Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Lucullus No nie. Przy ocenie momentu przebywania na pozycji liczy się moment ostatniego zagrania. Jako ostatni piłkę zagrał Garcia, nie Hernandez. Mbappé dostał piłkę po zagraniu Garcii, Ty uważasz, że po zagraniu Hernandeza i tym się różnimy.
A przepis o „anulowaniu spalonego po dotknięciu piłki przez obrońcę” istnieje i brzmi „Zawodnik przebywający na pozycji spalonej, który otrzymuje piłkę po zagraniu przeciwnika, w tym także po rozmyślnym zagraniu piłki ręką, nie odnosi korzyści z przebywania na pozycji spalonej, o ile nie była to rozmyślna parada obronna wykonana przez zawodnika drużyny przeciwnej”. Przecież... sam go cytowałeś.
0
Nic dziwnego, „pełne porozumienie” przecież według pismaków już od tygodni. ;)
0
Chodzi zapewne o całą historię reprezentacji Holandii, bez tego trochę dziwnie to brzmi.
0
@normasubiektywna Dla mnie jeszcze większą tajemnicą jest to, że wcześniej przez ponad 20 lat (!) był wiceprezydentem. Układy musiał mieć niesamowite.
2
@MiloszFCB1899 Jeszcze w sierpniu: http://www.fcbarca.com/101392-oficjalnie-sergio-busquets-i-jordi-alba-doszli-do-porozumienia-z-klubem-w-sprawie-obnizek-pensji.html
1
W 15 dni, a nie w 14, o ile ten mecz z Alavés będzie 31 października.
0
@Lucullus „Rozmyślne zagranie” i „rozmyślna parada obronna” to w Przepisach Gry dwa różne pojęcia. Pierwsze może być w jakimkolwiek miejscu boiska, drugie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie bramki. Moim zdaniem nie ma tu w ogóle mowy o „rozmyślnej paradzie obronnej”, bo Garcia nie bronił bramki.
0
@anxted A nawet jeśli tak, to kij z nim. W sumie to my tradycyjnie robimy za frajerów, nabijając odsłony i komentarze, zamiast spuścić nad nim zasłonę milczenia.
2
@IronSanHybrid Malagi to niech najpierw wrócą do Primera División. ;)
3
A po co o nim jeszcze pisać? Żeby chociaż wspomniał o Barcelonie, ale nawet i tego tu nie ma...
Czekam jeszcze na 574. wypowiedź Wengera o tym, jak to chciał ściągnąć Messiego do Arsenalu. Chociaż w sumie to miałoby jeszcze coś wspólnego z Barçą. ;)
0
@Lucullus Nie no, 15–20 metrów przed polem karnym to nie jest „blisko bramki” żadną miarą.
W Polsce obowiązuje taka interpretacja:
„Poza oczywiście rozmyślnymi zagraniami, ma ono miejsce zawsze wtedy, kiedy zawodnik drużyny broniącej wykonuje ruch w kierunku piłki całym ciałem i zagrywa ją dowolną jego częścią: nogą, głową, klatką piersiową itp.
Jakość zagrania ani jego kierunek nie mają znaczenia dla uznania, że piłka została rozmyślnie zagrana. Wystarczy dostrzegalne dotknięcie piłki”.
I jak dla mnie to właśnie zrobił Garcia.
0
@morrison No nie gra się np. o awans do EURO i MŚ, o co rzekomo gra się w Final Four Ligi Narodów. :p
0
@Mroziu Ale to nie była piłka odbita od obrońcy. Podjął interwencję, miał pecha. Tak samk, jak bywa czasem pech, gdy piłka wpadnie do bramki z rzutu pośredniego, bo ktoś niepotrzebnie ją dotknie (np. obrońca lub bramkarz, który zapomniał, że to pośredni).
0
@xoran Nie, zwycięzca nie awansuje na EURO czy do MŚ. To jest powszechny mit i nieporozumienie. Gra się wyłącznie o trofeum i kasę.
0
@gaq Gdyby to nie był rykoszet, to... tak. Niestety.
1
@gaq Szczerze, to gdybym ja układał przepisy, to gwizdałbym spalonego w każdej takiej sytuacji, niezależnie od tego, od kogo poszło to zagranie (oprócz nielegalnego zagrania ręką), ale z obecnych przepisów można wyciągnąć taki wniosek, jaki wyciągnęli sędziowie.
Do „przekrętu” jak dla mnie bardzo daleko. Jak będziemy wszystko nazywać „przekrętem”, „skandalem”, „hańbą” itd., to niedługo słów nam zabraknie.
7
A inni potrzebują grać raz u siebie, a raz na wyjeździe z tym samym rywalem. Panie Tebas, weź się pan zastanów nad sobą...
0
@gaq A gdzie tu był rykoszet?
0
@gaq Rozumiem kontrowersje, ale „przekręt” to byłby wtedy, gdyby VAR przegapił „rękę Boga” Maradony albo anulował gola z piłką metr za linią bramkową.
Tutaj po prostu uznali, że Garcia skasował spalonego swoją interwencją i tyle. Może głupie, może nie, ale gdzie tam do „przekrętu”...
1
@Remi70 Moim zdaniem Garcia nie ma racji. W tym przypadku nie ocenia się rozmyślności zagrania. Rozmyślność bierze się pod uwagę tylko wtedy, „gdy zawodnik wybija lub próbuje wybić piłkę lecącą do bramki lub bardzo blisko bramki i używa do tego jakiejkolwiek części ciała”. Tutaj trudno o takiej sytuacji mówić. Jak dla mnie Garcia skasował swoim zagraniem spalonego, zaryzykował, że tak może być. Przepis może trochę głupi, ale też nie był to przecież rykoszet.
9
Na czele bandy obcokrajowców stanęli oczywiście Valverde i Setién.
0
@arasz1819 Mógł pan Yuste użyć akurat tego argumentu, ale nie użył. Ja tam akurat do Koemana większych pretensji nie mam. Nie oczekuję po nim wiele więcej niż to, żeby przestał podkopywać morale drużyny, co robi konsekwentnie od iluś tygodni czy już miesięcy.
0
Swoją drogą wypadałoby chyba, żeby klub pokazał nowy projekt Espai Barça, skoro według Laporty taki jest. Bo to byłoby wręcz nienormalne, żeby dać socios compromisarios głosować nad wzięciem kredytu na coś, czego wyglądu i koncepcji praktycznie nikt jeszcze nie zna.
0
@jamesbond6 OK, tylko jak można na serio traktować to pitolenie, że przecież Pep był kwestionowany po czterech meczach na ławce Barçy, skoro Koeman ma ich ponad... 60? Kupa śmiechu. Życzę mu powodzenia, ale momentami ten wywiad jest niepoważny.
1
@DamianBarcaCule Czy Bartomeu startował w wyborach? Ile można o nim? Było, minęło, na szczęście już nie wróci.
4
Być może ma wiele racji, ale porównanie Koemana z Guardiolą czy Rijkaardem jest trochę bezsensowne, bo to przecież nie jest pierwszy sezon Koemana...
0
Osiągają pełne porozumienie gdzieś od początku sierpnia. Jedno wielkie błądzenie pismaków we mgle.
0
@endriuuu2 Nie można było, bo tak postanowił Laporta. :P
Co ci pismacy czasem wciągają, to ja nie wiem.
0
@barca87f Ten wywiad z Messim był przeprowadzony kilka dni wcześniej, już trzy dni temu były publikowane pierwsze fragmenty.
0
@barca87f Przecież ten wywiad z Messim był przed tym, co mówił Laporta, więc jak mu odpowiada? :P