Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Długość sprawdzania pewnych rzeczy przez VAR w czasie tego EURO urąga przyzwoitości, a sprawa bramki Braithwaite'a tylko to potwierdza...
0
W zasadzie zupełnie nic nowego. Te same wiadomości mógłby wyprodukować i podać „Tygodnik Zamojski” lub „Głos Wągrowiecki”.
0
@MeMyselfAndI Podobno zmienili zdanie, ale na razie tylko „Marca” podaje, że jednak później.
1
@Vempers Tyle że Koeman nie bierze raczej takiego wariantu pod uwagę.
1
@Sergio_Devils No to powodzenia. Za darmo tego się nie robi.
0
Todibo to już prawie od dwóch tygodni jest już bardzo blisko ostatecznego wykupu przez Niceę. :P
0
@Murazor Coś w tym jest, więc tym bardziej trudno do końca oszacować jeszcze, jaka będzie skala wzrostu liczby dogrywek. Myślę, że to nie będzie aż tak duży wzrost, jak niektórzy się obawiają.
Trzeba będzie poczekać kilka sezonów, żeby to sensownie ocenić. A skoro są już aż trzy puchary, to będzie jeszcze więcej okazji, żeby to sprawdzić.
1
@The_Man A jeszcze prędzej Tebas i jego El Clásico w Miami czy innym Orlando. :P
0
@The_Man „Wtedy mecze musiałyby być grane na neutralnych stadionach”.
I tak niestety może być. Na przykład ktoś sobie wymyśli, że dla uniknięcia „upadku piłki nożnej”, jak tam różne Pérezy opowiadają, jeden z ośmiu dwumeczów 1/8 finału LM ktoś tam zagra sobie w Dubaju i Rijadzie. Albo w sumie jeden z półfinałów, czemu nie? Już tam prędzej czy później coś takiego wykombinują...
1
Oczywiście trudno przewidzieć przyszłość i pewnie trochę się to pozmienia, ale wbrew pozorom skala tych dogrywek nie musi być aż tak duża, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.
Przejrzałem pięć ostatnich „normalnych” sezonów Ligi Mistrzów i liczba dwumeczów rozstrzygniętych przez premiowanie bramek na wyjeździe jest dość mała:
2014/2015: 5 w kwalifikacjach, 2 w fazie pucharowej
2015/2016: 6 w kwalifikacjach, 1 w fazie pucharowej
2016/2017: 4 w kwalifikacjach, 1 w fazie pucharowej
2017/2018: 7 w kwalifikacjach, 2 w fazie pucharowej
2018/2019: 3 w kwalifikacjach, 3 w fazie pucharowej
Czyli łącznie 34/303, ledwie ponad 11% dwumeczów.
0
@The_Man Przyznaję, że większej różnicy między 0:0 w dwumeczu a 4:4 w dwumeczu nie widzę. ;)
Tak czy inaczej mam wrażenie, że za tą zmianą tak naprawdę stoją dwa zupełnie inne czynniki:
1) można wcisnąć trochę więcej reklam przy większej liczbie dogrywek (bo trochę więcej ich będzie),
2) to furtka do wyprowadzenia niektórych meczów LM i LE do Arabii czy na inną Florydę.
0
@Qbic17 Bywały już w dawnych latach takie cuda, że sędziowie zapominali, czy ma być dogrywka, czy od razu karne i inne tego typu jaja. ;)
1
@The_Man O, dziękuję bardzo, fajna odpowiedź.
Tylko jedna rzecz – tu nie chodzi o 90 minut. Tu chodzi o 180 minut, czyli bite trzy godziny, w czasie których 22 gości nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na żadną ze stron.
0
@Qbic17 Każdy kraj ustala sobie zasady, jak mu się podoba.
7
@The_Man A po co dogrywka? Masz jakieś sensowne argumenty, czy tylko mało wyrafinowane „po co mecz, grajmy karne”?
10
Powinni wywalić przy okazji dogrywki w dwumeczach. Po co komu pół godziny dodatkowego męczenia buły, gdy nie wystarczyły trzy godziny, żeby rozstrzygnąć sprawę?
17
Przynajmniej już nic o Wijnaldumie. :P
0
@Azbest FIFĘ. Odszkodowania wypłaca FIFA, nie UEFA.
0
@zTx No nie, była mowa o tym, że maksymalna wysokość jakiegokolwiek odszkodowania od FIFA, a nie w tym konkretnym przypadky.
1
@macio_944 Musiałby mieć 67 kontuzji w czasie gry w reprezentacji lub na zgrupowaniu, trochę ciężko...
0
Nie do końca powiedziałbym, że Peña jest trzecim bramkarzem od dwóch lat. W minionym sezonie tak, ale w sezonie 2019/2020 jednak przeważnie stał w bramce Barçy B.
0
@forest Oni tu namieszali jeszcze bardziej. Hiszpania po prostu skończy na 4. miejscu, jeśli sama zremisuje, a Polska wygra.
Ogólnie prasa dała dzisiaj czadu z rachubami. Hiszpania nie musi wygrać. Zwycięstwo da jej awans niezależnie od innych wyników, ale remis też może jej wystarczyć. Tylko porażka eliminuje Hiszpanię na 100%.
0
@Deeespacito No to właśnie nie chce się pchać na siłę. ;)
0
Czy pismacy zdążą dziś wymyślić jeszcze jedną wersję czy trzeba czekać na nowe dyrdymały do poranka?
2
„Barcelona stara się utrzymać kontrolę nad przyszłością pomocnika”.
Pytanie, czy jest nad czym jeszcze utrzymywać kontrolę... Pachnie kolejną akcją pod hasłem „Barcelona uważa”, tylko fakty są przeciw niej.
Mam nadzieję, że ta sytuacja wyjaśni się jakimś cudem korzystnie dla Barçy. Ale to nadzieja dość niewielka.
4
Ale, z przeproszeniem, pierdoły i kocopoły, jak to w „Mundo Deportivo” – tak, na pewno właśnie teraz zorientowali się, że jeśli Messi podpisze nowy kontrakt w lipcu, a poprzedni wygaśnie w czerwcu, to będziw taki moment, gdy stanie się wolnym zawodnikiem. :P
Całe szczęście, że ktoś tam w „MD” czuwa na posterunku i wyjawił nam wszystkim taki „top secret”!
0
@darr0o Wtedy to jest absolutny beniaminek.
0
@Gomess Może po prostu nie uważa go za „bardzo dobry transfer”. ;)
1
@Gall To prawda, gdyby przejrzeć tutejsze komentarze z ostatnich paru lat, to można mieć wrażenie, że PSG płaci jakieś pięć razy więcej od Barçy, a to przecież totalna bzdura. ;)
0
@xoran To po co jest ta cała biurokratyczno-dyrektorska struktura klubu?