnia piątka ligi a nie elitarne rozgrywki na świecie.

2

Oby z Getafe Barca zagrała znakomicie

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@norbi77 ten system ligowy jak w SL byłby fajny

0

Dobra, ale nie ch chociaż Real dostanie po dupie za głupotę i amatorszczyznę Floro

12

Jak można kilka lat tworzyć projekt i po dwóch dniach od jego ogłoszenia po prostu tak się skompromitować.

2

@koziar coś w tym jest, ale alternatywa okazała się słaba.

1

@Witekk10 wielu w tym ja bardzo byli za tym projektem do póki go nie poznali, od momentu wywiadu Pereza jestem nastawiony negatywnie. Zdrowa sl była by piękną rzeczą

0

@JohnnyBarca przed wystąpieniem Pereza wierzyłem, teraz trochę mniej

4

Dwa dni temu byłem zafascynowany SuperLiga, teraz mi się mocno przejadła i mam dość tego tematu..
Na samym początku też pomysł o wiele bardziej mi się podobał, wierzyłem mocno że pójdzie to w stronę zmian lig krajowych. Obecny pomysł się bardzo nie podoba kibica, i to Chyba właśnie dlatego,że nie jest czarno na białym pokazane, że wszyscy na tym zyskają.

0

@pres Bardzo dobrym Maćka

0

Ernesto Valverde trenerem Spurs.
Co myślicie?

0

@senso internet młody człowieku, tylko i wyłącznie

1

@itmustbejoke Torino to będzie grać, się w Seria B

2

@PatrychoO pewnie już są dogadanie kluby, ale nikt nie będzie tego pokazywał póki FIFA i UEFA się nie poddadzą.
Bayern, Napoli, BVB, Lipsk, Lyon, Monaco to dla mnie pewniacy;)

0

@MarioVeB! Pewnie nie będą musiały bo umowę się nie odbędą

0

@Kgorecki2500 wszystko ma sens gdy się utworzy, Superlidze nawet nie dajecie się rozkręcić

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?