1

Wygląda na to, że albo ten audyt na tyle się przeciągnął, że Laporta poznał faktyczną skalę katastrofy finansowej klubu dopiero co, albo to jakaś nieudolna próba wybielania się. Niestety wydaje się, że raczej to pierwsze. Ta strata jest gigantyczna, wręcz kosmiczna.

0

@kakusus Bartomeu „zatrzymał” Messiego tylko dlatego, że Messi nie chciał się sądzić z klubem. Przynajmniej na to wygląda.

0

Z jednej strony szkoda, że na takiej konferencji nie ma samego zainteresowanego, z drugiej strony... w ogóle trudno byłoby tego oczekiwać, bo to nie w stylu Messiego.

0

@normasubiektywna Naprawdę jestem ciekawy jego dzisiejszej konferencji. Ja tam większego zaufania do Laporty nie mam, od lat sprawia wrażenie bajeranta i populisty, który powie to, co każdy chce usłyszeć, i choćby jedno słowo podważające „urzędowy optymizm” z jego ust nie padnie. Ma niezaprzeczalne zasługi dla Barçy, ale też niewykluczone, że obecna sytuacja w klubie i „dziedzictwo” Bartomeu trochę go przerosły. Czas pokaże.

0

A co to za news, mieliby nie trenować?

0

Nie no, doliczanie igrzysk do sezonu 2020/2021 jest już trochę naciągane. Sezon kończy się zasadniczo w czerwcu, a przecież w wielu krajach trwają rozgrywki nowego sezonu...

2

Przepraszam za brutalność, ale gdyby jednak się okazało, że to jakieś bardzo grubymi nićmi gierki Laporty, to to już zaszło za daleko.

Wyszłoby na to, że Bartomeu zrobił z Barçy frajera na rynku transferowym, rozdającego do tego absurdalne niekiedy kontrakty, a Laporta zrobi z Barçy klub zupełnie nieprzewidywalny, „średnio” wiarygodny, po którym można się spodziewać dosłownie wszystkiego. Znakomicie.

0

@kaczorra86 Problem w tym, że ani wyniki, ani to, kto gdzie gra, niekoniecznie są głównym napędem siły marketingowej i popularności takiej czy innej ligi. Gdyby tak było, to gdzie indziej pod tym względem byłby np. Arsenal...

1

@kaczorra86 A kto w ogóle jest jeszcze supergwiazdą obecnego futbolu oprócz Messiego? Jakie supergwiazdy ma Premier League? Jak dla mnie ze schyłkiem Messiego i Kriszczianu supergwiazd w zasadzie nie będzie i wrócimy do tego, co było jeszcze kilkanaście lat temu. Czyli na przykład do takich czasów, gdy taką Złotą Piłkę co roku wygrywał ktoś inny.

Nie wiem, co miałoby się stać, żeby ktokolwiek marketingowo choćby zbliżył się do Premier League. Liga angielska zawsze była najpopularniejsza na świecie i tak będzie pewnie jeszcze przez dziesięciolecia. Nawet u nas za głębokiej komuny, gdy powstał Totalizator Sportowy, pierwsze zakłady bukmacherskie przyjmowano na I i II ligą polską i... ligę angielską. Tak to już jest.

0

@onlyoneking „Mówiono”, ale kto mówił? W zasadzie niemal wyłącznie pismacy mówili, a Laporta wrzucał co jakiś czas swoje standardowe „todo va bien”, bo tak już ma, wszystko zawsze jest dobrze, choćby się paliło i waliło, optymizm i pewność siebie posunięta do absurdu. Ale tutaj jest już oficjalne stanowisko klubu.

1

@polcza Ten manewr z przyspieszeniem wyborów to nawet chyba dwa razy z rzędu zrobił (zresztą to samo powtórzył też jego ulubiony antagonista Rubiales). Najzabawniejsze jest to, że ostatnio poparła go... Barça, a Real akurat nie. ;)

2

@kaczorra86 Stracić straci, ale rozumiem, że za kilka lat rzeczywiście ligę hiszpańską trzeba będzie zwijać? Przecież odejście Messiego jest nieuniknione tak czy tak, a przy całej swojej wielkości jest tylko epizodem w prawie stuletniej historii ligi. Bardzo ważnym, ale dobiega końca – czy teraz, czy za parę lat, wszystko jedno. Ile można jechać z marketingiem ligi na jednym czy dwóch piłkarzach, choćby najwybitniejszych?

0

„Nie liczono się ze zdaniem drużyn” – o tym świadczy zapewne jednogłośne poparcie tej umowy przez reprezentantów 14 klubów Primera i Segunda División...

Co nie zmienia tego, że na razie aż tak wiele o tej umowie nie wiadomo.

2

@payn100 Mogła być też przygotowana na... podpisanie nowego kontraktu, bo i tam w zasadzie by pasowała.

0

@MrCental Tebas nie decyduje o wszystkim samodzielnie. Zresztą za dwa, trzy, może cztery lata i tak nie byłoby Messiego w lidze. I co, wtedy też wywieźliby go na taczkach? Czas mija i to jest nieuchronne.

1

Veronica Brunati?! Szanujmy się...

0

@Midast Ani Bartomeu już nie ma, ani nikt Messiego na siłę nie trzyma, bo już się nie da.

1

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak stek bzdur. Przecież kadra Barçy jest dziś taka sama jak wczoraj, przedwczoraj, tydzień temu, więc co niby nagle miałoby się zmienić?

1

A to ktoś w ogóle na poważnie bierze pod uwagę, że Messi będzie grał w Barcelonie jeszcze pięć lat? Pewnie to tylko zabieg na rozłożenie pensji.

0

Oj, coś mi się wydaje, że pismacy jakoś nie podzielają wczorajszego pomeczowego entuzjazmu Koemana. ;)

0

@totalcrack Być może coś w tym jest. Przedstawicieli i Barçy, i Realu nie ma już w tej komisji drugi lub nawet trzeci sezon z rzędu.

0

@Litman W jaki sposób „trzyma się rękami i nogami”? Ale tak serio, jakieś przykłady, przesłanki?

2

To już chyba czwarty dzień, bo miał przecież niby być w poniedziałek...

3

@slayer Sprawa jest bardziej banalna, niż się wydaje – w tej komisji nie ma po prostu przedstawicieli obu tych klubów. „Mundo Deportivo” pewnie jak zwykle jątrzy i węszy na oślep. Albo jest błąd w tłumaczeniu. Głosowanie było jednomyślne, wszyscy byli za.

1

@lucca87 PLN to na pewno nie. :P

0

@johny11 Akurat kontuzji w ogóle nie miałem na myśli, tylko ogólnie pojętą kondycję psychiczną.

0

@johny11 I dlaczego Tottenham miałby liczyć na to, że coś się zmieni?

0

@normasubiektywna A, czyli oni donoszą o tak skrajnie niezobowiązującej formie? No to w zasadzie szkoda nawet o tym pisać, bo to jakiś bardzo, bardzo, bardzo wstępna faza ewentualnych rozmów. Czyli w zasadzie „news” wnoszący w zasadzie niemal okrągłe zero. ;)

3

Aż mnie ciekawi, jak to wygląda od „technicznej” strony, gdy gość jest wystawiony na sprzedaż, a kluby „składają zapytania”, ale „bez konkretów ani ofert”. Czyli o co te kluby pytają, o jego aktualne samopoczucie czy jak? Bo chyba nie pytają o to, czy jest na sprzedaż. :P

1

@Blantozaur Ja zupełnie nie rozumiem tej nagonki i w ogóle skali jazdy po nim. Gdzie on się tu niby trzyma rękami i nogami? Jest wdzięczny losowi za to, że dość przypadkowo dostał taką szansę, ale na 99% nie będzie robił żadnych problemów z wyprowadzką z Barcelony i przez lata będzie wspominał ten czas z radością.

Niektórzy tutaj chyba chcieliby, żeby sam się wykupił i odszedł, a najlepiej żeby w ogóle zamknął się i siedział cicho do ostatniego dnia w Barcelonie. Naprawdę nie wiem, w czym tutaj aż taki problem. Przecież on nawet się nie żali, że mało gra. Nie trzyma się uparcie jak Umtiti czy inny Puig, nie jęczy jak Pjanić, nie jest też parodystą pokroju Matheusa Fernandesa, więc po co ta jazda?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?