0

@Bobo25 To już jest podawane przez określone media jako dogmat. I pewnie tak będzie, ale wygląda, jak wygląda.

10

Tak, a operator sieci komórkowej przekazał pismakom „Sportu” stenogram z tej pogawędki. :P

0

Mam nadzieję, że Messi nie zdaje sobie do końca sprawy z aż takich rozmiarów jego kultu, ocierającego się wręcz o sekciarstwo...

Oczywiście trochę przerysowuję, ale to jest trochę cyrk i wyścig o to, kto bardziej lub oryginalniej złoży hołd Messiemu. Co on pewnie ma i tak nieco w trąbie.

1

@forest Reprezentacyjne się zgadzają, z klubowymi trochę gorzej.

1

@Adi123456789 Są źródła, które zaliczają Messiemu 35, a nie 34 trofea z Barceloną, np. oficjalna strona klubu, doliczając mu Superpuchar Hiszpanii w 2005. Nie za bardzo wiem dlaczego, skoro nawet na ławce w tym dwumeczu nie siedział.

0

@Volley Przedłużał, razem z ter Stegenem, de Jongiem i Lengletem:
http://www.fcbarca.com/96977-oficjalnie-barcelona-przedluza-umowy-z-pique-ter-stegenem-de-jongiem-i-lengletem,dyskusja-9157713.html

Pismacy coś wtedy nawet donosili, że niby są kwasy w żadni, bo Piqué rzekomo wyrwał się przed szereg.

1

Nie mam całkowitej pewności co do tłumaczenia, ale wydaje mi się, że „Sport” akurat chwali Alonso za sprint kwalifikacyjny.

2

Swoją drogą to jest dość zabawne, że w przypadku Stadionu Olimpijskiego na liście wad jest brak metra (chociaż nie jest wcale aż tak daleko z innej stacji – Poble Sec), za to już w przypadku Estadi Cruyff już tej wady nie wymienili. ;)

3

@daniel81 A niektóre mecze grupowe na ówczesnym stadionie Espanyolu, który już nie istnieje. Na olimpijskim była tylko lekkoatletyka i ceremonie otwarcia i zamknięcia.

1

@JarekS Tam w zasadzie szans na poszerzenie miejsca nie ma. Z jednej strony inne boiska treningowe, z innej autostrada, z jeszcze innej świeżo powstały mały park. Chociaż być może władze Sant Joan Despí (bo tam leży Ciutat Esportiva) są bardziej „elastyczne” niż te w Barcelonie. Ale nie ma już tam zbyt dużego pola manewru.

Wszystko to ogólnie zbyt długo się ciągnie i wydaje się, że chyba faktycznie odrzucono już plany ciągłego grania na Camp Nou także w trakcie przebudowy. Brawo, panie Bartomeu! Swoją cegiełkę dołożyły też władze miasta, ale ogólnie dramat.

1

@normasubiektywna Tam nawet nie ma miejsca na tak duże trybuny, nie da się ich nawet fizycznie postawić z każdej strony, miejsca brakuje. Gdyby nawet częściowo takie dostawić, to musieliby niemal zupełnie zlikwidować... parking, który przedstawiają tu jako atut. Jeszcze musieliby najpewniej rozebrać dach Estadi Cruyff i parę jeszcze innych rzeczy poprzerabiać.

To jest jakaś opcja albo hiperrezerwowa, albo zupełne fantazje zrodzone w siedzibie „MD”.

1

Przecież to są takie kocopoły, że głowa mała. Jak oni chcieliby dołożyć kilkadziesiąt tysięcy miejsc na Estadi Cruyff? :P

0

@Volley A nie było tak, że zgodził się też na niższą pensję przy przedłużaniu kontraktu?

4

Dlaczego Piqué ma się zgodzić na obniżkę już drugi raz, a reszta dopiero pierwszy? Coś tu mi trochę nie gra.

1

@korolocik Najlepsze jest to, że przecież Naczelna wrzuciła tu news o meczu z RB Salzburg kilka godzin temu. :P

5

„Obecna obowiązuje do 2022 roku z opcją przedłużenia o dwa lata, ale ojciec gracza i Jorge Mendes są zdania, że ta klauzula jest nieważna”.

Umowy po 50 stron, a i tak w podstawowych kwestiach są zasadnicze „nieporozumienia”. Skąd my to znamy...

2

@jeyx77x Nie za bardzo rozumiem, jak miałoby się to stać. Z prostej przyczyny – Espanyol jest u swoich podstawa zaprzeczeniem tych wartości, które zbudowały obecną tożsamość Barcelony.

3

@escarabajo Poznań. Ale to głównie z tego powodu, że gdy mocna była Warta, to Lech nie znaczył jeszcze nic, a później Warta pogrążyła się w ciemnym zaułku na dziesięciolecia. Do tego Lech zupełnie dominuje „kibicowsko”, Warta to „sympatyczny klub dziadków i pikników”.

1

@barcelonaLM A gdzie tu jest strona Niemców i Francuzów? Wszystkie federacje krajowe są przeciwne Superlidze.

0

@XBlairrX Ale nawet jeśli tak, to co to za wydarzenie, żeby o nim w ogóle wspominać?

0

@drozdi A gdzie tu napisałem, że te konkretne stroje są różowe? ;)

1

@ACRAB95 Te stroje na 99% zatwierdzał jeszcze Bartomeu.

2

„Koszulki są w kolorze jasnofioletowym, który, jak podaje klub, powstaje z połączenia niebieskiego i czerwonego”.

Uff, całe szczęście, że klub podał, bo inaczej trwałbym w niewiedzy. :P

3

@Magicc89PL Chociaż róż jest dość popularny u mężczyzn też w samej Hiszpanii, na pewno znacznie bardziej niż choćby w Polsce.

1

Jak dla mnie tytuł jest przekłamany, bo Kempes porównuje nie Maradonę i Messiego, tylko ich osiągnięcia:

„Nigdy nie będzie mógł się równać z tym, co zrobił Diego”

A tytuł sugeruje jednak „trochę” co innego.

3

@JarekS Najwyraźniej „dojrzali europejscy kibice” nie są już w cenie. ;)

0

@Granto Telewizja dopiero raczkowała? Chyba jakieś 20–30 lat wcześniej. ;)

19

„Sport” 14 lipca 2021: Nie należy spodziewać się w najbliższej przyszłości wieści o przyszłości Leo Messiego

„Sport” 15 lipca 2021: bycza okładka Messi 2026

0

@czesctuam W zasadzie dalej formalnie się nazywa. Obie nazwy żyją obok siebie od lat.

0

@marcinK0000 Za kilka lat tego gościa nie będzie, a ludzie jakoś nie przestaną tej ligi oglądać. La Liga była przed Messim i będzie po Messim, choć czasem mam wrażenie, że według niektórych tutaj jednak nie...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?